Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

Monaco. Schodzi: Radamel Falcao. Wchodzi: Guido Carrillo.

AS Monaco
1
2
85'

Dużo energii kosztowała gra zaproponowana przez RB Lipsk. W ostatnich minutach nie ma takiego samego ognia w ofensywie Timo Wernera i spółki.

84'

Monaco. Schodzi: Djibril Sidibe. Wchodzi: Rachid Ghezzal.

82'

Mocne wejście Jeana-Kevina Augustina! Zapomnieli o nim półfinaliści poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, a ten miał przed oczami jedynie Diego Benaglio. Bramkarz AS Monaco odbił mocne uderzenie z ostrego kąta.

1
1
81'

Żółtą kartkę otrzymał Djibril Sidibe.

1
1
1
1
2
80'

RB Lipsk. Schodzi: Yussuf Poulsen. Wchodzi: Jean-Kevin Augustin.

3
78'

W tym meczu dotychczas były trzy celne uderzenia, w tym dwa do siatki. W pierwszej połowie narzekaniem na precyzję zawodników wywołaliśmy gole z lasu. Może i teraz padną w ostatnim kwadransie.

74'
73'

Faul Kamila Glika w polu karnym przeciwnika. Reprezentant Polski pyta sędziego, dlaczego użył gwizdka, ale ten nie ma ochoty na tłumaczenie się.

4
1
3
72'

Żółtą kartkę otrzymał Marcel Halstenberg.

70'

20 minut do końca regulaminowego czasu i gospodarze mogli pokazać rywalom jak powinno się wykonać rzut wolny. Nie zrobili tego, a Marcel Sabitzer trafił prosto w mur.

67'

Obecni w Lipsku kibice gości bawią się w pociąg i nie zobaczyli niecelnego strzału Adamy Diakhaby'ego. Niewiele stracili.

1
2
1
1
65'

Adama Diakhaby wywalczył rzut wolny blisko narożnika pola karnego. Wykonanie stałego fragmentu było mizerne. Piłka wylądowała w niemieckim murze.

1
63'

RB Lipsk. Schodzi: Emil Forsberg. Wchodzi: Kevin Kampl.

62'

Piłka w siatce Monaco, ale nie ma wątpliwości, że w momencie podania był spalony. Za moment pierwsza zmiana w RB Lipsk.

1
2
59'

Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłka już przelobowała Diego Benaglio. Za golkiperem AS Monaco byli obrońcy i wybili futbolówkę sprzed linii bramkowej.

1
1
58'

Wciąż w ataku wicemistrz Niemiec. Szukał miejsca do oddania strzału z dystansu, ale nie znalazł. Po przetransportowaniu futbolówki na skrzydło jest korner.

1
3
55'

Początek drugiej części ze wskazaniem na mobilnych Niemców. Leonardo Jardim pokrzykuje na podopiecznych, żeby zareagowali na agresywny pressing RB Lipsk.

3
1
1
1
2
52'

Timo Werner jest wszędzie. Po podaniu z głębi pola wbiegł w pole karne AS Monaco i zakończył swoją akcję płaskim uderzeniem obok słupka. Utrudniał mu zadanie Kamil Glik.

3
3
4
2
2
50'

Kamil Glik umiejętnie zatrzymał Timo Wernera w bocznym sektorze boiska, jednak nie wyekspediował piłki na połowę przeciwnika i gospodarze mieli szansę na poprawienie się z rzutu wolnego.

5
2
1
5
1
47'

Youri Tielemans zrobił dobrą minę do złej gry, kiedy sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Pozostało autorowi gola cofnąć się do defensywy.

1
1
46'

19:56

Radość gospodarzy z prowadzenia trwała tylko minutę.

1
1
1
Czy po przerwie padną kolejne gole?
4
43'

Timo Werner nie podda się dopóki nie strzeli gola w tym spotkaniu. Idzie do każdej piłki i nie daje sekundy na odpoczynek Kamilowi Glikowi, który najczęściej pilnuje napastnika RB Lipsk.

3
2
3
2
3
40'

Niewiele czasu do końca pierwszej połowy, a w posiadaniu piłki drużyna z Lipska.

4
1
1
2
37'

30 minut bez celnego strzału aż nagle dwa do siatki w nieco ponad minutę. Nie można być niczego pewnym w meczu tych drużyn.

5
1
2
34'

Gol! Strzelił Youri Tielemans.

Nie nacieszyli się długo prowadzeniem gospodarze! Adama Diakhaby główkował w środek pola karnego, gdzie sprytniejszy od stoperów RB Lipsk okazał się Youri Tielemans i strzelił z bliska na 1:1.

51
20
11
6
11
33'

Gol! Strzelił Emil Forsberg. Asystował mu Yussuf Poulsen.

Pierwsze celne uderzenie i od razu do sieci! RB Lipsk prowadzi 1:0. Na lewym skrzydle rozpędził się Emil Forsberg, opanował piłkę po podaniu z głębi pola i dobiegł do narożnika pola bramkowego. Stamtąd huknął z krótki róg, którego nie przypilnował Diego Benaglio.

22
12
11
12
33
30'

Dwa bezbramkowe kwadranse. Bywa w tym spotkaniu ciekawie, jednak statystyka strzałów celnych mówi dużo o jakości ofensywy. Zero do zera.

1
1
2
29'

Emil Forsberg wykonał rzut wolny z bocznego sektora boiska. Sędziowie dopatrzyli się złamania przepisów piłkarskich i przyznali piłkę drużynie Leonardo Jardima.

1
2
2
1
2
26'

Żółtą kartkę otrzymał Diego Demme.

3
1
2
2
1
24'

Niebezpieczne dośrodkowania w kierunku Yussufa Poulsena. Pierwsze wybił Kamil Glik, a drugie spadło już na głowę zawodnika RB Lipsk. Strzał głową tuż obok bramki, a piłkę mógł jeszcze wcisnąć do niej z bliska Timo Werner.

1
2
1
20'

Gospodarze częściej w ataku pozycjnym, a ekipa z księstwa stawia na szybkie wyprowadzenie piłki. Efekt obu pomysłów na ofensywę podobny.

1
1
1
1
2
18'

Peter Gulacsi ratował sytuację gospodarzy po płaskim wstrzeleniu ze skraju pola karnego. Oddać strzał z bliska próbowali Radamel Falcao oraz Adama Diakhaby. W ostatnim momencie wygarnął piłkę golkiper.

1
1
1
1
1
17'

Tak wyglądała prezentacja obu drużyn przed meczem!

1
1
15'

Szarżuje Timo Werner i zaczyna dobierać się do defensywy z Monako. Po ostatnim rajdzie napastnika RB Lipsk miał pierwszy korner.

1
13'

Adama Diakhaby wymanewrował przeciwnika na lewym skrzydle, po czym dośrodkował bardzo niedokładnie. Radamel Falcao nawet nie wystartował do piłki, żeby nie tracić energii.

1
1
10'

Żółtą kartkę otrzymał Youri Tielemans.

1
1
10'

Tak powitali Ligę Mistrzów kibice w Lipsku.

4
7'

Marcel Sabitzer podał prostopadle do Timo Wernera. Do końca był blisko napastnika Kamil Glik i ułatwił interwencję na przedpolu Diego Benaglio. Bardzo dobre zachowanie Glika.

1
1
1
4'

Nerwowe odegranie do własnego bramkarza i już Radamel Falcao czekał na możliwość przejęcia piłki i zdobycie gola. Wcześniej Kamil Glik polował na futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

1
1
1
3'

Organizuje się do ataku drużyna z Lipska. Timo Werner nie przypilnował jednak linii spalonego i sędzia asystent nie pozwolił mu stoczyć pojedynku sam na sam z Diego Benaglio.

2
19:56

Piłkarze na murawie. RB Lipsk w białych koszulkach i czerwonych spodenkach, a przyjezdni na szaro.