Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Marko Rog.

6
6
8
90+3'

Gol! Strzelił Amadou Diawara. Asystował mu Arkadiusz Milik. NIEBYWAŁE! Po dośrodkowaniu z narożnika Milik zgrał piłkę głową do Diawary, a ten technicznym strzałem z jedenastu metrów trafił na 2:1! Co za wejście Polaka!

263
121
32
8
7
90+2'

Milik prawie na 2:1! Polakowi zabrakło centymetrów po podaniu Zielińskiego!

68
39
15
23
15
90'

Doliczone 3 minuty.

16
8
6
5
6
90'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Insigne.

8
3
2
5
4
89'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Polak doszedł do dalekiego podania i strzałem głową po długim słupku doprowadził do wyrównania!

347
157
45
11
15
85'

Jak to nie wpadło! Zieliński świetnie odegrał do Insigne, ten już wykładał ją do Milika, ale świetnie interweniował Mattia Bani.

7
4
5
26
10
83'

Niecelne uderzenie Zielińskiego z dystansu.

10
6
8
15
16
82'

Mertens huknął ponad bramką sprzed pola karnego.

3
4
3
7
3
82'

Chievo. Schodzi: Emanuele Giaccherini. Wchodzi: Mehdi Pascal Marcel Leris.

2
81'

Ależ zakręcił teraz piłką Insigne! Bardzo ładny strzał zawodnika Napoli świetnie broni Stefano Sorrentino.

3
2
2
2
5
80'

Napoli za wszelką cenę szuka wyrównania. Wydaje się jednak, że gospodarze za późno wzięli się za robotę na pełnych obrotach.

5
3
3
4
4
79'

Stępiński na spalonym.

5
2
3
14
4
76'

Lorenzo Tonelli po rzucie rożnym obija strzałem głową poprzeczkę!

7
4
4
4
5
73'

Gol! Strzelił Mariusz Stępiński. Asystował mu Emanuele Giaccherini. Polak dostał piłkę w polu karnym od Giacheriniego, łatwo ograł Ruiego i huknął pod poprzeczkę nie do obrony!

186
83
29
11
23
70'

Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Piotr Zieliński.

61
32
8
6
5
70'

Milik! Polak świetnie urwał się obrońcy i chciał posłać piłkę ponad wychodzącym z bramki Sorrentino, ale golkiper gości po raz kolejny nie dał się zaskoczyć.

19
11
3
8
5
69'

Tymczasem do wejścia sposobi się Piotr Zieliński.

37
14
3
2
1
68'

Napoli ma coraz mniej czasu. Jeśli zespół z Neapolu marzy o zdetronizowaniu Juve, to nie może sobie pozwolić dzisiaj na potknięcie.

3
3
3
2
1
64'

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Arkadiusz Milik.

77
34
7
3
4
63'

Do wejścia gotowy już jest Arkadiusz Milik.

36
16
6
3
2
62'

Hamsik uderzył wprost do "koszyczka" bramkarza.

2
2
1
5
1
61'

Stępiński doszedł do strzału głową i prawie wpakował piłkę do siatki, ale po pierwsze był na spalonym, a po drugie Rui zdołał wybić futbolówkę z linii.

6
4
2
3
4
60'

Zieliński i Milik rozgrzewają się coraz intensywniej. Być może za moment zobaczymy ich na boisku.

17
5
4
2
1
57'

Ależ zamieszanie w polu karnym Chievo! Po wrzutce z rzutu rożnego kilku piłkarzy Napoli miało okazję do zdobycia gola! Najpierw Mertens głową, później Allan płasko po ziemi z kilku metrów, ale wybronili się goście.

4
3
3
2
3
55'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Emanuele Giaccherini.

6
2
1
2
3
54'

Żółtą kartkę za faul na Stępińskim otrzymał Mario Rui.

SSC Napoli
4
2
2
3
4
53'

Chievo. Schodzi: Riccardo Meggiorini. Wchodzi: Mariusz Stępiński. Pierwszy Polak melduje się na boisku.

51'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Dries Mertens! Fatalny strzał Belga! Stefano Sorrentino wyczuł intencje napastnika, który strzelił na idealnej wysokości dla bramkarza!

10
9
6
15
16
49'

Rzut karny dla Napoli! Faulowany Mertens!

18
9
10
4
4
47'

Insigne uderzył płasko z jedenastu metrów, ale golkiper Chievo pewnie wyłapał piłkę.

2
2
2
2
2
46'

Gramy dalej. Zieliński, Milik i Stępiński nadal na ławce.

3
3
1
7
6
45'

Mertens upadając zdołał oddać strzał na bramkę, ale piłka leciała zbyt słabo, aby zaskoczyć bramkarza.

2
1
2
2
5
44'

Nieporadne jest Napoli w ofensywie. Jeśli gospodarze chcą zwyciężyć, to Sarri musi już w przerwie myśleć o zmianach.

2
1
3
4
5
41'

Insigne krótko prowadził piłkę przy nodze w polu karnym i zdecydował się na strzał. Piłka w rękach Sorrentino.

3
2
1
4
3
40'

Tonelli walczył o piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale od bramki zaczną goście.

2
1
2
2
1
38'

Giaccherini ruszył z piłką na bramkę Napoli i zdecydował się na strzał z dystansu. Fatalna próba.

2
2
3
1
1
37'

Tym razem Insigne obił boczną siatkę.

2
1
2
1
1
34'

Hamsik przymierzył z okolic jedenastego metra, ale trafił tylko w boczną siatkę.

2
1
2
2
2
31'

Ładna akcja Napoli, zakończona zablokowanym strzałem Hamsika.

2
1
2
1
2
29'

Mertens tańczył z piłką na boku, ale przeciągnął dośrodkowanie.

3
2
2
2
3
26'

Po raz drugi na spalonym Inglese.

2
2
2
1
2
23'

Dotychczas taktyka Napoli jest dość prosta - długa piłka na jedno ze skrzydeł. Nie przynosi to jednak zamierzonych efektów.

1
1
1
2
1
21'

Zablokowany strzał Callejona.

1
2
1
17'

Insigne ładnie zabrał się w pole karne, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

1
1
1
3
16'

Powinno być 1:0! Callejon dostał długą piłkę z lewego skrzydła, ale z kilku metrów fatalnie przestrzelił. Zamiast pod poprzeczkę, posłał futbolówkę ponad nią.

1
1
4
1
3
15'

Napoli spokojnie rozprowadza swoje akcje i czeka na błędy w obronie przeciwnika.

2
2
1
12'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Fabio Depaoli.

Fabio Depaoli #27
Chievo Werona
3
3
1
9'

Na spalonym Inglese.

5
3
1
2
1
8'

Próba prostopadłego podania Mertensa do Callejona została zatrzymana przez obrońcę.

2
2
1
2
7'

Napoli cały czas utrzymuje się przy piłce i gra toczy się na połowie Chievo. Póki co bez konkretów.

1
2
1
3
1
3'

Insigne próbował uderzenia z powietrza. Został zablokowany.

2
1
2
2
2'

Callejon zagrywa do Mertensa, ale ten drugi złapany na spalonym.

2
2
1
3
14:24

Stawka tego meczu dla obu stron jest zgoła inna - Napoli wierzy jeszcze w cud i wyprzedzenie Juventusu na finiszu rozgrywek. Chievo z kolei chce jeszcze bardziej odskoczyć od strefy spadkowej.

3
3
1
3
14:24

O 15:00 rozpocznie się "polski" pojedynek w Serie A. Napoli Piotra Zielińskiego oraz Arkadiusza Milika podejmie Chievo Mariusza Stępińskiego i Pawła Jaroszyńskiego. Niestety żaden z Polaków nie znalazł się w wyjściowym składzie. Zieliński i Milik usiedli na ławce rezerwowych gospodarzy, Stępiński na ławce gości, a Jaroszyńskiego z powodu kontuzji zabrakło w kadrze meczowej Chievo.