0:1
Zakończony
Arsenal FC
90+1'

Mogła być druga w tym meczu bramka z rzutu wolnego. Nie ma już na boisku Alexandre'a Lacazette'a, więc mógł strzelić Henrich Mchitarjan. Niezła próba, ale nieco za wysoko i nie musiał interweniować Alex Meret.

8
7
7
8
6
90'

Jeszcze trzy minuty.

9
2
1
4
90'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Jose Callejon za faul blisko linii własnego pola karnego.

4
2
2
3
2
87'

Ostatnie minuty regulaminowego czasu. Nie ma czego doliczać, pora kończyć. Arsenal pozostaje w grze o europejski puchar.

3
2
4
4
7
85'

Rozgoryczeni kibice Napoli i trudno im się dziwić. Niby blisko, a jednak daleko od najlepszych w Europie.

8
6
2
8
3
83'

Alex Iwobi zakończył strzałem akcję budowaną z Pierre'm-Emerickiem Aubameyangiem. Poprzeczka, tyle że już po gwizdku sędziego. Gra przerwana z powodu spalonego.

5
3
2
2
2
81'

Kalidou Koulibaly w roli środkowego napastnika. Obok Senegalczyka byli zawodnicy Arsenalu i nie pozwolili na dobre uderzenie głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

6
5
7
5
6
80'

Nie potrafi strzelić gola Napoli. Może strzeli sobie samobójczego Arsenal. Trochę stracił orientację w przestrzeni Nacho Monreal i "uderzył" w kierunku własnej bramki po dośrodkowaniu Mario Ruiego. Ratował skórę swojego kompana Petr Cech.

5
6
8
5
5
77'

Jest też na boisku Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski zmienił szybko kierunek biegu przed polem karnym, ułożył sobie piłkę na lewej stopie i oddał fatalne uderzenie. Anemiczne, a na dodatek niecelne.

9
7
6
4
8
74'

Żółtą kartkę otrzymał Petr Cech za opóźnianie wznowienia gry.

Arsenal FC
11
2
3
3
6
74'

Liczba sytuacji podbramkowych Arkadiusza Milika już taka, że wypadałoby z jedną wykorzystać.

9
17
3
5
8
73'

Ponownie Arkadiusz Milik. Po płaskim dośrodkowaniu Mario Ruiego mógł śmiało kopnąć piłkę z bliska do bramki, tyle że wyglądał na zaskoczonego, źle ułożył ciało i nie zaszkodził Petrowi Cechowi.

4
4
5
2
6
72'

Strzela Arkadiusz Milik, ale nie do siatki. Przed momentem reprezentant Polski próbował zmieścić futbolówkę z dystansu w okienku Petra Cecha. Uciekła ona jednak poza lustro bramki Arsenalu.

4
3
6
2
3
71'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Faouzi Ghoulam. Wchodzi: Mario Rui.

69'

Efektowna bramka Alexandre'a Lacazette'a z rzutu wolnego nadal jedyną w rewanżu.

6
3
1
2
1
68'
ZMIANA
67'

Po rzucie rożnym niecelne uderzenie Jose Callejona.

7
2
2
1
2
66'

Odnalazł się Arkadiusz Milik. Dostał piłkę będąc w polu karnym Arsenalu, odwrócił się z nią i oddał uderzenie. Był rykoszet, dlatego sędzia przyznał jeszcze Napoli korner.

2
63'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił głową Vlad Chiriches wyraźnie obok bramki Petra Cecha. Kontrolowali sytuację piłkarze z Londynu.

6
1
1
2
6
62'

Zrozpaczony jest Lorenzo Insigne stanem dwumeczu i reakcją trybun na jego grę.

5
4
4
3
3
61'
ZMIANA

Arsenal. Schodzi: Granit Xhaka. Wchodzi: Mohamed Elneny.

7
1
3
3
3
60'
ZMIANA

Napoli. Schodzi: Lorenzo Insigne. Wchodzi: Amin Younes.

60'

Denerwują się neapolitańczycy obecni na trybunach. Dobre podanie otwierające dostał Lorenzo Insigne, ale strzelił jak młodszemu bratu po rodzinnym obiedzie. Bez problemu interweniował Petr Cech.

5
4
3
1
3
58'

Alex Meret zatrzymał piłkę nogami na linii bramkowej po strzale z bliska. Nie było to bardzo niebezpieczne, ale kolejne celne uderzenie na koncie londyńczyków.

5
2
1
2
4
56'

Piłka po raz drugi tego wieczoru w bramce Arsenalu i ponownie gol nieuznany. Tym razem niezadowolony jest Dries Mertens, który strzelił z bliska po zgraniu Kalidou Koulibaliego. Senegalczyk na spalonym.

10
7
3
4
7
55'

Skłamie ten, kto powie, że w tym meczu jest aktualnie jakaś dramaturgia. Może dodałby pikanterii gol Napoli.

5
2
53'

Podanie przecinające pole karne Arsenalu. Zorganizowali się na czas przyjezdni i nie pozwolili Napoli zakończyć ataku uderzeniem.

7
4
2
2
4
52'

Wymiana podań gospodarzy w bezpiecznej odległości od obu bramek.

4
5
3
3
50'

Ogromne szczęście Azzurrich pomieszane z przebłyskiem geniuszu Alexa Mereta. Po przeciwnej stronie boiska do takich cudów nie dochodzi, ponieważ nie musi.

3
4
2
48'

Gorąco w polu karnym Napoli. Alex Meret zgłosił kandydaturę do najlepszej parady tej edycji Ligi Europy. Po akcji przeprowadzonej przez Alexandre'a Lacazzette'a oraz Henricha Mchitarjana pozostało skierować piłkę z bliska do pustej bramki Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi. Zlekceważył to były napastnik Borussii Dortmund i nadział się na robinsonadę Włocha.

5
1
1
1
2
47'

Fabian Ruiz strzelił sprzed pola karnego ponad bramką Petra Cecha. Hiszpan chybił po rajdzie oraz podaniu Lorenzo Insigne.

2
3
1
1
5
46'

Gra wznowiona.

13
4
1
2
2
46'
ZMIANA
20:43

Za moment druga połowa rewanżu. Napoli nadal pod wozem.

3
45+3'

Strzał z linii pola karnego w gęsto ustawionych obrońców Arsenalu. Z poświęceniem bronią swojego prowadzenia podopieczni Unaia Emery'ego.

5
3
3
1
1
45'

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

13
8
6
3
3
45'

Arkadiusz Milik nie oddał strzału głową po wrzutce Lorenzo Insigne. Denerwuje się napastnik Napoli, wzrusza ramionami i wznosi okrzyki, ale to nie pomaga.

1
2
4
4
14
45'

Celny strzał! Petr Cech miał trzy sekundy na przygotowanie się do złapania piłki, ale statystycy, choć z niesmakiem, muszą to zapisać gospodarzom.

3
5
2
1
3
43'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Insigne za dotknięcie piłki ręką i odkopnięcie jej po gwizdku.

4
1
5
6
6
42'

Wrzutki w pole karne Arsenalu. Nikt nie potrafi tego zamknąć celnym strzałem. Petr Cech interweniował raz i od tego czasu ma wolne. Nie zatrudnił go Jose Callejon uderzeniem z woleja po wrzutce Lorenzo Insigne.

4
3
2
2
6
40'

Alexandre Lacazette przybliżył Arsenal do pierwszego w historii zwycięstwa na Stadio San Paolo.

10
3
2
2
6
38'

Napoli potrzebuje czterech goli do awansu. Chyba pozamiatane, chociaż sport uczy wstrzymywania się z wyrokami.

7
4
2
16
6
36'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Alexandre Lacazette.

Szansa wykorzystana przez samego poszkodowanego. Alexandre Lacazette pomyślał, że pokona Alexa Mereta strzałem tam, skąd bramkarz Napoli przyszedł. Francuz perfekcyjnie uderzył z rzutu wolnego. Ominął mur, zaskoczył bramkarza i Arsenal ma cennego gola strzelonego na wyjeździe.

43
25
14
27
71
35'

Stracił jedną możliwość przeprowadzenia zmiany Unai Emery. Po wznowieniu gry ostre przewinienie Nikoli Maksimovicia na napastniku Arsenalu. Szansa na pokonanie Alexa Mereta z rzutu wolnego.

6
2
7
4
6
34'
ZMIANA
33'

Nie, powtórki pokazały, że Piotr Zieliński przeciął nogą powietrze, a przyszły zawodnik Juventusu naciągnął sobie mięsień. Pewne jest, że przerwa w grze trwa.

14
8
7
3
6
32'

Aaron Ramsey usiadł na boisku. Dostał kopniaka, chyba w pośladek, od Piotra Zielińskiego.

13
22
1
1
4
30'

Trochę lepiej wyglądają ataki Napoli w porównaniu z tymi z początku spotkania. Wynik jednak, jak widać, bez zmian.

5
3
3
4
9
28'

Tym razem beznadziejne wykończenie Arkadiusza Milika. Świetna wrzutka Piotra Zielińskiego z drugiej linii, dobre oswobodzenie drugiego reprezentanta Polski i wypadało główkować między słupki. Tymczasem piłka uciekła poza światło bramki Petra Cecha i Milik schował twarz w dłoniach.

5
6
4
10
21
27'

Jubileuszowy występ Lorenzo Insigne.

10
3
4
4
2
26'

Miękka wrzutka w pole karne Kanonierów do Lorenzo Insigne. Trochę za krótkie nogi ma reprezentant Włoch i piłka uciekła mu w miejsce, gdzie mógł ją sprzątnąć Petr Cech.

4
4
2
6
6
24'

Piłka w bramce Petra Cecha po lobie Arkadiusza Milika. Polski gol w Neapolu? Nie. Był minimalny spalony w momencie podania w drugiej linii. Słusznie podniósł chorągiewkę sędzia asystent.

5
22'

Kolejna zepsuta akcja oskrzydlająca wicelidera ligi włoskiej. Na spalonym Faouzi Ghoulam i jego dośrodkowanie nie miało już znaczenia z powodu gwizdka sędziego.

3
2
2
3
2
21'

Przeciągnięte dośrodkowanie z prawego skrzydła. Piłkarze Napoli nie mieli po nim możliwości oddania strzału. Irytuje się Carlo Ancelotti.

3
2
5
2
18'

Pierwsza sytuacja podbramkowa Napoli. Pokazali gospodarze, że są w stanie zagrozić angielskiemu zespołowi.

9
9
1
1
5
17'

Rzut rożny wywalczony przez Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Po nim błyskawiczny kontratak Napoli zakończony strzałem Jose Callejona w Petra Cecha po podaniu Kalidou Koulibaliego. Miało być niebezpiecznie dla Azzurrich, a to oni zagrozili przeciwnikowi.

3
1
2
4
15'

Podnosi się wrzawa ilekroć Napoli próbuje przeprowadzić atak. Problem w tym, że kończą się te akcje w bezpiecznej dla Arsenalu odległości od jego pola karnego.

1
1
1
4
10
13'

W odpowiedzi Arkadiusz Milik ruszył samotnie w kierunku bramki Petra Cecha. W połowie drogi został zatrzymany gwizdkiem przez sędziego, który zauważył faul najskuteczniejszego zawodnika Napoli na Laurencie Koscielnym.

5
1
1
2
3
12'

Sead Kolasinac rozpędził się na lewym skrzydle. Rajd został przerwany w polu karnym przez Vlada Chirichesa, który przytomnie odprowadził piłkę razem z przeciwnikiem poza boisko.

3
2
1
3
9'

Kombinacja angielskiego zespołu w polu karnym Napoli. Takimi akcjami nękał przeciwnia w pierwszym spotkaniu. Na razie w rewanżu radzą sobie Azzurri, ale jak długo to potrwa?

3
3
8
4
8'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało zneutralizowane przez Alexa Mereta. Włoch zaprezentował piąstkowanie, kiedy futbolówka ominęła Alexandre'a Lacazette'a.

2
1
8'

3
2
7'

Odgryzają się podopieczni Unaia Emery'ego. Akcja przeprowadzona przez Ainsleya Maitlanda-Nilesa na prawej stronie boiska została zatrzymana faulem przez Faouziego Ghoulama.

2
2
1
5'

Niedokładnie podają podopieczni Carlo Ancelottiego, co utrudnia przeprowadzenie groźnego dla Arsenalu ataku. Nie dogonili źle zagranych piłek Lorenzo Insigne oraz Jose Callejon.

4
1
1
1
1
3'

Lorenzo Insigne cofnął się głęboko po piłkę. Zamiast ją odzyskać, sprowadził do parteru Alexandre'a Lacazette'a. Po rzucie wolnym nie było dużego zagrożenia dla Napoli.

6
4
2
1
1
2'

Napoli w błękitnych koszulkach i białych spodenkach. Przeciwnik wicemistrza Włoch w czerwonych strojach z białymi akcentami. Pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się zbyt głębokim podaniem w pole karne do Lorenzo Insigne.

7
8
5
6
4
Czy Arkadiusz Milik strzeli gola w meczu z Arsenalem?