4:0
Zakończony
Litwa
90+1'

Fatalne zgranie Błaszczykowskiego do Szczęsnego, bramkarz w ostatniej chwili wyłuskał piłkę. Niedopuszczalne na MŚ.

52
30
34
30
168
90'

Doliczone trzy minuty. Kownacki wywalczył rzut rożny. Świetny jest dzisiaj.

192
61
28
12
20
89'

Zdekoncentrowany Góralski stracił piłkę tuż przed szesnastką. Litwini nie skorzystali z prezentu.

53
24
26
17
32
88'

Milik przyjął piłkę przed szesnastką i złożył się do strzału. Mocno, ale pół metra obok słupka. Dużo zasług w tej akcji dla świetnego Błaszczykowskiego.

79
38
11
15
22
87'

Polacy na stojąco, pozwolili Slivce na niezły strzał. Szczęsny nie musiał interweniować.

50
14
13
12
22
87'

Cionek zablokował akcję ambitnych Litwinów. Jeden z wielu kornerów dzisiaj.

66
19
12
8
15
86'

Kibice żegnają reprezentację Mazurkiem Dąbrowskiego. Jutro wylot do Soczi.

151
45
21
19
15
84'

Wszystko dobrze, do momentu strzału. Błaszczykowski znalazł Teodorczyka, napastnik przyjął piłkę, zrobił sobie miejsce i uderzył, jednak na drodze znalazł się litewski stoper.

101
31
22
20
38
82'

Gol! Strzelił Jakub Błaszczykowski.

Tak jest, Kuba, ze spokojem, w lewy róg, bramkarz w drugim. Perfekcja.

590
226
48
21
29
82'

Rzut karny dla Polski za zagranie ręką!

207
73
29
19
18
81'

Trwa wideoweryfikacja VAR.

78
26
19
10
12
80'

Błaszczykowski szukał Teodorczyka, ale piłka kozłowała i było trudno dograć na nos do napastnika.

26
13
17
37
20
79'

Tempo już bardzo leniwe.

34
10
15
13
50
78'

To już ostatnia, szósta zmiana u Polaków.

57
22
18
18
17
77'
75'

Aj, Kownacki zepsuł dośrodkowanie, doskonale zdawał sobie sprawę z jakości zagrania tuż po kopnięciu piłki.

23
16
13
17
37
74'
73'

No Teo, tego nie można tak schrzanić. Wymiana piłek między Piszczkiem i Błaszczykowskim, dośrodkowanie i mnóstwo wolnego miejsca wokół Teodorczyka. A strzał... metr obok słupka, bardzo nieczyste uderzenie.

29
22
20
34
115
73'

Świetne podanie do Błaszczykowskiego, wyszedł sam na sam z bramkarzem Litwinów, ale rywal minimalnie szybszy.

88
21
17
18
27
71'

Gol! Strzelił Dawid Kownacki. Asystował mu Bartosz Bereszyński.

Idealne podsumowanie występu Kownackiego. Teodorczyk wypuścił Bereszyńskiego na wolne pole, a obrońca obsłużył kolegę idealnym podaniem, Kownacki tylko przyłożył nogę do pustej bramki. Tym razem nie ma wątpliwości, gol zdobyty prawidłowo.

542
211
47
25
26
komentarz

99. mecz Kuby w reprezentacji. Szacunek. Za wszystko.

255
69
20
9
9
70'
114
43
10
11
12
68'
31
21
21
11
22
68'

Już wiemy, czemu bramka nieuznana. Krychowiak przyjął piłkę ręka.

27
21
29
38
96
67'

A jednak bramka Krychowiaka nieuznana! Ciągle 2:0,  gwizdy w Warszawie, bo nie wiadomo, z jakiego powodu gol nie został zdobyty prawidłowo.

43
31
29
62
284
67'

Polacy myśleli jeszcze o bramce. Zagranie do Szczęsnego, a ten z trudem uprzedził Sernasa.

25
11
15
11
21
65'

Krychowiak zagrywał w stronę Kownackiego. Zaczynamy z narożnika.

53
15
13
9
9
64'

Kownacki naciskany przez Litwina, ale chyba nie był faulowany. Wcześniej udany przerzut Piszczka.

32
16
14
12
14
62'

Stoperzy Litwy czujni. Podanie Krychowiaka nie doszło do Teodorczyka.

23
13
11
28
17
62'

Kownacki pokręcił się wzdłuż pola karnego, wymienił podania z Góralskim, ten drugi dośrodkował, ale nieznacznie za głęboko.

19
6
19
13
9
60'

Pazdan naciskał Sernasa, ale ten zdołał oddać strzał z ekwilibrystycznej pozycji. I to całkiem niezły, tuż obok słupka, Szczęsny kontrolował sytuację.

32
16
10
7
10
58'

Dobre prostopadłe podanie rezerwowego Slivki. Rozklepali obronę z Sernasem, dobrze, że skończyło się tylko na rożnym.

19
13
13
10
33
58'
25
11
12
12
16
57'

Faul na Miliku, ale dość subtelny.

13
10
15
40
20
56'

Siadło tempo meczu. Polacy niby krążą wokół szesnastki Litwinów, ale bez efektów.

20
15
14
24
35
53'

Żółtą kartkę otrzymał Darvydas Sernas. Skandaliczne zachowanie, Bereszyński wycięty równo z trawą, szczęście, że nic się nie stało.

43
20
20
13
34
53'

Polska. Schodzi: Jan Bednarek. Wchodzi: Michał Pazdan.

84
26
14
17
35
52'

Kownacki bezskutecznie reklamuje faul. A Michał Pazdan szykuje się do wejścia.

30
10
8
9
15
51'

Krychowiak poskrobany po Achillesie, ale nic się nie stało.

23
19
25
17
31
49'

Polacy wychodzili 3 na 4 i nie popisali się. Rybus szukał kolegów, ale podanie przecięte.

16
9
11
35
29
49'

Teodoroczyk bardzo ambitny. Chyba nawet za bardzo. Bezpardonowy atak w powietrzu.

15
48'

Bednarek pilnował sytuacji, nie pozwolił celnie strzelić, ale tak łatwo Litwini nie mogą dostawać się w szesnastkę.

30
10
11
10
14
47'

Polacy oddalili zagrożenie po rzucie wolnym.

48
11
9
10
10
46'

Piłkarze wrócili do gry.

39
10
7
10
12
46'
46'
46'
46'

Sporo zmian u Polaków przed drugą połową.

18
12
7
7
9
45'

Bartkus uprzedził Góralskiego, a mogło być 3:0 po kolejnym błędzie Litwinów. Na mundialu tak łatwo nie będzie.

52
20
16
19
40
43'

Fantastyczna parada Fabiańskiego. Cionek niepotrzebnie ściągnął piłkę z jego rąk i stworzył zagrożenie. Sernas miał miejsce na strzał, kropnął pod poprzeczkę, ale Fabiański pofrunął i odbił strzał na rożny.

176
53
32
14
24
42'

Ależ huknął Kownacki. Z 20 metrów, minimalnie nad poprzeczką. Bodaj najlepszy z Polaków dzisiaj.

95
29
12
9
19
41'

Kapitalne zachowanie Bereszyńskiego. Wyłuskał piłkę w polu karnym Litwinów, zagrał do nadbiegającego Kownackiego i bardzo niewiele brakło, szkoda, że uderzył w klatkę piersiową bramkarza.

105
43
16
13
13
40'

Lewandowski gonił za Litwinem i dyskretnie go sfaulował.

63
32
21
13
18
39'

Kownacki zatrzymany w indywidualnym rajdzie. Napastnik Sampdorii wpadł na litewski mur.

19
12
11
7
14
38'

Podcinka Lewandowskiego, miękka piłka spadała jednak za szybko. Kownacki nie uprzedził golkipera.

25
11
7
11
13
37'

Milik chyba się pospieszył albo nie zauważył Bereszyńskiego. Kolegę wypatrzył Lewandowski, Milik spróbował strzału, ale metr obok słupka.

28
19
17
19
44
35'

Odważnie i bezkompromisowo Łukasz Fabiański. Wyszedł daleko do niezłego dośrodkowania i wypiąstkował poza szesnastkę.

87
29
10
10
9
33'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski.

Le-wan-dowski, gol dla Polski! Polski snajper technicznie z rzutu wolnego, technicznie, dokładnie. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła za linię bramkową, choć arbiter początkowo nie uznał bramki. Pomógł dopiero system VAR. Jak najbardziej słuszna decyzja.

701
259
70
34
49
32'

Milik zastawił się przed polem karnym i został odepchnięty. Faul na 20. metrze, to może strzelać tylko Lewandowski.

109
42
24
21
29
31'

Atak pozycyjny Polaków. Rozgrywać próbowali Rybus i Lewandowski.

48
17
11
13
12
30'

Rybus powinien rozegrać to lepiej. Kontra, sporo miejsca, a zdecydowanie za mocne dogranie do Kownackiego.

18
10
15
15
27
28'

Rybus mocno, z rotacją, ale bardziej podanie na rozgrzewkę dla bramkarza niż poważny strzał. Nazwijmy to nieudanym dośrodkowaniem.

27
19
17
22
33
28'

Lewandowski sam pociągnął kilkadziesiąt metrów. Girdvainis nie dał za wygraną, gonił go, w końcu powalił na murawę.