SSC Napoli
6' Allan 66' Marek Hamsik
SPAL
40' Jasmin Kurtić 77' Felipe 83' Filippo Costa 85' Bartosz Salamon
1:0

Napoli wygrało skromnie, ale zasłużenie.

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Amadou Diawara.

Rozpoczął się doliczony czas. 5 dodatkowych minut.

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Marko Rog.

Piłka na połowie SPAL-u i neapolitańczycy chcą ją tam utrzymać jak najdłużej. Zyskać cenny czas pomogą zmiany, które przygotowuje Maurizio Sarri.

Żółtą kartkę za faul w bocznym sektorze boiska otrzymał Bartosz Salamon.

Żółtą kartkę za niebezpieczny faul otrzymał Filippo Costa.

SPAL. Schodzi: Mirko Antenucci. Wchodzi: Alberto Paloschi.

Poszkodowany Dries Mertens wziął na siebie odpowiedzialność za wykonanie rzutu wolnego. Sprytne, niezłe uderzenie, jednak zabrakło pół metra do szczęścia.

Żółtą kartkę za faul na Driesie Mertensie otrzymał Felipe.

SPAL. Schodzi: Alberto Grassi. Wchodzi: Sergio Floccari.

Hiszpańska akcja. Raul Albiol zamknął dośrodkowanie Jose Callejona. Dobra reakcja stopera, ale zabrakło podobnego uderzenia i SPAL wznowi grę od bramki.

Od początku Piotr Zieliński zaznacza swoją obecność na boisku. Dwójkowa akcja Polaka z Driesem Mertensem nie zakończyła się soczystym uderzeniem.

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Piotr Zieliński.

Już przed anulowanym golem Marka Hamsika przywołany został Piotr Zieliński, który niebawem pojawi się na murawie.

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Marek Hamsik.

Bramka Marka Hamsika anulowana z powodu spalonego! Słuszna decyzja sędziego. W momencie miękkiego dośrodkowania Allana pomocnik był minimalnie wysunięty przed obrońców gości.

SPAL. Schodzi: Boukary Drame. Wchodzi: Filippo Costa.

Na razie strzela Dries Mertens. Po próbie napastnika Napoli z ostrego kąta Alex Meret sparował futbolówkę na korner.

Ruleta Alberto Grassiego w centrum boiska. Skoro SPAL czuje się coraz pewniej na murawie w Neapolu może nadejdzie też czas na niebezpieczne uderzenie.

Azzurri szukają sposobu na zdobycie drugiego gola.

Atakuje Napoli, ale na początku pierwszej połowy było zdecydowanie groźniejsze niż na starcie drugiej. SPAL jakby odważniejszy, jakby lepiej zorganizowany i zobaczymy, czym to zaowocuje.

Futbolówka przed polem karnym przyjezdnych. Trafiła ostatecznie do Jose Callejona, którego krótki drybling nie przyniósł Napoli jakiejkolwiek korzyści.

Na początek drugiej części spotkania faul na Jasminie Kurticiu. Ofensywny pomocnik przyjął przeprosiny i szybko wznowił grę krótkim podaniem.

Piłka ponownie w grze.

Napoli ma czego bronić po przerwie.

Czy Napoli strzeli minimum gola również po przerwie?

Zasłużone, choć skromne prowadzenie Napoli.

Doliczona minuta.

Pobudka dla bramkarza Napoli. Pepe Reina musiał się wykazać po uderzeniu Federico Vivianiego z dystansu. Natychmiast odpowiedzieli gospodarze i Hiszpanowi zrewanżował się udaną interwencją Alex Meret!

Żółtą kartkę za faul na Jose Callejonie otrzymał Jasmin Kurtić.

Bartosz Salamon potrzebował lodu na głowę po zderzeniu z Lorenzo Insigne. Obrońca SPAL-u natychmiast powrócił na boisko po pomocy medycznej.

Ponownie w rozegraniu podopieczni Maurizio Sarriego. Powinni postarać się o drugiego gola jeszcze przed przerwą, żeby spokojnie udać się do szatni.

Przewinienie Allana. Piłka została przyznana przyjezdnym, ale pozbyli się jej błyskawicznie. Dotychczas SPAL ma 31 procent posiadania futbolówki.

Dries Mertens w akcji indywidualnej. Alex Meret miał wolne, ponieważ płaskie uderzenie Belga zablokował defensor. Poprawka Marka Hamsika obok bramki.

Nie podlega dyskusji, która drużyna wygląda lepiej w tym spotkaniu. Napoli przeważa we wszystkich statystykach, ale musi mieć się na baczności. W poprzednich meczach ze SPAL-em drżało o wynik.

Cały czas pod prądem Alex Meret. Tym razem bramkarz SPAL-u zatrzymał strzał Driesa Mertensa.

Bartosz Salamon przypilnował tym razem Allana i wybił futbolówkę spod nóg Brazylijczyka na korner. Po stałym fragmencie interweniował Alex Meret.

Szansa na zaskoczenie Pepe Reiny z rzutu wolnego. Napoli nie jest mistrzem w bronieniu się przy stałych fragmentach, ale tym razem defensywa została wzorowo ustawiona przez Hiszpana.

Koncert uderzeń Azzurrich. Tym razem na próbę zza pola karnego zdecydował się Marek Hamsik. Zabrakło sporo precyzji doświadczonemu pomocnikowi.

Po trafieniu Allana gospodarzom gra się łatwiej.

Nieśmiała odpowiedź SPAL-u. Pepe Reina wybiegł na przedpole i wyekspediował stamtąd piłkę po zbyt długim podaniu.

Kalidou Koulibaly zdecydował się na rajd po połowie przeciwnika. Stoper Napoli huknął na koniec z dystansu nieznacznie obok bramki Alexa Mereta.

Dobrze bawi się na początku spotkania Napoli. Uśmiechy, poklepywanie po plecach. Azzurrim przydałaby się jeszcze jedna bramka.

Gol! Strzelił Allan. Asystował mu Jose Callejon.

Koniec litości dla beniaminka! Szturm Napoli kończy się uderzeniem Allana do bramki na 1:0. Przedostatnim ogniwem w składnej akcji był Jose Callejon, który obsłużył Brazylijczyka sprytnym podaniem.

Ani chwili wytchnienia dla przyjezdnych. Kolejna akcja Lorenzo Insigne zakończona sprytnym uderzeniem w słupek. Alex Meret ma dużo szczęścia, że nie wyciągnął piłki z bramki na początku spotkania!

Minęła zaledwie minuta i Lorenzo Insigne zerwał się do ataku. Niebezpieczne dośrodkowanie Włocha ominęło nieznacznie bramkę beniaminka. Napoli w błękitnych koszulkach, a jego przeciwnik na czerwono.

Pierwszy gwizdek w Neapolu!

Kto wygra mecz?

W jedenastce beniaminka rozpocznie spotkanie Bartosz Salamon, natomiast Thiago Cionka nie ma w kadrze meczowej na Napoli.

Piotr Zieliński rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

Sędzia: Claudio Gavillucci

Azzurri wyłącznie zwyciężają w lidze od 10 grudnia. Na plecach cały czas czują oddech Juventusu i nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów z takim przeciwnikiem jak SPAL.

Napoli podejmie beniaminka, z którego pokonaniem miało w rundzie jesiennej nadspodziewanie dużo problemów. Faouzi Ghoulam strzelił gola na 3:2 dopiero w 83. minucie.