Serie A: 23. kolejka
04 lut 2018 20:45
90+4'

Wyborna szansa Jose Callejona na trzeciego gola dla Napoli. Hiszpan przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem i w ten sposób ewidentnie zabrał asystę Piotrowi Zielińskiemu.

4
4
5
8
13
90+2'

Drugie celne uderzenie Marco D'Alessandro w tym spotkaniu. Ponownie prosto w rękawice Pepe Reiny, który najpewniej zachowa w Benewencie czyste konto.

1
1
1
3
1
90'

Aptekarz doliczył nawet sześć minut.

4
1
1
2
1
87'

Zamieszanie związane z rzutem karnym i kontuzja Driesa Mertensa sprawiły, że sędzia powinien doliczyć z pięć minut do regulaminowego czasu, choć perspektywa na przełom w tym meczu jest mglista.

1
1
83'

Benevento. Schodzi: Sandro. Wchodzi: Lorenzo Del Pinto.

wchodzi Wchodzi
Lorenzo Del Pinto #4
schodzi Schodzi
Sandro #30
1
2
82'

Benevento nie gra dramatycznie w tym spotkaniu, ale fakty są takie, że nawet po gruntownej przebudowie, nie strzela goli i nie punktuje.

1
1
2
1
1
80'

Jeszcze 10 minut regulaminowego czasu. Gra na utrzymanie Napoli zgodnie z zasadą: im dłużej mamy piłkę, tym krócej posiada ją przeciwnik.

1
3
3
78'

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Amadou Diawara.

76'

Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Marko Rog.

75'

Dries Mertens opuścił boisko po pomocy medycznej. Zanosi się na to, że Maurizio Sarii dokona zmiany wymuszonej kontuzją swojego podstawowego napastnika.

1
3
1
73'

Żółtą kartkę za faul na Driesie Mertensie otrzymał Berat Djimsiti.

Benevento Calcio
1
2
72'

Niespodzianka nie wisi w powietrzu. Aktualnie Napoli jest na połowie beniaminka i testuje pomysły na zdobycie trzeciego gola. Po wygranej 7:0 Juventusu prowadzenie 2:0 wygląda blado.

4
3
3
1
1
70'

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Piotr Zieliński.

24
12
3
2
1
68'

Benevento. Schodzi: Filip Djuricić. Wchodzi: Ledian Memushaj.

65'

Christian Puggioni interweniował poza własnym polem karnym. Miernie, ponieważ skierował futbolówkę prosto pod nogi Jose Callejona. Lorenzo Venuti musiał asekurować własnego bramkarza po uderzeniu Hiszpana.

1
63'

Benevento. Schodzi: Enrico Brignola. Wchodzi: Massimo Coda.

60'

Trochę podenerwowali się piłkarze Napoli. Bramka kontaktowa z rzutu karnego mogła podgrzać atmosferę meczu, a tak nadal mają dwa gole przewagi nad autsajderem.

1
2
58'

Już szykował się do wykonania rzutu karnego Guilherme, jednak sędzia odwołał całe zamieszanie. Powtórka wykazała, że kilka podań wcześniej był spalony.

3
4
4
3
5
56'

Rzut karny dla Benevento! Sędzia przyznał jedenastkę gospodarzom po faulu Kalidou Koulibaliego.

1
7
1
1
53'

Tym razem groźniej. Piłkę próbował skierować do bramki Andrea Costa i zabrakło centymetrów obrońcy Benevento, żeby sięgnąć ją w polu bramkowym Napoli.

51'

Nie musi zabawiać publiczności Napoli, więc czeka na ruch przeciwnika. Niewiele wynikło z ostatniego ataku Benevento.

49'

Druga w tym meczu sytuacja podbramkowa już wykorzystana przez Marka Hamsika i trudno będzie odebrać Napoli zwycięstwo.

1
47'

Gol! Strzelił Marek Hamsik. Asystował mu Jose Callejon.

Bramka na początku drugiej części! Między zdezorientowanych gospodarzy wbiegł bezkarnie Marek Hamsik i po płaskim podaniu Jose Callejona po prostu wpakował piłkę do siatki na 2:0.

17
8
4
1
1
46'

1
Czy Benevento Calcio wyrówna po przerwie?
4
1
40'

Nie ma gola, ale jak to możliwe? Po akcji Guilherme i Enrico Brignoli świetną szansę na wyrównanie miał Filip Djuricić. Pepe Reina był praktycznie na łopatkach, tymczasem pomocnik Benevento huknął obok bramki.

1
1
2
2
3
38'

Wymieniają podania podopieczni Maurizio Sarriego, jednak nie przekłada się to w ostatnich minutach na sytuacje podbramkowe. Napoli potrzebuje do szczęścia drugiego gola.

1
1
36'

Właściwe ustawienie Allana, który skasował w zarodku akcję Benevento. Czarownice muszą poczarować od nowa.

1
34'

Benevento zostało ostudzone golem Mertensa, choć wciąż traci do faworyta tylko jedno trafienie i może postarać się o niespodziankę.

32'

Zabrakło dokładności gospodarzom. Marco D'Alessandro miał ochotę na akcję dwójkową z Guilherme, tyle że Brazylijczyk wyrzucił go razem z futbolówką poza boisko. W tej sytuacji grę wznowił Pepe Reina.

29'

Guilherme między trzema przeciwnikami. Napoli zatrzymało byłego Legionistę zgodnie z przepisami, a Jose Callejon sprawdził poziom koncentracji Christiana Puggioniego uderzeniem z dystansu.

27'

Dries Mertens potwierdził, że lubi spotkania z Benevento!

25'

Benevento nie pozwoliło na uderzenie zza pola karnego, ale nie odzyskało piłki na dłużej niż kilka sekund. Po zablokowanym strzale Driesa Mertensa przyjezdni mają ponownie korner.

23'

Napoli ma nadzieję, że golem ostudziło impet autsajdera. Aktualnie jest na jego połowie i egzekwuje serię rzutów rożnych.

1
1
1
20'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Allan.

Zabawił się z obrońcami i bramkarzem Dries Mertens! To już czwarta bramka Belga strzelona w tym sezonie Benevento. Elegancka, ponieważ w gąszczu zawodników napastnik Napoli znalazł miejsce na przelobowanie Christiana Puggioniego.

21
4
2
1
6
18'

Gaetano Letizia łatwo poradził sobie z Lorenzo Insigne na lewym skrzydle. Publiczność zadowolona.

1
1
1
1
1
16'

Kombinacja lidera w polu karnym Benevento. Marek Hamsik dostał podanie od Jose Callejona, jednak za mocno odchylił się w momencie oddawania strzału z półdystansu i wykopał futbolówkę na wiwat.

3
2
14'

Poprzeczka! Podrażnieni neapolitańczycy odpowiedzieli atakiem. Lorenzo Insigne utrzymał się w posiadaniu piłki, mimo grupki przeciwników obok siebie, i nieomal wrzucił ją za kołnierz Christianowi Puggioniemu.

2
4
2
12'

Marco D'Alessandro zmusił do interwencji Pepe Reinę płaskim uderzeniem. W Neapolu beniaminek nie oddał celnego strzału, a w rewanżu zrobił to w 12. minucie.

11'

Jeszcze jedna szarża Benevento. Miało być polowanie na Czarownice, tymczasem to one straszą Napoli w początkowym kwadransie.

2
9'

Drużyna z Benewentu rozgrywała piłkę. Trafiła ona w końcu na skraj pola karnego do Guilherme, który łatwo wymanewrował obrońcę, jednak nie potrafił strzelić w światło bramki. Ale pudło!

1
6'

Nie ma nic do stracenia beniaminek i zaznacza swoją obecność na boisku. Benevento Calcio wywalczyło korner, a całe zamieszanie zakończyło się niecelnym uderzeniem Filipa Djuricicia.

2
4'

Dośrodkowanie z lewego skrzydła w środek pola karnego Napoli. Zdezorientowani Azzurri pozwolili na uderzenie Enrico Brignoli i mieli szczęście, że ten wyraźnie chybił.

2'

Napoli na połowie regionalnego przeciwnika. Próbowali gospodarze zorganizować się do kontrataku, jednak nawet nie przekroczyli linii środkowej.