RPA U-20
53' Thabiso Monyane 90+2' Thabo Moloisane
Portugalia U-20
19' Rafael Leao
1:1

Koniec! Portugalia pożegnała się z mundialem, podobnie jak RPA. Płaczą gracze z Europy.

Końcowe sekundy meczu. Dramat Portugalii, która jest już niemal dwoma nogami za burtą mundialu.

Z kilku metrów uderzał Martelo, piłka trafiła jednak w boczną siatkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Thabo Moloisane.

Sędzia doliczył 6 minut.

Desperackie ataki Portugalczyków. Duża nerwowość, niewiele czasu. Czyżby koniec turneju dla Portugalii?

Kolejna przerwa w grze. A sekundy Portugalczykom uciekają.

Portugalia przy remisie 1:1 jest poza mundialem! Zespół w Europy szuka zwycięskiej bramki.

Portugalia U-20. Schodzi: Jota. Wchodzi: Pedro Neto.

Dwukrotnie groźnie było pod bramką Portugalii. Dobrze w bramce zachował się Virginia.

Coraz mniej czasu na zdobycie zwycięskiej bramki mają Portugalczycy. Tymczasem gracze RPA zaczynają zagrażać rywalom i...

Szybka akcja graczy RPA, strzał Khanyi'ego obronił bramkarz.

RPA U-20. Schodzi: Thakgalo Leshabela. Wchodzi: Muzomuhle Khanyi.

Portugalczycy szukają zwycięskiego gola. RPA w coraz głębszej defensywie.

Do piłki w polu karnym nie doszedł Khulekani Kubheka, Queiros uderzał głową, ale trafił w poprzeczkę!

Niespodziewanie z pola karnego uderzał Trincao, bramkarz po raz kolejny świetnie obronił.

Portugalia U-20. Schodzi: Nuno Santos. Wchodzi: Pedro Martelo.

RPA U-20. Schodzi: Oswin Appollis. Wchodzi: Njabulo Blom.

Optyczna przewaga Portugalii, RPA stara się szukać swoich szans w kontrach.

Nie ma gola! Jota! Mocny strzał Joty w lewy róg. Bramkarz wyczuł jego intencje i odbił piłkę!

I mamy rzut karny dla Portugalii! Zagranie ręką zawodnika z Afryki.

Kolejna analiza VAR. Tym razem ręką w polu karnym zagrał gracz z RPA.

Z pola karnego płaski strzał oddał Trincao, bramkarz pewnie interweniował.

Portugalia U-20. Schodzi: Ruben Vinagre. Wchodzi: Moura.

Gol! Strzelił Thabiso Monyane. Trzy kroki do tyłu, trzy do przodu. Strzał i pewny gol! 1:1!

Rzut karny dla RPA za zagranie ręką Portugalczyka. To decyzja arbitra po analizie zapisu wideo!

Mamy analizę VAR, w wozie poza stadionem wszystko warczy i huczy.

Zawodnicy z RPA domagali się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką. Sędzia nakazał grać dalej.

Podobnie jak na początku mecz tak i teraz RPA stara się atakować. Do czasu aż zacznie brakować sił.

Wracamy do gry!

Przerwa. Początek był wyrównany, po golu dla Portugalii zespół z Europy kontrolował przebieg meczu.

Sędzia doliczył minutę do 1. połowy.

Do przerwy w meczu w Bielsku-Białej już raczej nic się nie wydarzy. Portugalczycy wyraźnie oszczędzają siły przed fazą pucharową.

Jedna z nielicznych w ostatnich minutach akcji RPA. Strzał z dystansu Kodisanga poszybował daleko od celu.

Leao świetnie przyjął piłkę, dzięki czemu wypracował sobie pozycję do oddania strzału. Jednak trafił wprost w wychodzącego z bramki Kubhekę!

Obraz meczu nie ulega zmianie. Portugalia kontroluje przebieg potyczki, rozgrywa piłkę na połowę przeciwnika.

Mogło być 2:0. Strzał Joty intuicyjnie odbił bramkarz z Afryki!

Portugalczycy dość szybko zrobili swoje i chyba zaczynają oszczędzać siły. Gracze RPA są jednak nieobliczalny i "krzywdę" przeciwnikom mogą jeszcze uczynić.

Niewiele dzieje się na boisku. Portugalia utrzymuje się przy piłce, RPA niewiele potrafi zdziałać.

Po objęciu prowadzenie Portugalczycy grają dużo spokojniej. RPA nie potrafi odpowiedzieć rywalom.

Gol! Strzelił Rafael Leao. Asystował mu Thierry Correia. Z prawej strony dosrodkował Correia, fatalnie zachował się obrońca, który przepuścił piłkę. Przyjął ją Leao i szpicem buta wbił do siatki z pięciu metrów. 0:1!

Przed polem karnym do piłki doszedł Gedson Fernandes, futbolówka poszybowała daleko od celu.

Uderzał Jota, piłka zatrzymała się na jednym z graczy z RPA.

Trincao głową uderzał z pięciu metrów. Trafił jednak w nogi bramkarza.

Wyrównany początek. RPA chce sobie dać szansę na wyjście z grupy. Musi jednak wysoko wygrać z Portugalią.

Po dośrodkowaniu z rogu głową tuż ponad bramką z pięciu metrów uderzył Appollis.

Kolejna próba Portugalii. Strzał Trincao poszybował daleko od celu.

Fernandes uderzył z ok. 30 metrów, Kubheka na raty złapał strzał.

Pierwsza akcja RPA. Dogranie w okolice pola karnego, tam z pierwszej piłki uderzył Kodisang. Futbolówka minęła bramkarza, ale minęła słupek o centymetry.

Żywe pierwsze minuty meczu. Portugalia uzyskała przewagę, sprzed pola karnego uderzył Jota. Dwa metry obok słupka.

Gramy!

Mecz poprowadzi Alexis Herrera (Wenezuela).

Kto wygra mecz?

Zespół Republiki Południowej Afryki pierwsze dwa mecze grupowe przegrał, ale wciąż ma szansę na wyjście z grupy. Portugalia jedno spotkanie wygrała i do zapewnienia sobie gry w fazie pucharowej potrzebuje punktu.