Liga Europy: III runda eliminacyjna, pierwsze mecze
09 sie 2018 21:00
20:00

I to już wszystko na dziś. Był to absolutnie najgorszy mecz polskiej drużyny w europejskich pucharach w XXI wieku. Dziękujemy, że byli Państwo z nami. Dobranoc.

72
97
4
10
6
20:00

Wprawdzie pozostaje jeszcze rewanż, lecz nie oszukujmy się - F91 Dudelange jest po dzisiejszym popisie gospodarzy absolutnym faworytem tego starcia.

102
122
6
9
10
90+3'

Jesteśmy tylko ciekawi rewelacji jakie zgotuje nam na konferencji prasowej Aleksandar Vuković, a także jakie będą wypowiedzi graczy Legii po meczu. Bo wymyślanie usprawiedliwienia na tę porażkę będzie najprawdopodobniej najlepszym dzisiejszym występem legionistów.

75
174
12
11
9
90+2'

Sinani chciał wrzucić piłkę między dwóch legionistów w pole karne.

50
38
6
2
6
90+1'

Jose Kante przegrywa pojedynek o pozycję z jednym z gości, czym wywołuje salwy śmiechu na trybunach.

59
119
8
8
10
90'

Jeszcze cztery minuty kompromitującego występu mistrza Polski.

25
102
4
7
6
90'

Zaskoczenie - rzut rożny dla Legii. Ale nie przyniósł on niczego dobrego.

23
71
6
8
12
89'

Perez "odwinął się" w tej akcji i uderzył nieco za mocno.

18
11
7
13
6
88'

Legia. Schodzi: Carlitos. Wchodzi: Mateusz Hołownia.

24
45
10
9
11
87'

Ten mecz nie przypomina nawet pogrzebu. Dla kibiców Legii jest to ostatni krąg piekła Dantego.

58
98
6
6
11
86'

Do końca meczu niecałe 5 minut. Czy Dudelange strzeli trzeciego gola? Można się o tym przekonać tutaj! Oglądaj za darmo transmisję meczu na żywo w WP Pilot! WP Pilot pozwala oglądać TV na komputerze, smartfonie, tablecie i telewizorze. :https://pilot.wp.pl/tv?utm_source=sportowefakty_relacja_wp&utm_medium=link&utm_campaign=wppilot#tvp-1

10
47
4
4
8
85'

Tymczasem Slovan Bratysława prowadzi z Rapidem Wiedeń 2:1. Nasi południowi sąsiedzi pokazują co to charakter, walka i zaangażowanie.

76
27
8
6
7
84'

Gdzie można wyrzucić piłkę z autu - oczywiście poza linię końcową. Kolejna próbka umiejętności mistrza Polski.

40
135
5
6
5
83'

Wymowny jest obrazek realizatora telewizyjnego, który pokazuje nam flagę z twarzą Kazimierza Deyny.

18
72
7
7
5
82'

Carlitos znalazł idealny moment, aby zrobić dwie beznadziejne rulety "a la Zidane". Mistrzowie Luksemburga niemal zdobyli gola z kontry.

23
85
5
6
10
81'

Okrutnie żenujący strzał Michała Kucharczyka w okolice linii autu. A statystyka strzałów też na korzyść Dudelange.

34
107
9
7
8
80'

. Schodzi: Clement Couturier. Wchodzi: Nicolas Perez. Ostatnia zmiana w drużynie mistrza Luksemburga.

8
79'

Pokrzykujący od początku meczu Aleksandar Vuković teraz schowany blisko własnej ławki rezerwowych. Tymczasem leży jeden z zawodników Dudelange.

17
44
6
6
4
79'

Kolejna strata Legii. Nie łudźmy się, że padnie tutaj remis. Na pewno nie z taką grą.

50
56
6
9
10
78'

Jose Kante faulowany przez El-Hridiego.

9
22
7
9
8
77'

Chaotyczny atak gości tym razem kończy się dalekim wybiciem.

10
7
2
7
16
75'

Nie da się ukryć, że historia tworzy się na naszych oczach - warto mimo wszystko obejrzeć ten mecz i docenić zdolnych i ambitnych piłkarzy z Luksemburga. Oglądaj za darmo transmisję meczu na żywo w WP Pilot! WP Pilot pozwala oglądać TV na komputerze, smartfonie, tablecie i telewizorze. :https://pilot.wp.pl/tv?utm_source=sportowefakty_relacja_wp&utm_medium=link&utm_campaign=wppilot#tvp-1

28
22
5
5
5
75'

David Turpel sam na sam z Malarzem - lob ląduje na siatce.

29
48
10
14
16
73'

Kibice Legii powoli opuszczają stadion. Czy kogokolwiek to dziwi?

118
87
8
14
8
72'

. Schodzi: Stelvio. Wchodzi: Mario Pokar. Niemiecki napastnik strzelił kilka dni temu dwa gole w lidze Luksemburga. Czy należy się go obawiać? Myślę, że odpowiedź jest jednoznaczna.

6
70'

David Turpel ogrywa Mateusza Żyro jak chce i tylko brak jego kolegów w okolicach pola karnego sprawia, ze nie mamy trzeciej bramki.

35
58
5
11
5
69'

Arkadiusz Malarz jako jedyny ma głowę na karku. Pazdan nie dotruchtał do kozłującej piłki i dopiero 38-letni golkiper musiał opuścić swoje pole karne i wybić ją jak najdalej.

27
68
11
9
9
68'

Nędzna symulka Carlitosa na 20. metrze. Król własnego boiska udowadnia swoją wartość w Europie.

33
92
10
9
10
68'

Nieprawdopodobne, ale naprawdę mistrzowie Luksemburga nadal dominują. Proszę państwa, historia toczy się na naszych oczach.

80
113
12
8
8
67'

Jose Kante kopnął się piłką w głowę.

80
255
15
5
6
65'
65'

Teraz już nie zadajemy sobie pytań ile Legia goli strzeli, lecz ile straci. Bo tak słaby jest dziś mistrz Polski.

101
134
6
11
5
62'

Gol! Strzelił David Turpel. Nie mamy absolutnie żadnych słów na tę kompromitację.

34
62'

. Schodzi: Patrick Stumpfl. Wchodzi: David Turpel.

Patrick Stumpfl #21
15
22
7
5
5
62'

Faul prokuruje "młody, zdolny" Sebastian Szymański. Tymczasem piłkarz z Dudelange doskonale wykorzystał tragiczny błąd legionisty.

70
89
5
8
14
61'

Rzut karny dla Dudelange! Coś nieprawdopodobnego.

110
133
5
8
9
60'

Kibice Legii są już skrajnie sfrustrowani i wykrzykują w stronę swoich piłkarzy obraźliwe okrzyki.

80
50
9
7
6
60'

Niemal godzina gry za nami i wciąż jesteśmy w ciężkim szoku oglądając mistrzów Polski.

31
32
4
5
4
58'

Ta sytuacja była jedynie anomalią, bo Couturier dobrze rozegrał piłkę ze Stolzem na 16 metrze.

13
21
6
5
6
56'

Ta akcja jest doskonałym swkitowaniem całej postawy Legii. Katastrofalny błąd Dudelange, Kante odebrał piłkę, ale Carlitos równie źle ją przyjął i zdołał jedynie wywalczyć korner.

19
38
5
6
5
55'

Zastanawiamy się dlaczego Dominik Nagy znajduje się jeszcze na boisku. Mało tego - zagadką jest dlaczego wciąż jest w składzie Legii Warszawa.

25
36
5
7
4
53'

Dośrodkowanie El-Hritiego za plecy. Posiadanie piłki to również atut mistrza Luksemburga. Pod tym względem prowadzenie 60 do 40.

13
24
6
3
8
52'

Dudelange jest dziś o wiele lepiej zorganizowane i spokojnie wyczekuje na swoją szansę.

31
41
4
5
7
50'

Biorąc pod uwagę poziom zaangażowania graczy Legii, należy poważnie zastanowić się nad sytuacją wewnątrz klubu. Tak nie grają drużyny źle przygotowane do sezonu, ale mające problemy niemal na każdym stopniu.

50
42
8
4
9
48'

Stolz trafia w "Żyletę" z woleja.

35
24
9
6
11
48'

I już mamy rzut rożny dla gości.

19
30
6
5
8
47'

Legioniści wyraźnie nastawiają się na kontrę. Rozumiemy, że grają w 10, ale nie po to na boisku pojawia się drugi napastnik...

11
16
5
6
5
46'

Legia. Schodzi: Cafu. Wchodzi: Jose Kante.

17
5
6
5
9
46'

20:00

Wygląda więc na to, że spełni się absolutnie najczarniejszy scenariusz dla naszych drużyn. Zapraszamy po przerwie.

39
39
11
16
24
20:00

Lech Poznań również niespecjalnie dobrze spisuje się w Belgii. Lider Lotto Ekstraklasy przegrywa 0:2 i nie ma żadnych argumentów ku temu, by powalczyć o awans.

27
26
11
18
29
20:00

Legia całą drugą połowę rozegra w osłabieniu i po obejrzeniu pierwszej połowy możemy śmiało stwierdzić, że Dudelange ma olbrzymie szanse by wygrać.

65
43
11
10
13
46'

Niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Malarza. Stolz uderzał dwa razy, na raty, ale obok bramki.

40
28
8
10
11
45'

Legia regularnie kończy swoje mecze w 10 w europejskich pucharach...

78
63
5
16
11
44'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Inaki Astiz. Parodystyczna obrona gospodarzy popełnia kolejny błąd, a Hiszpan ratuje sytuację faulując Stumpfla. To jest po prostu kuriozum.

Legia Warszawa
177
168
21
24
38
43'

Przyblokowany Wieteska ma pretensje do sędziego, lecz chyba niekoniecznie słusznie.

11
13
7
5
16
43'

Michał Kucharczyk falowany daleko od szesnastki Dudelange.

16
13
4
7
9
41'

Kto jak nie Kuchy - świetny, techniczny strzał i parada Jouberta. Korner dla Legii.

17
9
9
10
16
41'

Cafu uderzał piłkę głową - za jego plecami był wprawdzie Carlitos, ale nie zdołał dojść do futbolówki.

10
8
7
4
15
41'

Malarz pewnie łapie piłkę po wrzutce z 45 metra.

5
5
4
7
11
40'

Gent wciąż prowadzi z Lechem 2:0. Jeśli nic nie zmieni się w przyszły czwartek, po raz pierwszy w historii żaden polski zespół nie zagra nawet w fazie play-off.

20
11
8
7
8
39'

Trzeci raz z rzędu mistrzowie Luksemburga wykonują stały fragment gry, ale Legia w końcu oddaliła zagrożenie.

15
7
3
4
8
39'

Stolz zablokowany przez Pazdana. Powtórka z drugiej strony. Tymczasem kibice mają już wyraźnie dość apatycznej i miernej drużyny mistrza Polski.

23
16
3
4
6
38'

I rzut rożny dla Dudelange z lewego sektora.

20
19
4
5
10
37'

Czy doczekamy się jakiegoś pozytywu w ten czarny czwartek? Jak na razie Cafu otrzymuje żółtą kartkę.

14
17
3
3
7
35'

To jest bardzo, bardzo zły mecz Sebastiana Szymańskiego. Może i młody pomocnik Legii ma spore umiejętności, ale jednocześnie sporo problemów z pokazaniem ich na boisku. Tym razem stracił piłkę w narożniku boiska.

22
35
6
6
6
34'

Sebastian Szymański uderza z dystansu - chyba nie powinien próbować drugi raz...

26
35
5
4
5
33'

Legia naciskana przez Dudelange na własnej połowie.

21
29
5
6
6
33'

Sebastian Szymański wywalczył rzut rożny.

13
7
6
6
10
32'

Co robi Legia? Na pewno nie gra dobrze w piłkę. Kolejny katastrofalny błąd defensywy i fatalnie wyskakującego do piłki Wieteski, ale Couturier tym razem strzela w trybuny.

20
24
4
6
8
31'

Zdecydowanie najbardziej pozytywną postacią tego meczu jest Michał Kucharczyk. Inteligentne podanie w stronę Carlitosa - odrobinę za mocne. To mogło być 2:1.

11
9
7
7
18
30'

Gol niczego nie zmienił. Legioniści wciąż częściej bronią się, aniżeli atakują.

24
14
3
8
6
28'

Realizator telewizyjny pokazuje jednocześnie mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Przynajmniej tam odnosimy sukcesy. Rzut wolny dla Dudelange wykonany kiepściutko - strzał prosto w mur.

15
27
3
5
4
27'

Gol! Strzelił Carlitos. Michał Kucharczyk skutecznie przejął piłkę po błędzie obrony, zgrał do Carlitosa, który pokonał niepotrzebnie wychodzącego Jouberta. Nie jest to zasłużone wyrównanie, ale problemy rywali też trzeba umieć wykorzystywać.

81
47
30
61
147
26'

Szczerze, nie wiemy jak opisywać postawę Legionistów w tym spotkaniu. Nie spodziewaliśmy się wprawdzie cudów po mistrzach Polski, ale stracić bramkę na własnym stadionie przeciw Dudelange - to jest zwyczajne smutne, przykre i żałosne.

51
89
8
11
11
24'

Gol! Strzelił Clement Couturier. N-I-E-P-R-A-W-D-O-P-O-D-O-B-N-E. Napastnik mistrza Luksemburga uderzył z woleja po dobrym podaniu Stolza. Legia jest śmieszna.

287
304
31
17
42
22'

I piłka znów jest na aucie. Podającym Legionista.

14
16
5
3
3
21'

Arkadiusz Malarz wygrywa pojedynek niemal sam na sam z Patrickiem Stumpflem. Tego popisu defensywnej gry autorstwa Legii nie ma co komentować. Gra Pazdana i Astiza w tej sytuacji zakrawa na kuriozum.

13
20
4
6
13
18'

Ofensywna indolencja Legii jest wręcz porażająca. Mistrzowie Polski nie mają żadnego pomysło jak przebić się do przodu. Mało tego - całkiem chętnie oddają inicjatywę.

18
23
7
7
7
17'

Kryzysu polskiej piłki ciąg dalszy. Lech przegrywa z KRC Genk 0:2. Jagiellonia również kończy na tarczy.

10
9
4
9
20
16'

Legioniści mieli hektary przestrzeni przed sobą, ale Kucharczyk zamiast zgrać skuteczniej do tyłu, prezentuje ni to dośrodkowanie, ni to strzał.

3
9
4
4
4
15'

Pierwszy kwadrans za nami i można powiedzieć, że mamy do czynienia z wyrównanym meczem. Smutne.

8
19
6
7
4
13'

Aleksandar Vuković stoi blisko linii końcowej i próbuje wpłynąć na zespół. Tymczasem niemal wszystkie akcje mistza Luksemburga przechodzą przez stronę Dominika Nagy'a.

7
16
3
3
6
12'

Długa akcja Legionistów i celne uderzenie Mateusza Wieteski z ok. 30 metra. Wreszcie można pochwalić gospodarzy.

10
3
5
4
12
10'

I znów to Dudelange jest w ataku. Dominik Nagy ewidentnie nie wie, jak występować na lewej obronie.

14
15
6
4
10
9'

Pierwsze celne uderzenie gospodarzy - na ratunek Michał Kucharczyk, lecz dobrze w bramce spisuje się Jonathan Joubert.

3
9
2
2
2
8'

Legia wygląda w pierwszych minutach tak jak w dotychczaowej części sezonu - źle.

13
8
6
3
7
7'

Bardzo czytelne zagranie Chrisa Phillipsa, który chyba pomylił zespoły.

5
8
5
2
3
6'

Carlitos próbował przedzierać się lewą stroną, lecz ostatecznie zagrał do nikogo na wysokości 16. metra i to znów Dudelange jest przy piłce.

3
7
3
3
4
6'

Pazdan do Kucharczyka - i piłka na aucie.

11
15
7
4
5
5'

Pierwsze ostrzeżenie mistrzów Luksemburga. Dominik Nagy nie upilnował Stoltza, który zgrał do Sinianiego, lecz ten niezbyt czysto uderzył piłkę.

5
11
5
6
9
4'

To nie Legia, a Dudelange jest częściej przy piłce. Widać wyraźnie wielkie zestresowanie mistrzów Polski.

10
14
4
3
5
4'

Chris Phillips faulowany przez Sinianiego.

2
2
3
2
2
3'

Próba przerzutu piłki przez Michała Kucharczyka - nieszczególnie udana.

3
4
2
2
1
2'

Goście na razie przy piłce. Tymczasem smutna informacja z pozostałych boisk. Zarówno Jagiellonia, jak i Lech Poznań przegrywają swoje mecze 0:1.