Górnik Zabrze
31' Dani Suarez 34' Szymon Matuszek 45+1' Dani Suarez
Arka Gdynia
23' Nabil Aankour 57' Michał Nalepa 70' Michał Nalepa 82' Adam Danch
1:1

Koniec. Dobry mecz w Zabrzu zakończony podziałem punktów. Z remisu bardziej cieszyć się powinni goście.

Strzał Żurkowskiego został zablokowany. Po chwili kolejne uderzenie, ale górą Steinbors.

Spieszą się zabrzanie, ale czasu do zdobycia zwycięskiej bramki mają już niewiele.

Rafał Wolsztyński w polu karnym źle dogrywał do Angulo. Hiszpan miałby przed sobą pustą bramkę.

Sędzia doliczył aż 5 minut.

Groźnie uderzył z ok. 17 metrów Jankowski, piłka po rykoszecie przeleciała tuż ponad bramką.

Głową uderzał Łukasz Wolsztyński, jednak rezerwowy źle uderzył i nie trafil w bramkę.

Górnik w ataku, ale Arka nie powiedziała w Zabrzu ostatniego słowa. Zapowiada się ciekawa końcówka.

Żółtą kartkę za wcześniejszy faul otrzymał Adam Danch.

Nie ma rzutu karnego, wcześniej Matuszek był faulowany.

Jeszcze trwa analiza VAR, wcześniej faulowany był Matuszek, sędzia puścił grę.

Rzut karny dla Arki! W polu karnym sfaulowany został Młyński.

Mocny strzał Zapolnika, pewnie w bramce Arki Steinbors.

Arka Gdynia. Schodzi: Michał Nalepa. Wchodzi: Adam Danch.

Wkrótce wejdziemy w ostatni kwadrans. Wynik meczu wciąż jest otwarty, a remis nikogo nie zadowala.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michał Nalepa.

Wolsztyński uderzał głową, ale piłka... nie opuściła boiska i toczyła się w kierunku linii bocznej.

Górnik w końcu zaczął grać podobnie jak w 1. połowie. Pod polem karnym Arki coraz bardziej gorąco.

Pilka spadła w polu karnym pod nogi Angulo, ten jednak uderzył kilka metrów obok słupka.

Groźny po zmianie stron jest Zarandia. Gruzin dogrywał w pole karne, ale obrońcy wybili piłkę.

Szybkie rozegranie akcji przez zabrzan, przed szansą stanął Angulo, ale okazji nie potrafił wykorzystać. Hiszpan był sam na sam ze Steinborsem!

Arka poczuła krew, goście w natarciu. Górnik musi dojść do siebie po stracie gola.

Gol! Strzelił Michał Nalepa. Ale urwał! Z rzutu wolnego z ok. 30 metrów huknął Nalepa. Bielica mógł zachować się lepiej. 1:1!

Sprzed pola karnego uderzał Zarandia, ale kilka metrów ponad bramką.

Janota szukał w polu karnym Jankowskiego, piłkę pewnie złapał Bielica.

Zaczyna odgryzać się Górnik. Po przerwie obserwujemy otwarty mecz.

Ponownie z piłką Zarandia, obrońcy Górnika przerwali akcję.

Nalepa do Zarandii, ale Bielica bardzo dobrze i trochę szczęśliwie interweniował w bramce zabrzan.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Górnik zasłużenie prowadzi, a największym pechowcem jest poobijany Maciej Jankowski.

Jankowski przy linii bocznej. Napastnik rozbił głowę, a teraz nos. Można mieć większego pecha?

Żółtą kartkę za kopnięcie Jankowskiego w twarz otrzymał Dani Suarez. Ależ pecha ma gracz Arki.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Po dobrym początku Arka zawodzi, Górnik w 1. połowie prezentuje się dużo lepiej od gdynian.

Zamieszanie pod bramką Steinborsa, Łotysz jednak złapał piłkę.

Sędzia nie panuje nad ostrą grą obu drużyn. Arbiter poziomu ekstraklasowego nie prezentuje.

Zagranie na lewą stronę do Marciniaka, który jednak znalazł się na spalonym.

Sprzed pola karnego uderzał Żurkowski, jednak przestrzelił o dwa metry.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Szymon Matuszek.

Po golu Górnik cofnął się i czeka na ruch Arki.

Gol! Strzelił Dani Suarez. Asystował mu Adam Wolniewicz. Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkował Wolniewicz, a głową do siatki gdynian trafił Suarez. 1:0!

Mocny strzał Żurkowskiego, piłka leciała na aut, ale Steinbors dla pewności ją odbił.

W końcu akcja Arki, Deja sprzed pola karnego uderzył w rywala.

Po urazie Jankowskiego gdynianie stracili koncepcję gry, groźniejszy w ostatnich minutach jest Górnik.

Maciej Jankowski w końcu wrócił na murawę w efektownym "berecie".

Żółtą kartkę za uderzenie rywala łokciem otrzymał Nabil Aankour.

Znowu ostro na boisku. Tym razem leżą Deja i Angulo, ale zaraz wstaną.

Do dośrodkowania doszedł Matuszek, ale głową uderzył metr obok słupka.

Górnik stara się wykorzystać chwilową grę w przewadze i atakuje.

Jankowski rozciął skórę i jest opatrywany poza boiskiem. Arka gra w osłabieniu.

Przerwa w grze. Głowami zderzyli się Jankowski i Bochniewicz.

Wciąż dobre tempo meczu. Są okazje bramkowe, to najważniejsze.

Z lewej strony dośrodkował Jimenez, Steinbors spod poprzeczki na rzut rożny.

Jankowski powinien trafić na 1:0, ale w bramce świetnie zachował się Daniel Bielica! Arka coraz groźniejsza.

Ładne zagranie w pole karne do Aankoura, który jednak nie zdołał dobrze opanować piłki.

Po rogu piłka wybita pod nogi Zarandii, ale Gruzin uderzył z woleja metr obok bramki. Dobry początek.

Odpowiedź gdynian, w polu karnym z piłką znalazł się Janota, w ostatnim momencie interweniowali obrońcy zabrzan.

Zagranie do Angulo, Hiszpan jednak znalazł się na spalonym.

Urynowicz wpadł z piłką w pole karne, dobrze zachował się Marić, którzy przerwał akcję.

Gramy!

Mecz poprowadzi Łukasz Szczech (Warszawa).

Kto wygra mecz?

Przedostatni w tabeli Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze zmierzy się z Arką Gdynia, zespołem podrażnionym ostatnią porażką z Cracovią.