Lotto Ekstraklasa: 1. kolejka
23 lip 2018 18:00
90+3'

Kirkeskov miał dużo szczęścia w tym wślizgu, przy okazji piłka zahaczyła o nogę Wrzesińskiego i Szmatuła zacznie od bramki. Zostało 60 sekund nadziei Zagłębia.

1
1
90+2'

No i zmarnowana kolejna okazja dla Zagłębia. Żaden z graczy beniaminka nie doszedł do dośrodkowania.

3
4
3
6
90+2'

Zablokowany strzał Banasiaka wprowadził bardzo dużo zamieszania w polu karnym Piasta, ale brakło celnego uderzenia.

2
2
1
1
1
90'

Doliczone cztery minuty.

6
4
90'
89'

Coś się ruszyło. Banasiak zaskakująco zza szensastki. Piłka dwa metry obok słupka.

2
2
2
89'

Piłkarze więcej leżą niż grają. Przed chwilą Valencia opatrywany za linią.

3
87'

Niebywałe, że Jodłowiec tak zakręcił rywalem przed szesnastką. Wszystko dobrze, ale podanie do nikogo.

2
2
85'

I tempo spadło, piłkarzy łapią pierwsze skurcze. Już na inaugurację, ciekawe.

7
6
4
4
4
83'

Od straty bramki Zagłębie zupełnie bez pomysłu, jakby znokautowane. Ciężko będzie odwrócić ten mecz.

8
1
3
6
3
80'
80'

Gol! Strzelił Tomasz Jodłowiec.

Piłkarski kryminał w wykonaniu Polczaka. Były reprezentant dostał piłkę na 25. metrze, zrobił kilka kroków, stoper nawet się nie ruszył i pozwolił rywalowi strzelić zza szesnastki. Piękna bramka, Kudła bez szans.

29
15
7
11
18
78'

Kapitalne zagranie Maka do Jodłowca, były kadrowicz w sytuacji sam na sam z Kudłą, ale pomimo złego przyjęcia Jędrych prawie zaliczył swojaka. Coraz ciekawiej w Sosnowcu.

3
2
3
77'

Próba strzału Maka. Wyglądało groźniej niż w rzeczywistości.

1
3
75'

Jeśli Piast dzisiaj nie wygra, to zmarnowane główki będą im się śniły po nocach. Jak nie Papadopulos, to teraz Mak. Bodaj piąta kapitalna okazja do uderzenia głową.

2
1
1
3
74'

Ależ to było zaskakujące. Wszyscy spodziewali się dośrodkowania Sanogo, a Iworyjczyk uderzył w bliższy róg. Szmatuła nie dał się jednak zaskoczyć.

4
2
1
1
1
71'

Valencia jak w całym meczu - dobra akcja, ale do pewnego momentu. Teraz znalazł się przed szesnastką, nie wiedział jednak, co zrobić z piłką. I oczywiście ją stracił.

2
2
69'

Milewski bardzo odwaznie. I słusznie. 20-latek huknął z 30 metrów, tuż nad poprzeczką. Szmatuła mógł mieć kłopoty.

2
2
1
67'

Gol! Strzelił Aleksandar Sedlar.

Kudła położony na ziemi, strzał w drugi róg.

18
8
3
9
13
66'

Karny dla Piasta! Polczak zagrał piłkę ręką.

12
10
5
7
20
65'

Sędzia Musiał idzie przyjrzeć się sytuacji. Chodzi o możliwe zagranie Polczaka ręką.

6
5
2
4
3
64'

Wszystkie te próby Piasta jakieś takie... koślawe. A to za mocne dośrodkowanie, a to niecelne podanie. Ciągle czegoś brakuje.

2
1
3
1
63'
63'
62'

Znowu Papadopulos. Czech nie ma swojego dnia. Strzał zdecydowanie daleko od bramki.

2
62'

Lewą stroną szalał Valencia, ale znowu brakło mu wsparcia kolegów. Ekwadorczyk osaczony.

1
59'

Kirkeskov próbował oskrzydlić akcję. Duńczyk jednak wyraźnie spóźniony, w dodatku zablokowany. Piast ciągle próbuje wyrównać.

3
2
58'

Dobra akcja zmiennika Jagiełły. Spokojnie popatrzył i wycofał do Dziczka. Strzał jednak zagroził tylko bandom reklamowym i fotoreporterom.

2
3
56'
55'

Znakomity rajd Udovicicia lewą stroną. Kirkeskov w ostatniej chwili przeciął dobre dośrodkowanie, bo Szmatuła zaspał na linii bramkowej.

2
1
54'

Koncertowo zepsuta kontra Piasta. Wyszli 3 na 3, Papadopulos miał miejsce, czas i partnerów. Szukał Maka, trafił w nogi obrońcy.

1
2
53'

Pietrowski dośrodkował zdecydowanie za wysoko dla Felixa.

2
2
52'

Bardzo dobre wyjście Kudły. Kirkeskov zmusił go do wyjścia na 10. metr i prawie staranowania Papadopulosa.

3
1
1
50'

Co z tego, że Valencia minął dwóch rywali przed polem karnym, skoro rywale bez ładu i składu wbiegli w pole karne. Żaden z nich nie był blisko przejęcia podania.

2
48'

Od razu Zagłębie z kontrą. Nowak rozprowadził akcję do Sanogo, ten kropnął z linii 16. metra i Szmatuła uratował Piasta.

1
1
2
5
4
48'

Z piłką minął się i stoper Zagłębia, i Mak. Po akcji.

3
1
46'

Sedlar przepuścił piłkę między nogami, ale nie pozwolił Wrzesińskiemu wedrzeć się w pole karne.

1
46'

Piłkarze wrócili do gry. Na razie bez zmian w składach.

3
1
1
1
45'

A jednak szansa, doliczone dwie minuty.

1
4
1
1
1
45'

Valencia czasem szybciej działa niż myśli. Prosta strata na prawej stronie i chyba przed przerwą nie uda się już wyrównać.

1
1
1
42'

Błąd Polczaka, bramkarza Kudły i sędziego Musiała. Koledzy zderzyli się przed bramką, Papadopulos był zamieszany, ale nie faulował. Arbiter jednak gwizdnął i nawet nie można zweryfikować VARem.

1
1
41'

Pietrowski myślami na wakacjach, bo zupełnie zaskoczył go Sanogo. Po chwili jednak udany wślizg i Piast uratowany przed groźną kontrą.

1
1
2
1
39'

Świetne zachowanie Valencii. Piłkarz Piast obrócił się z piłką i błyskawicznie strzelił zza szesnastki. Mocno, ale w boczną siatkę.

2
1
1
38'

Zagłębie rozochocone. Piast ratował się wybiciem po wrzutce Udovicicia.

5
5
2
4
2
36'

Gol! Strzelił Vamara Sanogo.

Kwintesencja Ekstraklasy, nawet trudno opisać to, co się właśnie stało. Nieudany rzut rożny, piłka wybita na 25. metr, Polczak główkował w pole karne, tam piłka odbiła się od dwóch piłkarzy Zagłębia, spadła pod nogi Sanogo. Iworyjczyk uderzył w Szmatułę, futbolówka trafiła w jednego z piłkarzy Piasta i Sanogo musiał już trafić z bliska.

Zagłębie Sosnowiec
44
44
11
6
7
35'

No wreszcie, Zagłębie ruszyło. Wrzesiński w duecie z Sanogo wywalczył rożnego.

6
2
1
34'

Piłkarze Zagłębia reklamują zagranie ręką po rzucie rożnym, ale nie zapowiada się na zmianę decyzji.

4
2
1
1
1
33'

Na razie bardzo dobry mecz Maka. Hasa prawą stroną i ciągle zagraża Zagłębiu. Po jego wstrzeleniu piłki Felix nie zdołał celnie uderzyć.

2
2
1
31'

No i jak to bywa, nagle z totalnego paździerza robi się mecz. Mak wdarł się prawą stroną, znowu świetnie dośrodkował, a Papadopulos ponownie spudłował głową z bliska. Teraz największa pomyłka, powinno być 1:0.

3
3
1
1
30'

Piłka zupełnie nie klei się piłkarzom do nóg... Valencia zgubił futbolówkę i po kontrze. 30 minut naprawdę słabego meczu. Poniedziałek z Ekstraklasą w pełnej krasie. Mecz dla koneserów. Albo dla masochistów. Nazywajcie jak chcecie.

2
3
1
29'

Kudła profilaktycznie śledził piłkę, ale strzał Kireskova zaskoczyłby go jedynie wtedy, gdyby bramka miała 4,5 metra wysokości.

2
3
1
1
2
28'

No i może coś się ruszy. Piast przyspieszył i Felix wywalczył wolnego w narożniku pola karnego.

2
1
1
27'

Panowie, rozumiemy, pierwszy mecz, powrót po 10 latach, ale wypada podać dokładnie na 5 metrów.

2
1
2
3
4
25'

Milewski za mocno rozciągnął piłkę do prawej strony. Oprócz Sanogo, trudno w ogóle kogokolwiek wyróżnić w Zagłębiu. Ba, żadne nazwisko nie wryło się w pamięć.

3
2
2
1
23'

Myślimy, co napisać o ostatnich minutach i stwierdzamy, że chyba najlepiej wspomnieć o niezłej pogodzie w Sosnowcu. Bo rajdem Valencii nie ma się co przejmować.

4
7
2
1
2
20'

Któż mógł główkować jak nie Papadopulos? Czech - specjalista od tego elementu - doszedł do dośrodkowania Dziczka. Czech znowu jednak za wysoko.

2
1
2
1
19'

Piłkę ustawił Tomasz Nowak. O strzale nie warto nawet pisać. Wszystko źle.

4
1
1
1
1
17'

Sanogo poprzepychał się i wywalczył faul. Czerwiński przewinił 25 metrów przed polem karnym, pachnie strzałem.

4
5
2
1
1
16'

Trener Dudek krzyczy "szybciej, szybciej". Zawodnicy nie za bardzo słuchają, wszystkie akcje Zagłębia na stojąco.

4
1
2
2
1
13'

Sanogo jeńców nie bierze. Raz musiał zdać się na łaskę sędziego Musiała, teraz znowu popracował na żółtko. Napastnik Zagłębia wciąż bez indywidualnego napomnienia.

3
1
3
1
1
12'

Mak znowu czarował, ale bez efektu. Piast zasiedział się na połowie Zagłębia.

3
1
1
1
3
10'

Ohohoh, Mak położył Polczaka na ziemi, stoper Zagłębia chyba jeszcze zbiera się z murawy. Dośrodkowanie skrzydłowego Piasta doszło do Papadopulosa, ale Czech źle uderzył piłkę w bardzo dobrej sytuacji. Strzał głową nad poprzeczką.

5
7
2
4
3
10'

10 minut względnej przewagi Piasta, ale na razie dużo nerwów.

3
2
1
1
4
8'

Umiejętnie w środku pola przepchnął się Sanogo. Napastnik Zagłębia ustawił sobie piłkę na strzał, jednak kropnął wysoko nad poprzeczką.

2
2
1
1
1
7'

Nowak ma pokrętło w nodze. Dwoma ruchami zrobił sobie miejsce do dośrodkowania, jednak wrzutka niegroźna. Kirkeskov zgrał klatką piersiową do bramkarza Piasta, Szmatuły.

3
2
1
1
5'

Na pewno najgroźniejsza akcja Piasta. Trzecie prostopadłe podanie znalazło adresata. Mak do Felixa, Hiszpan wstrzelił piłkę i mogła paść bramka samobójcza. Po chwili rożny bez zagrożenia, zacznie Kudła.

4
1
2
1
2
4'

Zagłębie odpowiada tym samym, długa piłka od Polczaka. Na razie na rozgrzewkę dla Szmatuły.

3
2
1
1
2'

Piast zupełnie zdominował pierwsze 120 sekund, Zagłębie nie powąchało piłki. Dopiero teraz wznawia Kudła po nieudanym podaniu Jodłowca.

2
1
1
1
1'

Valencia w pierwszym sprincie. Papadopulos szukał go prostopadłym podaniem.

4
2
czas Start meczu
17:38

Zagłębie jest z kolei skazywane na porażkę - sosnowiczanie zrobili transfery na miarę budżetu. Pytanie tylko, czy to wystarczy na utrzymanie Ekstraklasy.

6
3
1
1
17:38

Piast dopiero rzutem na taśmę utrzymał się w Ekstraklasie, wygrał w ostatniej kolejce z Termaliką. Teraz Waldemar Fornalik chce uniknąć nerwówki, stąd kilka niezłych transferów przed sezonem.

4
2
1
3
17:38

Ekstraklasa po 10 latach wraca do Sosnowca. Mecz Zagłębia z Piastem Gliwice kończy 1. kolejkę rozgrywek.