Serie A: 8. kolejka
07 paź 2018 15:00
90+2'

Po raz drugi w tym spotkaniu Emil Audero wygrał pojedynek z Rafaelem Toloiem. Brazylijczyk chyba nie znajdzie dziś sposobu na pokonanie bramkarza Sampdorii.

1
90+1'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Bereszyński za zbyt ostre przewinienie.

1
2
2
2
90'

Doliczone cztery minuty.

2
89'

Żółtą kartkę otrzymał sfrustrowany Josip Ilicić.

Atalanta Bergamo
1
88'

Po zmianie wyniku nie wydarzyło się nic przełomowego. Sampdoria nie ma dużego problemu z zatrzymaniem rozpaczliwych ataków gospodarzy. Ci razili nieskutecznością, a w ostatnich minutach nawet nie stwarzają sytuacji podbramkowych.

86'
ZMIANA
84'
ZMIANA
80'

Bartosz Bereszyński ponownie poradził sobie z Alejandro Gomezem. Interwencje reprezentanta Polski są popisowe. Dłonie składają się do oklasków.

4
2
2
1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Karol Linetty za niesportowe zachowanie.

Sampdoria Genua
2
2
4
1
3
76'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lorenzo Tonelli.

Sampdoria Genua na prowadzeniu! Lorenzo Tonelli nie miał żadnego problemu z oszukaniem Musy Barrowa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Osamotniony defensor główkował prosto do bramki i późno otworzył wynik tego spotkania.

14
7
4
2
2
74'

Nicola Murru wygrał pojedynek we własnym polu karnym. Po przechwycie lewego defensora nie popisał się Fabio Quagliarella i futbolówka ponownie w posiadani Nerazzurrich.

70'

Coraz mniej czasu na zdobycie gola w tym pojedynku. Atalanta chce się za wszelką cenę przełamać kosztem Sampdorii. Dlatego odkrywa się i zostawia przyjezdnym miejsce do przeprowadzania kontrataków.

69'

Przedzierał się w polu karnym Sampdorii Genua zmiennik Musa Barrow. Jak profesor zachował się Bartosz Bereszyński i zablokował napastnika Atalanty. W efekcie ułatwił zatrzymanie piłki Emilowi Audero.

1
1
2
67'

Remo Freuler dorzucił kolejny strzał do kolekcji beznadziejnych. Szwajcar huknął tuż zza linii pola karnego na wiwat. Gian Piero Gasperini spojrzał w niebiosa po tej próbie swojego pomocnika.

66'
ZMIANA

Atalanta. Schodzi: Duvan Zapata. Wchodzi: Musa Barrow.

wchodzi Wchodzi
Musa Barrow #99
schodzi Schodzi
1
63'

Gaston Ramirez mógł dać prowadzenie przyjezdnym krótko po wejściu na boisko. Po podaniu Fabio Quagliarelli zmiennik miał przed oczami wyłącznie bramkarza, którego nie pokonał strzałem w kierunku bliższego słupka.

1
1
1
62'

Rafael Toloi polował po raz drugi w polu karnym Sampdorii Genua. Drugie uderzenie gorsze od pierwszego, wyraźnie obok bramki Emila Audero.

59'

Atalanta przeważa pod względem posiadania piłki, ale to nie przekłada się na jej prowadzenie. Timothy Castagne oddał beznadziejne uderzenie. Następnie dośrodkowanie w kierunku Alejandro Gomeza zostało zatrzymane przez zawodników z Genui.

57'
ZMIANA
54'

Strzał po ziemi Mario Pasalicia sprzed pola karnego. Emil Audero wyłącznie odprowadził futbolówkę wzrokiem poza boisko.

53'

Przyblokowane uderzenie Gianluci Caprariego i bramkarz gospodarzy nie miał jakiegokolwiek problemu z zatrzymaniem wolno sunącej po murawie futbolówki.

50'

Żółtą kartkę otrzymał Dennis Praet za brutalne przerwanie ataku Atalanty.

1
1
48'

Uwolnił się w centrum boiska Mario Pasalić, ale jego próba uruchomienia ustawionego w przodzie Alejandro Gomeza została unieszkodliwona przez Nicolę Murru.

46'

Żółtą kartkę otrzymał Marten de Roon za faul na Karolu Linettym.

1
1
1
1
1
46'

2
45'

Doliczona minuta.

43'

Zdekoncentrowani po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów są przyjezdni. Tym razem główkował ponad bramką Gianluca Mancini.

1
40'

Alejandro Gomez wpadł w pole karne Sampdorii i od razu oddał strzał z półwoleja. Futbolówka trafiła w boczną siatkę bramki przyjezdnych.

1
1
38'

Świetna interwencja Bartosza Bereszyńskiego. Za plecy reprezentanta Polski wbiegał Alejandro Gomez, ale defensor Sampdorii wślizgiem zablokował prostopadłe podanie.

1
1
2
35'

Fabio Quagliarella uniknął spalonego i grasował na połowie przeciwnika. Akcja weterana zakończona bardzo niecelnym strzałem. Pierluigi Gollini wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

1
33'

Joachim Andersen przegrał pojedynek z coraz bardziej agresywnym Duvanem Zapatą. Kolumbijczyk nie zakończył jednak swojego szturmu uderzeniem.

1
31'

Żółtą kartkę otrzymał Joachim Andersen za faul na własnej połowie.

1
28'

Duvan Zapata główkował w słupek! Kolumbijczyk nie może uwierzyć, że nie wykorzystał trzeciej sytuacji podbramkowej. Wyszedł wysoko w powietrze, ale nie potrafił główkować do siatki.

1
27'

Karol Linetty pomógł zatrzymać w narożniku boiska Hansa Hateboera. Pomocnik reprezentacji Polski wyekspediował piłkę z okolic pola karnego Sampdorii Genua.

2
1
1
1
1
24'
ZMIANA

Atalanta. Schodzi: Andrea Masiello. Wchodzi: Gianluca Mancini.

Gianluca Mancini #23
1
23'

Przerwa w grze spowodowana kontuzją Andrei Masiello.

1
1
21'

Coraz lepsze jest to widowisko. Po wrzutce sprzed pola karnego Hans Hateboer powinien wpakować futbolówkę z trzech metrów do sieci. Ta odbiła się jeszcze niefortunnie i zaskoczyła strzelca. W efekcie uderzenie na wiwat!

2
1
19'

Ryzykowne, ale skuteczne wyjście na przedpole Pierluigiego Golliniego. Bramkarz Atalanty wybił futbolówkę wślizgiem spod nóg Fabio Quagliarelli poza boisko. Po chwili ponownie golkiper w roli głównej, który interweniował po uderzeniu głową Joachima Andersena.

2
1
1
16'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową Duvana Zapaty prosto w rękawice Emila Audero. Stara się Kolumbijczyk zdobyć gola przeciwko byłemu klubowi, ale w jego dotychczasowych uderzeniach czegoś zabrakło.

1
2
15'

Spokojne wyjście na przedpole Emila Audero. Nikt nie zaatakował bramkarza Sampdorii, więc ten nie miał problemu z opanowaniem futbolówki we własnym polu karnym.

1
1
1
1
2
12'

Po stracie Fabio Quagliarelli piłka powędrowała w pole karne Sampdorii od Mario Pasalicia do Duvana Zapaty. Były napastnik klubu z Genui strzelił w boczną siatkę.

2
1
1
1
2
11'

Atalanta stara się dłużej utrzymywać w posiadaniu piłki. Podopieczni często pokazywanego dziś Gian Piero Gasperiniego budują starannie swoje ataki.

1
1
1
2
1
10'

Remo Freuler podał do ustawionego na linii pola karnego Mario Pasalicia. Młodzian szykował się do oddania uderzenia, ale został zablokowany przez grających w białych strojach przyjezdnych.

1
1
1
1
1
7'

Początek meczu chaotyczny. Sampdoria stara się szybko atakować, ale przyjezdnym brakuje dokładnego, ostatniego podania w kierunku Fabio Quagliarelli oraz Gregoire'a Defrela.

2
1
1
1
1
5'

Łatwo powstrzymany na połowie przeciwnika został Gianluca Caprari, którego selekcjoner reprezentacji Włoch wyróżnił ostatnio powołaniem.

3
1
1
1
1
2'

Dwa nieudane podania w pole karne Atalanty. Nie wystartowali do piłki nawet Fabio Quagliarella oraz Gregoire Defrel. W odpowiedzi rajd po prawym skrzydle Alejandro Gomeza.