Chrobry Głogów
84' Seweryn Michalski
Arka Gdynia
16' Ruben Jurado 74' Luka Zarandia 80' Antoni Łukasiewicz 81' Marcus Vinicius da Silva 90+2' Karol Danielak
0:2

Koniec. Arka wygrała w Głogowie z Chrobrym 2:0. Rewanż pod koniec listopada w Gdyni.

Gol samobójczy! Karol Danielak. Danielak po dograniu Zaradnii niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. 0:2!

Jeszcze 3 minuty gry przed nami.

Arka nie pozwala rywalom na zbyt wiele, to goście w atakują.

Z rzutu wolnego niecelnie uderzył Siergiej Kriwiec.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Seweryn Michalski.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marcus Vinicius da Silva.

Żółtą kartkę otrzymał Antoni Łukasiewicz.

Bach do Kaczmarka, ale po raz kolejny górą Pilarz! Chrobry coraz groźniejszy!

Arka Gdynia. Schodzi: Alvaro Rey. Wchodzi: Filip Jazvić.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Luka Zarandia.

Z rzutu wolnego groźnie uderzył Mateusz Machaj. Pilarz zdołał odbić piłkę.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niecelnie uderzył Konrad Kaczmarek.

Błyskawiczna odpowiedź głogowian. Kaczmarek przelobował już Pilarza, ale piłka trafiła w poprzeczkę!

Po rogu do piłki doszedł Kriwiec, ale trafił w słupek!

Kontra gdynian. Dobry strzał oddał Żebrakowski, Gospodinow był dobrze ustawiony i zdołał obronić.

Nie potrafi Chrobry zagrozić Arce. Goście cały czas kontrolują mecz, bez większych problemów realizując cel.

Strzał z dystansu Zarandii pewnie złapał Gospodinow. Takiego uderzenia nie można przepuścić.

Ożywiło się spotkanie, ale do doskonałości wciąż daleko. Piłkarzom brakuje dokładności w grze.

Chrobry nie rzucił się do ataku, spotkanie wciąż nie zachwyca swoim poziomem. Czekamy w takim razie na... momenty.

Gramy po zmianie stron!

Przerwa. Przeciętny mecz w Głogowie, ale momenty były. Ten najważniejszy dla Arki, która póki co prowadzi 1:0.

Jeszcze minuta gry przed nami.

Zaryzykujemy odważną tezę. W I połowie nic się już nie wydarzy. Stawiamy wszystko co mamy!

Mnożą się proste błędy, gra jest rwana. Poziom meczu nie porywa. Dobrze, że zbliża się przerwa.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego. Gospodinow zaliczył pusty przelot, ale żaden z graczy gości tego nie potrafił wykorzystać.

Gol dla Arki na moment ożywił mecz. Teraz to Chrobry atakuje, ale nie rzuca do ofensywy zbyt wielu sił.

Teraz to gdynianie skontrowali Chrobrego. Jurado zabrakło jednak precyzji i wciąż tylko 0:1.

Chrobry uaktywnił się. Gospodarze uwierzyli, że mogą przeciwstawić się obrońcom Pucharu Polski.

A jednak Chrobry uśpił gości! Kontra głogowian, w świetnej sytuacji znalazł się Michał Ilków-Gołąb, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wróciła na boisko!

Nie mają pomysłu na atak gospodarze. Arka nie gra rewelacyjnie, ale prowadzi i ma mecz pod kontrolą.

Mógł odpowiedzieć Chrobry, ale gospodarze źle wykończyli szybką akcję. W odpowiedzi niecelnie przymierzył Kriwiec.

Gol! Strzelił Ruben Jurado. Asystował mu Siergiej Kriwiec. Arka wciągnęła rywala i skontrowała. Piłkę otrzymał Kriwiec, precyzyjnie dograł przed bramkę do Jurado. Hiszpan nie miał problemów z wbiciem futbolówki do siatki.

Nikomu się nie spieszy, każdy szanuje swoje siły. Takich momentów nie lubimy. Początek dwumeczu ćwierćfinałowego. Każdy płochliwy niczym dziewczę na wydaniu zza gór i lasów.

Piłkarsko lepiej wyglądają goście, gospodarze póki co nie zamierzają się przed rywalem otwierać. Strata gola na własnym stadionie może drogo kosztować.

Odgryza się Arka. Dużo konkretniej. Przed polem karnym piłkę przejął Nalepa, ale uderzył minimalnie niecelnie.

Spokojne pierwsze minuty. Starał się zaatakować Chrobry, ale Machaj źle dogrywał do partnera.

Rewanżowy mecz pomiędzy Arki i Chrobrym zostanie rozegrany za ponad miesiąc.

Gramy!

Spotkanie poprowadzi Paweł Gil (Lublin).

Na drodze obrońców Pucharu Polski Arki Gdynia staje jeden z czołowych zespołów Nice I ligi Chrobry Głogów. W poprzedniej rundzie zespół wyeliminował Piast Gliwice, a wcześniej Ruch Chorzów. Trenerem Chrobrego jest... Grzegorz Niciński. To właśnie ten szkoleniowiec doprowadził gdynian do finału.