Atalanta. Schodzi: Alejandro Gomez. Wchodzi: Nicolas Haas.

7
7
6
87'

Napoli dostało skrzydeł. Już wie, że można strzelić dziś gola Atalancie, ale czy liderowi Serie A wystarczy czasu na wyrównanie w podstawowym czasie?

10
4
5
1
3
84'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Bramka kontaktowa podgrzewa atmosferę w Neapolu. Dries Mertens przyczaił się za plecami zdekoncentrowanych przyjezdnych i główkował z bliska na 1:2!

36
15
7
6
6
82'
81'

Gol! Strzelił Alejandro Gomez.

Świetna akcja Argentyńczyka! Po podaniu z głębi pola przyjął piłkę na klatkę piersiową, po czym nie dał się zatrzymać ani Vladowi Chirichesowi, ani Kalidou Koulibaliemu i zakończył rajd uderzeniem z ostrego kata pod poprzeczkę! Atalanta już bliziutko awansu.

Atalanta Bergamo
9
8
4
11
29
77'

Piotr Zieliński dziś 90 minut w barwach Napoli. Może 120 minut, ale żeby tak się stało Napoli musi wykonać jeden, ważny krok.

5
2
3
3
2
75'
72'

Napoli. Schodzi: Adam Ounas. Wchodzi: Allan.

2
3
1
71'

Cała grupka zawodników Napoli domagała się rzutu karnego po zagraniu ręką. Atalanta ma dużo szczęścia, że nie ma gwizdka. Przyjezdni kopią w siebie piłką we własnej szesnastce.

2
1
1
70'

Maurizio Sarri krzyczy na swoich zawodników. To już wysokie stadium złości szkoleniowca. Trudno się dziwić, skoro po zmianie wyniku nie zobaczył groźnego uderzenia swojego zespołu.

2
1
67'

Luigi Sepe zatrzymał piłkę po płaskim strzale Andreasa Corneliusa. Trochę rozegrał się napastnik Atalanty po marnej w swoim wykonaniu pierwszej połowie.

1
65'

Odpowiednio zmotywowani do tego meczu przyjezdni. W weekend zaliczyli wpadkę w lidze, ale we wtorek pokazują, że nie stracili generalnie dobrej ostatnio dyspozycji.

62'

Uderzenie Marko Roga w nogi przeciwnika. Trochę pokrzepieni kibice, ponieważ gospodarze wywalczyli korner.

2
1
60'

Gwizdy w Neapolu, ponieważ przyjezdni utrzymują się w posiadaniu piłki, wymienili kilkanaście podań, a Azzurri byli bierni w pressingu.

1
58'

Organizuje się do ataku Napoli, jednak po zmianie wyniku nie miało jeszcze sytuacji podbramkowej. Atalancie pozostaje coraz mniej czasu do przetrwania.

1
56'

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Lorenzo Insigne.

56'

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Dries Mertens.

55'

Faul Piotra Zielińskiego na połowie przeciwnika. Brakuje długimi fragmentami jakości po stronie lidera Serie A. Może Maurizio Sarri znów przeszarżował przy wyborze jedenastki.

1
1
1
52'

Atalanta prowadzi i pozostaje na połowie przeciwnika. Kalidou Koulibaly musiał wyjaśniać sytuację po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

3
1
1
50'

Gol! Strzelił Timothy Castagne.

Po dośrodkowaniu Alejandro Gomeza strzał prosto w przeciwnika oddał Andreas Cornelius, ale w odpowiednim miejscu znalazł się jeszcze Timothy Castagne i huknął z bliska pod poprzeczkę bramki Napoli! Atalanta wyszła na prowadzenie!

Timothy Castagne #21
3
4
2
5
15
47'

Vlad Chiriches zdążył wybić piłkę sprzed nosa nadbiegającego Alejandro Gomeza. Dobra interwencja i widać rozczarowanie na twarzy Argentyńczyka.

1
46'

Poszli!

2
20:19

Zbliża się druga połowa pojedynku!

1
Czy mecz rozstrzygnie się w drugiej połowie?
1
1
1
3
44'

Żółtą kartkę za faul na Mario Rui otrzymał Rafael Toloi.

3
2
1
41'

Żółtą kartkę otrzymał Mattia Caldara za atak w przeciwnika, który zdążył już pozbyć się piłki.

3
2
40'

Napoli ma 53 procent posiadania piłki. Więcej od przeciwnika, ale mniej niż w wielu meczach na własnym stadionie w poprzednim roku.

1
2
39'

Wydawało się, że przyjezdni oddadzą w tej sytuacji drugie celne uderzenie. Czegoś zabrakło, a Alejandro Gomez nie antycypował, gdzie spadnie piłka i ta opuściła boisko.

2
35'

Piotr Zieliński miał niezłą szansę na zdobycie gola w 30. minucie.

4
3
3
2
2
32'

W odpowiedzi chyba celne uderzenie Atalanty. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła niski Alejandro Gomez główkował w okolicę poprzeczki, a Luigi Sepe dla pewności sparował piłkę na korner.

1
30'

Piotr Zieliński mógł to śmiało wykorzystać! Po wrzutce Adama Ounasa w pole bramkowe nie zorientował się, gdzie spadnie futbolówka. Sprytniejsi byli Timothy Castagne i Etrit Berisha

1
5
2
27'

Żółtą kartkę za faul na Robinie Gosensie otrzymał Marko Rog.

SSC Napoli
2
2
2
1
2
25'

Dwa niecelne, ale ciekawe uderzenia Adama Ounasa.

23'

Adam Ounas zgarnął piłkę przed polem karnym i oddał uderzenie. Wyraźne pudło zawodnika, którego Maurizio Sarri zaczął wystawiać w ataku pod nieobecność Arkadiusza Milika. Po chwili poprawka Ounasa. Złożył się do przewrotki, ale ponownie chybił.

1
21'

Żółtą kartkę za faul na Andreasie Corneliusie otrzymał Kalidou Koulibaly.

19'

Żółtą kartkę za faul na połowie przeciwnika otrzymał Remo Freuler.

1
1
18'

Podanie z głębi pola od Marka Hamsika do Jose Callejona. Hiszpan było o ułamek sekundy za późno przy futbolówce, co prawdopodobnie uratowało przyjezdnych.

17'

Andreas Cornelius dołożył do trzech wywrotek w okolicy pola karnego Napoli podanie za linię boczną. Na razie najgorszy aktor tego widowiska.

1
15'

Przebudowana jedenastka Napoli na ten mecz.

13'

Atalanta jest niezła przy stałych fragmentach. Po dwóch dośrodkowaniach z rzutów rożnych było ciepło w polu karnym Napoli. Dwa zablokowane uderzenia i interwencja Luigiego Sepe to bilans ostatniej minuty.

11'

Marten de Roon uderzył po nodze przeciwnika obok bramki. Przeprasza partnerów za pochopną decyzję o strzale.

1
10'

Podkręca tempo Napoli. Po akcji Piotra Zielińskiego partner nie potrafił dośrodkować w inne miejsce niż na głowę przeciwnika. Jakoś broni się Atalanta.

2
2
1
7'

Ponownie Jose Callejon. Po krótkim dryblingu płaskie uderzenie. Etrit Berisha z trudem sparował piłkę jedną dłonią na korner. Po stałym fragmencie bez zagrożenia.

1
1
2
1
1
6'

Andreas Cornelius ponownie leżał. Jeszcze jedna taka wywrotka i trzeba będzie szukać rezerwowego obuwia dla zawodnika Atalanty. Po stracie napastnika szybka odpowiedź, ale Jose Callejon nie zabrał się z piłką, żeby stoczyć pojedynek sam na sam z bramkarzem.

1
1
1
2
1
4'

Robin Gosens zatrzymany faulem na połowie przeciwnika. Atalanta wznowiła grę krótkim podaniem z rzutu wolnego do tyłu. Chyba nadmierna ostrożność w tej sytuacji.

1
1
1
1
1
2'

Piłka w pole karne Napoli do Andreasa Corneliusa. Napastnik Atalanty próbował w parterze zagrać jeszcze piłkę pod bramkę Luigiego Sepe, ale to okazało się niewykonalne. Od bramki golkiper.

20:19

Maurizio Sarri podejmuje ryzyko i jednocześnie posadził na ławce rezerwowych Pepe Reinę, Raul Albiola, Allana, Jorginho, Lorenzo Insigne i Driesa Mertensa. Po przeciwnej stronie boiska również kilku dublerów, ale Gian Piero Gasperini nie dokonał podobnej rewolucji.

1
1
1
2
3
19:37

Piotr Zieliński w podstawowym składzie Azzurrich.

5
5
2
1
1
19:37

Napoli w błękitnych koszulkach, natomiast Atalanta tym razem na biało.

1
1
1
1
1
19:37

Przygotowania Napoli do pierwszego, tegorocznego meczu.

1
2
1
1
1
19:37

W półfinale Pucharu Włoch są już piłkarze Lazio i Milanu. O trzecie miejsce powalczą zawodnicy Napoli oraz Atalanty Bergamo. Oba kluby są przedstawicielami Serie A w europejskich pucharach.