Manchester United
24' Eric Bailly 24' Jesse Lingard 45' Mile Svilar 78' Daley Blind
Benfica Lizbona
6' Ruben Dias 69' Eduardo Salvio
2:0

Koniec. United zwycięża 2:0 i melduje się w fazie pucharowej LM. Benfica z kolei nadal pozostaje bez choćby punktu.

Spotkanie dobiega końca. Obie drużyny czekają już na końcowy gwizdek.

Doliczone 3 minuty.

Salvio zatańczył na skrzydle, pogubili się obrońcy i sytuację po dograniu wzdłuż bramki wybił Darmian.

Strzał Lukaku zablokowany.

Benfica już chyba nie wierzy. Do końca zostało kilka minut i goście wyraźnie opadli z sił.

Benfica. Schodzi: Pizzi. Wchodzi: Jonas.

Gol! Strzelił Daley Blind. Pewne uderzenie Holendra w środek bramki i mamy 2:0!

Marcus Rashford padł w polu karnym i mamy drugą "11"!

Man Utd. Schodzi: Anthony Martial. Wchodzi: Marcus Rashford.

Benfica. Schodzi: Raul Jimenez. Wchodzi: Haris Seferović.

Benfica coraz odważniej atakuje. Portugalczycy są jednak niedokładni pod bramką rywala i nie zmuszają de Gei do wzmożonego wysiłku.

Svilar broni strzał Lukaku z kilku metrów. Belg strzelał jednak z ostrego kąta, a do tego był jeszcze na spaonym.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Eduardo Salvio.

Man Utd. Schodzi: Juan Mata. Wchodzi: Ander Herrera.

Ależ okazja dla Benfiki! Błąd defensorów United, Raul Jimenez przejął piłkę tuż przed polem karnym, lecz trafił tylko w słupek!

Za długa piłka do Eliseu i od bramki de Gea.

Benfica. Schodzi: Alejandro Grimaldo. Wchodzi: Eliseu.

Goncalves bardzo kąśliwie uderzył, a de Gea końcówkami palców ratuje United.

Benfica próbuje się odgryzać, lecz póki co brakuje jej konkretów.

Strzał Jimeneza sprzed pola karnego ląduje prosto w rękach de Gei.

Znowu Martial... Zaczął przekładać piłkę z nogi na nogę, a ta odbiła się od lewej i opuściła boisko.

Martial fatalnie zachowuje się na skrzydle i trafia piłką w trybuny.

Strzał Maty z obrębu pola karnego znacząco mija cel.

United od początku drugiej połowy przebywa na połowie przeciwnika.

Gramy dalej.

Do przerwy 1:0.

Lukaku wyszedł sam na sam ze Svilarem, ale tym razem golkiper gości świetnie interweniował!

Gol samobójczy! Mile Svilar. Bramka do przerwy! Matić niczym Jacek Krzynówek w pamiętnym meczu z Portugalią! Potężny strzał z trzydziestu metrów, piłka odbiła się od słupka, pleców Svilara i wpadła do siatki!

Po dośrodkowaniu z narożnika faulował Smalling.

Bardzo aktywny jest Martial. Tym razem wywalczył rzut rożny.

Strzał Martiala z ostrego kąta leci wysoko nad bramką.

Mata domagał się rzutu rożnego po wejściu w pole karne, ale nic z tego.

Lukaku nie doszedł do długiego zagrania od Darmiana.

Seria mniej przekonujących ataków z obu stron. Piłkarze organizują się do kolejnego szturmu w kwadransie przed przerwą.

Anthony Martial wygrał połowicznie pojedynek z przeciwnikiem. Co prawda zabrał mu futbolówkę, ale ekipa z Portugalii mogła jeszcze wznowić grę wyrzutem z autu.

Żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie otrzymał Jesse Lingard.

Żółtą kartkę za faul na Alejandro Grimaldo otrzymał Eric Bailly.

Pizzi nadział się na przeciwnika. Futbolówka nie odbiła się po myśli zawodnika Benfiki i pozostało zorganizować się do bronienia.

Ripostuje Benfica Lizbona. Ze skrzydła zbiegł do środka pola Diogo Goncalves i próbował umieścić piłkę w samym okienku bramki Manchester United. Przedstawiciela Premier League uratował golkiper.

Gorąco w Manchesterze. Gospodarze nie są zadowoleni z obrotu wydarzeń, ale jednocześnie podrażnieni starają się zorganizować do następnych ataków.

Nie ma gola! Anthony Martial!

Szansa została zmarnowana. Mile Svilar wyczuł intencję strzelca i zatrzymał uderzenie z rzutu karnego!

Wielka szansa dla Manchester United na objecie prowadzenia. Sędzia podyktował rzut karny!

Dwa uderzenia. Na początek Andreas Samaris nie trafił w światło bramki, a kilka chwil później Alejandro Grimaldo został zablokowany przez przeciwnika.

Anthony Martial nie spożytkował rzutu wolnego. Strzał zawodnika Manchester United ponad poprzeczką i przyjezdni z Portugalii mogli odetchnąć. Faul bez dodatkowych konsekwencji poza kartką.

Żółtą kartkę otrzymał Ruben Dias.

Jesse Lingard na spalonym. Tak orzekł sędzia asystent ku niezadowoleniu pomocnika Manchester United. Już obmyślał plan jak wymanewrować bramkarza w sytuacji sam na sam.

Benfica Lizbona na połowie przeciwnika. Dobrze ustawieni gospodarze wybili dośrodkowanie z prawego skrzydła, co nie oznacza, że w stu procentach uspokoili sytuację. Goście mieli jeszcze korner.

Pierwszy gwizdek w Manchesterze!

Sędzia: Gediminas Mazeika (Litwa)

Manchester United konsekwentnie punktuje i zmierza w kierunku fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Dwa tygodnie temu przedstawiciel Premier League pokonał stołeczną drużynę 1:0 na wyjeździe.