RB Lipsk
26' Diego Demme 33' Emil Forsberg 72' Marcel Halstenberg
AS Monaco
10' Youri Tielemans 34' Youri Tielemans 81' Djibril Sidibe 87' Jemerson
1:1

Remis AS Monaco z debiutantem.

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

Monaco. Schodzi: Radamel Falcao. Wchodzi: Guido Carrillo.

Żółtą kartkę otrzymał Jemerson.

Dużo energii kosztowała gra zaproponowana przez RB Lipsk. W ostatnich minutach nie ma takiego samego ognia w ofensywie Timo Wernera i spółki.

Monaco. Schodzi: Djibril Sidibe. Wchodzi: Rachid Ghezzal.

Mocne wejście Jeana-Kevina Augustina! Zapomnieli o nim półfinaliści poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, a ten miał przed oczami jedynie Diego Benaglio. Bramkarz AS Monaco odbił mocne uderzenie z ostrego kąta.

Żółtą kartkę otrzymał Djibril Sidibe.

RB Lipsk. Schodzi: Yussuf Poulsen. Wchodzi: Jean-Kevin Augustin.

W tym meczu dotychczas były trzy celne uderzenia, w tym dwa do siatki. W pierwszej połowie narzekaniem na precyzję zawodników wywołaliśmy gole z lasu. Może i teraz padną w ostatnim kwadransie.

Monaco. Schodzi: Adama Diakhaby. Wchodzi: Balde Diao Keita.

Faul Kamila Glika w polu karnym przeciwnika. Reprezentant Polski pyta sędziego, dlaczego użył gwizdka, ale ten nie ma ochoty na tłumaczenie się.

Żółtą kartkę otrzymał Marcel Halstenberg.

20 minut do końca regulaminowego czasu i gospodarze mogli pokazać rywalom jak powinno się wykonać rzut wolny. Nie zrobili tego, a Marcel Sabitzer trafił prosto w mur.

Obecni w Lipsku kibice gości bawią się w pociąg i nie zobaczyli niecelnego strzału Adamy Diakhaby'ego. Niewiele stracili.

Adama Diakhaby wywalczył rzut wolny blisko narożnika pola karnego. Wykonanie stałego fragmentu było mizerne. Piłka wylądowała w niemieckim murze.

RB Lipsk. Schodzi: Emil Forsberg. Wchodzi: Kevin Kampl.

Piłka w siatce Monaco, ale nie ma wątpliwości, że w momencie podania był spalony. Za moment pierwsza zmiana w RB Lipsk.

Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłka już przelobowała Diego Benaglio. Za golkiperem AS Monaco byli obrońcy i wybili futbolówkę sprzed linii bramkowej.

Wciąż w ataku wicemistrz Niemiec. Szukał miejsca do oddania strzału z dystansu, ale nie znalazł. Po przetransportowaniu futbolówki na skrzydło jest korner.

Początek drugiej części ze wskazaniem na mobilnych Niemców. Leonardo Jardim pokrzykuje na podopiecznych, żeby zareagowali na agresywny pressing RB Lipsk.

Timo Werner jest wszędzie. Po podaniu z głębi pola wbiegł w pole karne AS Monaco i zakończył swoją akcję płaskim uderzeniem obok słupka. Utrudniał mu zadanie Kamil Glik.

Kamil Glik umiejętnie zatrzymał Timo Wernera w bocznym sektorze boiska, jednak nie wyekspediował piłki na połowę przeciwnika i gospodarze mieli szansę na poprawienie się z rzutu wolnego.

Youri Tielemans zrobił dobrą minę do złej gry, kiedy sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Pozostało autorowi gola cofnąć się do defensywy.

Gra wznowiona po przerwie.

Radość gospodarzy z prowadzenia trwała tylko minutę.

Czy po przerwie padną kolejne gole?

Po 45 minutach remis w Lipsku.

Timo Werner nie podda się dopóki nie strzeli gola w tym spotkaniu. Idzie do każdej piłki i nie daje sekundy na odpoczynek Kamilowi Glikowi, który najczęściej pilnuje napastnika RB Lipsk.

Niewiele czasu do końca pierwszej połowy, a w posiadaniu piłki drużyna z Lipska.

30 minut bez celnego strzału aż nagle dwa do siatki w nieco ponad minutę. Nie można być niczego pewnym w meczu tych drużyn.

Gol! Strzelił Youri Tielemans.

Nie nacieszyli się długo prowadzeniem gospodarze! Adama Diakhaby główkował w środek pola karnego, gdzie sprytniejszy od stoperów RB Lipsk okazał się Youri Tielemans i strzelił z bliska na 1:1.

Gol! Strzelił Emil Forsberg. Asystował mu Yussuf Poulsen.

Pierwsze celne uderzenie i od razu do sieci! RB Lipsk prowadzi 1:0. Na lewym skrzydle rozpędził się Emil Forsberg, opanował piłkę po podaniu z głębi pola i dobiegł do narożnika pola bramkowego. Stamtąd huknął z krótki róg, którego nie przypilnował Diego Benaglio.

Dwa bezbramkowe kwadranse. Bywa w tym spotkaniu ciekawie, jednak statystyka strzałów celnych mówi dużo o jakości ofensywy. Zero do zera.

Emil Forsberg wykonał rzut wolny z bocznego sektora boiska. Sędziowie dopatrzyli się złamania przepisów piłkarskich i przyznali piłkę drużynie Leonardo Jardima.

Żółtą kartkę otrzymał Diego Demme.

Niebezpieczne dośrodkowania w kierunku Yussufa Poulsena. Pierwsze wybił Kamil Glik, a drugie spadło już na głowę zawodnika RB Lipsk. Strzał głową tuż obok bramki, a piłkę mógł jeszcze wcisnąć do niej z bliska Timo Werner.

Gospodarze częściej w ataku pozycjnym, a ekipa z księstwa stawia na szybkie wyprowadzenie piłki. Efekt obu pomysłów na ofensywę podobny.

Peter Gulacsi ratował sytuację gospodarzy po płaskim wstrzeleniu ze skraju pola karnego. Oddać strzał z bliska próbowali Radamel Falcao oraz Adama Diakhaby. W ostatnim momencie wygarnął piłkę golkiper.

Tak wyglądała prezentacja obu drużyn przed meczem!

Szarżuje Timo Werner i zaczyna dobierać się do defensywy z Monako. Po ostatnim rajdzie napastnika RB Lipsk miał pierwszy korner.

Adama Diakhaby wymanewrował przeciwnika na lewym skrzydle, po czym dośrodkował bardzo niedokładnie. Radamel Falcao nawet nie wystartował do piłki, żeby nie tracić energii.

Żółtą kartkę otrzymał Youri Tielemans.

Tak powitali Ligę Mistrzów kibice w Lipsku.

Marcel Sabitzer podał prostopadle do Timo Wernera. Do końca był blisko napastnika Kamil Glik i ułatwił interwencję na przedpolu Diego Benaglio. Bardzo dobre zachowanie Glika.

Nerwowe odegranie do własnego bramkarza i już Radamel Falcao czekał na możliwość przejęcia piłki i zdobycie gola. Wcześniej Kamil Glik polował na futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Organizuje się do ataku drużyna z Lipska. Timo Werner nie przypilnował jednak linii spalonego i sędzia asystent nie pozwolił mu stoczyć pojedynku sam na sam z Diego Benaglio.

Wybrzmiał pierwszy gwizdek!

Piłkarze na murawie. RB Lipsk w białych koszulkach i czerwonych spodenkach, a przyjezdni na szaro.

Kto wygra mecz?

Szatnia AS Monaco przed pierwszym występem w Lidze Mistrzów.

Piłkarze z księstwa w Lipsku.

Sędzia: Michael Oliver (Anglia)

Ławka rezerwowych RB Lipsk: Yvon Mvogo - Bernardo, Bruma, Dominik Kaiser, Konrad Laimer, Jean-Kevin Augustin, Kevin Kampl

Ławka rezerwowych AS Monaco: Seydou Sy - Rachid Ghezzal, Stevan Jovetić, Guido Carrillo, Balde Diao Keita, Soualiho Meite, Andrea Raggi

Rok temu Kamil Glik debiutował w Lidze Mistrzów. Na początek nowej kampanii sprwadzi siłę debiutanta RB Lipsk, który w poprzednim sezonie uplasował się w Bundeslidze tylko za Bayernem Monachium.