Bundesliga: 2. kolejka
01 wrz 2018 18:30
85'

Ostatnie minuty spotkania w Stuttgarcie i obie drużyny mają ochotę na udanie się do szatni. Tylko Bayern Monachium z poczuciem dobrze wykonanego zadania.

14
12
3
6
1
83'

Joshua Kimmich nie dogonił futbolówki na prawym skrzydle. VfB Stuttgart odzyskał jednak piłkę na zaledwie kilka sekund.

6
5
5
5
5
80'
78'
77'

Bayern. Schodzi: Franck Ribery. Wchodzi: Serge Gnabry.

10
6
9
5
77'

Bayern. Schodzi: Arjen Robben. Wchodzi: James Rodriguez.

24
11
1
1
3
76'

Gol! Strzelił Thomas Mueller. Asystował mu Robert Lewandowski.

Asysta Polaka równie efektowna jak trafienie. Robert Lewandowski skierował piłkę krzyżakiem do Thomasa Muellera, który zamienił podanie kompana z zespołu w gola!

195
73
23
10
12
74'

Szybują dośrodkowania w pole karne VfB Stuttgart. Przed momentem piłka trafiła do Davida Alaby, którego uderzenie zostało zablokowane. Podawał w kierunku Austriaka Robert Lewandowski.

13
8
3
4
3
70'

Bayern Monachium wymienia podania w środkowej strefie boiska i dużymi krokami zbliża się do zwycięstwa.

9
9
4
5
4
67'

Po drugim golu trudno przypuszczać, że dojdzie do jakiegoś zwrotu akcji w tym spotkaniu. Bayern Monachium pozwala przeciwnikom na bardzo niewiele.

13
7
4
4
7
64'
62'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Leon Goretzka.

Trafienie Roberta Lewandowskiego w Stuttgarcie! Ułożył sobie futbolówkę na lewej stopie i pokonał Rona-Roberta Zielera perfekcyjnym uderzeniem zza pola karnego po ziemi do siatki! Pokazał się w najlepszym stylu kapitan reprezentacji Polski!

385
164
50
19
24
60'

Sędzia pozwala na ostrą grę. W kilku sytuacjach mógł pokusić się o pokazanie kartonika, tymczasem łaskawie traktuje zawodników.

6
3
5
10
7
57'

Stuttgart. Schodzi: Anastasios Donis. Wchodzi: Erik Thommy.

3
56'

Mats Hummels strzelił z ostrego kąta w Rona-Roberta Zielera. Nie zna na razie sposobu doświadczony defensor na pokonanie bramkarza VfB Stuttgart.

1
2
6
2
2
55'

Strzał Roberta Lewandowskiego po płaskim dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Kapitan reprezentacji Polski nie miał łatwego zadania i nie skierował futbolówki w światło bramki.

4
3
12
2
9
53'

Leon Goretzka jest najkonkretniejszym zawodnikiem tego spotkania. Czwarte uderzenie autora dotychczas jedynego gola. Tym razem pudło po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

9
2
2
3
2
49'

David Alaba został nominowany do wykonania rzutu wolnego. Potężne uderzenie Austriaka w słupek i zawodnicy ze Stuttgartu mieli dużo szczęścia, że pozostają w grze o pozytywny wynik.

3
3
10
3
2
48'

Bayern Monachium pozostaje w posiadaniu piłki po powrocie z szatni. Poirytowani gospodarze przerwali długie rozegranie faworyta faulem.

2
2
1
4
1
46'

5
45'

Doliczona minuta.

3
1
4
7
43'

Thomas Mueller był niepilnowany w polu karnym, ale nie oddał celnego uderzenia z ostrego kąta. Pogubili się w obronie gospodarze tak jakby wystarczyło im energii na skuteczne odpieranie ataków przez 35 minut.

4
2
5
1
41'

Ron-Robert Zieler popisał się refleksem po strzale Matsa Hummelsa. Doświadczony defensor dopadł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i nieomal wpakował ją do bramki.

7
4
4
3
1
40'

Leon Goretzka próbował pójść za ciosem i zdobyć drugiego gola z podobnej pozycji. Niemiec uderzył płasko nieznacznie obok bramki Rona-Roberta Zielera.

8
3
1
2
2
39'

Leon Goretzka zmienił wynik!

10
5
3
37'

Gol! Strzelił Leon Goretzka. Asystował mu Thomas Mueller.

Pierwsze celne uderzenie w tym meczu i piłka w siatce. Na obrzeżach pola karnego przytrzymali futbolówkę Robert Lewandowski oraz Thomas Mueller. Ostatecznie uruchomiony został Leon Goretzka, który przymierzył zza pola karnego w narożnik bramki VfB Stuttgart. Bayern na upragnionym prowadzeniu!

79
39
12
8
9
36'

Robert Lewandowski skutecznie pilnowany przez gospodarzy.

2
1
1
10
4
34'

Uderzył Anastasios Donis, który pojawił się na prawym skrzydle. Dobre zejście z boku do środka boiska, jednak huknął za mocno ofensywny zawodnik VfB Stuttgart.

6
1
2
33'

Ponad dwa kwadranse za kibicami i żadnego celnego uderzenia. Na powody do zachwycania się tym widowiskiem trzeba poczekać.

2
3
2
6
5
30'

Dobrze zapowiadała się akcja indywidualna Francka Ribery'ego. Po udanym dryblingu Francuz wykonał beznadziejne dośrodkowanie w kierunku Arjena Robbena.

2
5
3
8
1
28'

Bayern Monachium jeszcze nie zdobył gola w Stuttgarcie.

1
9
2
6
26'

Niewiele się zmienia w tym spotkaniu. Bayern Monachium nęka gospodarzy podaniami, dośrodkowaniami, od czasu do czasu też strzałami.

8
2
2
4
3
23'

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Leon Goretzka próbował skierować piłkę w światło bramki. Nie wyszło to uderzenie Niemcowi, choć na usprawiedliwienie trzeba napisać, że pozycja była trudna.

5
5
7
3
3
21'

Nie przerwał sędzia gry po ostrym wślizgu w nogi Francka Ribery'ego. Francuz i wiele innych osób na stadionie są totalnie zaskoczeni.

4
2
2
2
12
19'

Robert Lewandowski zbiegł na lewe skrzydło i wypracował tam rzut rożny dla Bayernu Monachium.

23
9
3
2
3
15'

Poradzili sobie obrońcy w białych koszulkach z czerwonym pasem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zainicjowali kontratak. Piłka znalazła się w polu karnym Bayernu Monachium, jednak Emiliano Insua nie oddał strzału.

6
6
3
6
3
14'

1
3
1
1
5
12'

Bayern Monachium ma zdecydowaną przewagę pod względem posiadania piłki, ale to nie jest absolutna dominacja. Ponadto brakuje mistrzowi Niemiec sytuacji podbramkowych, żeby zmienić rezultat.

8
1
1
3
10'

Piękny jubileusz Francuza.

2
2
3
2
8'

Ron-Robert Zieler wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na razie w Stuttgarcie festiwal stałych fragmentów.

3
1
1
5'

Tym razem stały fragment dla gospodarzy wskutek przewinienia Jerome'a Boatenga na obrzeżach własnego pola karnego. Dośrodkowanie w kierunku bliższego słupka nie było niebezpieczne dla Bayernu Monachium.

8
2
3
2
3'

Pierwszy rzut rożny wywalczyli zawodnicy z Monachium. Nie zrobili z niego użytku i VfB Stuttgart oddalił piłkę od własnego pola karnego.