1
1
1
90'

Szczęścia z dystansu spróbował Xhaka. De Gea nawet nie musiał interweniować, choć uderzenie soczyste.

6
3
3
1
1
88'

Dużo gry w środku pola. Zespołom niespecjalnie zależy już na kreowaniu akcji.

5
4
4
4
3
84'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marcus Rashford. Asystował mu Marouane Fellaini.

Kapitalna akcja Manchesteru, podania na jeden kontakt, piłka minęła linię obrony i dopadł do niej Rashford. Zmiennik Martiala ze spokojem strzelił obok Vaclika.

38
18
11
2
2
82'

2
79'

Marcus Rashford ledwo pojawił się na murawie, a zdążył już popsuć dośrodkowanie.

3
3
4
8
77'
ZMIANA

Basel. Schodzi: Blas Riveros. Wchodzi: Dimitri Oberlin.

77'
ZMIANA

Man Utd. Schodzi: Juan Mata. Wchodzi: Marcus Rashford.

6
3
2
2
1
76'

Za głębokie dośrodkowanie i Vaclik nie miał problemów z chwytem.

1
76'

Young ośmieszył defensorów Basel, minął ich jak tyczki i wywalczył rzut wolny.

7
4
3
2
1
74'

Ładna akcja Lingaarda, ale tylko do wysokości pola karnego. Zmiennik stracił piłkę po nieudanej wymianie z Lukaku.

2
1
1
1
1
72'

W ostatniej chwili piłka ściągnięta z głowy Lukaku. To pewnie byłoby 3:0.

2
1
1
1
69'
ZMIANA
67'
ZMIANA
67'

Ashley Young ładnie ukrył ten strzał z dystansu. Zrobił jeden zwód, uderzył niezbyt mocno, ale blisko słupka i Valcik z najwyższym trudem odbił piłkę.

1
1
2
2
2
66'

Martial bardzo bliski przecięcia dośrodkowania Fellainiego.

2
3
1
3
1
64'

Mohamed Elyounoussi to najgroźmiejszy piłkarz Basel. Zakręcił Lindelofem w polu karnym, uderzył pod poprzeczkę bramki de Gei i Hiszpan po raz pierwszy zmuszony do wysiłku.

4
1
62'

Lukaku bardzo nieczysto trafił w piłkę, a znajdował się sam na sam z Vaclikiem. Belg uderzył głową po koźle i Vaclik zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny.

1
1
3
61'

Żółtą kartkę otrzymał Romelu Lukaku.

Manchester United
1
2
3
60'

Matić naprawił błąd kolegów i odebrał piłkę Mohamedowi Elyounoussiemu. Jakby na potwierdzenie słów sprzed kilku minut, Basel ponownie nie miało pomysłu na zagranie w polu karnym.

1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Daley Blind. Nie było innej opcji, Holender sam wiedział, że przesadził.

2
1
2
4
1
57'

Stoperzy MU po raz kolejny wybili dośrodkowanie piłkarzy Basel. A w środku ze spokojem kółeczka kręci Fellaini. United nabrało pewności po drugim golu.

4
2
3
1
2
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Romelu Lukaku. Asystował mu Daley Blind.

Krótko rozegrany rzut rożny, wrzutka Blinda i Lukaku wyszedł najwyżej w górę. Bramka Belga wisiała w powietrzu od pierwszych minut.

57
19
6
3
3
49'

Piłkarzy Basel paraliżuje pole karne MU. Dopóki nie zbliżą się do szesnastki, wszystko wygląda ok.

1
2
1
1
1
48'

Dobry pomysł Younga, wykonanie znacznie gorsze. Mata bije brawo za próbę dogrania do prawej strony.

2
1
1
2
2
47'

Spokój Daleya Blinda. Holender zablokował rywala i nie pozwolił mu dojść do dośrodkowania.

2
1
46'

Piłkarze wrócili do gry.

2
1
1
45+2'

Nonszalanckie zagranie Blinda o mało nie skończyło się groźną sytuacją dla Basel.

2
1
2
1
1
45'

Sędzia doliczył dwie minuty. Piłkarze już raczej marzą o szatni. Na Old Trafford ulewa od pierwszej minuty.

2
1
1
1
2
43'

Czerwone Diabły już nie forsują tempa. Jakby były zadowolone wynikiem 1:0 do przerwy.

7
3
3
2
3
42'

Kolejny raz Fellaini zostawiony bez opieki. Do bramki było jednak za daleko, Belg zgrywał głową do Lukaku, ale jeden z obrońców wybił piłkę.

1
1
2
4
1
40'

Katastrofalna strata Maticia 25 metrów przed bramką. Ma szczęście, że pomogli mu koledzy.

1
3
3
3
38'

Pierwsza interwencja de Gei. Dośrodkowanie Xhaki z rzutu wolnego dotarło do Mohameda Elyounoussiego. Uderzenie jednak po koźle, w dodatku zupełnie bez siły.

2
2
5
1
38'

Żółtą kartkę otrzymał Ashley Young. Tym razem Anglik się nie popisał, ostre wejście.

2
2
2
2
2
37'

Ashley Young wykonuje sporo niewidocznej pracy. Nie dość, że przed chwilą asystował przy bramce, to kilkanaście sekund później przerwa groźną akcję Basel.

11
3
2
1
3
35'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marouane Fellaini. Asystował mu Ashley Young.

To musiało się tak skończyć. W końcu piłkarze MU znaleźli sposób na obronę Basel. Dośrodkowanie z prawej strony od Younga spadło na głowę Fellainiego. Belg strzelił już sporo takich bramek.

65
31
9
4
8
33'

Piłkarze Basel jakby usłyszeli słowa krytyki pod swoim adresem. Wprawdzie de Gea nadal nie ubrudził spodenek, ale tylko dlatego, że nie zdążył interweniować. Strzał Zuffiego minimalnie minął bramkę.

1
1
6
32'

Martial napędził akcję, odegrał do Fellainiego, ale Belg powstrzymany w polu karnym. Basel po raz kolejny zamknięte na własnej połowie.

1
3
1
30'

Sędzia Ruddy Buquet coraz częściej zwraca uwagę na ostrą grę piłkarzy Basel. Zuffi dostał ostatnie ostrzeżenie. Fellaini odczuł to starcie.

4
2
2
1
1
28'

Żółtą kartkę otrzymał Eder Alvarez Balanta. Mchitarjan potraktowany bardzo ostro.

27'

David de Gea niedługo zamarznie w bramce. Piłkarze Basel nawet nie zmusili go do interwencji. Tym razem skończyło się na nieudanym dośrodkowaniu.

1
5
25'

Ashley Young łatwo ograł dwóch obrońców, brakło tylko dośrodkowania. Po chwili piłkarz MU miał kolejną szansę, jednak wdał sięw niepotrzebn drybling.

4
3
2
2
3
22'

Słupek! Lukaku ściągnął na siebie obrońców, w sobie znany sposób znalazł Henricha Mchitarjana. Reprezentant Armenii z najbliżej odległości trafił w słupek, a dobitka wylądowała w rękach Vaclika. Ormianin złapał się za głowę. I całkiem słusznie.

3
2
4
22
7
20'

Obrońcy Basel mają już dzisiaj sporo za uszami, a to raczej nie koniec. Kolejne bardzo niepewne wybicie o mało nie zakończyło się dojściem Lukaku do idealnej sytuacji.

7
1
1
1
1
19'
ZMIANA

Man Utd. Schodzi: Paul Pogba. Wchodzi: Marouane Fellaini.

2
2
2
20
4
18'

Pogda opatrywany na murawie. Fellaini już kończy rozgrzewkę. Zapowiada się na zmianę.

1
1
1
15
2
15'

Bardzo nerwowe wybicie Suchego, piłką zgarnął Matić i dograł do Lukaku. Belg zdecydował się na strzał zza szesnastki, prosto w Vaclika.

4
2
1
1
5
13'

Pierwsza naprawdę dobra szansa Manchesteru. Mata dośrodkowywał, Henrich Mchitarjan uprzedził obrońców, ale uderzył głową minimalnie nad poprzeczką.

6
1
3
11'

Mata podawał wzdłuż linii bramkowej, nikt nie przeciął piłki. Stoperzy Basel byle dalej od bramki.

3
1
10'

Ricky van Wolfswinkel nie doszedł do podania od Steffena. I znowu MU mozolnie buduje akcję od tyłu.

4
9'

Czerwone Diabły zwolniły. Spokojnie próbują rozmontować defensywę Basel. Piłka krąży w środku pola, chwilowo na więcej nie pozwalają mistrzowie Szwajcarii.

1
2
1
1
7'

Pierwsza próba Basel, ale niemrawa i bez pomysłu. Blas Riveros sam nie wiedział jak rozwiązać akcję, skończyło się na rożnym.

3
1
1
1
5'

Każda piłka w kierunku Lukaku sieje popłoch w defensywie Basel. Mistrzowie Szwajcarii jakby przestraszeni.

6
1
3'

Kolejny rzut rożny dla MU, skończyło się na bardzo nieudanym strzale Younga. Ale gospodarze mocno naciskają Basel, jakby od początku chcieli rozwiać wątpliwości.

3
1
2
4
1
2'

Tomas Vaclik może mówić o ogromnym szczęściu. Romelu Lukaku otworzyłby wynik spotkania, gdyby na drodze piłki nie stanął jeden z obrońców Basel.

5
3
3
4
4
1'

Przy piłce Manchester. Lukaku wywalczył pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

10
2
czas Start meczu
20:08

Piłkarze United niezbyt dobrze wspominają spotkania z Basel. Mistrzowie Szwajcarii pięć sezonów temu sensacyjnie awansowali do 1/8 finału kosztem Manchesteru.

4
1
20:08

Po przerwie Czerwone Diałby ponownie zagoszczą w Lidze Mistrzów. Piłkarze Jose Mourinho mają wielkie ambicje, rok temu wygrali Ligę Europy, teraz świetnie zaczęli sezon i prowadzą w Premier League.

2
3
20:08

Na ten dzień czekaliśmy od dawna. Wraca Liga Mistrzów! Zapraszamy na relację ze spotkania 1. kolejki - Manchester United gra z FC Basel.