Lazio Rzym
24' Lucas Leiva 32' Sergej Milinković-Savić 43' Stefan de Vrij 85' Ciro Immobile 88' Ciro Immobile
Sampdoria Genua
25' Dennis Praet 67' Lucas Torreira
4:0

Wysokie zwycięstwo Biancocelestich.

Gol! Strzelił Ciro Immobile. Asystował mu Nani.

W sytuacji sam na sam strzelba Lazio wypaliła ponad Emiliano Viviano do bramki! Lazio policzkuje Sampdorię w końcówce widowiska.

Lazio. Schodzi: Lucas Leiva. Wchodzi: Davide Di Gennaro.

Nie ma gola Ciro Immobile, ale pewnie i tak sędzia musiałby go później anulować, ponieważ napastnik znajdował się na spalonym.

Gol! Strzelił Ciro Immobile. Asystował mu Sergej Milinković-Savić.

Rehabilitacja najlepszego napastnika Serie A. Ciro Immobile przypieczętował zwycięstwo rzymian strzałem z bliska po płaskim dośrodkowaniu Sergeja Milinkovicia-Savicia.

Ciro Immobile zmarwiony przez sędziego asystenta, który zasygnalizował spalonego. Ciekawe, czy napastnik Lazio rozpamiętuje jeszcze swoje najbardziej spektakularne pudło w sezonie.

Lazio. Schodzi: Felipe Anderson. Wchodzi: Nani.

Nie jest to wielki występ Sampdorii. Sporadycznie stresuje rzymian swoimi atakami. Lazio zbliża się dużymi krokami do zwycięstwa.

Dośrodkowanie Sergeja Milinkovicia-Savicia w kierunku Ciro Immobile zostało zablokowane. Lazio miało jeszcze korner. Po nim Martin Caceres główkował nieznacznie obok słupka.

Felipe Anderson nie wykorzystał szansy i oddał niedokładne uderzenie z rzutu wolnego. Do końca regulaminowego czasu pozostało 10 minut.

Żółtą kartkę za faul na Senadzie Luliciu otrzymał Lucas Torreira.

Sampdoria. Schodzi: Gaston Ramirez. Wchodzi: Karol Linetty.

Jordan Lukaku dostał ostrzeżenie od sędziego po staranowaniu Bartosza Bereszyńskiego. Piłka była już daleko od Belga.

Wrzutka Lucasa Torreiry prosto w defensora Lazio. Po chwili poprawka i blisko oddania soczystego uderzenia był Gianmarco Ferrari.

Trochę cofnęli się gospodarze i kontrolują sytuację na murawie. Trener Marco Giampaolo wymienił obu napastników, a ci nowi aklimatyzują się między obrońcami Lazio. Dawid Kownacki zatrudnił jednym uderzeniem Thomasa Strakoshę.

Sergej Milinković-Savić wycofał się we własne pole karne i nie pozwolił żadnemu przeciwnikowi dojść do futbolówki po wrzutce z rzutu wolnego.

Miękka wrzutka w kierunku Senada Lulicia w szesnastkę Sampdorii. Doświadczony pomocnik jest rozgoryczony faktem, że Joachim Andersen wybił piłkę główką na korner.

Ciro Immobile "zwariował" w tej sytuacji. Po interwencji Emiliano Viviano snajper Lazio był sam na sam z bramką. Kuriozalne pudło, które nie przystoi najlepszemu napastnikowi ligi.

Sampdoria musi się zbierać do atakowania. To pewne. Ciekawe z kolei czy Lazio postawi ponownie na ofensywę czy spróbuje przypilnować rezultatu.

Piłka w grze.

Lazio ma dwa gole przewagi po pierwszej połowie.

Czy Sampdoria wyrówna po przerwie?

Lazio przyspieszyło w kwadransie poprzedzającym przerwę i zdobyło dwa gole.

Doliczona minuta.

Gol! Strzelił Stefan de Vrij. Asystował mu Felipe Anderson.

Holender podwoił przewagę Lazio nad Sampdorią! Miał obok siebie Ivana Strinicia, ale ten nie był w stanie go zatrzymać. Stefan de Vrij główkował celnie po dośrodkowaniu Felipe Andersona z rzutu rożnego.

Pogubiła się Sampdoria w kwadransie poprzedzającym przerwę. Ma szczęście, że tylko jedna akcja Lazio zakończyła się golem. Jeszcze pięć minut do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie.

Emiliano Viviano uratował Sampdorię! Trzy interwencje w minutę. Bramkarz Sampdorii poradził sobie z niebezpiecznymi strzałami Felipa Andersona, Ciro Immobile oraz Lucasa Leivy.

Kolejne uderzenia w kierunku bramki Sampdorii. Zapachniało drugim golem. Jedno zatrzymał Gianmarco Ferrari, a drugie Emiliano Viviano. Sampdoria w opałach!

Podopieczni Simone Inzaghiego przeważali od kilkunastu minut, ale mieli problem z oddaniem celnego uderzenia. Najdłokładniejszy spośród nich okazał się Serb.

Gol! Strzelił Sergej Milinković-Savić. Asystował mu Stefan Radu.

To z jednej, to z drugiej strony rzymianie starali się zagrozić bramce przeciwnika i wreszcie mają upragnionego gola! Sergej Milinković-Savić przymierzył idealnie po podaniu Stefana Radu.

Lazio przyspiesza i szuka miejsca do zdobycia premiowego gola.

Żółtą kartkę za faul na Sergeju Milinkoviciu-Saviciu otrzymał Dennis Praet.

Żółtą kartkę za faul na Gastonie Ramirezie otrzymał Lucas Leiva.

Po dośrodkowaniu z głębi pola do piłki dopadł w polu karnym gości Lucas Leiva. Pomocnik Lazio główkował nad poprzeczką. To była dotychczas najgroźniejsza sytuacja podbramkowa!

Bardzo mało przekonujące 20 minut w wykonaniu Felipe Andersona. Po kolejnej stracie ratował się przewinieniem na Gastonie Ramirezie.

Lazio. Schodzi: Marco Parolo. Wchodzi: Jordan Lukaku.

Rzut wolny po wślizgu Gianluci Caprariego w nogi Felipe Andersona. Pierwsze dośrodkowanie było marne, ale po poprawce zrobiło się już ciepło w polu karnym Sampdorii.

Duvan Zapata zabrał się z piłką w pole karne Lazio, jednak Stefan de Vrij nie pozwolił mu oddać stamtąd uderzenia. Korner po szarży Kolumbijczyka, z którego nic wynikło. Gianluca Caprari kopnął futbolówkę prosto w Senada Lulicia.

Cały czas czegoś brakuje w atakach rzymian. Przed momentem Ciro Immobile zagrał za głęboko do Adama Marusicia.

Senad Lulić jest przeciwnikiem Bartosza Bereszyńskiego na skrzydle. Bośniak przedarł się i podał futbolówkę Ciro Immobile. Reprezentant Włoch stracił ją w polu karnym Sampdorii.

Martin Caceres jest w podstawowym składzie, a to oznacza, że jego umowa z Lazio zostanie automatycznie przedłużona. Być może uskrzydlony tym faktem obrońca wygrał pojedynek z Gianlucą Caprarim w bocznym sektorze boiska.

Ciro Immobile walczy o piłkę na połowie przeciwnika. Już wydawało się, że napastnik dopadnie do niej po podaniu Felipe Andersona, jednak Brazylijczyk zagrał zdecydowanie za mocno w rękawice Emiliano Viviano.

Nieudane ataki podopiecznych Simone Inzaghiego. Na prawym skrzydle Felipe Anderson przegrał pojedynek z Ivanem Striniciem, a na przeciwnej flance Adam Marusić wywalczył wyłącznie rzut wolny.

Wysoko podeszli Biancocelesti, ale ich atak na przeciwnika z Genui skończył się faulem. Sędzia przyznał w tej sytuacji piłkę Sampdorii.

Pierwszy gwizdek w Rzymie.

Lazio w błękitnych koszulkach i białych spodenkach. Sampdoria na granatowo.

Kto wygra mecz?

Bartosz Bereszyński w podstawowym składzie przyjezdnych, a Karol Linetty oraz Dawid Kownacki rozpoczną mecz na ławce rezerwowych.

Kibice zbierają się na trybunach.

Sędzia: Daniele Orsato

Poprzedni mecz Lazio z Sampdorią w Rzymie zakończył się kosmicznym rezultatem 7:3. Także w rundzie jesiennej w Genui było interesująco. Wszystko to dlatego, że oba kluby preferują ofensywny futbol, a ich defensywa nie należy do specjalnie szczelnych.

Sampdoria ma wciąż szansę na załapanie się do Ligi Europy, choć ostatnie tygodnie w jej wykonaniu są mało przekonujące. W poprzedniej kolejce odniosła wyczekiwane zwycięstwo, jednak dopiero dzięki bramce Duvana Zapaty w doliczonym czasie.

Lazio walczy o awans do Ligi Mistrzów. W sobotę komplet punktów zgarnęła już Roma, więc ponownie nie pozostawiła Biancocelestim marginesu błędu. Drużyna Simone Inzaghiego jest niepokonana w lidze od 3 marca i zamierza podtrzymać passę.