TSG 1899 Hoffenheim
44' Joelinton 58' Stefan Posch 90+1' Havard Nordtveit
Borussia Dortmund
21' Mahmoud Dahoud 76' Abdou Diallo 84' Christian Pulisić
1:1

Remis w meczu niemieckich pucharowiczów.

Żółtą kartkę otrzymał Havard Nordtveit za przewinienie w doliczonym czasie.

Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

Hoffenheim. Schodzi: Joelinton. Wchodzi: Kevin Akpoguma.

Ostatnie minuty tego spotkania. Podrażnieni są gospodarze. Jeżeli nie pokonają osłabionego przeciwnika będą rozgoryczeni po ostatnim gwizdku.

Gol! Strzelił Christian Pulisić. Asystował mu Marco Reus.

Grający w dziesięciu przeciwko jedenastu gospodarzom zawodnicy Borussii Dortmund wyrównali. Ambicja i hart ducha na szóstkę. Christian Pulisić wykorzystał podanie Marco Reusa z lewej strony, którego z kolei sekundę wcześniej obsłużył Marcel Schmelzer!

Pomimo osłabienia jeszcze próbuje Borussia Dortmund. Zablokowany na granicy pola karnego został Christian Pulisić. Z kolei próba Marco Reusa była niecelna.

Hoffenheim. Schodzi: Andrej Kramarić. Wchodzi: Adam Szalai.

Czerwoną kartkę otrzymał Abdou Diallo.

Borussia Dortmund nie dokończy tego meczu w jedenastu. Sędzia postanowił przedwcześnie odesłać pod chłodny prysznic w szatni Abdou Diallo po ostrym starciu z Andrejem Kramariciem.

Borussia Dortmund doskonale zdaje sobie sprawę, że czas ucieka, a porażka wisi w powietrzu. Kilkanaście minut do końca regulaminowego czasu.

Po faulu na Marcelu Schmelzerze szansa na zaskoczenie Hoffenheim po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Futbolówka zagrana przez Marco Reusa spadła pod nogami Axela Witsela, który nie potrafił wkopać jej do siatki. Odetchnęli tym razem gospodarze.

Otoczony kilkoma zawodnikami Shinji Kagawa zdołał się oswobodzić, ale na tym się skończyło. Drugi w ostatnim czasie strzał pomocnika Borussii Dortmund w Oliviera Baumanna.

Borussia. Schodzi: Marius Wolf. Wchodzi: Jadon Sancho.

Borussia. Schodzi: Mahmoud Dahoud. Wchodzi: Thomas Delaney.

Stefan Posch to pierwszy gospodarz napomniany żółtą kartką.

Interwencja bramkarza po uderzeniu Shinjiego Kagawy. Japończyk dostał podanie z narożnika boiska, a starał się pokonać Oliviera Baumanna ze skraju pola karnego. Golkiper Hoffenheim odpowiednio skoncentrowany.

System VAR pomógł zawodnikom z Dortmundu, ale muszą jeszcze pomóc sami sobie. Po przerwie ponownie dali dojść do głosu podopiecznym Juliana Nagelsmanna.

Poprawiać swoją grę mieli przyjezdni, a tymczasem piłka wylądowała ponownie w ich siatce po strzale Ermina Bicakcicia. Bramka jednak jest anulowana z powodu spalonego, Borussia Dortmund ma szczęście.

Trenerzy nie zdecydowali się na dokonanie zmian przed drugą częścią spotkania. Borussia Dortmund ma poprawić swoją grę w podstawowym ustawieniu.

Gra wznowiona po przerwie.

Czy Borussia Dortmund wyrówna po przerwie?

Hoffenheim bliżej zwycięstwa.

Gospodarze wyszli na prowadzenie rzutem na taśmę.

Doliczona minuta.

Gol! Strzelił Joelinton.

Tym raem Joelinton trafił prosto do bramki. Hoffenheim zdobyło prowadzenie krótko przed zakończeniem pierwszej połowy. Pierwszy gol tego zawodnika w Bundeslidze stał się faktem po dośrodkowaniu Joshuy Breneta.

W ostatnich minutach najlepsza była szarża Joelintona. Tym razem nie biegał za piłką, w miał ją pod nogami i wprowadził w pole karne. Zrobiło się tam niebezpiecznie.

Twarde pojedynki Łukasza Piszczka z gospodarzami.

Powrót do ulubionego elementu meczu z początkowego kwadransa. Na spalonym Christian Pulisic.

Składna akcja z udziałem Łukasza Piszczka zakończona dośrodkowaniem. Żałują zawodnicy z Dortumdu, że nie udało się oddać strzału Marco Reusowi. Szkoda, bo mogła być asysta byłego reprezentanta Polski.

Przerwa w grze spowodowana urazem. Nie zanosi się na wymuszoną kontuzją zmianą i za moment ten sam zestaw 22 zawodników wznowi próby zdobycia gola.

Dwa bezbramkowe kwadranse za kibicami. Najgroźniejszą sytuację podbramkową mieli gospodarze. Borussia Dortmund prowadzi grę, ale nie zagraża tak mocno Oliverowi Baumannowi.

Niebezpiecznie centrował Nico Schulz. Czaili się w polu karnym Andrej Kramarić oraz Joelinton, ale zagrali na wyprzedzenie zawodnicy Borussii Dortmund.

Andrej Kramarić zbiegł ze środka na lewe skrzydło i pomógł tam w przeprowadzeniu ataku Nico Schulzowi. Musiał opiekować się dwoma zawodnikami Łukasz Piszczek, mimo to zdołał wybić piłkę na korner.

Żółtą kartkę otrzymał Mahmoud Dahoud za faul na Stevenie Zuberze.

Dostali ostrzeżenie zawodnicy z Dortmundu i muszą ponownie organizować się do ataku. Z myślą o zabezpieczeniu tyłów, ponieważ kolejne rozprężenie może się skończyć stratą gola.

Roman Burki ratuje zespół z Dortmundu po raz pierwszy! Bardzo dobra interwencja bramkarza po uderzeniu Leonardo Bittencourta.

Co prawda zdecydowaną przewagę pod kątem posiadania piłki ma Borussia Dortmund, ale ruchliwy Joelinton nie daje przeciwnikom komfortu w rozgrywaniu piłki.

Festiwal stałych fragmentów na terenie Hoffenheim. Borussia Dortmund nie spanikowała po dośrodkowaniu Andreja Kramaricia i spokojnie wyekspediowała piłkę. Za kibicami już bezbramkowy kwadrans.

Tym razem krótkie rozegranie rzutu rożnego przez podopiecznych Luciena Favre'a. Też bez efektu bramkowego, ale widać, że powoli przechodzi do ofensywy Borussia Dortmund.

Mamy premierowy korner po akcji Christiana Pulisicia. Pierwsza konkretna odpowiedź Borussii Dortmund w tym meczu. Po stałym fragmencie zapewnili już sobie bezpieczeństwo gospodarze.

Po raz drugi w tym meczu sygnalizacja spalonego. Za wcześnie wbiegł za linię obrońców wicelidera Andrej Kramarić.

Roman Burki wybiegł na przedpole i sprzątnął gospodarzom piłkę po prostopadłym podaniu Joshuy Breneta. Czujnie od samego startu doświadczony bramkarz Borussii Dortmund.

Sędzia był blisko zamieszania i przyznał piłkę gospodarzom po przewinieniu Marcela Schmelzera. Defensor z Dortmundu zapiera się, że żadnego przewinienia nie było.

Julian Nagelsmann bije klubowe rekordy.

Pierwszy gwizdek i piłka w grze!

Kto wygra mecz?

Łukasz Piszczek w podstawowym składzie przyjezdnych.

Sędzia: Herm Osmers

W środku tygodnia oba kluby rozpoczęły walkę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. TSG 1899 Hoffenheim zremisował 2:2 na wyjeździe z Szachtarem Donieck. Lepiej poszło Borussii, która zwyciężyła 1:0 na stadionie Club Brugge.

Borussia Dortmund jest niepokonana w Bundeslidze. W trzech meczach zdobyła siedem z możliwych dziewięciu punktów. Kompletu "oczek" nie wywalczyła jedynie w zremisowanym bezbramkowo spotkaniu z Hannover 96.

W Hoffenheim dojdzie do pojedynku dwóch pucharowiczów. TSG 1899 podejmie Borussię Dortmund i postara się zmniejszyć swoją stratę w tabeli do klubu Łukasza Piszczka.