1
6
89'

Gol! Strzelił Przemysław Frankowski. Asystował mu Roman Bezjak.

To już jest koniec. "Klepka" i pewny strzał po długim rogu w sytuacji sam na sam.

76
34
5
7
17
88'

Podanie Bochniewicza i kąśliwy strzał Smugi z 20 metrów... pewnie broni Kelemen.

16
7
1
1
86'

Pada coraz mocniej. Górnik bardzo chce wyrównać, ale chcieć nie zawsze znaczy móc.

3
3
4
3
83'

Żółtą kartkę otrzymał Daniel Smuga. Faul na Frankowskim.

Górnik Zabrze
16
7
4
1
1
81'

Jesus Jimenez przekłada sobie piłkę na prawą nogę i padajac na ziemię uderza z narożnika pola karnego. Pomysł dobry, wykonanie katastrofalne.

10
7
4
1
79'

Od 10 minut mocno pada w Zabrzu. To nie ułatwia gry.

5
4
5
3
2
78'

Soczysty strzał Bezjaka z 19 metrów, ale dobrze piąstkuje Tomasz Loska.

17
4
3
3
3
77'

Dani Suarez przepycha się w polu karnym i wobec dobrego zastawienia się Kwietnia puszczają mu nerwy. Musi interweniować sędzia, ale obyło się bez kartki.

3
6
1
2
5
76'

Jagiellonia. Schodzi: Przemysław Frankowski. Wchodzi: Mile Savković. Litwin bardzo wolno opuszczał boisko.

73'
71'

Igor Angulo w polu karnym gości. Hiszpan w ciemno zagrywa na 5. metr, ale tam nie ma żadnego z zabrzan.

6
6
1
2
5
68'

Żółtą kartkę otrzymał Arvydas Novikovas. Faulowany Jimenez.

Jagiellonia Białystok
3
2
3
5
12
66'

Nieudany strzał z dystansu Jimeneza. Piłka trafia w boczną siatkę.

9
5
8
4
5
komentarz

Arvydas Novikovas po strzelonym golu zjadł snickersa i popił wodą. Ciekawy obrazek.

28
18
5
2
5
62'

Gol! Strzelił Arvydas Novikovas.

Goście już prowadzą! Litwin uderza zza pola karnego, piłka odbija się tuż przed bramkarzem i po rękach Loski wpada do siatki. Dobry strzał, ale golkiper powinien zachować się lepiej.

69
29
11
13
23
60'

Po wyrównaniu gra Jagiellonii wygląda lepiej. Górnik potrzebuje czasu żeby się otrząsnąć.

10
6
2
2
1
54'

Gol! Strzelił Roman Bezjak. Asystował mu Guilherme Sitya.

Uśpioną obronę Górnika budzi kubeł zimnej wody! Dośrodkowanie z lewej strony boiska tuż przed bramkę, gdzie Bezjak lekkim strąceniem piłki nogą uprzedził bramkarza.

60
30
7
12
29
52'

Wysoka centra Gryszkiewicza, ale jego koledzy bez szans na sięgnięcie futbolówki. Pewnie na przedpolu spisał się Kelemen.

7
4
1
3
2
49'

Dobre dośrodkowanie Machaja na bliższy słupek, walkę w powietrzu wygrywa Nemanja Mitrović, ale piłka nieznacznie mija bramkę Górnika.

7
4
2
3
1
46'

Początek II połowy.

9
2
2
2
1
46'
2
1
4
1
1
17:28

Tak wyglądała pierwsza połowa w liczbach.

2
1
1
3
44'

Ładna akcja Jagiellonii na zakończenie pierwszej połowy. Diagonalne podanie Kwietnia, zgranie przed bramkę, gdzie soczyście uderza Mateusz Machaj... metr nad poprzeczką.

7
6
4
3
2
41'

Arvydas Novikovas zdecydowanie nadużywa dryblingu. Wejście pomiędzy dwóch obrońców kończy się stratą.

10
6
6
4
5
39'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kwiecień. Umyślne zagranie ręką.

11
7
6
5
7
37'

Szybka akcja Bezjaka z Pospisilem, ale cóż z tego, skoro prostej piłki na 15. metrze nie opanował Machaj.

4
33'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Gryszkiewicz. Faulowany Kwiecień.

5
3
6
7
6
33'

Po kilku minutach ataków gospodarzy, teraz to Jagiellonia ma więcej "do powiedzenia". I tak to dzisiaj wygląda.

4
1
3
4
11
30'

Górnik mógł prowadzić 2:0! Zapolnik miał dużo miejsca z lewej strony pola karnego, zagrał na 12. metr do Nowaka, ale ten źle przyjął piłkę, odwracając się tyłem do bramki. Przytomne wycofanie na 16. metr do Ambrosiewicza. Mocny strzał przelatuje jednak wysoko nad celem.

11
6
7
8
12
28'

Dwa kornery dla Górnika, oba zagrywane na bliższy słupek... bez zagrożenia.

6
6
5
5
5
25'

Zagotowało się w polu karnym Jagiellonii! Nowak wycofał na 16. metr, gdzie nabiegał Maciej Ambrosiewicz. Mocno, ale w sam środek bramki i Marian Kelemen odbija futbolówkę.

14
6
5
3
3
23'

Lekkie podkręcenie stawu skokowego Machaja. Grymas bólu na twarzy, ale chyba wróci do gry.

4
2
5
2
4
20'

Mateusz Machaj zabrał się z piłką w okolicach linii środkowej boiska. Długi bieg kończy strzałem z 25 metrów i Tomasz Loska odbija piłkę przed siebie. Jest dobitka Bezjaka, ale bramkarz wspaniale broni!

11
3
3
1
4
19'

Podanie Gryszkiewicza na lewą stronę pola karnego Jagiellonii. Angulo z piłką w miejscu z którego strzelił na 1:0, tym razem jednak podaje przed bramkę. Kamil Zapolnik do siatki, ale wcześniej sygnalizacja spalonego.

4
2
2
1
7
16'

Dużo walki, szczególnie w powietrzu. Jedni i drudzy nie odpuszczają.

5
4
3
1
13'

Anemiczna próba Jimeneza z 23 metrów, piłka trafia w nogi Mitrovicia.

5
1
1
1
3
10'

Zablokowany strzał z powietrza Pospisila, podawał Novikovas.

9
4
2
3
4
9'

Jagiellonia próbuje grać na 1-2 kontakty, ale Górnicy błyskawicznie doskakują, utrudniając zadanie.

7
4
4
1
4
17:28

Ireneusz Mamrot drepcze przy linii z nietęgą miną, choć jego wyraz twarzy rzadko się zmienia przez cały mecz.

4
5
2
2
6'

Mateusz Machaj strzela niemal bez rozbiegu i tylko obija głowę zawodnika stojącego w murze.

3
2
5
3
1
5'

Żółtą kartkę otrzymał Dani Suarez. Przewrócony tuż przed linią pola karnego został Novikovas. Będzie dobra okazja dla "Jagi".

6
3
3
3
12
3'

Gol! Strzelił Igor Angulo. Asystował mu Jesus Jimenez.

Z wysokiego "C" zaczynają gospodarze. Jimenez podał do Angulo, a ten zamiast dogrywać przed bramkę podjął zaskakującą decyzję o strzale z ostrego kąta. Ależ to zmieścił!

67
42
17
12
35
17:28

Sędzia Bartosz Frankowski, który dziś kończy 32 lata wyprowadza obie jedenastki na boisko.

8
7
6
3
4
17:28

Jagiellonia ostatnio zakontraktowała nowego piłkarza, ale Serb jeszcze musi poczekać na debiut.