Manchester United
35' Marouane Fellaini 38' Ashley Young 53' Romelu Lukaku 57' Daley Blind 61' Romelu Lukaku 84' Marcus Rashford
FC Basel
28' Eder Alvarez Balanta 82' Taulant Xhaka
3:0

Piłkarze nawet nie dograli trzech doliczonych minut. Manchester z przytupem rozpoczął udział w Lidze Mistrzów.

Piłkarze pograją jeszcze trzy minuty.

Szczęścia z dystansu spróbował Xhaka. De Gea nawet nie musiał interweniować, choć uderzenie soczyste.

Dużo gry w środku pola. Zespołom niespecjalnie zależy już na kreowaniu akcji.

Gol! Strzelił Marcus Rashford. Asystował mu Marouane Fellaini.

Kapitalna akcja Manchesteru, podania na jeden kontakt, piłka minęła linię obrony i dopadł do niej Rashford. Zmiennik Martiala ze spokojem strzelił obok Vaclika.

Żółtą kartkę otrzymał Taulant Xhaka.

Marcus Rashford ledwo pojawił się na murawie, a zdążył już popsuć dośrodkowanie.

Basel. Schodzi: Blas Riveros. Wchodzi: Dimitri Oberlin.

Man Utd. Schodzi: Juan Mata. Wchodzi: Marcus Rashford.

Za głębokie dośrodkowanie i Vaclik nie miał problemów z chwytem.

Young ośmieszył defensorów Basel, minął ich jak tyczki i wywalczył rzut wolny.

Ładna akcja Lingaarda, ale tylko do wysokości pola karnego. Zmiennik stracił piłkę po nieudanej wymianie z Lukaku.

W ostatniej chwili piłka ściągnięta z głowy Lukaku. To pewnie byłoby 3:0.

Man Utd. Schodzi: Anthony Martial. Wchodzi: Jesse Lingard.

Basel. Schodzi: Ricky van Wolfswinkel. Wchodzi: Kevin Bua.

Ashley Young ładnie ukrył ten strzał z dystansu. Zrobił jeden zwód, uderzył niezbyt mocno, ale blisko słupka i Valcik z najwyższym trudem odbił piłkę.

Martial bardzo bliski przecięcia dośrodkowania Fellainiego.

Mohamed Elyounoussi to najgroźmiejszy piłkarz Basel. Zakręcił Lindelofem w polu karnym, uderzył pod poprzeczkę bramki de Gei i Hiszpan po raz pierwszy zmuszony do wysiłku.

Lukaku bardzo nieczysto trafił w piłkę, a znajdował się sam na sam z Vaclikiem. Belg uderzył głową po koźle i Vaclik zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny.

Żółtą kartkę otrzymał Romelu Lukaku.

Matić naprawił błąd kolegów i odebrał piłkę Mohamedowi Elyounoussiemu. Jakby na potwierdzenie słów sprzed kilku minut, Basel ponownie nie miało pomysłu na zagranie w polu karnym.

Żółtą kartkę otrzymał Daley Blind. Nie było innej opcji, Holender sam wiedział, że przesadził.

Stoperzy MU po raz kolejny wybili dośrodkowanie piłkarzy Basel. A w środku ze spokojem kółeczka kręci Fellaini. United nabrało pewności po drugim golu.

Gol! Strzelił Romelu Lukaku. Asystował mu Daley Blind.

Krótko rozegrany rzut rożny, wrzutka Blinda i Lukaku wyszedł najwyżej w górę. Bramka Belga wisiała w powietrzu od pierwszych minut.

Piłkarzy Basel paraliżuje pole karne MU. Dopóki nie zbliżą się do szesnastki, wszystko wygląda ok.

Dobry pomysł Younga, wykonanie znacznie gorsze. Mata bije brawo za próbę dogrania do prawej strony.

Spokój Daleya Blinda. Holender zablokował rywala i nie pozwolił mu dojść do dośrodkowania.

Piłkarze wrócili do gry.

Piłkarze udali się do szatni. 45 minut przewagi MU, tylko kilka razy Basel przedostało się w pole karne Davida de Gei.

Nonszalanckie zagranie Blinda o mało nie skończyło się groźną sytuacją dla Basel.

Sędzia doliczył dwie minuty. Piłkarze już raczej marzą o szatni. Na Old Trafford ulewa od pierwszej minuty.

Czerwone Diabły już nie forsują tempa. Jakby były zadowolone wynikiem 1:0 do przerwy.

Kolejny raz Fellaini zostawiony bez opieki. Do bramki było jednak za daleko, Belg zgrywał głową do Lukaku, ale jeden z obrońców wybił piłkę.

Katastrofalna strata Maticia 25 metrów przed bramką. Ma szczęście, że pomogli mu koledzy.

Pierwsza interwencja de Gei. Dośrodkowanie Xhaki z rzutu wolnego dotarło do Mohameda Elyounoussiego. Uderzenie jednak po koźle, w dodatku zupełnie bez siły.

Żółtą kartkę otrzymał Ashley Young. Tym razem Anglik się nie popisał, ostre wejście.

Ashley Young wykonuje sporo niewidocznej pracy. Nie dość, że przed chwilą asystował przy bramce, to kilkanaście sekund później przerwa groźną akcję Basel.

Gol! Strzelił Marouane Fellaini. Asystował mu Ashley Young.

To musiało się tak skończyć. W końcu piłkarze MU znaleźli sposób na obronę Basel. Dośrodkowanie z prawej strony od Younga spadło na głowę Fellainiego. Belg strzelił już sporo takich bramek.

Piłkarze Basel jakby usłyszeli słowa krytyki pod swoim adresem. Wprawdzie de Gea nadal nie ubrudził spodenek, ale tylko dlatego, że nie zdążył interweniować. Strzał Zuffiego minimalnie minął bramkę.

Martial napędził akcję, odegrał do Fellainiego, ale Belg powstrzymany w polu karnym. Basel po raz kolejny zamknięte na własnej połowie.

Sędzia Ruddy Buquet coraz częściej zwraca uwagę na ostrą grę piłkarzy Basel. Zuffi dostał ostatnie ostrzeżenie. Fellaini odczuł to starcie.

Żółtą kartkę otrzymał Eder Alvarez Balanta. Mchitarjan potraktowany bardzo ostro.

David de Gea niedługo zamarznie w bramce. Piłkarze Basel nawet nie zmusili go do interwencji. Tym razem skończyło się na nieudanym dośrodkowaniu.

Ashley Young łatwo ograł dwóch obrońców, brakło tylko dośrodkowania. Po chwili piłkarz MU miał kolejną szansę, jednak wdał sięw niepotrzebn drybling.

Słupek! Lukaku ściągnął na siebie obrońców, w sobie znany sposób znalazł Henricha Mchitarjana. Reprezentant Armenii z najbliżej odległości trafił w słupek, a dobitka wylądowała w rękach Vaclika. Ormianin złapał się za głowę. I całkiem słusznie.

Obrońcy Basel mają już dzisiaj sporo za uszami, a to raczej nie koniec. Kolejne bardzo niepewne wybicie o mało nie zakończyło się dojściem Lukaku do idealnej sytuacji.

Man Utd. Schodzi: Paul Pogba. Wchodzi: Marouane Fellaini.

Pogda opatrywany na murawie. Fellaini już kończy rozgrzewkę. Zapowiada się na zmianę.

Bardzo nerwowe wybicie Suchego, piłką zgarnął Matić i dograł do Lukaku. Belg zdecydował się na strzał zza szesnastki, prosto w Vaclika.

Pierwsza naprawdę dobra szansa Manchesteru. Mata dośrodkowywał, Henrich Mchitarjan uprzedził obrońców, ale uderzył głową minimalnie nad poprzeczką.

Mata podawał wzdłuż linii bramkowej, nikt nie przeciął piłki. Stoperzy Basel byle dalej od bramki.

Ricky van Wolfswinkel nie doszedł do podania od Steffena. I znowu MU mozolnie buduje akcję od tyłu.

Czerwone Diabły zwolniły. Spokojnie próbują rozmontować defensywę Basel. Piłka krąży w środku pola, chwilowo na więcej nie pozwalają mistrzowie Szwajcarii.

Pierwsza próba Basel, ale niemrawa i bez pomysłu. Blas Riveros sam nie wiedział jak rozwiązać akcję, skończyło się na rożnym.

Każda piłka w kierunku Lukaku sieje popłoch w defensywie Basel. Mistrzowie Szwajcarii jakby przestraszeni.

Kolejny rzut rożny dla MU, skończyło się na bardzo nieudanym strzale Younga. Ale gospodarze mocno naciskają Basel, jakby od początku chcieli rozwiać wątpliwości.

Tomas Vaclik może mówić o ogromnym szczęściu. Romelu Lukaku otworzyłby wynik spotkania, gdyby na drodze piłki nie stanął jeden z obrońców Basel.

Przy piłce Manchester. Lukaku wywalczył pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

Zaczynamy mecz w Manchesterze!

Piłkarze United niezbyt dobrze wspominają spotkania z Basel. Mistrzowie Szwajcarii pięć sezonów temu sensacyjnie awansowali do 1/8 finału kosztem Manchesteru.

Po przerwie Czerwone Diałby ponownie zagoszczą w Lidze Mistrzów. Piłkarze Jose Mourinho mają wielkie ambicje, rok temu wygrali Ligę Europy, teraz świetnie zaczęli sezon i prowadzą w Premier League.

Na ten dzień czekaliśmy od dawna. Wraca Liga Mistrzów! Zapraszamy na relację ze spotkania 1. kolejki - Manchester United gra z FC Basel.