Lotto Ekstraklasa: 35. kolejka
11 maj 2019 18:00
90+6'

Zadrżała poprzeczka bramki Górnika! Nie mógł wstrzelić się Joan Roman w regulaminowych minutach i także w doliczonym czasie centymetrów zabrakło mu do wyrównania.

18
10
8
3
6
90+4'
90'

Doliczone pięć minut.

6
10
7
20
90'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Jesus Jimenez za protestowanie.

Górnik Zabrze
8
7
5
11
28
89'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Kornel Osyra za brutalny faul blisko chorągiewki i reakcję po nim.

Miedź Legnica
29
13
2
2
3
88'
87'

Nietęga mina Dominika Nowaka. Postanowił porozmawiać ze swoimi asystentami przed ostatnimi minutami meczu.

6
4
4
5
3
84'

Trudno powiedzieć, w jaki sposób Jesus Jimenez nie trafił z trzech metrów do bramki. Nie miał obok siebie przeciwnika, a na dodatek Sosłan Dżanejew był już na łopatkach!

6
1
2
17
6
83'

Mało czasu mają gospodarze na wyrównanie. Na dodatek Górnik Zabrze inteligentnie działa w defensywie.

20
10
3
1
4
79'

Szansa na wyrównanie. Joan Roman nie potrafi przymierzyć w bramkę przeciwnika. Przeszkadza w tym ponadto Dani Suarez, którego trąciła futbolówka po uderzeniu pomocnika Miedzi Legnica.

9
6
1
1
6
76'
75'

5382 kibiców ogląda na żywo mecz. Sympatycy Miedzi Legnica nie mają na razie powodu do zadowolenia.

1
72'

Paweł Bochniewicz zachował się jak rasowy napastnik.

19
8
1
3
69'

Gol! Strzelił Paweł Bochniewicz. Asystował mu Boris Sekulić.

Obrońca otworzył wynik meczu. Paweł Bochniewicz wskoczył przed kompletnie zdezorientowanego Henrika Ojamęę i po dośrodkowaniu Borisa Sekulicia strzelił z bliska do bramki. Górnik na prowadzeniu w Legnicy!

80
30
5
7
12
68'

Igor Angulo odnalazł się na boisku. Najlepszy strzelec Lotto Ekstraklasy trafił z dystansu w dobrze ustawionego Sosłana Dżanajewa.

9
6
3
3
1
66'
66'

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Bochniewicz za ostry faul.

3
1
5
63'

Żółtą kartkę otrzymał Jesus Jimenez za faul na Joanie Romanie blisko linii własnego pola karnego.

3
3
13
62'

Sosłan Dżanajew musiał wykazać się na linii bramkowej po uderzeniu Mateusza Matrasa. Nie daje się pokonać bramkarz Miedzi Legnica.

6
3
1
3
60'

Coraz głośniej jest w Legnicy, ponieważ piłkarze ofensywni zapewniają atrakcje publiczności i pracę bramkarzom.

4
6
1
1
58'

Sosłan Dżanajew interweniował po wrzutce z rzutu wolnego i strzale z bliska Daniego Suareza. Taka jest odpowiedź bramkarza beniaminka na niedawną robinsonadę Martina Chudego.

3
4
2
2
1
56'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Zapolnik za wcześniejsze przewinienie.

3
2
3
9
56'

Żółtą kartkę otrzymał Omar Santana za faul na Szymonie Żurkowskim.

9
2
2
2
54'

Kolejna akcja oskrzydlająca Miedzi Legnica i podnosi się wrzawa na trybunach. Górnika Zabrze ratował Martin Chudy i gospodarze musieli zadowolić się rzutem rożnym.

3
1
2
1
6
52'

Potężnie, ale niecelnie strzelił zza pola karnego Juan Camara. Futbolówka przeleciała z wysoką prędkością ponad bramką Martina Chudego.

1
3
1
komentarz

2
1
49'

Piłka uciekła zawodnikom z Zabrza poza boisko. W tej sytuacji grę wznowił dalekim wykopem od bramki golkiper Miedzi Legnica.

1
46'

1
45+1'

Na zakończenie pierwszej części meczu Juan Camara poczęstował Martina Chudego uderzeniem z dystansu.

1
1
1
1
2
45+1'

1
1
2
45'

Doliczona minuta.

1
2
43'

Akcja Górnika Zabrze przerwana przez sędziego z powodu spalonego. Ostatnie minuty pierwszej części.

3
2
42'

Omar Santana powrócił na boisko. Nie przeszkadza to kontynuować rozgrzewki zawodnikom rezerwowym obu klubów. Trenerzy starają się wywrzeć presję na swoich podstawowych wykonawcach.

3
2
39'

Przerwa w grze spowodowana urazem Omara Santany.

1
2
3
2
3
37'

Była groźna akcja beniaminka i próbował odpowiedzieć na nią Górnik Zabrze. Szymon Żurkowski zatrudnił bramkarza Miedzi Legnica uderzeniem z dystansu.

5
3
1
1
35'

Artur Pikk zdecydował sią na szarżę lewym skrzydłem. Po wymienieniu podań z Juanem Camarą dośrodkował, a piłka trafiła pod nogi Joana Romana. Płaskie uderzenie pomocnika Miedzi Legnica nieznacznie obok bramki. Przebudzili się piłkarze!

9
2
3
2
4
30'

Niebieski do białego, biały do niebieskiego i tak mija czas w Legnicy. Szkoda, ponieważ początkowe 10 minut były dynamiczne.

3
4
5
2
6
29'

Dośrodkowania w pole karne Miedzi Legnica. Duże zamieszanie zostało wyjaśnione przez Rafała Augustyniaka, który podał piłkę głową do własnego bramkarza.

3
1
2
3
4
27'

Sporo osób na trybunach stadionu w Legnicy. Czekają na coś bardziej interesującego niż serwują zawodnicy w ostatnich minutach.

4
1
2
2
2
23'

Kilka minut bez sytuacji podbramkowych. Było jedno niebezpieczne podanie w pole karne Miedzi Legnica, ale przechwycone przez podopiecznych Dominika Nowaka.

1
20'

Dwa nieudane podania, które w założeniu miały być otwierające dla napastników obu drużyn.

2
1
3
5
3
17'

Spoglądają kompani z wyrzutem na Szymona Żurkowskiego. Ponownie strzelił z nieprzygotowanej pozycji zamiast poszukać podaniem lepiej ustawionego kompana z zespołu.

3
2
2
2
7
16'

Płaskie dośrodkowanie Kamila Zapolnika zostało zneutralizowane przez dobrze ustawionego w polu karnym gospodarzy Omara Santanę.

4
1
2
2
5
11'

Kolejna szarża Górników. Szymon Żurkowski przeprowadził rajd w pole karne Miedzi Legnica i zdecydował się na jego solowe zakończenie. Młodzieżowy reprezentant Polski trafił w boczną siatkę.

8
5
9
7
8
10'

Rafał Augustyniak znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie. Efektownym wślizgiem zablokował uderzenie Jesusa Jimeneza. To była w zasadzie pierwsza ofensywna próba Górnika Zabrze.

5
1
3
5
6
8'

Trochę aktywniejsi w ofensywie na początku spotkania są podopieczni Dominika Nowaka.

3
3
1
6
6
7'

Joan Roman huknął zza pola karnego. Była to jeszcze groźniejsza próba niż wspomniana Rafała Augustyniaka. Piłka przeturlała się nieznacznie obok bramki Martina Chudego.

8
2
6
2
7
6'

Rafał Augustyniak ułożył sobie piłkę na prawej stopie przed polem karnym przeciwnika i zdecydował się na uderzenie. Rykoszet, po którym Miedzi Legnica pozostał korner.

1
2
3
1
3
3'

Wrzutka Petteriego Forsella z rzutu wolnego. Poradzili sobie przyjezni z zatrzymaniem piłki i nie dopuścili do uderzenia żadnego zawodnika Miedzi Legnica.

6
5
2
7
3
17:56

Gospodarze w niebieskich strojach, a Górnik Zabrze w białych z czerwono-niebieskimi akcentami.

10
1
1
1
2
Czy Miedź Legnica wygra mecz z Górnikiem Zabrze?

17:29

W poprzedniej kolejce Górnik Zabrze przegrał 1:2 z Wisłą Kraków i była to jego pierwsza porażka po czterech zwycięstwach z rzędu. Trochę lepiej powiodło się podopiecznym Dominika Nowaka, którzy zremisowali bezbramkowo na terenie Korony Kielce.

1
17:29

W bezpośrednich meczach w sezonie zasadniczym kluby nie potrafiły wykorzystać atutu własnego boiska. Górnik wygrał 3:1 w Legnicy, po czym Miedź zwyciężyła 3:1 w Zabrzu. W sobotę drużyny zmierzą się na terenie beniaminka.

1
2
1
1
17:29

Miedź Legnica jest na 14. miejscu w Lotto Ekstraklasie. Na koncie podopiecznych Dominika Nowaka jest 37 punktów i nie są jeszcze pewni utrzymania się w elicie.