5
6
18
89'

Atalanta Bergamo stawia wszystko na jedną kartę. Dwóch napastników wprowadzonych z ławki w miejsce zawodników defensywnych.

1
2
3
7
88'
87'
86'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Piszczek.

4
2
2
22
33
83'

Gol! Strzelił Marcel Schmelzer.

A jednak! Akcja rezerwowych daje wyrównanie. Reus anemicznie uderzył na bramkę, ale Berisha miał kłopot z chwytem piłki. Skorzystał z tego Schmelzer i uderzył pod poprzeczkę.

72
53
15
7
9
82'
81'

Etrit Berisha rauje gospodarzy! Pozostawiony bez opieki Marco Reus strzelił z 9 metrów, ale Albańczyk sparował piłkę do boku.

4
3
2
3
3
79'

Świetna kontra Atalanty i zmarnowana "setka" Gomeza. Znany z technicznej gry Argentyńczyk tym razem zdecydował się na siłowe wykończenie. Mocny strzał trafia jednak w nogi Burkiego.

6
1
2
78'

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Spinazzola. Gra na czas.

Atalanta Bergamo
3
2
2
2
4
75'

Wreszcie groźniej pod bramką Berishy. Albańczyk zatrzymał piłkę po strzale Batshuayi'ego.

4
2
4
2
75'

Pogoda dziś nie rozpieszcza. Najpierw siąpiło, ale teraz pada już konkretnie.

1
2
4
1
73'

Dobra centra tuż przed bramkę Burkiego, ale Andrea Masiello faulował Piszczka, co zauważyli sędziowie.

4
1
1
2
2
70'

Josip Ilicić w pojedynku 1 na 1 z obrońcą. Udało się uderzyć po długim rogu, ale piłka mija cel o metr.

1
1
1
1
2
68'

Dali o sobie znać fani Borussii Dortmund...

9
2
2
1
66'

Żółtą kartkę otrzymał Hans Hateboer. Niebezpieczne zagranie względem Schmelzera.

Hans Hateboer #33
5
2
1
1
2
62'

Okres przewagi Borussii Dortmund. Strzał Schmelzera podbity przez obrońcę, a korner trafia do rąk Berishy. Dobra interwencja na przedpolu.

7
1
2
61'

Wreszcie szybciej pograli piłką goście. Centra do Piszczka, ale naszego rodaka uprzedził Spinazzola.

5
1
1
3
1
59'
57'

Leonardo Spinazzola kręci rywalami na lewym skrzydle. Udało się przedrzeć, ale zabrakło siły na soczyste podanie do partnerów.

2
56'

Borussia nadal śpi, a gospodarze szukają drugiego gola. Przed momentem, upadając na murawę nad bramką posłał piłkę Cristante.

1
6
3
54'

Kontra Atalanty zakończona zablokowanym strzałem Cristante z ostrego kąta. Korner nie przyniósł zagrożenia.

1
3
1
2
52'

Słabo gra Łukasz Piszczek. Tylu strat i niedokładnych podań w wykonaniu Polaka dawno nie widzieliśmy.

6
15
10
51'

Niecelnie lewą nogą uderzał z dystansu Josip Ilicić.

2
47'

Lekki, płaski strzał Freulera nie mógł zaskoczyć Burkiego, ale piłkę starał się jeszcze sięgnąć Gomez... najniższemu piłkarzowi na boisku do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele.

4
2
1
2
2
46'

Początek II połowy.

5
1
1
1
1
46'
45'

Jeszcze minuta gry w I połowie.

3
4
3
2
1
44'

Równowagę stracił Sokratis Papastathopoulos, a po chwili pogubił się Łukasz Piszczek. Była groźba kontry, ale skończyło się na strachu.

2
5
2
3
2
42'

Piłkarze gości wymieniają duze ilości podań, tyle tylko, że ma to miejsce przed ich polem karnym. Borussia chyba czeka już na przerwę i rady od trenera.

1
1
1
6
1
39'

Wślizg Papastathopoulosa i groźnie wyglądający upadek Gomeza. Oj, Argentyńczyk musiał to poczuć.

1
1
2
1
4
37'

Wynik 1:0 daje awans Atalancie i z tego co do tej pory widzimy na boisku zdecydowanie jej się należy. Borussia gra słabiutko.

2
2
2
6
11
35'

Wyblokowany strzał Batshuayi'ego i próba poprawki Goetze... był faul na bramkarzu.

3
3
4
6
4
33'

Mario Goetze zbyt nisko centrował z rzutu wolnego, ale po chwili sam wbiegł w pole karne i doczekał się podania. Piłka w siatce, ale znów jest spalony.

1
1
2
5
10
31'

Centra Ilicicia, zgranie głową Cristante i potwornie mocno z 5 metrów uderzył Marten de Roon. Piłka trafiła w brzuch Burkiego, ale był jednak spalony i gra przerwana.

2
2
4
3
2
30'

Osaczony przez rywali Michy Batshuayi stracił piłkę w środku boiska i Atalanta wyszła z kontrą. Ilicić dobrze w pole karne do Gomeza, ale ten nie dał rady Sokratisowi.

5
2
1
3
2
27'

Powinno być 2:0! Gomez idealnie dograł na głowę Cristante, ale ten z kilku metrów fatalnie spudłował. Gdzie była obrona Borussii?!

1
2
1
2
7
26'

Podanie za plecy włoskich defensorów, ale Nuri Sahin był na minimalnym ofsajdzie.

2
3
2
6
2
24'

Cristante ładnie nabiegł na piłkę po centrze z lewej flanki, ale nie udało się celnie uderzyć głową.

3
1
1
1
2
21'

Prosty błąd de Roona i strata 35 metrów przed własną bramką. Piszczek dośrodkował na dalszy słupek, ale tam prosty błąd w przyjęciu popełnił Andre Schuerrle.

1
3
2
6
12
17'

Żółtą kartkę otrzymał Sokratis Papastathopoulos. Faulowany był Ilicić.

3
3
2
9
6
15'

Krótka przerwa w grze. Kibice wrzucili na boisko petardę. Będą oczywiście kary.

4
4
1
1
2
13'

To będzie trudny mecz dla Piszczka. Jego stroną atakuje bardzo szybki skrzydłowy - Leonardo Spinazzola. Już raz minął naszego rodaka, ale zagraniu wzdłuż bramki zabrakło zdecydowania. Bardzo lekko i "do nikogo".

6
5
4
3
3
11'

Gol! Strzelił Rafael Toloi. Asystował mu Mattia Caldara.

Dośrodkowanie z kornera tuż przed bramkę Borussii. Caldara uprzedził Burkiego, który zaliczył pusty przelot. Piłka trafiła do drugiego z obrońców gospodarzy, a ten posłał piłkę do siatki. Sytuację próbował jeszcze ratować Pulisić, ale nie dał rady.

19
13
11
18
47
7'

Jeremy Toljan w niesportowy sposób zatrzymał Ilicicia. Dziwi decyzja sędziego o braku kartki, która wydawała się oczywista.

1
1
3
2
1
6'

Piłka u Goetze, a ten stał tyłem do bramki 6 metrów przed bramką gospodarzy. Próba chytrego podania do Schuerrle nie dociera do adresata. Było tam zbyt wielu rywali.

1
1
2
2
3
4'

Wysoka centra z lewego skrzydła w pole karne Borussii. Nieudany strzał przewrotką Ilicicia, który jedynie "przeciął" powietrze. Piłka jednak trafia pod nogi de Roona. Mocno, z 16 metrów, ale bardzo wysoko nad celem.