Legia Warszawa
45' Michał Kucharczyk 80' Paweł Stolarski
Arka Gdynia
3' Maciej Jankowski 43' Michał Janota 45+2' Adam Marciniak 74' Frederik Helstrup
1:1

Koniec. Legia zremisowała z Arką 1:1. Nie był to wielki mecz.

Kolew powinien trafić na 1:2, jednak z pola karnego źle uderzył i trafił w rywala.

Doliczone 3 minuty.

Legia w natarciu, płaski strzał Cafu sprzed pola karnego pewnie obronił Pavels Steinbors.

Legioniści domagają się rzutu karnego. Sędzia nie pokazał na "wapno".

Legia. Schodzi: Paweł Stolarski. Wchodzi: Jose Kante.

Faul w ataku Carlitosa, kibice są już wściekli na pana Gila.

Po dośrodkowaniu z rogu Janoty głową uderzał Siemaszko. Rezerwowy powinien trafić na 1:2! Tymczasem uderzył fatalnie! Może ręką by mu się ta sztuka udała, wszak ma wprawę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Paweł Stolarski.

Stara się Legia zadać decydujący cios, Arka czeka na kontry. Sporadycznie je jednak wyprowadza.

Legia. Schodzi: Domagoj Antolić. Wchodzi: Andre Martins.

Żółtą kartkę otrzymał Frederik Helstrup.

Powinno być 2:1. Dośrodkował Szymański, strzał głową oddał Nagy, miminalnie przestrzelił.

Wymiana "uprzejmości" pomiędzy Wieteską i Kolewem. Panowie na Wigilię raczej się nie zaproszą.

Co sądzisz o Pawle Gile?

Kilka uwag usłyszał od pana Gila trener Smółka. Oj, ten pan Gil, ten pan Gil.

Po wrzutce z rogu głową uderzał Danch, Cierzniak obronił.

Groźny strzał Kolewa, Cierzniak był czujny i wybił strzał, który jednak leciał na aut.

Strzał z dystansu Kucharczyka, piłka poszybowała metr ponad bramką.

Legia w ataku, jednak Wojskowym brakuje dynamiki. Arka bez większych problemów broni się.

Gra przeniosła się do środka pola. Legia aktywniejsza, Arka coraz bardziej niemrawa, jakby szybki gol w 1. połowie zbytnio uspokoił gości.

Sprzed pola karnego uderzał Szymański, ale trafił w nogę obrońcy. Efektem tylko rzut rożny.

W końcu Arka coś starała się skonstruować. Zabrakło uderzenia.

Nagy padł w polu karnym, a sędzia... odgwizdał faul w ataku. Zdziwiony Węgier nie wie co powiedzieć, i w jakim języku.

Legia po przerwie poważnie wzięła się za robotę. Silniki w... Arce zaczynają dymić!

Ależ było groźnie pod bramką Arki! Dogrywał z prawej strony Kucharczyk, ale nikt nie zamknął akcji.

Wracamy do piłkarskich emocji!

Przerwa. Gra Legii nie porywa, ale gospodarzom udało się w końcowce 1. polowy doprowadzić do remisu.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Adam Marciniak.

Jeszcze 4 minuty emocji.

Gol! Strzelił Michał Kucharczyk. Asystował mu Mateusz Wieteska. Niewiele Legia musiała zrobić, aby wyrównać. Po rogu piłkę zgrał głową Wieteska, z bliska do siatki wbił ją Kucharczyk! 1:1!

A poza boiskiem opatrywany jest Adam Danch, który krwawi.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michał Janota.

Dośrodkowanie w pole karne Arki, strzał głową Wieteski obok bramki.

Podziwiamy fanów Legii, którzy jeszcze nie gwiżdżą na swoich ulubieńców. Gospodarze starają się w końcu grać trochę szybciej.

O Boże! Legia w meczu chyba jeszcze nie oddała strzału na bramkę Arki.

Gra toczy się cały czas w środku pola. To Arka jest częściej przy piłce, Legia cały czas dość niewyraźna.

Jędrzejczyk ręką trącił rywala, sędzia odgwizdał faul. I... momentalnie oberwało się PZPN-owi. Dziwna logika. A akcja miała miejsce w środku pola.

Ciekawy kucyk na czubku głowy ma Danch.

Arka Gdynia. Schodzi: Adam Deja. Wchodzi: Adam Danch.

Deja na moment wróci do gry. To oczywiście gracz ARKI, a nie...

Deja padł. To problemy mięśniowe. Zmęczenie sezonem?

Arka cały czas bez większych problemów utrzymuje prowadzenie. To goście optycznie przeważają.

Kiedy przebudzi się Legia?

Jędrzejczyk wstał i ma się w miarę dobrze. Michał Pazdan na boisku wchodzić nie musi i wrócił na ciepłe miejsce obok Arkadiusza Malarza. Na ławce.

Ucierpiał Jędrzejczyk, który głową trafił w bark Wieteski. Pechowe zagranie, niebezpieczne i bolesne.

Paweł Gil w rozmowie z Ricardo Sa Pinto. Czyżby rozmowa o wozie VAR? Raczej nie, to wyglądało na reprymendę.

Ukatywniła się Arka, Legia dość niemrawa. Kiedy gospodarze zamierzają się przebudzić? Ludzie zapłacili za bilety.

A na boisku Zarandia uderzył z dystansu, jednak pomylił się o 2 metry.

Przypominamy! W takiej sytuacji jak Hlouska należy skakać na piętach! Pomaga!

W dość intymne miejsce uderzenie otrzymał Hlousek. Czujemy ten ból...

Minuty upływają, środek boiska jest już wydeptany. W polu karnym wciąż niewiele się dzieje. Legia bezradna.

Arka pewnie z tyłu, a w ofensywie czeka na możliwość zadania drugiego ciosu. Coś z tego wyjdzie? Czas pokaże.

Jak odpowie Legia, która szybko została zaskoczona przez rywala? Póki co gospodarze w ataku, jednak wciąż bez uderzenia.

Gol! Strzelił Maciej Jankowski. Asystował mu Aleksandar Kolew. I już 0:1! Kolew w polu karnym dobrze zastawił się i wycofał do Jankowskiego. Nieukrywający sympatyzowania z Legią Jankowski w końcu strzelił gola Wojskowym! 0:1, a gracz Arki po bramce nie cieszył się.

Spokojne pierwsze minuty. Sporo podań, z których niewiele wynika.

Piłka już w grze!

Już wszyscy się powitali, ucałowali, uściskali, itd... Za moment pierwszy gwizdek sędziego Gila, który wyjątkowo nie siedzi w wozie VAR, ale biega z gwizdkiem.

Kto wygra mecz?

Spotkanie poprowadzi Paweł Gil (Lublin).

Legia Warszawa kryzys ma już za sobą i w tabeli jest coraz wyżej. Swoje problemy ma Arka, ale w stolicy chce powalczyć o wygraną. Gdynianie już raz w sezonie pokonali Wojskowych, w meczu o Superpuchar Polski.