Lotto Ekstraklasa: 19. kolejka
15 gru 2018 18:00
90+4'

Strzał Żurkowskiego został zablokowany. Po chwili kolejne uderzenie, ale górą Steinbors.

20
13
10
8
11
90+3'

Spieszą się zabrzanie, ale czasu do zdobycia zwycięskiej bramki mają już niewiele.

13
10
7
7
6
90+1'

Rafał Wolsztyński w polu karnym źle dogrywał do Angulo. Hiszpan miałby przed sobą pustą bramkę.

14
10
10
15
13
90'

Sędzia doliczył aż 5 minut.

17
15
13
6
8
89'

Groźnie uderzył z ok. 17 metrów Jankowski, piłka po rykoszecie przeleciała tuż ponad bramką.

13
12
9
9
12
87'

Głową uderzał Łukasz Wolsztyński, jednak rezerwowy źle uderzył i nie trafil w bramkę.

8
7
6
8
12
86'

Górnik w ataku, ale Arka nie powiedziała w Zabrzu ostatniego słowa. Zapowiada się ciekawa końcówka.

13
17
4
4
4
82'

Żółtą kartkę za wcześniejszy faul otrzymał Adam Danch.

Arka Gdynia
16
8
6
5
10
82'

Nie ma rzutu karnego, wcześniej Matuszek był faulowany.

23
15
5
10
16
81'

Jeszcze trwa analiza VAR, wcześniej faulowany był Matuszek, sędzia puścił grę.

26
12
7
2
8
80'

Rzut karny dla Arki! W polu karnym sfaulowany został Młyński.

19
8
10
7
18
80'

Mocny strzał Zapolnika, pewnie w bramce Arki Steinbors.

7
5
4
4
5
78'
3
1
7
1
1
76'
4
4
5
2
1
73'

Wkrótce wejdziemy w ostatni kwadrans. Wynik meczu wciąż jest otwarty, a remis nikogo nie zadowala.

2
2
11
3
7
71'
70'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michał Nalepa.

12
3
1
3
7
69'

Wolsztyński uderzał głową, ale piłka... nie opuściła boiska i toczyła się w kierunku linii bocznej.

4
2
6
2
4
67'

Górnik w końcu zaczął grać podobnie jak w 1. połowie. Pod polem karnym Arki coraz bardziej gorąco.

13
10
3
2
9
65'

Pilka spadła w polu karnym pod nogi Angulo, ten jednak uderzył kilka metrów obok słupka.

7
7
6
6
13
64'

Groźny po zmianie stron jest Zarandia. Gruzin dogrywał w pole karne, ale obrońcy wybili piłkę.

8
4
4
2
2
60'

Szybkie rozegranie akcji przez zabrzan, przed szansą stanął Angulo, ale okazji nie potrafił wykorzystać. Hiszpan był sam na sam ze Steinborsem!

8
11
7
6
5
59'

Arka poczuła krew, goście w natarciu. Górnik musi dojść do siebie po stracie gola.

13
9
9
4
8
57'

Gol! Strzelił Michał Nalepa. Ale urwał! Z rzutu wolnego z ok. 30 metrów huknął Nalepa. Bielica mógł zachować się lepiej. 1:1!

45
32
15
16
27
55'

Sprzed pola karnego uderzał Zarandia, ale kilka metrów ponad bramką.

9
10
6
2
7
52'

Janota szukał w polu karnym Jankowskiego, piłkę pewnie złapał Bielica.

10
7
5
1
5
50'

Zaczyna odgryzać się Górnik. Po przerwie obserwujemy otwarty mecz.

16
11
5
1
5
47'

Ponownie z piłką Zarandia, obrońcy Górnika przerwali akcję.

14
9
4
3
4
46'

Nalepa do Zarandii, ale Bielica bardzo dobrze i trochę szczęśliwie interweniował w bramce zabrzan.

10
10
3
5
46'

Wracamy do meczu!

12
6
2
1
45+1'

Jankowski przy linii bocznej. Napastnik rozbił głowę, a teraz nos. Można mieć większego pecha?

2
4
11
7
9
45+1'

Żółtą kartkę za kopnięcie Jankowskiego w twarz otrzymał Dani Suarez. Ależ pecha ma gracz Arki.

Górnik Zabrze
3
2
8
10
16
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

6
7
3
2
3
44'

Po dobrym początku Arka zawodzi, Górnik w 1. połowie prezentuje się dużo lepiej od gdynian.

16
13
4
4
4
42'

Zamieszanie pod bramką Steinborsa, Łotysz jednak złapał piłkę.

4
1
5
7
9
41'

Sędzia nie panuje nad ostrą grą obu drużyn. Arbiter poziomu ekstraklasowego nie prezentuje.

13
2
2
38'

Zagranie na lewą stronę do Marciniaka, który jednak znalazł się na spalonym.

8
6
5
1
2
36'

Sprzed pola karnego uderzał Żurkowski, jednak przestrzelił o dwa metry.

7
6
10
7
6
34'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Szymon Matuszek.

11
5
7
9
17
34'

Po golu Górnik cofnął się i czeka na ruch Arki.

6
7
9
4
4
31'

Gol! Strzelił Dani Suarez. Asystował mu Adam Wolniewicz. Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkował Wolniewicz, a głową do siatki gdynian trafił Suarez. 1:0!

60
38
6
10
19
30'

Mocny strzał Żurkowskiego, piłka leciała na aut, ale Steinbors dla pewności ją odbił.

12
11
6
3
3
28'

W końcu akcja Arki, Deja sprzed pola karnego uderzył w rywala.

4
3
8
4
7
25'

Po urazie Jankowskiego gdynianie stracili koncepcję gry, groźniejszy w ostatnich minutach jest Górnik.

15
10
4
4
6
23'

Maciej Jankowski w końcu wrócił na murawę w efektownym "berecie".

8
7
3
1
3
23'

Żółtą kartkę za uderzenie rywala łokciem otrzymał Nabil Aankour.

Arka Gdynia
13
6
1
2
5
22'

Znowu ostro na boisku. Tym razem leżą Deja i Angulo, ale zaraz wstaną.

1
14
1
4
21'

Do dośrodkowania doszedł Matuszek, ale głową uderzył metr obok słupka.

7
1
5
3
3
20'

Górnik stara się wykorzystać chwilową grę w przewadze i atakuje.

13
4
4
3
9
18'

Jankowski rozciął skórę i jest opatrywany poza boiskiem. Arka gra w osłabieniu.

2
6
5
5
9
16'

Przerwa w grze. Głowami zderzyli się Jankowski i Bochniewicz.

11
5
4
15'

Wciąż dobre tempo meczu. Są okazje bramkowe, to najważniejsze.

12
4
3
12'

Z lewej strony dośrodkował Jimenez, Steinbors spod poprzeczki na rzut rożny.

8
3
3
2
4
10'

Jankowski powinien trafić na 1:0, ale w bramce świetnie zachował się Daniel Bielica! Arka coraz groźniejsza.

14
8
5
2
2
8'

Ładne zagranie w pole karne do Aankoura, który jednak nie zdołał dobrze opanować piłki.

5
3
3
3
3
5'

Po rogu piłka wybita pod nogi Zarandii, ale Gruzin uderzył z woleja metr obok bramki. Dobry początek.

9
5
3
2
3
5'

Odpowiedź gdynian, w polu karnym z piłką znalazł się Janota, w ostatnim momencie interweniowali obrońcy zabrzan.

8
4
5
4
3
5'

Zagranie do Angulo, Hiszpan jednak znalazł się na spalonym.

4
3
4
3
4
3'

Urynowicz wpadł z piłką w pole karne, dobrze zachował się Marić, którzy przerwał akcję.

4
1
4
2
3
17:48

Mecz poprowadzi Łukasz Szczech (Warszawa).