Puchar Anglii: Półfinały
22 kwi 2018 16:00
90+1'

Pedro Rodriguez chciał zamknąć głową centrę Hazarda, ale w asyście obrońcy nie zdołał przymierzyć w światło bramki.

3
2
2
2
2
90'

Doliczone 5 minut.

2
1
1
87'

Charlie Austin dopadł do piłki w polu karnym, uderzał jednak z trudnej pozycji i chybił dość wyraźnie.

1
1
1
86'

Teraz Alex McCarthy obronił uderzenie Moraty z ostrego kąta.

1
2
84'

Błyskawiczna kontra Chelsea, Eden Hazard dograł do Moraty i po strzale Hiszpana Wesley Hoedt wybił piłkę z linii bramkowej!

2
2
84'

Southampton jeszcze walczy! Z bardzo ostrego kąta uderzył Charlie Austin i The Blues uratował słupek!

1
2
1
3
82'

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Cesar Azpilicueta.

Po meczu! Perfekcyjna centra Azpilicuety i przy słupku, nie do obrony główkował Morata.

16
10
8
8
12
80'

Chelsea. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Alvaro Morata.

78'
77'

Mogło być 2:0 dla Chelsea. Cedric Soares niefortunnie przeciął dośrodkowanie Hazarda, trafił w Yoshidę i piłka poleciała tuż nad poprzeczką.

1
1
1
3
76'
74'

Soczysta bomba Hazarda z 18 metrów i Alex McCarthy wybił piłkę na rzut rożny.

3
1
2
3
2
72'

FENOMENALNA interwencja Wilfredo Caballero, który instynktownie obronił strzał Redmonda! Kibice Southampton już widzieli piłkę w siatce.

3
3
3
3
3
70'

Jan Bednarek sfaulował w środkowej strefie Girouda. Bez kartki.

12
3
4
4
7
67'

W zamieszaniu po rzucie rożnym obok słupka główkował Charlie Austin.

2
2
2
2
3
65'

Żółtą kartkę za faul na Hazardzie otrzymał Wesley Hoedt.

Southampton FC
2
1
2
2
1
64'

Chelsea. Schodzi: Willian. Wchodzi: Tiemoue Bakayoko.

2
1
1
4
1
63'
1
1
2
1
1
62'

Cedric Soares przyblokowany przy próbie dośrodkowania z prawego skrzydła i ostatecznie zagrożenie oddalił piąstkowaniem Wilfredo Caballero.

2
2
2
2
2
58'

Przerwa w grze, z pomocy lekarskiej musiał skorzystać Olivier Giroud.

7
6
5
7
6
55'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mario Lemina.

3
3
3
3
5
54'

Zapachniało wyrównaniem! Charlie Austin perfekcyjnie dograł do Longa, ten miał przed sobą tylko Wilfredo Caballero, ale zepsuł akcję fatalnym przyjęciem piłki.

4
3
2
2
3
50'

Żółtą kartkę za faul na Hazardzie otrzymał Oriol Romeu.

5
2
1
3
1
48'

Mogło być już 2:0, ale z ostrego kąta nieznacznie chybił Eden Hazard!

3
2
2
6
2
46'

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Eden Hazard.

Fenomenalnie zaczęli The Blues! Hazard opanował piłkę kilkanaście metrów przed bramką, następnie przejął ją Giroud, który doskonale uporał się z kilkoma rywalami i trafił do siatki z kilku metrów.

17
13
3
9
20
46'

Początek drugiej połowy.

3
1
1
1
1
43'

Kontra Świętych, ale Southampton nie dotarł z piłką nawet do pola karnego.

2
2
1
6
1
42'

Uderzenie Hazarda z ok. 19 metrów wylądowało na Bednarku. Polak uratował zespół ze sporych opresji.

22
7
2
1
41'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Maya Yoshida.

1
1
2
39'

Olivier Giroud uderzał z trudnej pozycji, zaskoczyć dał się Bednarek. Piłka minęła cel.

4
3
5
36'

Bardzo wolne tempo meczu. Jakże to jest inny pojedynek w porównaniu do sobotniego półfinału United z Tottenhamem (2:1).

4
4
1
33'

Po rzucie rożnym zgranie piłki głową, ale nikt nie wbił piłki do niemal pustej bramki drużyny Southamptonu!

3
3
3
4
33'

Solidnie w defensywie Świętych prezentuje się Jan Bednarek. Polak często skutecznie przerywa akcje Chelsea.

29
10
3
1
31'

Mocny strzał Wilian zatrzymał się na Cedricu Soaresie, który odleciał na kilka metrów.

2
2
2
3
29'

Chelsea ponownie w ataku, ale wszystko toczy się w dość ślamazarnym tempie.

4
3
1
1
1
26'

Już groźnie pod bramką Southampton, odegranie do Hazarda, ale ten uderzył z sześciu metrów niecelnie.

3
2
3
1
2
25'

Pierwszy strzał na bramką Chelsea. Strzał Austina obronił Wilfredo Caballero.

2
1
1
1
23'

Chelsea już tak nie napiera. Świętym udało się nawet przenieść ciężar gry na połowę rywala.

6
2
1
3
1
20'

Gracze Southampton chcieli dłużej rozegrać piłkę. Skończyło się na... wybiciu jej na aut.

1
2
1
3
2
18'

Biegł z piłką Wilian, chciał zagrywać prostopadle do Giroud, ale partner nie zorientował się w porę.

2
3
1
1
1
14'

Wilian z rzutu wolnego pół metra ponad bramką.

2
5
2
3
13'

Rzut wolny dla Chelsea z ok. 19 metrów. Faulował Jan Bednarek.

5
4
3
7
12
12'

Fabregas do Hazarda, ale Belg zatrzymany sześć metrów przed bramką! Sporo szczęścia mieli Święci.

1
3
1
12'

Ryzykownie w polu karnym Bednarek, który walczył o piłkę z Giroud. Będzie rzut rożny dla Chelsea.

9
1
2
11'

Cały czas w natarciu Chelsea, Southampton sporadycznie wychodzi z własnej połowy.

1
1
5
7'

Powinno być 1:0! Uderzał z ok. 15 metrów Wilian i piłka odbiła się od poprzeczki!

1
3
5
1
4
7'

W odpowiedzi Southampton. Charlie Austin uderzał, ale bardzo niecelnie.

1
1
4
2
5'

Uderzenie lewą nogą Hazarda z ok. 20 metrów. Piłka poszybowała metr ponad bramką. Było groźnie!

3
2
1
3'

Chelsea na połowie Southampton, ale póki co faworyt spokojnie rozgrywa piłkę.

15:42

Jan Bednarek (Southampton) zagra od 1. minuty. To trzeci z rzędu występ Polaka w podstawowym składzie Świętych.