Girona FC
29' Bernardo Espinosa 51' Bernardo Espinosa 52' Yassine Bounou 69' Juan Juanpe 89' Cristhian Stuani
FC Barcelona
9' Nelson Semedo 32' Clement Lenglet 37' Arturo Vidal 44' Sergio Busquets 68' Lionel Messi
0:2

Koniec. Barcelona wygrała po raz 8. w Primera Division i wciąz ma cztery punkty przewagi nad Atletico.

Strzał z ośmiu metrów Suareza, górą bramkarz!

Coutinho minął już bramkarza, ale strzał sprzed linii bramkowej wybił obrońca.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Cristhian Stuani.

Uderzenie Ponsa, ale źle i bardzo niecelnie.

Girona FC. Schodzi: Alex Granell. Wchodzi: Paik Seung-Ho.

Niewiele dzieje się na boisku. Girona niewiele potrafi zdziałać, a Barcelona szanuje siły.

Barcelona. Schodzi: Sergio Busquets. Wchodzi: Sergi Roberto.

Girona FC. Schodzi: Cristian Portugues. Wchodzi: Antony Lozano.

Mocne uderzenie Rakiticia, bramkarz po raz kolejny obronił.

Suarez wycofał piłkę do Messiego, którego strzał odbił bramkarz!

Strzał Suareza z ok. 17 metrów, piłka poszybowała metr ponad bramką.

Barcelona kontroluje mecz, a my uściślamy. Gola na 2:0 zdobył oczywiście Messi. Chochlik wkradł nam się do komputera i naszkodził.

Stzrał Coutinho trafił w rywala i piłka omal nie wpadła do siatki.

Girona FC. Schodzi: Aleix Garcia. Wchodzi: Douglas Luiz.

Żółtą kartkę otrzymał Juan Juanpe.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Jordi Alba. Za wysoko ustawiona była obrona Girony. Wykorzystała to Barcelona. Podanie do Alby, ten ruszył z piłką, podał do Messiego, któy w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza. 0:2!

Messi przedarł się w polu karnym, dograł z linii końcowej, ale nikt nie zamknął akcji Argentyńczyka.

Sporo walki w środku pola, ale brakuje uderzeń na bramkę.

Girona gra w osłabieniu, ale jak na razie nie widać tego na boisku. Barcelona jednak w drugiej połowie wygląda dużo lepiej w defensywie.

Kolejna piłka do Stuaniego, ten jednak nie zdołał oddać strzału, zablokowany przez obrońcę.

Sergio Busquets uratował Barcelonę wybijając piłkę spod nóg rywala z okolic pola bramkowego!

Stuani z kolegami przejął piłkę, ruszył z nią na bramkę, ale uderzył zbyt anemicznie i Marc-Andre ter Stegen pewnie obronił.

Żółtą kartkę otrzymał Yassine Bounou.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Bernardo Espinosa. I sprawa się rypła... Niepotrzebny faul na Suarezie i droga pod prysznic stoi otworem.

Stuani naprzeciwko bramkarza stanął w okolicach narożnika pola bramkowego, ale huknął wprost w jego ręce!

Barcelona zamierza długo rozgrywać piłkę i zmęczyć tym rywala.

Messi uderzył z rzutu wolnego, kilka metrów ponad poprzeczką bramki Girony.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Barcelona prowadzi, ale Girona miała swoje okazje i powinna zdobyć gola.

Z dystansu ponad bramką uderzył Granell, a sędzia doliczył minutę.

Alcala leży na murawie, trzyma się za twarz i... został wyśmiany przez arbitra. Powtórki pokazały, że sędzia miał rację.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Sergio Busquets.

Stuani sam na sam z bramkarzem, górą Marc-Andre ter Stegen, poprawkę Ponsa z linii bramkowej wybił Pique!

Coraz bliżej przerwy. Niewiele dzieje się na boisku. Piłkarze już myślami są przy kawce w szatni.

Żółtą kartkę otrzymał Arturo Vidal. Gracz Barcy kopnął w szczękę rywala zamiast w piłkę.

Ciekawostka: w opinii jednego z komentatorów pogoda w Gironie jest... osobliwa. Pada deszcz i świeci słońce. Widać w Polsce nie do pomyślenia.

Dwa spięcia pod bramką Barcelony, ale zabrakło celnego uderzenia.

Omal do bramki gospodarzy nie wjechali goście. Sędzia przerwał jednak grę. Powód? Spalony.

Portu głową uderzał z... 16 metrów. Oczywiście niecelnie. W 2000 roku zawodnik Ruchu Chorzów Mamia Dżikia głową trafił do bramki z... 20 metrów. Inne czasy, inni zawodnicy.

Żółtą kartkę otrzymał Clement Lenglet, a rzutu karnego nie ma.

Messi uderzył z rzutu wolnego, ale trafił w mur. Goście domagali się rzutu karnego za zagranie ręką.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bernardo Espinosa. Rzut wolny dla Barcelony z ok. 18 metrów.

Girona dobrze weszła w mecz, ale z każdą kolejną minutą wszystko zaczyna wyglądać coraz gorzej.

Messi uderzył sprzed pola karnego, metr obok słupka.

Messi zagrał klepkę z Coutinho, ale nie zdołał przepchnąć rywala w polu karnym. A Girona wciąż czeka na swój moment.

Girona przegrywa, ale wciąż wierzy, że może jeszcze naszkodzić Barcelonie.

Coutinho sam na sam z bramkarzem, ale górą Bounou, który zdołał nogą odbić piłkę.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Alcala głową w znakomitej sytuacji spudłował!

Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale sędzia uznał, że nic nie było. Może gracze Barcy mogą ciągnąć rywali za koszulkę, jak w tej sytuacji uczynił Alba.

Sędzia jeszcze kontaktował się z wozem VAR, z p. Gilem. Nic jednak niezgodnego z przepisami nie wydarzyło się i gol został uznany.

Gol! Strzelił Nelson Semedo. Nie potrafili wybić gospodarze piłki z pola karnego, po dwóch złych zagraniach litości być nie mogło. Semedo mocnym strzałem przy słupku trafił do siatki na 0:1!

Portu dośrodkował z lewej strony, ale zbyt głęboko i piłka w rękach bramkarza.

Dobre tempo od początku. Przed momentem z rzutu wolnego dogrywał Messi, zgrana przez Suareza piłka padła łupem bramkarza.

Ofensywnie rozpoczęli mecz gospodarze. Barcelona spokojnie daje wyszaleć się rywalowi.

My śpiewamy, a piłkarze już grają!

Piłkarze już na boisku, słuchamy bardzo sympatycznego hymnu Girony. "Giroooonaaaaa, ooooooo".

Mecz poprowadzi Pablo Gonzalez.

Kto wygra mecz?

W sobotę mecz wygrało Atletico i zmniejszyło stratę do lidera Primera Division Barcelony do dwóch punktów. Girona jest w tabeli 13.