Lotto Ekstraklasa: 2. kolejka
29 lip 2018 18:00
90+6'

Piłka w siatce po strzale Kolewa, ale jest sygnalizacja spalonego i gol nie został uznany.

21
15
2
7
12
90+3'

Niewiele dzieje się już na boisku. W zasadzie wszystko jest jasne.

19
8
2
5
5
90'

Sędzia doliczył aż 6 minut, także Arka ma jeszcze czas.

9
7
4
4
11
89'

Z dobrej strony pokazuje się Bodvar Bodvarsson. Islandczyk kilkakrotnie dośrodkował w punkt, a teraz śmiało ruszył do przodu, mijając Zarandię. Gruzin ratował się "zapaśniczym" faulem.

6
6
2
3
3
86'

Zaryzykujemy stwierdzenie, że tu nic się już nie wydarzy. Jagiellonia w pełni kontroluje końcowe minuty meczu.

16
5
2
4
5
85'
ZMIANA
82'
ZMIANA
81'

Anemiczny strzał Kolewa pewnie zatrzymuje Marian Kelemen.

6
5
1
1
3
80'

Świetne podanie Bodvarssona, krycie gubi Marić, a Bezjak dostawia głowę. Fantastycznie broni to Pavels Steinbors!

7
4
1
1
2
78'

Przerwa w grze. Starcie Pospisila z Aankourem i medycy na boisku.

1
1
2
1
2
75'

Brzydki faul Burligi na Marciniaku. Z rzutu wolnego uderzył Nalepa, ale hen hen wysoko.

5
3
2
3
11
73'
ZMIANA
70'

Arka pod ścianą i nic nie wskazuje, że gospodarze jeszcze postraszą rywala.

15
6
1
3
4
68'
ZMIANA
67'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Karol Świderski. Asystował mu Martin Pospisil.

Zabójcza kontra Jagiellonii przynosi podwyższenie wyniku. Dogranie z lewej strony boiska tuż przed bramkę, gdzie w tempo wbiega Świderski. Nie dało się tego obronić.

Jagiellonia Białystok
69
35
7
9
19
66'

Przerwa w grze. Na murawie leży Wójcicki, nadepnięty przez Zarandię.

6
5
4
10
12
65'
ZMIANA
64'

Wreszcie strzelają arkowcy. Adam Marciniak precyzyjnie dośrodkował z lewej flanki na głowę Cvijanovicia, ale jego kolega fatalnie przestrzelił.

11
4
3
5
4
62'

Niebezpieczna kontra gości. Martin Pospisil w tempo do Bezjaka, ten wygrywa przebitkę z Nalepą, ale niedokładnie podaje na 17. metr do Świderskiego. Strzelec jedynego gola nie sięgnął piłki.

1
59'

Dwójkowa akcja Pospisila z Burligą. Dobre dogranie przed bramkę i boczny obrońca "Jagi" trącił piłkę przed bramkarzem, ale chybił celu.

7
6
1
3
56'

Nerwowa reakcja Burligi we własnej "szesnastce"... upiekło się Jagiellonii.

8
6
3
4
7
54'

Luka Zarandia pada w polu karnym gości! To raczej "symulka", bo Bodvar Bodvarsson nie faulował.

4
4
1
5
5
51'

Dobra akcja Arki! Nalepa do Marciniaka, ten bez przyjęcia dograł do Kolewa, ale bułgarski napastnik nie nadążył za akcją.

7
4
3
6
7
49'

Kontra "Jagi" wyprowadzona środkiem pola przez Świderskiego. Dobrze to wyglądało, ale banalny błąd w przyjęciu piłki popełnił Bezjak i od autu zacznie Arka.

6
5
4
8
6
46'

5
45+1'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa. Faulowany w środku boiska był Runje.

8
10
3
5
7
45'

Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

6
4
4
3
7
45'

Żółtą kartkę otrzymał Nabil Aankour. Chwycony wpół Bezjak.

Arka Gdynia
4
5
5
4
11
43'

Żółtą kartkę otrzymał Nemanja Mitrović. Podcięty Zarandia przy próbie wyprowadzenia kontry.

3
3
1
8
10
42'

Roman Bezjak łatwo uwalnia się spod opieki Maricia, odgrywa na 17. metr, ale tam trudno jest znaleźć miejsce do strzału.

5
3
2
1
38'

Marian Kelemen! Błąd Romanczuka, z powietrza strzela Luka Marić, ale Słowak fantastycznie broni.

18
13
6
7
3
36'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Karol Świderski.

Jednak goście! Marciniak wygrał walkę o górną piłkę z Bezjakiem, ale wybił ją prosto pod nogi Świderskiego. Mocny strzał z 19 metrów wyprowadza białostoczan na prowadzenie.

74
45
11
21
34
34'

"Bomba" Wójcickiego trafia w klatkę piersiową rywala. Ajjj, musiało boleć.

7
4
10
7
5
31'

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Runje. Blisko przejęcia piłki był Kolew i obrońca ratował się faulem.

8
5
1
4
14
30'

Rafał Grzyb mocno z 20 metrów, ale wysoko nad celem.

6
7
3
2
5
29'

Jagiellonia przetrwała początkowy napór Arki i teraz to ona próbuje dyktować warunki.

10
5
1
1
6
26'

5
25'

Kontra Jagiellonii, ale prostopadłe podanie nie dociera do Bezjaka. Chwilę wcześniej Marić ostro potraktował Burligę i ten został wyłączony z tego kontrataku.

5
4
2
1
3
23'

Ponownie z dystansu strzelają goście. Koszmarne pudło Romanczuka, jak nic piłka "zeszła" mu z nogi.

6
2
1
1
6
22'

Z 23 metrów strzela Karol Świderski, piłka odbija się rykoszetem od Helstrupa i mija gdyńską bramkę.

2
1
2
1
6
19'

Słabiutki okres gry. Jagiellonia jeszcze bez akcji w ofensywie, Arka próbuje coś skonstruować, ale opornie to idzie.

3
1
1
1
5
16'

Ponownie przyspieszył z piłką przy nodze Luka Zarandia. Tym razem środkiem, między dwóch rywali, ale asekuruje kolegów Grzyb.

3
2
2
3
15'

Kwadrans już za nami. Plus przy Arce, minus przy Jagiellonii. Gospodarze "wyglądają" zdecydowanie lepiej.

10
4
1
3
6
12'

Tym razem nie Islandczyk, a Nemanja Mitrović łatwo zatrzymuje Zarandię w bocznym sektorze boiska.

4
1
2
6
10'

Drybling Zarandii przeprowadzony prawą flanką. Nie dał się ograć Bodvar Bodvarsson.

5
2
8'

Centra Pospisila wybita głową poza pole karne Arki. Do uderzenia wolejem złożył się Grzyb, ale trafia w ofiarnie interweniującego Nalepę.

5
2
1
7'

Nieudane dośrodkowanie Nalepy. Piłka jednak zmierzała w światło bramki, więc bardzo możliwe, że do statystyk zaliczony został pierwszy celny strzał.

4
1
3
5'

Luka Zarandia uciekł Romanczukowi, ale na prawym skrzydle było więcej rywali do minięcia. Piłkę spod nóg Gruzina wybija Wójcicki.

2
2
2'

Kapitalny przerzut piłki na prawe skrzydło do Zbozienia. Jest dobra centra na 5. metr, ale tam Runje wygrywa walkę o piłkę z Aankourem.

1
1
5
17:30

Gospodarze w żółto-niebieskich strojach, "Jaga" na biało.

3
3
1
17:30

Zawodnicy wychodzą na boisko przy rytmach przeboju "Choć pomaluj mój świat".