1
87'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Rogerio.

Nie dokończą przyjezdni tego meczu w komplecie. Czerwona kartka dla Rogerio za brzydki faul na Jose Callejonie. Sędzia nie zamierzał oszczędzić zbyt krewkiego zawodnika.

2
85'

Nie ma faulu po starciu z udziałem Driesa Mertensa. Belg musi podnieść się z boiska. Sędzia spojrzał w jego kierunku groźnie, więc ten nie ma innego wyjścia.

3
2
1
1
1
83'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za faul w centrum boiska.

1
1
2
3
80'

Przypomniał o sobie zdecydowanie aktywniejszy w pierwszej połowie Dries Mertens, który rozegrał piłkę z Jose Callejonem.

4
1
1
1
78'

Po to wszedł na boisko Lorenzo Insigne, żeby zamknąć tę rywalizację i faktycznie, po drugim golu trudno już spodziewać się jakiegoś przełomu. Napoli kontroluje wydarzenia.

4
4
1
74'

Lorenzo Insigne autorem drugiego gola.

9
6
4
3
3
72'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Elseid Hysaj.

Wprowadzony z ławki rezerwowych Lorenzo Insigne wykonał swoje zadanie. Druga bramka Napoli prawdopodobnie zamyka to spotkanie. "Lolo" dostał podanie stojąc przed polem karnym Sassuolo i kapitalnym uderzeniem pokonał Andreę Consigliego. Nie było szans na zatrzymanie piłki po fenomenalnym strzale.

30
13
7
4
3
69'

Napoli. Schodzi: Simone Verdi. Wchodzi: Jose Callejon.

67'

Uderzenie Domenico Berardiego zza pola karnego w kierunku narożnika bramki Napoli. Ponownie musiał ratować Azzurrich golkiper. David Ospina rzucił się w odpowiednim momencie i odbił piłkę.

5
2
2
3
2
65'

Piotr Zieliński wymanewrował Gianmarco Ferrariego, ale jednocześnie wybiegł z piłką poza boisko. Sędzia zauważył, że rajd reprezentanta Polski miał zbyt duży rozmach.

3
5
3
2
3
63'

Szansa na wyrównanie Sassuolo! W pole karne gospodarzy wbiegł z wysoką prędkością Filip Djuricić i dostał podanie od Domenico Berardiego. Strzał Serba z ostrego kąta został zatrzymany przez Davida Ospinę.

4
2
1
2
1
60'

Marko Rog łatwo sprowokował Domenico Berardiego do przewinienia. W zasadzie tylko stanął w miejscu i zagrodził wielkiej nadziei Sassuolo drogę do bramki.

4
1
2
1
1
58'

Podanie z głębi pola do Lorenzo Insigne. Reprezentant Włoch próbował ominąć Andreę Consigliego technicznym strzałem z kilkunastu metrów. Przewidział to dobrze dysponowany bramkarz przyjezdnych i sparował piłkę na korner.

2
56'

Napoli. Schodzi: Amadou Diawara. Wchodzi: Allan.

3
1
1
1
1
54'

Dośrodkowanie Piotra Zielińskiego z prawego skrzydła, po którym piłkę z pola karnego Sassuolo wyekspediował Giangiacomo Magnani.

3
2
2
1
3
51'

Napoli. Schodzi: Adam Ounas. Wchodzi: Lorenzo Insigne.

3
2
3
4
4
48'

Ekspresowa riposta podopiecznych Carlo Ancelottiego. Uskrzydlony zdobyciem gola na początku meczu Adam Ounas miał apetyt na skompletowanie dubletu. Tym razem jednak spudłował i futbolówka zaplątała się w bocznej siatce.

1
1
1
1
2
48'

Strzał głową Kevina-Prince'a Boatenga po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. W założeniu do piłki miał jeszcze dopaść Rogerio, ale ta uciekła zawodnikom Sassuolo poza boisko.

1
1
1
1
1
46'

Piłka ponownie w grze.

2
1
1
1
2
46'

1
44'

Żółtą kartkę otrzymał Amadou Diawara za przerwanie faulem ataku Sassuolo.

2
2
2
40'

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Locatelli za faul w centrum boiska.

3
3
2
1
2
40'

Pięć minut do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie. Napoli dominuje i chce hucznie zakończyć swój wielki tydzień, w którym zagrała również z Juventusem i z Liverpoolem.

1
1
4
1
38'

Kevin-Prince Boateng próbował rozmontować defensywę wicemistrza Włoch. Nie pomogli mu pozostali zawodnicy w zielono-czarnych koszulkach i zadziałała siła złego na jednego.

1
1
1
1
1
35'

Kontrowersje wywołało starcie Marlona z Elseidem Hysajem w polu karnym Neroverdich. Sędzia nie przyznał zawodnikom ze Stadio San Paolo rzutu karnego, co spotkało się z głośnymi protestami będących tam kibiców.

3
2
1
1
1
31'

Wymienili kilkanaście podań Neroverdi, ale akcja nie zakończyła się niebezpiecznym dośrodkowaniem czy strzałem. Piłkę zabrał przyjezdnym Kevin Malcuit i ci musieli ponownie wracać na własną połowę.

1
2
6
28'

Przeogromna jest przewaga neapolitańczyków w tym meczu. Mogą żałować, że została dotychczas udokumentowana zaledwie jednym golem.

2
1
1
1
1
25'

Piotr Zieliński dostał tym razem podanie na wolne pole. Reprezentant Polski wybiegł sam na sam z Andreą Consiglim i przegrał ten pojedynek! Bramkarz Sassuolo odbił piłkę na korner. W zasadzie tylko on podejmuje walkę z Azzurrimi.

3
2
1
5
3
23'

Andrea Consigli został zmuszony do interwencji wstrzeleniem Adama Ounasa z lewego skrzydła. Nie pozwolił sobie na błąd bramkarz Sassuolo.

3
1
1
1
19'

Dries Mertens zabrał piłkę przyjezdnym w centrum boiska, po czym natychmiast zdecydował się na próbę przelobowania Andrei Consigliego z 40 metrów. Futbolówka po brawurowym zagraniu napastnika Napoli wylądowała na górnej siatce

5
3
2
2
2
18'

Pol Lirola nie przedarł się w pole karne Napoli. Poprawiał Manuel Locatelli, ale jego uderzenie trafiło w błękitną ścianę złożoną z kilku obrońców Napoli.

2
2
1
15'

Co minutę podnoszą się kibice z miejsc na Stadio San Paolo. Kolejne uderzenie oddał zza pola karnego Marko Rog. Futbolówka poszybowała ponad bramką Sassuolo.

3
3
1
13'

Piotr Zieliński podał na wolne pole do Driesa Mertensa. Belg postanowił ominąć bramkarza Sassuolo strzałem z fałsza. Zrobił to, ale jednocześnie nie dokręcił piłki w światło bramki. Zabrał Polakowi asystę!

3
7
4
11'

Piotr Zieliński starał się skierować piłkę w światło bramki po wstrzeleniu Kevina Malcuita. Odbiła się ona jednak w sposób niekontrolowany od pomocnika Napoli i poszybowała ponad bramką Andrei Consigliego.

3
2
4
2
10'

Futbolówka przeniesiona do centrum boiska. US Sassuolo zaczęło nią operować, ale wymienia podania głównie między obrońcami.

2
1
4
2
2
6'

Totalnie nie potrafią otrząsnąć się przyjezdni po przebojowym początku meczu w wykonaniu podopiecznych Carlo Ancelottiego.

2
2
3
2
2
3'

Gol! Strzelił Adam Ounas.

Napoli nie kazało długo czekać na swojego gola. Już publiczność na Stadio San Paolo może fetować prowadzenie. Adam Ounas przebiegł się bezkarnie między totalnie zdezorientowanymi obrońcami US Sassuolo, po czym huknął pod poprzeczkę ponad bezradnym Andreą Consiglim.