Ostatnie minuty rewanżu i Lecha Poznań w obecnej edycji europejskich pucharów.

8
15
7
85'

Jeszcze raz Jasmin Burić. W odpowiednim momencie wmieszał się w akcję Jakuba Piotrowskiego z Mbwaną Samattą. Już szykował się do uderzenia autor pierwszego gola, ale nic z tego!

7
3
2
6
1
83'

Praktycznie razem z Jakubem Piotrowskim zameldował się na murawie Edon Zhgerova. Tym razem to on pokazał się na połowie Lecha Poznań. Uderzenie zmiennika nie sprawiło problemu Jasminowi Buriciowi.

2
3
2
1
3
81'

Tym razem faulował Jakub Piotrowski. Młodzieżowy reprezentant Polski postanowił w nieprzepisowy sposób naprawić pomyłkę Dieumerciego Ndongali.

10
4
4
3
8
80'

Joao Amaral i Pedro Tiba - wobec tego duetu były duże oczekiwania. Obaj pojawili się w podstawowym składzie Lecha Poznań, jednak nie przychodzi im łatwo zaskoczenie przeciwnika.

6
2
3
5
8
78'
ZMIANA

Lech. Schodzi: Maciej Gajos. Wchodzi: Darko Jevtić.

19
13
2
2
2
76'

Sędzia był blisko centrum wydarzeń i zdecydował się przyznać gościom rzut wolny po ostrym zagraniu Pedro Tiby. Nie da się z tego miejsca oddać strzału do bramki.

3
1
3
1
2
74'
ZMIANA

Genk. Schodzi: Rusłan Malinowskyj. Wchodzi: Ibrahima Seck.

2
73'
ZMIANA
72'

Danny Vukovic interweniował na przedpolu po dośrodkowaniu Pedro Tiby z rzutu rożnego.

4
2
1
2
1
70'

Trochę niższe tempo ataków Lecha Poznań po mocnym przyspieszeniu z poprzedniego kwadransa. Nie ma się co oszukiwać na 20 minut przed końcem dwumeczu - Kolejorz walczy tylko o zwycięstwo w rewanżu.

5
4
3
4
5
67'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Rusłan Malinowskyj za faul na Joao Amaralu.

11
1
2
2
2
65'

Jedno z najgorszych uderzeń Rusłana Malinowskija w tym pojedynku. Pomocnik strzelił z rzutu wolnego w mur, a cała sytucja była konsekwencją prostej straty Joao Amarala.

2
3
1
1
1
63'

Kuba Piotrowski dostał dwa kwadranse od swojego trenera.

9
3
1
2
1
61'
ZMIANA

Genk. Schodzi: Leandro Trossard. Wchodzi: Edon Zhegrova.

1
60'
ZMIANA
59'

Kwadrans po przerwie najlepszy w wykonaniu poznaniaków w całej rywalizacji z KRC Genk. Za moment zwiększy się liczba Polaków na murawie.

8
5
1
2
1
57'

Jere Uronen przesunął się na czas w pobliże Kamila Jóźwiaka i interweniował wślizgiem po strzale młodego pomownika. Jeszcze rzut rożny i po dośrodkowaniu nieudane uderzenie głową Rafała Janickiego. Chwila oddechu dla gości.

4
2
1
1
3
55'

Tomasz Cywka udowodnił, że Belgom można strzelić gola!

27
11
4
2
2
54'

Rusłan Malinowskyj przypomniał, że w szale atakowania nie można o nim zapomnieć. Dwa strzały centralnie grającego zawodnika KRC Genk i musiał po nich interweniować Jasmin Burić.

5
4
10
4
4
52'

Pedro Tiba mógł wyrównać stan rewanżu po podaniu Kamila Jóźwiaka. Bardzo niewiele brakowało, żeby futbolówka po płaskim uderzeniu trafiła w narożnik bramki. Tylko boczna siatka!

18
9
8
6
7
50'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tomasz Cywka.

Na razie tylko na uratowanie honoru, tylko na poprawę samopoczucia, ale jest trafienie Lecha Poznań w rywalizacji z KRC Genk! Nikola Vujadinović strzelił w słupek, ale to nie był koniec akcji. Do futbolówki dopadł jeszcze Tomasz Cywka i mocnym uderzeniem pokonał Danny'ego Vukovicia.

Lech Poznań
124
63
24
19
29
48'

Lech Poznań potrzebuje do awansu pięciu goli. Pierwszego próbował zdobyć Kamil Jóźwiak. Nawet wyprzedził dwóch przeciwników, tyle że wpadł na czujnego Josepha Aidoo.

9
8
5
3
4
46'

Piłka ponownie w grze.

3
3
4
8
komentarz

Dwie bramki przewagi przyjezdnych w Poznaniu i cztery w dwumeczu.

7
4
4
5
6
Czy Lech Poznań strzeli gola w drugiej połowie?
11
45+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Leandro Trossard.

2:0 dla KRC Genk w Poznaniu! Egzekutor rzutu karnego nie szukał skomplikowanego rozwiązania, natomiast uderzył w środek bramki po uprzednim zmyleniu Jasmina Buricia.

KRC Genk
46
30
5
29
41
45'

Rzut karny dla KRC Genk! Dieumerci Ndongala powalony w szesnastce przez Kamila Jóźwiaka i sędzia z Włoch podjął niekorzystaną dla Lecha Poznań decyzję.

14
11
4
18
17
43'

Maciej Orłowski starał się ożywić Lecha Poznań swoim rajdem po połowie przeciwnika. Wrzutkę młodziana wybił Sebastien Dewaest. Poprawka Joao Amarala również prosto w przeciwnika.

2
7
2
4
5
41'

Christian Gytkjaer uderzył obok bramki KRC Genk z woleja. Trenerowi Lecha Poznań podobała się ta próba strzelca wyborowego, tyle że poza brawami od Ivana Djurdjevicia nic Gytkjaerowi nie dała.

2
4
2
3
5
40'

Kibice gości zadowoleni z tego, co dzieje się w Poznaniu.

4
5
3
4
13
39'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Jóźwiak za pociąganie koszulki przeciwnika.

10
5
3
6
37'

Jeszcze jest trochę czasu na wyrównanie w pierwszej połowie, tyle ża mocniej pachnie drugim trafieniem KRC Genk niż pierwszym Lecha Poznań. Przed momentem główkował, będąc na spalonym, Mbwana Samatta.

2
5
3
35'

Autor gola wypatruje, ale raczej nie Lecha Poznań w decydującej rundzie eliminacji.

7
7
2
3
9
33'

Rusłan Malinowskyj odpowiada za wykonywanie stałych fragmentów w zespole z Belgii. Mocne, ciekawe uderzenie z rzutu wolnego, po którym futbolówka nieomal wylądowała w okienku bramki Jasmina Buricia.

3
5
2
2
3
31'

Christian Gytkjaer nie potrafił przeskoczyć Sebastiena Dewaesta. W tej sytuacji defensor KRC Genk oddalił zagrożenie od własnego pola karnego.

1
4
2
3
4
31'

Sypią się koncepcje trenera Ivana Djurdjevicia. W Lechu Poznań doszło do dwóch roszad personalnych w porównaniu z pierwotnie zaplanowanym podstawowym składem. Do przerwy pozostał około kwadrans.

3
3
4
4
6
29'
ZMIANA

Lech. Schodzi: Thomas Rogne. Wchodzi: Maciej Orłowski.

26'

Thomas Rogne upadł na boisko. Przerwa w grze jest spowodowana właśnie urazem defensora Lecha Poznań, który ucierpiał w pojedynku z Alejandro Pozuelo.

2
3
4
2
1
22'

Nie zatrzymuje się Mbwana Samatta. Najwidoczniej jedna bramka nie zaspokoiła jego apetytu. Na szczęście dla Lecha Poznań przed momentem zatrzymał go Tomasz Cywka.

17
7
2
2
4
20'

Po celnym ciosie przyjezdnych Lech Poznań potrzebuje czterech goli do awansu. Z której strony nie spojrzeć misja jest karkołomna.

6
14
4
11
17
19'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mbwana Samatta. Asystował mu Dieumerci Ndongala.

KRC Genk powiększył przewagę zdobytą na własnym stadionie. Jego zaliczka jest coraz bardziej pokaźna. Mbwana Samatta urwał się obrońcom Lecha Poznań i główkował z bliska na 1:0 po precycyjnym dograniu Dieumerciego Ndongali.

102
18'

Dobrze ustawiony Danny Vuković poradził sobie ze strzałem głową Vernona De Marco. To był pierwszy, raczej próbny egzamin dla bramkarza z Belgii.

6
8
3
2
4
16'

Thomas Rogne interweniował dobrze na obrzeżach własnego pola karnego. Podsumował tym zagraniem pierwszy, bezbramkowy kwadrans w Poznaniu.

5
5
6
4
3
14'

Po akcji Macieja Gajosa gospodarze mieli jeszcze szansę na zdobycie gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Stały fragment wykonał Pedro Tiba i nie sprawił problemu obrońcom KRC Genk.

2
3
4
9
12
13'

Maciej Gajos przedarł się przed pole karne KRC Genk i oddał stamtąd uderzenie. W dobrym momencie pojawił się przed pomocnikiem Sebastien Dewaest i zablokował futbolówkę.

7
5
2
10
4
10'

Jasmin Burić jest podłączony do prądu od samego początku konfrontacji. Dotychczas interweniuje na wysokim poziomie.

30
15
6
4
3
8'

Mbwana Samatta miał znakomitą szansę, żeby wyprowadzić KRC Genk na prowadzenie w Poznaniu! Odważnie interweniował poza własnym polem karnym Jasmin Burić i podjął właściwą decyzję. Bramkarz był szybszy od napastnika i wślizgiem wybił piłkę.

24
8
3
4
7
7'

Techniczna pomyłka Nikoli Vujadinovicia, który w ostatnim momencie przed meczem dowiedział się, że zagra w podstawowym składzie.

6
10
2
4
3
5'

Jasmin Burić zmierzył się z pierwszym strzałem przeciwnika. Interwencja bramkarza Lecha Poznań nie była najpewniejsza, ale szybko się zaasekurował i przytulił piłkę.

13
6
5
6
9
4'

Premierowa odpowiedź podopiecznych Ivana Djurdjevicia w tym meczu. Christian Gytkjaer próbował uruchomić podaniem Kamila Jóźwiaka, jednak najlepszemu strzelcowi Lecha Poznań zabrakło dokładności.

3
4
5
4
11
3'

Pierwszy atak KRC Genk przerwał sędzia asystent, który zasygnalizował spalonego. Przyjezdni nie zrażają się jednym niepowodzeniem i nadal buszują po połowie Lecha Poznań.

10
7
4
4
5
19:07

W składzie Lecha Poznań doszło do zmiany spowodowanej urazem Wołodymyra Kostewycza. Zamiast niego zagra Nikola Vujadinović.