Roma będzie miała okazję z rzutu wolnego. Faulowany Edin Dzeko.

komentarz

Sędzia doliczył dwie minuty.

1
90'

Kolejny niezbyt udany strzał na bramkę Napoli. Tym razem w wykonaniu Bryana Cristante.

1
2
1
88'

Niemrawa próba Edina Dzeko. Bośniak uderzył lewą nogą zza pola karnego, ale niecelnie.

3
1
2
1
86'

Nie rozpieszczają piłkarze w ostatnich minutach. Nie ma czego odnotowywać. Przyjezdni bawią się z piłką, a gospodarze nie kwapią się do odbioru. Jesteśmy świadkami niskiego pressingu.

3
2
1
2
82'

Roma. Schodzi: Diego Perotti. Wchodzi: Cengiz Under.

5
4
1
2
3
82'
81'

Gol! Strzelił Amin Younes.

Zamieszanie po rzucie rożnym dla Romy. Obrońcy wybili piłkę, ale ta po chwili wróciła w pole karne gospodarzy. Sytuację wykorzystał zmiennik Amin Younes. Jego pierwszy strzał obronił Robin Olsen, ale Szwed nie miał szans przy drugiej próbie rywala.

28
17
8
4
7
79'

Gra się nieco uspokoiła w ostatnich sekundach. Napoli nie rozgrywa już tak żwawo, jak wcześniej. Ale wciąż ma inicjatywę. Na co czeka Roma?

6
2
1
77'

Arkadiusz Milik mógł mieć szansę. Polakowi dogrywał Jose Callejon, ale tym razem Polaka w polu karnym uprzedzili obrońcy.

5
3
7
6
74'

Napoli. Schodzi: Simone Verdi. Wchodzi: Amin Younes.

4
2
1
1
1
73'

Alex Meret postraszony! Bryan Cristante uderzył zza pola karnego. Bramkarz Napoli broni, ale dobitkę miał Steven N'Zonzi! Francuz trafił w poprzeczkę.

3
3
2
2
72'

Chaotyczny atak Romy. Edin Dzeko zatrzymany przez Kevina Malcuit na lewej stronie.

5
1
1
1
68'

Do rzutu wolnego podszedł Arkadiusz Milik. Polak uderzył naprawdę nieźle. Piłka przeleciała nad murem, ale obronił Robin Olsen.

10
2
5
4
6
68'

Napoli. Schodzi: Elseid Hysaj. Wchodzi: Kevin Malcuit.

1
66'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Kolarov za faul na Ounasie.

65'

Zupełnie nie ma pomysłu Roma na atak. Piłka wycofana do Federico Fazio. Obrońca nie myślał długo i oddał strzał z dystansu. Piłka odbiła się rykoszetem i będzie kolejny korner.

4
3
1
63'

Roma. Schodzi: Patrik Schick. Wchodzi: Nicolo Zaniolo.

61'

Nieco rozpaczyli strzał Stevena N'Zonzi zza pola karnego. Alex Meret zachował się zapobiegawczo, obronił i będzie rzut rożny.

3
1
2
2
60'

Pierwszy drybling Adama Ounasa na prawej stronie. Marokańczyk dośrodkował, ale bardzo niecelnie.

2
1
1
58'

Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Adam Ounas.

3
1
2
1
1
58'

Na boisku znowu leży Dries Mertens i potrzebuje wsparcia medyków. Tym razem nie obędzie się bez zmiany.

1
1
4
56'

Bałagan w obronie, bałagan i w taku. Roma bez większego pomysłu ruszyła na bramkę Napoli. Pogubił się Diego Perotti na lewej stronie i stracił piłkę.

2
1
2
54'

Gol! Strzelił Simone Verdi. Asystował mu Fabian Ruiz.

Roma wygląda naprawdę źle. Lewą stroną uciekł niepilnowany przez nikogo Fabian Ruiz. Hiszpan mógł biec, biec... i biec dalej. Żaden z rzymian nie potraktował rywala poważnie. A ten dośrodkował w pole karne do Verdiego. Włoch uderzył z kilkunastu metrów i 3:1 dla Napoli.

34
18
5
2
3
52'

Dries Mertens dośrodkował z rzutu rożnego. Głową uderzył Nemanja Maksimović, ale tym razem Robin Olsen nie miał dużych problemów z obroną.

1
1
2
1
2
51'

Dobra interwencja Federico Fazio. Obrońca zatrzymał Arkadiusza Milika, który wbiegł w pole karne do podania prostopadłego od Driesa Mertensa. Zawodnik Romy zasłonił ciałem uderzającego napastnika Napoli.

2
1
2
2
1
50'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Jose Callejon.

I Napoli wróciło na prowadzenie! Callejon dośrodkował z prawej strony, a Mertens dopełnił formalności i wtoczył piłkę do siatki. Koszmarny błąd popełnił Robin Olsen. Szwed miał naprawdę dużą szansę, żęby przeciąć podanie.

30
19
6
5
5
47'

Kostas Manolas z aptekarską dokładnością interweniował na prawej stronie. Grek precyzyjnym wślizgiem odebrał piłkę Simone Verdiemu.

2
1
2
3
46'

Wracamy na drugą połowę. Przy piłce goście z Neapolu.

2
45+4'

Gol! Strzelił Diego Perotti.

Roma wraca z zaświatów! Perotti oddał płaski strzał w okolice słupka i mecz zaczyna się od nowa!

12
8
7
23
34
45+3'

Rzut karny dla Romy! Nie wiemy jeszcze czy chodzi o zagranie ręką Mario Ruiego czy pechową interwencję Aleksa Mereta, który próbował odebrać piłkę Patrikowi Schickowi.

4
2
5
11
8
45+2'

Fabian Ruiz przejął piłkę wybitą po rzucie rożnym. Zwiódł rywala i oddał niezbyt mocny strzał z dystansu. Robin Olsen niewzruszony.

1
1
45+1'

Jose Callejon przejął na prawej stronie pola karnego dośrodkowanie od Simone Verdiego. Hiszpan uderzył z powietrza. Piłkę zablokował Aleksandar Kolarov.

1
2
1
45'

1
1
45'

Simone Verdi dzisiaj próbuje i próbuje. Tym razem Włoch porwał się na strzał ze znacznego dystansu. Robin Olsen spokojnie broni.

2
1
43'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Milik za faul na Schicku.

3
1
2
9
41'

Simone Verdi wyprowadził atak Napoli na lewej stronie i schodził do środka. Podanie Włocha niezbyt precyzyjne, próboł interweniować Edin Dzeko, ale skiksował. Sytuację ratował Jose Callejon. Hiszpan uderzył z dystansu, ale wprost w rywala.

1
2
40'

Diego Perotti rozegrał piłkę z Aleksandarem Kolarovem na lewej stronie pola karnego i dośrodkował. Na posterunku zawodnicy Napoli, który wyjaśnili sytuację.

2
1
37'

Żółtą kartkę otrzymał Kostas Manolas. Faulowany Fabian Ruiz.

2
3
2
2
36'

Było tak blisko! Napoli ruszyło z kontrą, Dries Mertens dośrodkował, a Arkadiusz Milik trafił z kilku metrów do bramki! Niestety, Polak był na minimalnym spalonym.

2
34'

Koszmarnie wykonany rzut rożny przez Jose Callejona. Hiszpan próbował płasko dośrodkować wzdłuż linii autu bramkowego. No cóż... Nie udało się.

2
1
2
2
2
33'

I odpowiedź Romy. Centra z prawej strony boiska i szansę na strzał głową miał Diego Perotti. 30-latek uderzył niecelnie, obok bramki.

2
1
1
2
1
31'

Świetna interwencja Robina Olsena! Szwed wyczekał i zatrzymał mocny strzał z kilku metrów Simone Verdiego. Zawodnik Napoli wybiegł w pole karne do dośrodkowania Driesa Mertensa z prawej strony.

2
3
1
1
1
28'

Arkadiusz Milik próbował przechwycić piłkę wybitą w kierunku pola karnego Romy. Ta przeszła za bardzo na prawą stronę, Polakowi zabrakło centymetrów, żeby przejąć niecelne dogranie.

4
3
5
2
4
28'

Nieudana próba rzymian. Piłka wybita i Napoli ruszyło z kontrą.

4
3
2
2
5
27'

Będzie rzut rożny dla Romy. Mario Rui zablokował na lewej stronie dośrodkowanie Davide Santona.

11
25'

Napoli na razie ma mecz pod kontrolą. Roma na razie nie dojechała, albo... nie przestawiła zegarków.

3
2
1
2
2
22'

Rzut wolny na połowie Napoli. Daniele De Rossi zagrywał ręką.

5
1
1
2
1
19'

Kalidou Koulibaly na posterunku. Davide Santon dośrodkowywał z prawej strony. Po chwili Senegalczyk zatrzymał strzał Bryana Cristante.

4
2
1
1
1
18'

Pierwsza okzja Romy. Dośrodkowanie z prawej strony, ale niecelnie głową uderzył Steven N'Zonzi.

3
1
1
1
1
17'

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Maksimović za faul na Dzeko.

2
2
6
1
1
17'

Roma ma duże problemy z podejściem nawet pod pole karne Napoli. Rzymianie na razie bez ani jednego strzału.

3
2
1
1
1
14'

Ryzykowne zachowanie Kostasa Manolasa. Grek niepewnie interweniował przy wrzutce Mario Ruiego. Zamiast wybić postanowił podać do blisko ustawionego Daniele De Rossiego. A obok czyhał Dries Mertens.

3
2
13'

Żółtą kartkę otrzymał Patrik Schick za faul na Mario Ruim.

5
3
1
12'

Czujny jest Robin Olsen. Szwedzki bramkarz wyprzedził Driesa Mertensa, który próbował zdążyć do dośrodkowania od Allana.

3
5
11'

Mario Rui dośrodkował piłkę w pole karne z lewej strony. Rywale wybili i oddale futbolówkę graczowi Napoli.

2
1
2
10'

Dries Mertens już wrócił na boisko. Carlo Ancelotti nie będzie musiał dokonywać zmiany.

8
3
1
8'

Dries Mertens ucierpiał w starciu z Edinem Dzeko. Belg potrzebuje pomocy medyków.

2
7
4
4
6'

Napoli złapało wiatr w żagle. Arkadiusz Milik wypuścił Jose Callejona na prawym skrzydle. Hiszpan dośrodkował do Simone Verdiego, który nie wygrał walki w polu karnym z rywalem.

8
4
2
5'

Tymczasem Napoli ruszało z kolejną akcją. Kostas Manolas był na posterunku i uprzedził Driesa Mertensa.

3
2
1
4
3
14:44

Milik to kolejny Polak, który w ten weekend zdobył bramkę w ligach zagranicznych. Wczoraj trafienie Roberta Lewandowskiego uratowało remis Bayernu.

10
2
4
3
2
2'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Simone Verdi.

Zabójcza skuteczność wicemistrzów Włoch! Pierwszy atak i bramka! Verdi podciął piłkę i zagrał do Milika w pole karne. Polak popisał się niezłym przyjęciem, obrócił się, wyprzedził Federico Fazio i precyzyjnie uderzył obok słupka. 1:0 dla Napoli.

259
118
40
8
9
2'

Elseid Hysaj faulowany na połowie Napoli.

5
1
4
5
3
1'

Roma szybko straciła piłkę. Napoli rozgrywa na własnej połowie. Dużo niedokładności i chaosu w pierwszych sekundach.