Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

6
6
4
90'

Tym razem faul przed polem karnym na Simone Verdim. Piłkarze Napoli mają szansę na wyrównanie z rzutu wolnego.

6
4
5
2
4
88'

Przewinienie Arkadiusza Milika na Matiasie Silvestrze. Reprezentantowi Polski nie udało się wywalczyć piłki w polu karnym beniaminka.

2
3
2
4
3
85'

Przeprosił Allan za swoje zachowanie. Brazylijczyka poniosło i piłka po jego próbie przelobowania Ivana Provedela wylądowała poza boiskiem.

5
4
2
2
3
84'

Czekają kibice Napoli na jakiś indywidualny przebłysk. Zespołowe działania podopiecznych Carlo Ancelottiego wyglądają nędznie.

2
2
1
2
5
82'

Zdaniem sędziego czysto interweniowali przyjezdni we własnym polu karnym. Diego Farias został wzięty w kleszcze przez Kalidou Koulibaliego oraz Jose Callejona. Zgodnie z przepisami poradził sobie reprezentant Senegalu.

1
2
1
4
79'

Ivan Provedel zastępuje Bartłomieja Drągowskiego bez zarzutu. Pewny chwyt dublera Polaka po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Empoli przybliża się do zwycięstwa z wicemistrzem Włoch.

2
2
3
2
2
76'

Napoli. Schodzi: Kevin Malcuit. Wchodzi: Simone Verdi.

Kevin Malcuit #2
4
2
2
1
1
75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu. Niewiele wniosła do gry Napoli podwójna zmiana Carlo Ancelottiego. To Empoli miało kolejną sytuację podbramkową i przyjezdnych ratował Alex Meret w pojedynku z Diego Fariasem.

3
1
2
2
2
72'

Francesco Caputo zerwał się do biegu po podaniu Diego Fariasa, jednak w drodze do futbolówki staranował Sebastiano Luperto. Gwizdek sędziego i grę wznowił wicemistrz Włoch.

1
70'

Krótka przerwa w grze po zderzeniu Juniora Hameda Traore z Piotrem Zielińskim.

2
2
1
1
1
66'

Domenico Maietta sam zabrał piłkę gościom i sam zakończył swoją indywidualną szarżę. Uderzenie defensora Empoli ponad bramką Alexa Mereta.

3
2
1
65'

Piotr Zieliński próbował skompletować dublet. Zamknął on dośrodkowanie i bez chwili zastanowienia strzelił po ziemi nieznacznie obok bramki Ivana Provedela.

5
2
1
3
63'

Zamieszanie po dośrodkowaniu Empoli z rzutu rożnego. Niepotrzebnie strzelał Francesco Caputo, ponieważ za plecami najlepszego napastnika beniaminka był jeszcze jeden lepiej ustawiony kompan.

1
1
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Marko Pajac za zagranie piłki ręką.

Empoli FC
3
2
60'

Podopieczni Carlo Ancelottiego z trudem przechodzą do ataku. Po podwójnej zmianie Dries Mertens ma wziąć na siebie odpowiedzialność za atakowanie w komitywie z Arkadiuszem Milikiem.

1
58'

Napoli. Schodzi: Amin Younes. Wchodzi: Fabian Ruiz.

5
3
4
1
57'

Napoli. Schodzi: Amin Younes. Wchodzi: Dries Mertens.

56'

Gospodarze ponownie w korzystniejszej sytuacji od swojego przeciwnika. Carlo Ancelotti prawdopodobnie wprowadzi jednocześnie z ławki rezerwowych na boisko dwóch zmienników.

1
3
1
2
53'

Gol! Strzelił Giovanni Di Lorenzo. Asystował mu Ismael Bennacer.

Aktywna gra zespołu z Empoli po przerwie potwierdzona drugim golem. Tym razem już bez udziału Piotra Zielińskiego. Po rzucie rożnym najsprytniejszy w polu karnym Napoli okazał się Giovanni Di Lorenzo.

27
50'

Żółtą kartkę otrzymał Hamed Junior Traore za przytrzymanie przeciwnika.

Hamed Junior Traore #8
Empoli FC
1
1
2
1
50'

Empoli nie zniechęciło się do atakowania. W przerwie przygotowało nowe pomysły na zagrożenie wicemistrzowi Włoch. Już dwa uderzenia gospodarzy po powrocie z szatni na boisko. Jedno z nich celne i interweniował Alex Meret.

2
1
1
1
47'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Milik za próbę wymuszenia rzutu karnego.

6
3
5
5
14
46'

2
Czy Piotr Zieliński strzeli drugiego gola po przerwie?
5
8
2
2
1
45+3'

Jeszcze szansa na zdobycie prowadzenia w czasie doliczonym do pierwszej części. Piłka przeturlała się nieznacznie obok bramki Ivana Provedela po uderzeniu Adama Ounasa.

5
3
2
5
3
45'

Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

6
5
5
7
5
44'

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Asystował mu Arkadiusz Milik.

Nie popisał się reprezentant Polski przy golu Empoli, miał pecha, ale już w pierwszej połowie zrehabilitował się w stu procentach. Nawet z nawiązką! Perfekcyjne, cudowne uderzenie zza pola karnego. Ivan Provedel nie miał szans na zatrzymanie lecącej jak pocisk piłki.

257
124
45
11
13
41'

Empoli. Schodzi: Rade Krunić. Wchodzi: Matteo Brighi.

6
2
6
2
4
40'

Rade Krunić doznał urazu i będzie potrzebna zmiana w składzie Empoli.

1
4
2
1
38'

Genialna interwencja Alexa Mereta. Bramkarz Napoli uratował skórę uczestnika Ligi Europy. Nie dał się pokonać uderzeniem z bliska przez Francesco Caputo. To była stuprocentowa szansa podbramkowa najlepszego snajpera Empoli.

2
2
2
35'

Empoli rozsądnie po zdobyciu prowadzenia, tymczasem drużyna z Neapolu jakby pozbawiona energii w pierwszej połowie. Kilka prób przyjezdnych nie przestraszyło Ivana Provedela.

3
1
1
2
1
33'

Żółtą kartkę otrzymał Kalidou Koulibaly za ostre przewinienie.

1
1
5
4
28'

Gol! Strzelił Diego Farias.

Niefortunny powrót Piotra Zielińskiego do Empoli. Odbita od reprezentanta Polski piłka po strzale Diego Fariasa kompletnie zaskoczyła Alexa Mereta. Nie przydał się były pomocnik Empoli w defensywie i przypadkiem pomógł byłemu zespołowi objąć prowadzenie.

13
8
12
24
37
26'

Arkadiusz Milik główkował bardzo niecelnie po wrzutce Kevina Malcuita z prawego skrzydła. Ivanowi Provedelowi pozostało odprowadzić futbolówkę wzrokiem poza boisko.

4
3
1
5
6
24'

Alex Meret nie miał problemu z zatrzymaniem piłki po uderzeniu zza pola karnego. Anemiczna to była próba.

2
1
1
1
21'

Arkadiusz Milik złożył się do strzału między dwoma przeciwnikami i próbował wepchnąć piłkę do bramki Ivana Provedela po dośrodkowaniu Mario Ruiego z lewego skrzydła. Odrobinę za mało było tam miejsca, żeby soczyście uderzyć.

5
1
1
2
19'

Amin Younes próbował strzelić gola w trzecim meczu z rzędu. Piłka po akcji indywidualnej i technicznym uderzeniu Niemca poszybowała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką bramki Ivana Provedela.

1
1
17'

Dośrodkowanie Marko Pajaca z lewego skrzydła było łatwe do zatrzymania dla Kalidou Koulibaliego. Senegalczyk zainicjował kolejne rozegranie pozycyjne zespołu Carlo Ancelottiego.

1
1
1
18:57

13'

Ivan Provedel poradził sobie z chytrym dośrodkowaniem Piotra Zielińskiego. Bramkarz Empoli na razie bez zarzutu, a zanim ustąpił miejsca w jedenastce Bartłomiejowi Drągowskiemu, zasłynął z karygodnych pomyłek.

11'

Gra przerwana z powodu spalonego. Udana pułapka beniaminka i przez zagapienie Amina Younesa akcja Napoli została zahamowana gwizdkiem sędziego.

1
1
8'

Po uderzeniu Francesco Caputo rykoszet i gospodarzom udało się wywalczyć tylko rzut rożny. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu nie było zagrożenia pod bramką Alexa Mereta.

2
1
6'

Uderzenie Piotra Zielińskiego zza pola karnego w dobrze ustawionego Ivana Provedela. Premierowa próba byłego gwiazdora Empoli.

1
3
5'

Arkadiusz Milik próbował strzelić gola po podaniu swojego ulubionego asystenta Jose Callejona. Wmieszał się w akcję dubler Bartłomieja Drągowskiego.

3
4
2
1
3'

Napoli w nietypowych dla siebie strojach, ponieważ błękitno-granatowe trykoty zabrali gospodarze. Podopieczni Carlo Ancelottiego pracują nad rozmontowaniem defensywy beniaminka.