Chievo Werona
22' Fabio Depaoli 52' Fabio Depaoli 59' Medhi Leris 62' Riccardo Meggiorini 70' Mattia Bani 87' Emanuele Giaccherini
Cagliari Calcio
16' Fabio Pisacane 33' Joao Pedro 43' Artur Ionita 54' Paolo Farago 71' Alberto Cerri 87' Luca Cigarini
0:3

Zabójczo skuteczna drużyna z Sardynii znokautowała Chievo Werona już w pierwszej połowie.

Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

Żółtą kartkę otrzymał Luca Cigarini za ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Emanuele Giaccherini za faul w centrum boiska.

Już zmęczeni gospodarze. Dla dobra tego spotkania sędzia nie powinien go przedłużać. Zaczęli bawić się zawodnicy Cagliari Calcio.

Cagliari. Schodzi: Artur Ionita. Wchodzi: Alessandro Deiola.

Cagliari. Schodzi: Joao Pedro. Wchodzi: Valter Birsa.

Mariusz Stępiński wdał się w przepychankę z Nicolo Barellą. Wygranego brak.

Chievo. Schodzi: Assane Diousse. Wchodzi: Nicola Rigoni.

Kwadrans do końca i podopieczni Rolando Marana starają się jak najdłużej pozostać w posiadaniu piłki.

Żółtą kartkę otrzymał Alberto Cerri za przepychanki w polu karnym przeciwnika.

Żółtą kartkę otrzymał Mattia Bani za faul przed własnym polem karnym.

Cagliari. Schodzi: Cyril Thereau. Wchodzi: Alberto Cerri.

Mariusz Stępiński nie trafił w piłkę po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Mógł śmiało zatrudnić Alessio Cragno, a może nawet zmniejszyć prowadzenie Cagliari Calcio.

Stefano Sorrentino nie miał obok siebie przeciwnika i popisał się pewnym chwytem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Walka w centrum boiska. Nadal mobilni i w miarę zaangażowani są gospodarze, choć nie mają już szans na zapunktowanie.

Żółtą kartkę otrzymał Riccardo Meggiorini za pretensje do sędziego.

Alessio Cragno rozgrywa świetne spotkanie między słupkami Cagliari Calcio. Kolejna interwencja Sardyńczyka po strzale Medhiego Lerisa z ostrego kąta.

Żółtą kartkę otrzymał Medhi Leris za faul blisko linii bocznej boiska.

Jeszcze walczy dziesięciu zawodników Chievo Werona o przynajmniej gola honorowego. Alessio Cragno popisał się refleksem po mocnym strzale Medhiego Lerisa.

Podanie crossowe w kierunku Nicolo Barelli zostało przecięte przez Medhiego Lerisa. Tylko wrzut z autu dla macierzystego klubu Sebastiana Walukiewicza.

Żółtą kartkę otrzymał Paolo Farago za faul na Assanie Diousse.

Chievo. Schodzi: Paweł Jaroszyński. Wchodzi: Mattia Bani.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Fabio Depaoli za faul na połowie przeciwnika.

Mariusz Stępiński na spalonym. Napastnik Chievo Werona był za linią obrońców i sędziowie przyznali piłkę przyjezdnym.

Nicolo Barella mógł zadać kolejny cios gospodarzom. Z kilkunastu metrów strzelił nieznacznie obok bramki Stefano Sorrentino. Kilku gospodarzom nie udało się powstrzymać szarżującego reprezentanta Włoch.

Druga połowa.

Czy Cagliari Calcio powiększy prowadzenie po przerwie?

Wysokie prowadzenie Cagliari Calcio po pierwszej połowie.

Gol! Strzelił Artur Ionita. Asystował mu Fabrizio Cacciatore.

Tym razem dośrodkowanie Fabrizio Cacciatore z prawego skrzydła i efektowne uderzenie "szczupakiem" Artura Ionity. Pomocnik Cagliari Calcio wygrał pojedynek z defensorem Chievo Werona i ominał Stefano Sorrentino. Ponownie sędzia nie gwizdnął przewinienia i kazał gospodarzom wznowić grę ze środka boiska.

Płaskie dośrodkowanie w pole bramkowe Chievo Werona. Nie udało się zamknąć tego ataku i wepchnąć piłki z bliska do siatki Nicolo Barelli.

Mariusz Stępiński główkował w słupek! Szansa na trzeciego gola w historii spotkań Polaka z Cagliari Calcio. Zabrakło centymetrów byłemu napastnikowi Ruchu Chorzów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Gol! Strzelił Joao Pedro. Asystował mu Nicolo Barella.

Drugie trafienie Cagliari Calcio i zanosi się na przełamanie podopiecznych Rolando Marana w spotkaniach na wyjeździe. Joao Pedro ominął Stefano Sorrentino technicznym uderzeniem i podsumował akcję indywidualną Nicolo Barelli.

Dwa kwadranse konfrontacji za kibicami. Chievo Werona nie zagroziło przyjezdnym po stracie bramki. Było jedno uderzenie z dystansu, ale nie sprawiło ono dużego problemu Alessio Cragno.

Strzał zza pola karnego na bramkę Cagliari Calcio. Poradził sobie i złapał futbolówkę Alessio Cragno. Drużyna z Sardynii nadal na prowadzeniu.

Przewinienie na Pawle Jaroszyńskim blisko koła środkowego. Futbolówka przyznana zawodnikom w żółtych koszulkach oraz spodenkach.

Cagliari Calcio pozostaje na prowadzenie.

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła poradził sobie Stefano Sorrentino. Tym razem nie było w centrum wydarzeń Fabio Pisacane.

Żółtą kartkę otrzymał Fabio Depaoli za ostre przewinienie.

Pierwsze uderzenie zespołu z Sardynii poskutkowało golem. Chievo Werona, jak to zwykle bywa, jest w opałach.

Gol! Strzelił Fabio Pisacane. Asystował mu Luca Pellegrini.

Strzał od poprzeczki do bramki w wykonaniu Fabio Pisacane. Przydał się obrońca Cagliari Calcio w polu karnym Chievo Werona i główkował po dośrodkowaniu Luki Pellegriniego z lewego skrzydła. Mieli pretensje gospodarze, którzy sygnalizowali przewinienie ma Perparimie Hetemaju, ale sędzia kazał wznowić grę ze środka boiska.

Nicolo Barella pozostaje na boisku.

Dobra akcja Chievo Werona rozpędzona przez Mariusza Stępińskiego, który sprytnie obrócił się z piłką w centrum boiska. Później dośrodkowanie w kierunku byłego napastnika Ruchu Chorzów było odrobinę zbyt głębokie.

Przerwa w grze spowodowana urazem barku Nicolo Barelli. Rolando Maran wysłał już jednego z rezerwowych na intensywną rozgrzewkę.

Nicolo Barella doznał kontuzji. Reprezentant Włoch może mieć problem z pozostaniem na murawie.

Riccardo Meggiorini miał świetną szansę na zapewnienie gospodarzom prowadzenia. Napastnik Chievo Werona przejął piłkę, która po miękkim podaniu ominęła Fabrizio Cacciatore. W sytuacji sam na sam z Alessio Cragno doświadczony zawodnik nie znalazł sposobu na ominięcie przeciwnika.

Korner dla ostatniego zespołu w tabeli. Dośrodkowanie Emanuele Giaccheriniego zostało zneutralizowane przez obrońców Cagliari Calcio.

Riccardo Meggiorini dobiegł do Alessio Cragno, który nerwowo wybijał piłkę z własnego pola karnego. Bramkarz Cagliari Calcio trafił w rękę napastnika Chievo Werona i sędzia nie uznałby ewentualnego kuriozalnego gola.

Początek meczu i kolejki.

Czy Mariusz Stępiński strzeli gola w meczu z Cagliari Calcio?

Jedenastka Cagliari Calcio.

Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński zagrają od początku.

Sędzia: Rosario Abisso

W poprzedniej kolejce Chievo Werona zaskoczyło i zremisowało 1:1 na terenie Atalanty. Z kolei Cagliari Calcio zwyciężyło 2:1 z Fiorentiną. W przerwie reprezentacyjnej drużyna Domenico Di Carlo zremisowała bezbramkowo z Grasshoppers Zurych.

Cagliari Calcio ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Zagrożenie degradacją zespołu z Sardynii jest niewielkie. Bardzo słabo prezentuje się on w meczach na wyjeździe. W 14 takich spotkaniach zdobył zaledwie sześć punktów.

Chievo Werona potrafiło wygrać od początku sezonu tylko jeden mecz. Drużyna Pawła Jaroszyńskiego i Mariusza Stępińskiego jest praktycznie pewniakiem do spadku. Do drużyn będących na bezpiecznych lokatach traci 14 punktów.