Serie A: 32. kolejka
14 kwi 2019 18:00
90'

Gol! Strzelił Bostjan Cesar. Asystował mu Sofian Kiyine.

Strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i to jest trafienie honorowe na pożegnanie Chievo Werona z elitą.

20
87'

Efektowna interwencja Stefano Sorrentino. Po podaniu Arkadiusza Milika strzelił niebezpiecznie Dries Mertens, ale nie pokonał 40-latka.

2
2
6
2
3
85'

Nieudane dośrodkowanie Faouziego Ghoulama. Piłka ominęła wszystkich zawodników w polu karnym Chievo Werona, któremu pozostało kilka minut bez świadomości bycia spadkowiczem.

3
81'

Gol! Strzelił Kalidou Koulibaly.

Trzecia bramka. Z Chievo Werona można grać na zwolnionych obrotach, a i tak strzelić trzy gole. Kalidou Koulibaly dopadł do piłki wybitej za krótko po rzucie rożnym i huknął do siatki bezradnego Stefano Sorrentino.

45
26
8
9
5
81'

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Simone Verdi.

6
5
3
3
2
80'

Chievo. Schodzi: Mariusz Stępiński. Wchodzi: Sofian Kiyine.

8
78'

Chievo Werona skoncentrowane na defensywie tak żeby nie stracić kolejnych bramek. David Ospina wykazał się raz w drugiej połowie, a do jej końca pozostało zaledwie kilkanaście minut.

2
3
3
2
6
74'

Chievo. Schodzi: Riccardo Meggiorini. Wchodzi: Sergej Grubac.

Sergej Grubac #25
4
3
3
3
4
73'

Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Amin Younes.

3
3
3
7
2
72'

Stefano Sorrentino interweniował po mocnym uderzeniu Jose Callejona. Tylko korner dla Napoli, a trener Carlo Ancelotti przygotowuje drugiego zmiennika.

3
2
4
2
70'

Bezpieczna stała się przewaga zespołu z Neapolu. Trudno wierzyć w jakikolwiek zwrot akcji w Weronie.

3
1
4
67'

Napoli. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Allan.

8
5
5
1
2
67'

Chievo. Schodzi: Emanuel Vignato. Wchodzi: Medhi Leris.

3
64'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Piotr Zieliński.

Polskie trafienie w Weronie! Arkadiusz Milik miał dużo miejsca, jeszcze więcej czasu i pokonał Stefano Sorrentino perfekcyjnym uderzeniem z dystansu. Weteran nie zdążył do piłki, więc reprezentant Polski cieszy się z 17. gola na ligowym froncie.

2
62'

Po akcji Lorenzo Insigne strzelił Arkadiusz Milik. Blisko reprezentanta Polski był Bostjan Cesar i utrudnił do maksimum oddanie uderzenia do bramki napastnikowi Napoli.

2
3
4
1
9
60'

Chievo jak to Chievo próbuje atakować, ale niewiele z tego wynika.

1
1
3
2
1
58'

Spokojnie przybliża się do zwycięstwa SSC Napoli, ale jego gra nie rozbudza optymizmu przed rewanżem z Arsenalem.

5
2
4
1
2
55'

Łatwa piłka do złapania po dośrodkowaniu Perparima Hetemaja.

1
1
1
54'

Riccardo Meggiorini zatrudnił Davida Ospinę płaskim strzałem. Kolumbijczyk na dodatek ucierpiał wskutek agresywnego ataku Mariusza Stępińskiego, który liczył na dobitkę.

1
1
2
1
2
51'

Mocne uderzenie Driesa Mertensa po podaniu Jose Callejona ponad bramką Stefano Sorrentino. Domagał się podania Arkadiusz Milik, ale doświadczony Belg zdecydował się na samodzielne zakończenie ataku.

3
2
4
3
5
50'

Elseid Hysaj obił piłkę o nogi Mariusza Stępińskiego podczas pojedynku na połowie Napoli. Futbolówka dla wicemistrza Włoch.

4
1
49'

Piotr Zieliński przechwycił piłkę w centrum boiska, ale po zrobieniu 10 kroków stracił ją na rzecz przeciwnika.

4
3
3
1
1
47'

Publiczność domagała się od sędziego odgwizdania rzutu karnego dla Chievo Werona po pojedynku Riccardo Meggioriniego z Vladem Chirichesem.

1
3
4
2
3
46'

2
45'

Pobudka. Fabian Ruiz obudził wszystkich niebezpiecznym strzałem z dystansu nieznacznie obok bramki Stefano Sorrentino.

3
1
1
2
41'

Lorenzo Insigne dał się zablokować. Piłka poleciała ponad bramką Stefano Sorrentino po tym jak odbiła się od Assane'a Diousse. Jeszcze korner i po dośrodkowaniu sędzia odgwizdał faul Kalidou Koulibaliego.

3
1
39'

Wysoki pressing Chievo Werona. Nie potrafili przyjezdni bezpiecznie wyprowadzić piłki i nieomal ją przejął Riccardo Meggiorini. Denerwuje się Carlo Ancelotti.

4
4
1
1
2
35'

Ponownie Mariusz Stępiński w polu karnym przeciwnika, ale tam jest jak skała Kalidou Koulibaly.

3
2
2
3
3
34'

Kalidou Koulibaly nie pozwolił na strzał głową Mariuszowi Stępińskiemu. Były napastnik Nantes próbować zatrudnić Davida Ospinę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

1
3
31'

Podania podopiecznych Carlo Ancelottiego. Spotkanie w mało imponującym tempie.

3
3
5
3
6
28'

Gwizdek sędziego, który zauważył faul atakującego Perparima Hetemaja na przeciwniku w polu karnym. W ten sposób Chievo Werona zmarnowało rzut wolny wywalczony przez Mariusza Stępińskiego w pojedynku z Vladem Chirichesem.

1
1
3
3
2
27'

Arkadiusz Milik! Pierwsza szansa reprezentanta Polski na pokonanie Stefano Sorrentino. Strzał z trudnej pozycji, z ostrego kąta, obok bramki Chievo Werona.

2
3
3
2
4
25'

Vlad Chiriches mógł być drugim środkowym defensorem Napoli z golem w Weronie. Po wrzutce z rzutu wolnego miał dużo wolnej przestrzeni, ale beznadziejnie ułożył głowę.

3
24'

Napoli pozostaje w posiadaniu piłki. Trzyma ją oraz przeciwników w żółtych koszulkach w bezpiecznej odległości od bramki Davida Ospiny.

1
1
1
1
22'

Jose Callejon sfaulowany przez sędziego. Skończyło się na śmiechu. Na szczęście Hiszpan nie doznał żadnej kontuzji.

3
5
4
1
1
18'

Piotr Zieliński zabrał piłkę Mariuszowi Stępińskiemu na obrzeżach pola karnego Napoli. Szykował się do uderzenia napastnik Chievo Werona, ale wpadł na rodaka.

7
7
6
3
4
16'

Gol! Strzelił Kalidou Koulibaly. Asystował mu Dries Mertens.

Napoli potrzebowało kwadransa na strzelenie gola najgorszemu klubowi ligi. Blisko piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego byli Kalidou Koulibaly oraz Arkadiusz Milik. Strzelił z bliska Senegalczyk i nie było szansy na zatrzymanie futbolówki przez Stefano Sorrentino.

34
29
14
7
7
14'

Piłka odbiła się od słupka po uderzeniu z ostrego kąta Driesa Mertensa. Następnie wyszła w pole i pozostała w posiadaniu Azzurrich.

1
2
2
2
3
12'

Wymiana podań Arkadiusza Milika z Lorenzo Insigne na obrzeżach pola karnego Chievo Werona. Reprezentant Włoch poczuł się zobowiązany do oddania strzału, tyle że byli tam jeszcze obrońcy w żółtych koszulkach.

1
11'

Akcja oskrzydlająca Faouziego Ghoulama. Po jego dośrodkowaniu strzelił Dries Mertens podobnie jak kilka minut temu Piotr Zieliński wyraźnie ponad bramką Stefano Sorrentino.

1
1
1
1
10'

Nie zarysowała się jeszcze wyraźna przewaga wicemistrza Włoch.

1
1
1
1
1
8'

Faouzi Ghoulam poradził sobie z będącym blisko Perparimem Hetemajem i wyekspediował futbolówkę po wrzutce Emmanuele Giaccheriniego.

1
1
1
2
7'

Arkadiusz Milik przysiadł na boisku, żeby rozwiązać problem ze sznurowadłem.

1
4
1
5
3
6'

Po zgraniu Driesa Mertensa strzelił zza pola karnego Piotr Zieliński. Piłka po uderzeniu reprezentanta Polski poleciała ponad bramką Stefano Sorrentino.

1
1
3
1
1
4'

Nieudane ataki obu klubów na początku konfrontacji. W posiadaniu piłki głównie podopieczni Carlo Ancelottiego.

2
2
3
3
3
2'

Napoli w błękitnych koszulkach i białych spodenkach. Również przeciwnik przyjezdnych w klasycznych, żółtych kompletach strojów.

3
3
2
3
2
Czy Arkadiusz Milik strzeli gola w meczu z Chievo Werona?