Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Marko Rog.

2
1
1
87'

Piłka na połowie SPAL-u i neapolitańczycy chcą ją tam utrzymać jak najdłużej. Zyskać cenny czas pomogą zmiany, które przygotowuje Maurizio Sarri.

2
1
1
85'

Żółtą kartkę za faul w bocznym sektorze boiska otrzymał Bartosz Salamon.

6
2
2
3
2
83'

Żółtą kartkę za niebezpieczny faul otrzymał Filippo Costa.

2
2
1
1
82'

SPAL. Schodzi: Mirko Antenucci. Wchodzi: Alberto Paloschi.

78'

Poszkodowany Dries Mertens wziął na siebie odpowiedzialność za wykonanie rzutu wolnego. Sprytne, niezłe uderzenie, jednak zabrakło pół metra do szczęścia.

3
1
2
1
77'

Żółtą kartkę za faul na Driesie Mertensie otrzymał Felipe.

Felipe #27
SPAL
2
1
75'

SPAL. Schodzi: Alberto Grassi. Wchodzi: Sergio Floccari.

74'

Hiszpańska akcja. Raul Albiol zamknął dośrodkowanie Jose Callejona. Dobra reakcja stopera, ale zabrakło podobnego uderzenia i SPAL wznowi grę od bramki.

1
1
73'

Od początku Piotr Zieliński zaznacza swoją obecność na boisku. Dwójkowa akcja Polaka z Driesem Mertensem nie zakończyła się soczystym uderzeniem.

7
2
3
4
71'

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Piotr Zieliński.

21
12
4
1
1
68'

Już przed anulowanym golem Marka Hamsika przywołany został Piotr Zieliński, który niebawem pojawi się na murawie.

10
3
4
1
66'

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Marek Hamsik.

3
3
3
2
5
65'

Bramka Marka Hamsika anulowana z powodu spalonego! Słuszna decyzja sędziego. W momencie miękkiego dośrodkowania Allana pomocnik był minimalnie wysunięty przed obrońców gości.

2
1
3
3
9
62'

SPAL. Schodzi: Boukary Drame. Wchodzi: Filippo Costa.

1
59'

Na razie strzela Dries Mertens. Po próbie napastnika Napoli z ostrego kąta Alex Meret sparował futbolówkę na korner.

2
2
2
58'

Ruleta Alberto Grassiego w centrum boiska. Skoro SPAL czuje się coraz pewniej na murawie w Neapolu może nadejdzie też czas na niebezpieczne uderzenie.

2
2
55'

Azzurri szukają sposobu na zdobycie drugiego gola.

2
1
53'

Atakuje Napoli, ale na początku pierwszej połowy było zdecydowanie groźniejsze niż na starcie drugiej. SPAL jakby odważniejszy, jakby lepiej zorganizowany i zobaczymy, czym to zaowocuje.

2
2
1
2
1
50'

Futbolówka przed polem karnym przyjezdnych. Trafiła ostatecznie do Jose Callejona, którego krótki drybling nie przyniósł Napoli jakiejkolwiek korzyści.

3
1
1
2
1
47'

Na początek drugiej części spotkania faul na Jasminie Kurticiu. Ofensywny pomocnik przyjął przeprosiny i szybko wznowił grę krótkim podaniem.

3
2
1
1
1
46'

1
Czy Napoli strzeli minimum gola również po przerwie?
1
1
1
1
1
45'

Doliczona minuta.

2
1
1
2
1
44'

Pobudka dla bramkarza Napoli. Pepe Reina musiał się wykazać po uderzeniu Federico Vivianiego z dystansu. Natychmiast odpowiedzieli gospodarze i Hiszpanowi zrewanżował się udaną interwencją Alex Meret!

1
40'

Żółtą kartkę za faul na Jose Callejonie otrzymał Jasmin Kurtić.

3
2
1
2
1
37'

Bartosz Salamon potrzebował lodu na głowę po zderzeniu z Lorenzo Insigne. Obrońca SPAL-u natychmiast powrócił na boisko po pomocy medycznej.

4
2
2
36'

Ponownie w rozegraniu podopieczni Maurizio Sarriego. Powinni postarać się o drugiego gola jeszcze przed przerwą, żeby spokojnie udać się do szatni.

3
1
33'

Przewinienie Allana. Piłka została przyznana przyjezdnym, ale pozbyli się jej błyskawicznie. Dotychczas SPAL ma 31 procent posiadania futbolówki.

2
30'

Dries Mertens w akcji indywidualnej. Alex Meret miał wolne, ponieważ płaskie uderzenie Belga zablokował defensor. Poprawka Marka Hamsika obok bramki.

4
28'

Nie podlega dyskusji, która drużyna wygląda lepiej w tym spotkaniu. Napoli przeważa we wszystkich statystykach, ale musi mieć się na baczności. W poprzednich meczach ze SPAL-em drżało o wynik.

2
1
26'

Cały czas pod prądem Alex Meret. Tym razem bramkarz SPAL-u zatrzymał strzał Driesa Mertensa.

1
2
1
1
1
24'

Bartosz Salamon przypilnował tym razem Allana i wybił futbolówkę spod nóg Brazylijczyka na korner. Po stałym fragmencie interweniował Alex Meret.

4
3
1
1
21'

Szansa na zaskoczenie Pepe Reiny z rzutu wolnego. Napoli nie jest mistrzem w bronieniu się przy stałych fragmentach, ale tym razem defensywa została wzorowo ustawiona przez Hiszpana.

2
3
18'

Koncert uderzeń Azzurrich. Tym razem na próbę zza pola karnego zdecydował się Marek Hamsik. Zabrakło sporo precyzji doświadczonemu pomocnikowi.

4
1
17'

Po trafieniu Allana gospodarzom gra się łatwiej.

3
2
1
2
1
15'

Nieśmiała odpowiedź SPAL-u. Pepe Reina wybiegł na przedpole i wyekspediował stamtąd piłkę po zbyt długim podaniu.

2
2
1
1
1
12'

Kalidou Koulibaly zdecydował się na rajd po połowie przeciwnika. Stoper Napoli huknął na koniec z dystansu nieznacznie obok bramki Alexa Mereta.

5
5
2
2
4
10'

Dobrze bawi się na początku spotkania Napoli. Uśmiechy, poklepywanie po plecach. Azzurrim przydałaby się jeszcze jedna bramka.

5
2
1
1
2
6'

Gol! Strzelił Allan. Asystował mu Jose Callejon.

Koniec litości dla beniaminka! Szturm Napoli kończy się uderzeniem Allana do bramki na 1:0. Przedostatnim ogniwem w składnej akcji był Jose Callejon, który obsłużył Brazylijczyka sprytnym podaniem.

25
14
2
2
2
4'

Ani chwili wytchnienia dla przyjezdnych. Kolejna akcja Lorenzo Insigne zakończona sprytnym uderzeniem w słupek. Alex Meret ma dużo szczęścia, że nie wyciągnął piłki z bramki na początku spotkania!

5
3
3
1
2
2'

Minęła zaledwie minuta i Lorenzo Insigne zerwał się do ataku. Niebezpieczne dośrodkowanie Włocha ominęło nieznacznie bramkę beniaminka. Napoli w błękitnych koszulkach, a jego przeciwnik na czerwono.