Żółtą kartkę za faul na własnej połowie otrzymał Allan.

3
3
90+2'

Gol! Strzelił Alessio Romagnoli.

Zbyt krótko wybita po dośrodkowaniu piłka znalazła się pod nogami Alessio Romagnoliego, który zaskoczył Pepe Reinę uderzeniem z dystansu.

19
9
9
11
21
90'

Doliczone minumum 3 minuty do regulaminowego czasu.

2
2
3
3
5
87'

Dries Mertens pressował Gianluigiego Donnarummę. W ten sposób po podaniu Włocha został za linią obrońców i nie mógł stoczyć pojedynku sam na sam. Od rzutu wolnego Milan.

3
2
3
3
3
85'
82'

Pepe Reina już rozmyśla, co będzie robić późnym wieczorem, a może myślami bardziej pod prysznicem. Milan i tak prawie nie oddaje celnych strzałów.

2
2
5
3
3
79'

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Marko Rog.

5
3
4
2
3
77'

Milan. Schodzi: Fabio Borini. Wchodzi: Ignazio Abate.

4
2
4
2
2
75'

Kwadrans do końca. Po trafieniu Piotra Zielińskiego gospodarze mają bezpieczną przewagę.

46
23
3
3
4
72'

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Dries Mertens.

Nie trzeba było długo czekać na gola Piotra Zielińskiego. Po sprytnym podaniu od Driesa Mertensa zmiennik znalazł się sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę między jego nogami do siatki! Ładna akcja i szczery uśmiech na twarzy Polaka.

182
81
23
8
7
69'

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Piotr Zieliński.

37
21
6
3
3
68'

Połowa drugiej połowy - jakkolwiek to brzmi, a efekt ataku pozycyjnego Milanu żaden. Na podania z drugiej linii czekają w przodzie Nikola Kalinić oraz Andre Silva.

2
2
66'

Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Christian Maggio.

2
1
1
1
1
63'

Na ławce rezerwowych czeka Piotr Zieliński. Prawdopodobne, że pojawi się niebawem na boisku, ale czy na pewno wie tylko Maurizio Sarri.

2
2
4
1
2
60'

Godzina. Napoli na prowadzeniu i stara się kontratakować. O tym, że ma do tego świetnych wykonawców na skrzydłach, nie trzeba przekonywać.

3
2
1
1
1
57'

Giacomo Bonaventura nie opanował futbolówki na skrzydle i zareagował nerwowo. Za okopnięcie piłki groziła nawet żółta kartka, jednak sędzia był daleko i pewnie nie chciało mu się biec.

2
2
1
1
2
55'

Pepe Reina spogląda na swoich partnerów z pola i chyba oczekuje ponownego przeniesienia gry na połowę przeciwnika.

1
2
50'

Płaskie dośrodkowania w pole karne Napoli. Rossoneri zmuszają obrońców Napoli do poruszania się. Może kropla będzie drążyć skałę i Andre Silva oraz Nikola Kalinić dopadną do którejś z piłek.

1
48'

Gianluigi Donnarumma kontra Dries Mertens i młody bramkarz przedłuża nadzieję przyjezdnych na zapunktowanie! Intuicyjna interwencja po strzale Belga.

2
46'

Gra wznowiona po przerwie.

1
1
Czy Milan wyrówna po przerwie?
2
45+3'

Milan. Schodzi: Suso. Wchodzi: Andre Silva.

3
1
1
1
1
45+2'

Lorenzo Insigne ponownie sam na sam z Gianluigim Donnarummą. Tym razem Włoch trafił w słupek! Genialna szansa, by Napoli zaniosło do szatni dwa gole zaliczki.

3
2
2
1
1
45'

Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.

1
1
42'

Lorenzo Insigne w formie. Nie widział tego selekcjoner reprezentacji Włoch, więc przynajmniej Maurizio Sarri ma wypoczętego zawodnika.

1
1
1
1
40'

Jeszcze kilka minut do przerwy. Skończył się dla Milanu czas, w którym nie musiał, a mógł atakować. Teraz ma pokazać czy stać go na cokolwiek w ofensywie.

1
1
1
1
36'

Lorenzo Insigne przełamał defensywę Milanu.

3
3
1
34'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Jorginho.

Sędzia asystent początkowo zasygnalizował spalonego, jednak ostatecznie bramka została uznana! W sytuacji sam na sam Lorenzo Insigne uderzył po dłoniach Gianluigiego Donnarummy na 1:0!

25
10
4
3
5
32'

Kolejna próba obroniona przez Gianluigiego Donnarummę. Tym razem reprezentant Włoch nie miał problemu z zatrzymaniem piłki po uderzeniu Marka Hamsika.

1
1
30'

Dwa kwadranse za kibicami. Bramkarze obu klubów wykazali się w tym okresie. Trochę trudniejsze interwencje miał Gianluigi Donnarumma.

3
27'

Niezła akcja napastników Milanu zakończona uderzeniem Suso. Pierwsza celna próba Rossonerich zatrzymana przez Pepe Reinę. W hiszpańskim pojedynku lepszy bramkarz Napoli. Odpowiedział Allan prosto w Gianluigiego Donnarummę.

1
1
25'

Dries Mertens strzelił zza pola karnego po zejściu z lewego skrzydła. Próba Belga ciekawa, z kozłem, ale nie zaskoczyła Gianluigiego Donnarummę.

2
3
23'

Jose Callejon miał dotychczas najlepszą sytuację podbramkową w tym spotkaniu.

1
1
21'

Nie ma wielu sytuacji podbramkowych Napoli, ale co dopiero powiedzieć o niewidzialnych atakach Rossonerich.

1
1
2
2
18'

Franck Kessie faulował Marka Hamsika i zrobił sobie przy tym krzywdę. Milan bez swojego letniego wzmocnienia. W tym czasie Napoli nie spożytkowało rzutu wolnego.

2
2
16'

Pogubili się w centrum boiska piłkarze z Mediolanu i ratowali się faulem na Marku Hamsiku.

1
13'

Lorenzo Insigne dośrodkował miękko z głębi pola do Jose Callejona. Hiszpan główkował z ostrego kąta i był na posterunku Gianluigi Donnarumma. Pierwszy egzamin zdany przez bramkarza gości.

11'

Pepe Reina i Raul Albiol chcieli interweniować we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Hiszpanie nie mieli problemu z porozumieniem się i sytuację wyjaśnił bramkarz.

1
1
9'

Ponownie akcja lidera z wykorzystaniem lewego skrzydła, gdzie tradycyjnie rozpędza się Lorenzo Insigne. Sędzia asystent zasygnalizował, że Włoch był na spalonym.

1
1
1
7'

Lorenzo Insigne przebiegł się między obrońcami Milanu, ale nie zakończył swojego rajdu strzałem. Zorganizowali się obrońcy w białych koszulkach.

2
1
5'

Żółtą kartkę za faul w bocznym sektorze boiska otrzymał Fabio Borini.

3'

Napoli dziś w ciemnych koszulkach. Na początku meczu gospodarze zobaczyli na co stać Milan w ataku pozycyjnym. Kompletnie nic nie wydarzyło się po wymienieniu kilkunastu podań.

19:32

Ostatnie treningi Piotra Zielińskiego i spółki.

19:32

Napoli straciło dotychczas jedyne punkty w meczu z innym klubem z Mediolanu. Na własnym stadionie zremisowało bezbramkowo z Interem. Nie zamierza powtórzyć błędu w spotkaniu z Milanem.

19:32

Przygotowania Rossonerich do meczu w Neapolu

19:32

AC Milan staje przed następną szansą na przekonanie, że jest w stanie równorzędnie rywalizować z potentatami ligi. Wciąż z Vincenzo Montellą w roli trenera zagra na stadionie Napoli.