Puchar Francji: 1/16 finału
24 sty 2018 21:05
90+3'

Ależ pech Glika! Rachid Ghezzal dograł z prawej flanki wprost na głowę Polaka. Po mocnym strzale piłka trafiła w słupek, a nastepnie w udo bramkarza!

7
5
5
7
6
90+2'

Kamil Glik został przesunięty do ataku.

7
6
5
1
2
90'

Jeszcze 3 minuty potrwa druga połowa.

2
3
1
89'

Szukał lewego "okienka" Cornet, ale pomylił się dość znacznie.

2
2
88'

Błąd gości przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy, przechwyt, dwa podania i okazja. Kończy ją strzałem z 18 metrów Keita Balde... tuż nad poprzeczką.

3
1
86'

Ol. Lyon. Schodzi: Mariano Diaz. Wchodzi: Houssem Aouar.

86'

Jest strzał głową Glika, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

1
1
85'

Piłka ustawiona 26 metrów od bramki Lyonu, a przy niej Rony Lopes. Chytry strzał obok muru, ale kapitalnie broni bramkarz.

3
1
81'

Szybka akcja przyjezdnych, ale centrę z lewej flanki wyłapał Sy.

3
1
78'

Pewnym punktem obrony gości jest Marcelo. Gracz, który biegał po boiskach polskiej ligi świetnie asekuruje kolegów.

3
1
75'
74'

Żółtą kartkę otrzymał Youri Tielemans.

2
1
1
73'

1
71'

Gol! Strzelił Rony Lopes. Asystował mu Keita Balde.

Będą jeszcze emocje! Świetna akcja Ghezzala i wstrzelenie piłki w pole karne gości. Tam przytomnie zachował się Keita podając na 12 metr. Mocny strzał daje kontaktowego gola.

15
7
2
1
2
70'

Monaco. Schodzi: Radamel Falcao. Wchodzi: Rachid Ghezzal.

67'

Płaski strzał Diaza z 19 metrów, ale rezerwowy Sy pewnie obronił.

2
1
66'

Gol na 1:3 sporo zmienił. Gospodarze już nie atakują z takim zacięciem.

2
1
63'

Monaco. Schodzi: Andrea Raggi. Wchodzi: Youri Tielemans.

61'

"Rozklepana" obrona AS Monaco, ale Jordan Ferri z ostrego kąta przeniósł piłkę nad bramką.

2
1
59'

Długie podanie do Diaza, ten nic sobie nie robił z bliskości Glika. Mocny, płaski strzał odbił nogami Sy.

2
2
1
55'

Gol! Strzelił Mariano Diaz. Asystował mu Bertrand Traore.

Koszmarne krycie defesorów gospodarzy. Dośrodkowanie z lewej strony boiska i zupełnie sam przed bramką stał Diaz. Strzał głową, "wysoki kozioł" i mamy 1:3.

12
6
2
3
6
53'

Prostopadła piłka Traore do Depay'a, ale dobrze ustawiony jest Fabinho.

2
1
50'

W drugiej połowie przewaga po stronie AS Monaco. Przed momentem dobra centra Fabinho, ale mimo kłopotów radzi sobie obrona Lyonu.

2
1
47'

Niecelny strzał Sidibe z 22 metrów.

3
2
1
1
1
46'

Zaczynamy II połowę.

2
1
46'

Monaco. Schodzi: Diego Benaglio. Wchodzi: Seydou Sy.

wchodzi Wchodzi
Seydou Sy #30
schodzi Schodzi
2
1
1
45'

Sędzia doliczył minutę.

2
1
44'

Fabinho doskoczył do zbyt krótko wybitej futbolówki na 22. metrze. Była to istna "bomba", ale piłka nie leciała w światło bramki.

2
1
43'

Od dobrych 5 minut gospodarze rozgrywają piłkę na połowie Lyonu, ale pod bramką niewiele się dzieje.

2
1
42'

Celny strzał z 20 metrów oddał Radamel Falcao. Płasko, ale zdecydowanie zbyt lekko i Anthony Lopes pewnie zatrzymał piłkę.

2
1
1
1
39'

Centra w poszukiwaniu Glika, ale Polak został dobrze przyblokowany przez rywali.

2
1
1
35'

Przerwa w grze. Marcal nie do końca wie gdzie się znajduje. To efekt przypadkowego uderzenia w szczękę.

2
1
33'

Podanie na wolne pole do Diaza przecina ofiarnym wślizgiem Glik. Gdyby nie Polak, napastnik stanąłby oko w oko z bramkarzem.

3
1
31'

Rozpędził się lewą flanką Keita Balde, ale do końca jak cień podążał za nim Tete i zablokował dośrodkowanie.

2
1
29'

Centra do Depay'a, ale temu zabrakło centymetrów, aby sięgnąć piłkę czubkiem buta.

3
2
1
2
1
25'

Gol! Strzelił Mariano Diaz.

Goście już prowadzą! Depay "zatańczył" z obrońcami Monaco i oddał strzał z 12 metrów. Piłka odbiła się rykoszetem od jednego z rywali, trafiła w poprzeczkę i wróciła na boisko. Wszyscy stali i patrzyli jak Diaz złapał ją jeszcze przed linią końcową, nabrał na zamach Benaglio i strzelił do pustej bramki.

11
6
2
2
7
23'

Obrona Lyonu zupełnie zapomniała o Lopesie! Ten przyjął piłkę na klatkę piersiową i z 10 metrów huknął metr obok celu. Ależ żałuje tej sytuacji pomocnik gopodarzy.

2
1
1
21'

Gol! Strzelił Bertrand Traore. Asystował mu Kenny Tete.

Już 1:1! Podanie na prawe skrzydło, gdzie piłkę głową zgrał w pole karne Tete. Traore jak dziecko ograł Raggiego i wyrównał mierzonym strzałem przy dalszym słupku.

11
6
4
6
19'

Zapachniało "samobójem". Dośrodkowanie ze skrzydła strącił głową N'Doram, ale Diego Benaglio obronił.

2
2
17'

Pograli na jeden kontakt przyjezdni, ale na linii 16. metra olbrzymi gąszcz nóg i nie szło się przedostać. Wycofanie i mocny strzał Ndombele... wysoko nad poprzeczką.

2
2
13'

Gol! Strzelił Stevan Jovetić. Asystował mu Fabinho.

Świetnie wykonany rzut wolny i wynik napoczęty! Centra na nabiegającego na piłkę Joveticia i Czarnogórzec celnie strzela głową.

18
8
3
4
4
13'

Żółtą kartkę otrzymał Jordan Ferri. Podcięcie rywala przed własnym polem karnym.

3
2
2
12'

Słowna reprymenda dla Glika. Polak faulował 40 metrów przed własną bramką. Centra jednak zbyt niska, aby mogło coś z tego być.

4
3
1
10'

Płynniejsza gra gości, akcje Monaco kończą się stratami w okolicach środka boiska.

3
2
1
7'

Centra Keity z lewego skrzydła i pusty przelot bramkarza Lyonu. Anthony Lopes wybiegł na przedpole, ale nie sięgnął piłki, ta jednak jest u jego kolegów.

4
2
1
1
4'

Tym razem wyprowadzony w pole Andrea Raggi. Traore piętą przerzucił piłkę nad stoperem, ale jego strzał z 14 metrów podbił Glik.

4
4
1
1
1
2'

Memphis Depay w polu karnym Monaco mija Glika, ale z ostrego kąta przenosi piłkę nad poprzeczką.

4
3
1
20:28

Goście przystępują do meczu podbudowani ligowym zwycięstwem nad Paris Saint-Germain. Mało komu we Francji się ta sztuka udała.