Serie A: 21. kolejka
27 sty 2019 12:30
90+3'

Emanuele Giaccherini mógł doprowadzić do remisu w czasie doliczonym. German Pezzella wiedział, w którym miejscu stanąć, żeby zablokować uderzenie kreatywnego pomocnika Chievo Werona.

1
1
1
3
6
90'

Doliczone pięć minut do regulaminowego czasu.

2
1
2
1
1
89'

Gol! Strzelił Filip Djordjević. Asystował mu Fabio Depaoli.

Jeszcze nie poddali się gospodarze. Filip Djordjević wykorzystał dośrodkowanie Fabio Depaoliego. Zmiennik Mariusza Stępińskiego zdobył gola kontaktowego w końcówce regulaminowego czasu.

1
86'

Gol! Strzelił Federico Chiesa. Asystował mu Gerson.

Ekspresowa odpowiedź Fiorentiny na zmarnowany przez Sergio Pellissiera rzut karny. Federico Chiesa wykorzystał podanie Gersona i prawdopodobnie zagwarantował przyjezdnym zwycięstwo w ekstremalnym pojedynku.

ACF Fiorentina
10
7
8
5
5
85'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Sergio Pellissier!

Weteran nie ominął Albana Lafonta kolejnym uderzeniem z rzutu karnego w prawy narożnik. Tym razem Francuz popisał się genialną interwencją. To może być obrona na wagę zwycięstwa Violi.

4
3
5
3
6
83'

Rzut karny dla Chievo po zagraniu ręką. Tym razem blokowane nieprzepisowo zostało wstrzelenie Emanuele Giaccheriniego.

3
1
82'

Fiorentina mogła zamknąć mecz czwartym golem, jednak piłka zatrzymała się na słupku. W konfrontacjach Violi z Chievo w tym sezonie padły już 12 goli i to nie musi być koniec.

1
1
1
79'

Gol! Strzelił Federico Chiesa.

Osłabienie w drugim meczu z rzędu nie przeszkodziło Fiorentinie w zdobyciu gola. Federico Chiesa miał nadspodziewanie dużo miejsca po podaniu z drugiej linii i ominął swoim uderzeniem Stefano Sorrentino w sytuacji sam na sam.

9
5
2
4
4
75'

Kolejne dośrodkowanie naładowanego energią Pawła Jaroszyńskiego. Dziesięciu zawodników Fiorentiny radzi sobie z atakami najgorszego klubu ligi.

3
1
2
71'

Mariusz Stępiński mógł ponownie główkować do bramki Fiorentiny. Tym razem przed byłego napastnika Nantes wskoczył Gerson i wybił futbolówkę po dośrodkowaniu Pawła Jaroszyńskiego.

2
1
1
1
1
70'

Chievo. Schodzi: Mehdi Leris. Wchodzi: Federico Barba.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Mehdi Leris #11
2
2
67'

Po błędzie Pawła Jaroszyńskiego strzelił w poprzeczkę Federico Chiesa. Osamotniony napastnik Fiorentiny wbiegł w pole karne i mimo towarzystwa trzech obrońców Chievo, zagroził poważnie Stefano Sorrentino.

3
3
3
3
3
65'

Fiorentina w osłabieniu identycznie jak w poprzednim spotaniu z Sampdorią Genua. Ponownie dostarcza dużo emocji. Tydzień temu było 3:3, a aktualnie jest 2:2.

2
3
1
1
1
61'

Fiorentina. Schodzi: Giovanni Simeone. Wchodzi: Bryan Dabo.

Bryan Dabo #14
2
1
1
1
1
60'

Gol! Strzelił Sergio Pellissier.

Nie do końca pewnie, ale skutecznie. Sergio Pellissier doprowadził do remisu uderzeniem z rzutu karnego, po dłoniach Albana Lafonta, w prawy narożnik bramki. Fiorentina już nie prowadzi w Weronie.

15
7
2
2
2
60'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Marco Benassi za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym.

13
6
6
1
1
59'

Rzut karny dla Chievo! Będzie genialna szansa na wyrównanie po tym jak Marco Benassi blokował ręką uderzenie Mehdiego Lerisa.

5
4
2
1
1
56'

Alban Lafont uruchomił kapitalnym podaniem Luisa Muriela. Kolumbijczyk od razu wybiegł sam na sam ze Stafano Sorrentino, którego próbował przelobować. Odrobiny dokładności zabrakło napastnikowi z Florencji.

3
2
2
2
3
55'

Parasole wyciągnięte przez fotoreporterów. Druga połowa w ulewnym deszczu.

1
53'

Federico Chiesa zatańczył z Pawłem Jaroszyńskim w polu karnym gospodarzy. Polakowi udało się zablokować strzał reprezentanta Włoch. Jedynym łupem syna znanego ojca był korner.

2
1
1
1
51'

Fiorentina przeniosła grę pod pole karne Chievo Werona. Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zatrzymał Stefano Sorrentino.

2
2
1
1
47'

Żółtą kartkę otrzymał Nicola Rigoni za brutalne przewinienie w centrum boiska.

1
1
1
46'

Druga połowa rozpoczęła się od strzału Emanuele Giaccheriniego nieznacznie ponad bramką Albana Lafonta. Chievo Werona organizuje się do ataku, żeby wyrównać.

1
1
46'

Piłka ponownie w grze.

2
1
2
1
2
46'

Fiorentina. Schodzi: Christian Norgaard. Wchodzi: Gerson.

Czy Mariusz Stępiński doprowadzi do remisu po przerwie?
1
45+2'

Mogło być wyrównanie już w pierwszej połowie. Potężne uderzenie Emanuele Giaccheriniego z rzutu wolnego nieznacznie obok bramki Albana Lafonta.

2
1
1
45'

Doliczone pięć minut.

2
44'

Mariusz Stępiński zdobywcą bramki kontaktowej.

6
2
42'

Akcja indywidualna Giovanniego Simeone zakończona strzałem z ostrego kąta. Weteran ustawił się odpowiednio we własnej bramce i nie dał się pokonać Argentyńczykowi.

38'

Gol! Strzelił Mariusz Stępiński. Asystował mu Fabio Depaoli.

Jeszcze może być interesująco w Weronie. Mariusz Stępiński przywrócił nadzieję na zwycięstwo w obozie gospodarzy. Polak nie miał problemu z przeskoczeniem środkowych obrońców Fiorentiny i główkował po dośrodkowaniu Fabio Depaoliego z prawego skrzydła. Najlepszy napastnik Chievo strzelił piątego gola w kampanii ligowej.

Asysta:
57
28
7
1
1
37'

Przerwa w grze po upadku Luisa Muriela. Kolumbijczyk zderzył się na obrzeżach pola karnego przeciwnika z Bostjanem Cesarem.

1
35'

Niecelne uderzenie z dystansu Nicoli Rigoniego. Alban Lafont wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

1
33'

Gwizdek sędziego po faulu Mariusza Stępińskiego. Napastnik Chievo Werona próbował wyłuskać piłkę spod nóg przeciwnika, jednak zdaniem Daniele Chiffiego nieprzepisowo. Denerwują się gospodarze, których zdaniem przynajmniej dwukrotnie zostali skrzywdzeni przez arbitra.

1
2
30'

Chievo. Schodzi: Nenad Tomović. Wchodzi: Bostjan Cesar.

27'

Żółtą kartkę otrzymał Stefano Sorrentino za protestowanie.

1
1
2
26'

Gol! Strzelił Marco Benassi. Asystował mu Giovanni Simeone.

Zabójcza skuteczność zespołu z Florencji. Marco Benassi trafił po raz trzeci w sezonie do bramki Chievo Werona. Elagancko uderzył z kilkunastu metrów za kołnierz Stefano Sorrentino po szybkim ataku i podaniu Giovanniego Simeone.

5
7
3
5
7
25'

Żółtą kartkę otrzymał Emanuele Giaccherini za agresywne protestowanie.

1
1
3
24'

Ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez gospodarzy. Domagają się oni rzutu karnego po pojedynku Germana Pezzelli z Sergio Pellissierem.

1
1
3
21'

Niebezpieczny poślizg Pawła Jaroszyńskiego na nasiąkniętej wodą bieżni. Upadł na rękę zawodnik Chievo Werona.

1
1
1
3
3
19'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Benassi za faul w centrum boiska.

2
1
2
2
3
14'

Piłka w bramce Fiorentiny, ale po długiej weryfikacji wideo, sędzia postanowił anulować trafienie Emanuele Giaccheriniego po fatalnym zachowaniu Albana Lafonta. W momencie wznowienia Francuza od bramki zawodnicy Chievo Werona wbiegli przedwcześnie w pole karne.

2
1
1
14'

Mariusz Stępiński! Pierwsza szansa Polaka na zdobycie gola. Po podaniu Sergio Pellissiera najlepszy strzelec Chievo Werona oddał płaskie uderzenie z kilkunastu metrów w zewnętrzną część słupka.

4
3
2
2
3
9'

Pierwszy korner dla gospodarzy. Piłka po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu szybowała w kierunku Mariusza Stępińskiego, jednak napastnik Chievo Werona został przyblokowany przez obrońców Fiorentiny.

4
3
3
2
1
8'

Musi organizować się do ataku drużyna Domenico Di Carlo. Trener stara się przekonać podopiecznych, że strata gola na początku spotkania o niczym nie przesądza.

2
2
3
2
2
4'

Gol! Strzelił Luis Muriel.

Nie trzeba było długo czekać na pierwszego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Chievo Werona niby wyjaśniło sytuację, ale to okazało się złudne. Po złej interwencji Fabio Depaoliego piłka trafiła pod nogi Luisa Muriela, który huknął z bliska na 1:0. Kolumbijczyk zdobył trzecią bramkę w drugim występie w barwach Violi.