2
3
6
90'

Słowik zmuszony do tygrysiego skoku i piąstkowania. Pierwsza jego interwencja co najmniej od dziesięciu minut.

4
2
2
2
5
88'

Błanik jest aktualnie najaktywniejszy z Portowców. Może nawet zbyt aktywny, co na własnej skórze odczuł Cholewiak.

8
4
3
4
8
87'

Dankowski próbował dośrodkować, a prawie wrzucił Załusce piłkę za kołnierz!

6
5
2
4
2
86'

Cholewiak ładnie oskrzydlił akcję, ale dośrodkowanie z gatunki słabych. Po chwili uderzenie z woleja i rożny dla Śląska.

8
3
3
2
4
85'
83'

Piotr Celeban chyba naoglądał się Kapitana Tsubasy. Strzał z powietrza po rzucie rożnym, to nawet na treningu wychodzi raz na kilkadziesiąt razy.

4
13
5
5
2
82'

No wreszcie, coś zaczęło się dziać. Znakomita piłka od Farshada, Robak minął Załuskę i miał pustą bramkę przed sobą. Strzelał z ostrego kąta, więc Walukiewicz zdołał wślizgiem wybić futbolówkę na rożny.

13
6
8
3
4
81'

Błyskawiczna odpowiedź Picha zupełnie nieudana, strzał do statystyk, bo jednak piłka nie minęła chorągiewki od zewnątrz.

2
3
1
1
4
81'

Znakomity rajd Błanika. Minął trzech rywali, zrobił 30 metrów i oddał do Frączczaka. Ten jednak popsuł akcję 21-latka.

3
4
1
3
6
80'

Minuty mijają, sił coraz mniej, więc akcje są rozgrywane w naprawdę ślamazarnym tempie. Albo piłka nie klei się do stopy.

2
3
1
2
2
77'

Cholewiak w niezłej próbie. Dostał piłkę na skraju pola karnego, miał miejsce, więc huknął. Niewielka pomyłka stosunkowo.

2
1
4
5
5
76'

Nieudany strzał Celebana z dystansu o mało nie stał się asystą. Uderzenie mógł przeciąć jeszcze Radecki.

5
3
5
4
3
74'

Pogoń. Schodzi: Zvonimir Kozulj. Wchodzi: Dawid Błanik.

73'

To nie jest dzień Farshada. Prawie każda akcja Persa kończy się prostą stratą. Bodaj najsłabsze ogniwo drugiej linii Śląska.

3
2
4
6
4
72'

Kożulj obudził siebie, kolegów i kibiców. Naprawdę soczysty strzał z dystansu o pół metra minął poprzeczkę. Słowik miałby problemy.

4
3
3
2
2
70'

Im dłużej trwa mecz, tym więcej bezsensownych wybić. Przed chwilą Załuska nawet się nie zastanawiał, piłka na aferę.

4
5
4
6
8
67'

Pachnie soczystym 0:0. Chyba że Marcin Robak trochę ożywi Śląsk. Zaczął od wywalczenia rożnego.

8
7
3
4
4
65'

Cały stadion przeciwko liniowemu i nie dziwimy się. Dankowski raczej nie faulował w pojedynku powietrznym.

5
3
2
3
8
64'
64'
63'

Powiedzmy, że dosrodkowanie Nunesa mogło zaskoczyć Słowika, ale i tak jego koledzy byli na spalonym.

6
7
2
3
3
61'

Piech znowu znalazł się w polu karnym Pogoni, strzał znowu zablokowany. No nie jest to wielkie widowisko.

4
5
3
4
2
59'

Pierwszy od dawna rajd Cholewiaka. Nawinął obrońcę i oczywiście dośrodkował w jego nogi.

5
6
2
2
3
58'

Dankowski miał hektar wolnego miejsca, rywale zostali z rękami w kieszeni... a prawy obrońca Śląska dośrodkował w Załuskę. Ekstraklasa w skrócie.

4
6
2
2
2
55'

Bodaj po raz trzeci Golla znalazł się w polu karnym. Jego dogrania nie wykorzystał żaden z kolegów.

4
5
4
3
3
53'

Co za okazja Piecha! Piłka wrzucona za plecy obrońcom, napastnik Śląska nie był na spalonym i mógł lobować Załuskę. Bramkarz Portowców nie dał się oszukać. To powinno być 1:0.

9
7
4
5
10
51'

Kożulj sprawdził czujność Słowika. Strzał mocny, acz w środek bramki.

8
6
4
5
4
51'

Piech był na spalonym, sensownie przepuścił podanie Chrapka do Picha. Słowak jednak nie doszedł do piłki.

3
3
3
3
6
50'

Stec próbował nabrać sędziego na marnej jakości pad w polu karnym. Nie te numery z Tomaszem Musiałem.

4
4
4
3
3
48'

Golla zamknął akcję strzałem głową, piłkę mógł jeszcze przeciąć Cholewiak i wepchnąć ją do bramki, ale był na spalonym.

1
1
1
1
4
47'

Początek drugiej połowy jak cała pierwsza. Mnóstwo niedokładności i fauli. Po jednym z nich Śląsk ma rzut wolny i okazję na dośrodkowanie.

1
1
1
1
3
46'

Obie drużyny bez zmian. Pogoń zrobiła pierwszą roszadę w ostatniej minucie I połowy - kontuzjowanego Dwaliego zastąpił Walukiewicz.

1
1
1
1
1
45+1'

Jakiś uraz Gruzina, schodzi kulejąc.

1
2
2
8
2
45+1'
45'

Celeban powalczył w polu karnym, ale pomagał sobie niedozwolonymi chwytami i to tyle z tej akcji.

2
1
1
1
3
45'

Coś Śląsk próbuje, ale wynika z tego tyle, co nic.

2
1
1
2
4
42'

Stzał Piecha właśnie po raz drugi minął równik. Tragiczna próba.

3
2
1
2
5
41'

Po drugiej stronie wielbłądy obrony Śląska, ale niewykorzystane przez Pogoń. Coś czujemy, że defensywa wrocławian coś dzisiaj jeszcze zmajstruje.

4
5
1
2
3
40'

Na bezrybiu i rak ryba, więc doceniamy przedłużenie piłki przez Piecha do Farshada trzeba docenić. I to tyle z tej akcji.

2
3
1
1
1
38'

Co z tego, że Chrapek zrobił sobie miejsce do strzału, jak po chwili tak sobie wypuścił piłkę, że nie było szans na udany strzał.

2
2
1
1
3
36'

Fizjoterapeuta podmuchał i Hiszpan gotowy do gry.

7
7
1
1
3
35'

Wygląda na to, ze Iker Guarrotxena z Pogoni ma jakiś poważniejszy problem. Usiadł na boisku i czeka na pomoc.

2
2
3
5
2
33'

Pich dostał prezent od Drygasa. Miał 10 metrów wolnego miejsca, mógł zrobić wszystko, ale z niewielką pomocą Rudola po prostu zgubił piłkę.

2
3
1
2
4
32'

Dankowski otarł się o żółtą kartę. Niebezpieczne wejście w środku pola.

1
1
1
1
2
30'

Polecimy klasyką. Poniedziałek, godz. 18.00, 30 stopni. To nie jest pora do spotkania Ekstraklasy. Słabe 30 minut we Wrocławiu, mecz na stojącego.

1
2
2
3
3
28'

Pogoń igrała z ogniem, mając wylaną benzynę pod nogami. Na 16. metrze piłkę odebrał Farshad, nie za bardzo wiedział, co z nią zrobił, więc oddał Pichowi. Słowak bez zastanowienia z woleja, tuż obok słupka. Na razie najgroźniejsza sytuacja w meczu.

8
4
2
2
4
27'

Znowu Drygas w roli głównej. Po dosrodkowaniu uderzał głową, ale bardzo niecelnie.

4
4
1
1
1
27'

Pich ambitnie gonił za Stecem. Inaczej Śląsk byłby w tarapatach. Skończyło się na razie rożnym.

3
2
1
2
4
25'

Majewski fatalnie strzelał z wolnego, mógł lepiej zostawić piłkę kolegom. Po chwili było groźniej. Przysnęła obrona Śląska, zza pleców wyskoczył Rudol, który dopadł do wrzutki Drygasa. Gdyby spędził więcej czasu z przodu, to byłoby 1:0. A teraz już wiemy, czemu jest stoperem.

1
1
1
2
1
24'

Radecki jest dzisiaj elektryczny. Przed chwilą znowu musiał ratować się faulem 30. metrów przed bramką Śląska.

1
1
1
1
1
23'

Wszystko ładnie, do momentu dośrodkowania Buksy. Napastnik Pogoni przesadził z wysokością, Frączczak wzrostem nie grzeszy.

2
4
1
1
1
21'

Kolejna przymusowa przerwa. Tym razem Celeban przyjął mocne dośrodkowanie na głowę. Już się podniósł, twardy chłop.

3
1
2
1
1
19'

Buksa ma problem. I trochę mu współczujemy. Golla wybijał piłkę i z bliska nabił krtań rywala. Ale już wszystko w porządku.

2
1
2
1
1
17'

Rewelacyjny odbiór Pałaszewskiego pod własną bramką. Warto inwestować w tego chłopaka.

3
2
1
2
1
16'

I znowu groźnie. Tym razem Pich w roli asystenta. Wypuścił Piecha w pole karne, ale Dwali czujny i nie dopuścił do celnego strzału. Tylko korner.

3
3
1
1
5
15'

Śląsk przejmuje inicjatywę. Raz lewą, raz prawą. Teraz przyszedł czas na Dankowskiego. Dośrodkowanie zablokowane.

5
3
1
1
2
14'

Wymiana piłek na linii Pich - Chrapek zakończona kornerem dla Śląska.

5
4
1
1
1
12'

Nawet dobrze oglądało się tę akcję Śląska. Piłka krążyła wokół pola karnego, ja do ciebie, ty do mnie. Cholewiak w końcu to przerwał i dośrodkował. Załuska nie dał się zaskoczyć, zgarnął piłkę.

2
1
1
1
3
11'

Niezłe dośrodkowanie, z pomysłem. Akcję zamknął Dwali, ale główkował prosto w koszyczek Słowika.

1
1
1
2
2
10'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Chrapek. Za przerwaną kontrę Pogoni.

Śląsk Wrocław
6
1
1
1
3
9'

Farshad nie może jakoś się odnaleźć na murawie. Przed chwilą podanie do nikogo, w zamyśle do Piecha.

2
1
1
1
4
7'

Śląsk chyba zirytował się nieporadnością w obronie i przeniósł grę do przodu. Prostopadłe podanie do Picha mogło zakończyć się golem, Załuska lepszy w pojedynku sam na sam.

5
1
1
1
5
6'

Zapachniało golem, i to całkiem ładnym. Majewski przebiegł kilka metrów z piłką, wkręcił Dankowskiego w ziemię i uderzył po długim słupku. Słowik odetchnął, że piłka minęła bramkę o jakieś pół metra.

1
2
4
2
4
5'

Kolejny farfocel Śląska w obronie. Niechlujne wybicie piłki znów mogło skończyć się groźną akcją Pogoni.

4
1
1
1
4
4'

Radecki na razie myślami w szatni. Prosta strata na 35. metrze i Frączczak pognał przed siebie. Huknął z daleka, ale po rykoszecie piłka za boiskiem.

3
1
1
1
1
2'

Śląsk trochę się pogubił w obronie, Buksa prawie ruszył sam prawą stroną, ale Celeban naprawił błąd Cholewiaka.

2
1
2
1
1
1'

Pich już w pierwszej minucie przypomniał, że jest na boisku. Niezła próba lewą stroną, ale czujny Stec.