Dynamo. Schodzi: Witalij Bujalski. Wchodzi: Nazarij Rusyn.

3
1
1
82'

Dusan Tadić uruchomił podaniem niepilnowanego Klaasa-Jana Huntelaara. To nie była pierwsza sytuacja podbramkowa Holendra, ale sposobu na pokonanie Denysa Bojki jak nie znał, tak nie zna.

3
1
3
80'

Widać zwątpienie w oczach gospodarzy. Starają się jeszcze coś zmienić w tym dwumeczu, ale przeciwnik gra z żelazną konsekwencją także w ostatnich minutach.

3
1
1
1
79'
ZMIANA

Ajax. Schodzi: Maximilian Woeber. Wchodzi: Carel Eiting.

Carel Eiting #15
Maximilian Woeber #5
2
78'

Wiktor Cygankow spojrzał na sędziego i oczekiwał na jego reakcję. Damir Skomina nie przyznał gospodarzom rzutu karnego. Desperacko wyglądają ostatnie próby zespołu Tomasza Kędziory w tym meczu.

1
1
75'

Blisko siebie ustawieni defensorzy w ciemnych strojach wybijają piłkę po dośrodkowaniach zawodników Dynama Kijów. Dobrze zachował się przed momentem Daley Blind.

1
1
71'

Żółtą kartkę otrzymał Mykoła Szaparenko krótko po pojawieniu się na murawie.

1
69'

Jeszcze jednego zmiennika może wprowadzić z ławki rezerwowych trener Dynama Kijów, natomiast szkoleniowiec przyjezdnych ma pełny wachlarz możliwości w końcówce spotkania.

1
67'

Hakim Ziyech i Klaas-Jan Huntelaar wymienili podania na połowie przeciwnika. Ajax Amsterdam chce być pierwszym klubem z Holandii, który zwycięży na stadionie Dynama Kijów.

1
1
1
1
1
64'
ZMIANA

Dynamo. Schodzi: Serhij Sydorczuk. Wchodzi: Mykoła Szaparenko.

1
60'

Pół godziny nadziei Dynama Kijów. Jedna bramka może jeszcze zmienić obraz tego spotkania, ale czasu i szans na jej zdobycie coraz mniej.

2
1
2
2
1
57'

Poprzeczka! Coraz większe szczęście ma Dynamo Kijów w tym meczu. Hakim Ziyech huknął jak z armaty z rzutu wolnego i centymetrów zabrakło mu do przypieczętowania awansu Ajaksu Amsterdam.

2
1
2
3
1
55'

Dusan Tadić nie może znaleźć sposobu na trafienie do bramki Dynama Kijów w tym spotkaniu. Kolejna szansa zawodnika, który w pierwszej połowie zmarnował rzut karny, i tym razem dał się zatrzymać Denysowi Bojce.

1
1
2
1
2
54'

Żółtą kartkę otrzymał Serhij Sydorczuk za przytrzymanie przeciwnika.

1
1
1
1
1
52'

Wprowadzony w przerwie na boisko Denis Garmasz dwoi się i troi między zawodnikami Ajaksu Amsterdam. Starał się uruchomić podaniem Wiktora Cygankowa, ale wmieszali się w to przyjezdni i tylko wrzut z autu dla Dynama Kijów.

1
2
1
1
1
48'

Lasse Schoene powalony przez gospodarzy i potrzebował chwili na odzyskanie pełni sił. Ostry atak na pomocnika Ajaksu Amsterdam zorganizował Serhij Sydorczuk.

1
1
1
3
1
46'

Piłka ponownie w grze.

2
1
1
1
46'
ZMIANA

Dynamo. Schodzi: Wołodymyr Szepeliew. Wchodzi: Denis Garmasz.

20:12

Dotychczas bez żadnego przełomu w Kijowie.

1
45'

Doliczona minuta.

1
1
1
44'

Denys Bojko utrzymuje Dynamo Kijów na powierzchni w tym dwumeczu! Bramkarz Dynama Kijów interweniował po niebezpiecznym ataku Donny'ego van de Beeka i Klaasa-Jana Hunteelara. Snajper przyjezdnych był sam na sam z golkipere, ale ten wyciągnął się jak struna i zatrzymał piłkę.

2
3
3
1
1
43'

Końcówka pierwszej części spotkania i w posiadaniu futbolówki zawodnicy z Holandii.

2
2
1
40'

Wołodymyr Szepeliew starał się uruchomić podaniem Władysława Supriahę. Dobrze ustawieni obrońcy Ajaksu Amsterdam nie pozwalają na wiele utalentowanemu napastnikowi.

2
2
37'

Donny van de Beek o włos od zdobycia gola po sprytnym rozegraniu piłki przez Ajax Amsterdam. Pomocnik bezkarnie przebiegł obok duetu stoperów Dynama Kijów i strzelił z bliska nieznacznie obok słupka!

2
2
1
36'

Ajax Amsterdam przybliża się do fazy grupowej. Pierwsze obrazki z Kijowa.

1
1
1
1
34'

Żółtą kartkę otrzymał Hakim Ziyech za faul, czyli jest remis w kartkach.

1
1
34'

Piłka w bocznej siatce bramki Denysa Bojki po akcji Klaasa-Jana Huntelaara. Szybko chcieli przeprowadzić atak gospodarze, ale ich sytuacje podbramkowe od 8. minuty nie są stuprocentowe.

1
1
1
2
30'

Dwa kwadranse uciekły zawodnikom Dynama Kijów. Na odrobienie strat z Amsterdamu pozostała godzina. Tak naprawdę gospodarze mogli równie dobrze strzelić, jak i stracić kolejnego gola.

1
2
1
1
1
28'

Akcja aktywnego Maximiliana Woebera z Dusanem Tadiciem zakończona w bezpiecznej odległości od bramki Denysa Bojki.

1
1
27'

Frenkie de Jong ustawił się w odpowiednim miejscu i zneutralizował uderzenie Serhija Sydorczuka z dystansu. Szansa na powodzenie tej próby była minimalna. Andre Onana został wyręczony już przez środkowego pomocnika.

2
2
23'

Wyczekiwana przez publiczność w Kijowie riposta gospodarzy. Przyspieszył Josip Pivarić na lewym skrzydle, jednak nie porozumiał się z wysuniętymi zawodnikami swojego klubu.

3
1
1
21'

Ajax Amsterdam przeszedł do kontrofensywy po dobrym początku Dynama Kijów. Piłka od kilku minut na połowie gospodarzy.

2
1
1
19'

Maximilian Woeber przyspieszył na lewym skrzydle, po czym starał się uruchomić swoim podaniem centralnie ustawionego Klaasa-Jana Huntelaara.

1
1
1
17'

Kolejna sytuacja stykowa w polu karnym gospodarzy. Tym razem sędzia nie zdecydował się podyktować jedenastki po starciu z udziałem Klaasa-Jana Huntelaara.

2
2
1
2
15'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Dusan Tadić!

Po rzucie karnym sprokurowanym po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu przez Tomasza Kędziorę były aż dwa uderzenia zawodników z Amsterdamu. Po żadnym z nich futbolówka nie znalazła się w siatce. Najpierw słupek, po chwili spektakularne pudło. Polak i jego kompani z Dynama Kijów mają dużo szczęścia!

12
7
3
4
3
14'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Kędziora za sprokurowanie rzutu karnego.

5
10
2
2
5
14'

Rzut karny dla Ajaksu Amsterdam!

8
8
2
1
2
13'

Pierwsza konkretna odpowiedź Ajaksu Amsterdam. Drużynę Tomasza Kędziory zaatakowali Dusan Tadić oraz Donny van de Beek i podnieśli oni temperaturę pod bramką Dynama Kijów.

3
2
3
1
1
10'

Andre Onana wykazał się naprawdę kapitalnym refleksem po strzale Benjamina Verbicia. Dynamo Kijów musi nadal iść do przodu, atakować, jeżeli chce, żeby Ajax Amsterdam spanikował.

3
2
1
1
1
8'

Pierwsza szansa Dynama na złapanie kontaktu z przeciwnikiem. Benjamin Verbić nieco się poślizgnął, co utrudniło mu pokonanie Andre Onany. Wicemistrz Ukrainy wysłał ostrzeżenie przyjezdnym, ale świetnie interweniował ich bramkarz.

2
1
1
6'

Klaas-Jan Huntelaar interweniował na własnej połowie. Holender, który w przeszłości strzelał gole reprezentacji Ukrainy, nie przyzwyczaił do tak głębokich powrotów.

1
2
1
1
4'

Andre Onana nie miał problemu z powstrzymaniem piłki po pierwszej próbie Benjamina Verbicia. To jeden z trzech najbardziej wysuniętych zawodników Dynama.

1
1
1
3'

Josip Pivarić musiał interweniować na własnej połowie po pierwszym w rewanżu zrywie Noussaira Mazraouiego na prawym skrzydle. Pojedynki tych dwóch zawodników zapowiadają się interesująco.

1
1
1
Który klub awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów?
3
2
1
20:12

Piłkarze z Amsterdamu w ciemnych strojach.

2
1
20:12

Tomasz Kędziora tradycyjnie w podstawowym składzie Dynama Kijów.

20:12

Dynamo Kijów jeszcze nigdy nie przegrało na własnym stadionie z klubem z Holandii. Dobra informacja jest taka, że potrafiło zwyciężać w rozmiarze, który da awans we wtorek. Gorsza, że akurat Ajaksowi Amsterdam nigdy nie strzeliło dwóch goli w jednym meczu.

3
2
1
20:12

Przed Dynamem Kijów trudne zadanie. Wicemistrz Ukrainy przegrał na wyjeździe 1:3 z Ajaksem Amsterdam i zostało mu 90 minut na przeprowadzenie skutecznego pościgu.