Serie A: 23. kolejka
09 lut 2019 18:00
90+5'

Jeszcze jedna próba Arkadiusza Milika, którego uderzenie z kilkunastu metrów zatrzymał Alban Lafont. Francuz bronił w tym meczu jak w transie.

4
1
6
1
4
90+3'

Arkadiuszowi Milikowi nie udało się wepchnąć piłki z ostrego kąta do bramki po płaskim dośrodkowaniu Jose Callejona. Nie była to stuprocentowa szansa, ale można to było wykorzystać. Futbolówka po strzale reprezentanta Polski wylądowała w bocznej siatce.

6
2
2
7
5
90'

Doliczone pięć minut do regulaminowego czasu.

5
1
90'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Maksimović za przewinienie taktyczne.

86'

German Pezzella niespodziewanie wrócił na boisko, tyle że Stefano Pioli postanowił ustawić go w ataku.

4
2
1
2
85'

Kolejna kontuzja w obozie gospodarzy. German Pezzella musi zejść przedwcześnie z boiska, a Stefano Pioli nie ma już możliwości wprowadzenia kolejnego zmiennika.

1
2
2
5
2
83'

Jose Callejon strzelał z kilkunastu metrów w nogi defensora. Był blisko Hiszpana również Piotr Zieliński, ale nie dostał od kompana szansy na oddanie kolejnego uderzenia.

1
1
1
2
81'
ZMIANA
80'

10 minut do końca regulaminowego czasu. Będą też minuty doliczone. Na przykład z powodu obecnego urazu Germana Pezzelli.

2
2
1
3
1
77'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Simone Verdi.

76'

Luis Muriel grasował w polu karnym Napoli. Napastnik próbował jeszcze uruchomić podaniem kompana, a to już było zbyt banalne, żeby zaskoczyć obronę Azzurrich.

2
1
72'

Żółtą kartkę otrzymał Faouzi Ghoulam za przytrzymanie przeciwnika za koszulkę.

4
3
1
2
5
71'

Piłka po strzale Fabiana Ruiza poszybowała nieznacznie obok bramki Violi. Hiszpan huknął potężnie, ale odrobiny precyzji zabrakło mu do pokonania Albana Lafonta.

1
1
2
1
3
69'
ZMIANA

Fiorentina. Schodzi: Gerson. Wchodzi: Kevin Mirallas.

3
1
1
2
3
68'

Arkadiusz Milik uruchomił świetnym podaniem Lorenzo Insigne. W ostatnim momencie Włoch został zablokowany w polu karnym Fiorentiny przez Federico Ceccheriniego.

6
1
1
67'

Coraz mniej czasu na rozstrzygnięcie tego spotkania. Na murawie Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik, jednak pokonanie Albana Lafonta jest trudnym zadaniem.

2
1
4
3
2
63'

Zbyt krótko wybita piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spadła na stopie Federico Chiesy. Strzał reprezentanta Włoch pozostawiał równie dużo do życzenia co interwencja defensora Azzurrich.

1
1
62'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Arkadiusz Milik.

60'

Minął kwadrans po przerwie i wciąż bezbramkowo. Najlepszą szansę na zmianę rezultatu w drugiej połowie miał Piotr Zieliński, jednak Alban Lafont jest w sobotni wieczór nie do pokonania.

4
1
1
57'
ZMIANA

Fiorentina. Schodzi: David Hancko. Wchodzi: Vitor Hugo.

wchodzi Wchodzi
Vitor Hugo #31
schodzi Schodzi
David Hancko #16
3
2
57'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Zieliński za faul na Federico Ceccherinim.

1
2
4
10
54'

Żółtą kartkę otrzymał Jose Callejon za faul na połowie przeciwnika.

2
1
2
53'

Piotr Zieliński! Niebezpiecznie strzelił reprezentant Polski po podaniu Lorenzo Insigne, ale jeszcze lepszą interwencją na linii bramkowej popisał się Alban Lafont. Brawa dla obu zawodników, ale większe dla Francuza.

10
3
2
3
3
52'

Alex Meret popisał się chwytem po dośrodkowaniu Federico Ceccheriniego. Obok bramkarza Napoli nie było Luisa Muriela, ani żadnego innego zawodnika ofensywnego Violi.

2
1
1
50'

Żółtą kartkę otrzymał Jordan Veretout za zatrzymanie przeciwnika faulem.

ACF Fiorentina
3
1
1
49'

Arkadiusz Milik tylko przez chwilę posiedział na ławce rezerwowych. Reprezentant Polski już dostał polecenie od Carlo Ancelottiego, żeby wznowić rozgrzewkę.

16
6
1
47'

Na otwarcie drugiej połowy uderzenie niecelne Lorenzo Insigne. Podobnie rozpoczęła się pierwsza część meczu, więc reprezentantowi Włoch przystoi poprawić dokładność strzałów.

2
1
1
1
46'

1
45+2'

Piłka przeturlała się nieznacznie obok bramki gospodarzy po zagraniu Lorenzo Insigne. Jeszcze korner dla Napoli, ale także tym razem wicemistrzowi Włoch nie udało się pokonać Albana Lafonta.

1
1
3
2
2
45'

Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

2
43'

Nie po raz pierwszy w sezonie gęsta atmosfera towarzyszy rywalizacji na Stadio Artemio Franchi.

2
1
2
42'

Żółtą kartkę otrzymał Bryan Dabo za protestowanie.

Bryan Dabo #14
4
1
1
41'

Po rzucie rożnym piłka została zbyt krótko wybita przez Azzurrich. Dlatego miał jeszcze szansę na uderzenie David Hancko. Środkowy obrońca raczej nie zostanie w przyszłości napastnikiem.

2
1
38'

Piotr Zieliński bardzo aktywny, agresywny i zaangażowany w grę. Dries Mertens "okradł" reprezentanta Polski z premierowej asysty w sezonie.

6
2
1
2
36'

Dwójkowa akcja Piotra Zielińskiego z Driesem Mertensem. Po zgraniu reprezentanta Polski doświadczony zawodnik musiał wyłącznie wepchnąć piłkę z bliska do bramki Albana Lafonta. Dries Mertens nadział się jednak na interwencję młodego golkipera.

1
6
2
2
34'

Bryan Dabo ma do porozmawiania z przeciwnikami, z arbitrem, a nawet z kompanem z zespołu, który posłał w jego kierunku niedokładne podanie.

1
1
31'

Coraz lepsi są piłkarze z Florencji. Futbolówka ominęła bramkę Alexa Mereta po strzale Federico Chiesy zza pola karnego. Muszą gospodarze szukać kolejnych szans na pokonanie bramkarza Napoli.

2
1
1
2
27'

Tym razem musiał wysilić się Alex Meret w bramce Napoli. Miał szczęście, że piłka po mocnym uderzeniu Jordana Veretouta leciała prosto w niego. Jeszcze dobitka Bryana Dabo, jednak wyraźnie ponad bramką Azzurrich.

1
27'

Jordan Veretout nie trafił w bramkę zza pola karnego. Alexowi Meretowi pozostało odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

1
26'

Przewinienie na Piotrze Zielińskim w bocznym sektorze boiska. Przesadził Federico Ceccherini i na nic zdadzą się protesty Edimilsona Fernandesa.

3
22'

Brakuje sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach. Fiorentina podjęła rękawice rzuconą przez Napoli i spotkanie stało się zdecydowanie bardziej wyrównane po początkowym szturmie podopiecznych Carlo Ancelottiego.

1
1
19'

Rozkręcają się zawodnicy Stefano Pioliego. Federico Chiesa oddał premierowe uderzenie obok bramki Alexa Mereta.

1
18'

Po stracie Piotra Zielińskiego dośrodkowanie Federico Chiesy. Błąd reprezentanta Polski naprawił w polu karnym przyjezdnych Nikola Maksimović, który wybił piłkę.

2
2
1
15'

Nieporozumienie w szeregach gospodarzy. Piłka zamiast pod nogami Bryana Dabo wylądowała poza boiskiem.

1
12'

Groźniejsze są ataki Napoli w kwadransie otwierającym spotkanie. Fiorentina jeszcze nie wymanewrowała Kalidou Koulibaliego i Nikoli Maksimovicia.

1
9'

Po płaskim dośrodkowaniu Lorenzo Insigne nie udało się oddać dobrego strzału Driesowi Mertensowi. Z trudem wybronili się gospodarze, a to nie pierwsze zagrożenie w ich polu karnym.

1
1
1
6'

Szansa Lorenzo Insigne na wpakowanie piłki do odsłoniętej bramki. Reprezentant Włoch dopadł do futbolówki po strzale Piotra Zielińskiego, który obronił Alban Lafont. Reprezentant Polski mógł mieć ważny udział w akcji bramkowej, gdyby Insigne był dokładniejszy.

3
2
3
3
2
6'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Faouzi Ghoulam.

1
7
3
2
4'

Mario Rui doznał urazu i Faouzi Ghoulam ruszył do rozgrzewki.

1
3'

Ataki z obu stron. German Pezzella skutecznie powstrzymał szarżującego w bocznym sektorze boiska Allana. Z kolei prostopadłe podanie w kierunku Luisa Muriela zostało zatrzymane przez Kalidou Koulibaliego.

2'

Gospodarze w fioletowych koszulkach i czarnych spodenkach, natomiast Napoli na błękitno-biało.