Lotto Ekstraklasa: 36. kolejka
15 maj 2019 20:30
komentarz

Piast remisuje 0:0. Wciąż nie znamy mistrza Polski! Legia do lidera traci 2 punkty.

17
10
3
4
7
komentarz

W Szczecinie mecz wciąż trwa. Piast nadal bezbramkowo remisuje z Pogonią.

23
9
5
4
11
90+5'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Wieteska. Obrońca Legii zatrzymał niebezpieczną kontrę.

Legia Warszawa
125
46
12
15
30
90+4'

Jagiellonia wywalczyła rzut wolny na połowie Legii. Coraz bliżej zwycięstwa gospodarzy.

197
78
14
25
42
90+1'

Mateusz Wieteska główkował z najbliższej odległości, ale po raz kolejny na posterunku znajdował się Grzegorz Sandomierski. Zdecydowana przewaga Legii w końcówce.

52
24
20
23
57
90'

Sędzia doliczył 6 minut.

31
14
22
19
92
89'

Grzegorz Sandomierski na raty złapał piłkę po strzale Wieteski.

67
32
10
10
14
88'

Trwa napór Legii. Goście mają jednak problem z oddaniem strzału.

49
26
13
11
25
86'
84'

Było groźnie! Na długim słupku niepilnowany był Carlitos, który uderzył z główki. Napastnik Legii trafił jednak w Romanczuka.

31
20
13
18
28
84'

Wielkie zamieszanie w polu karnym Jagielonii. Ostatecznie Jarosław Niezgoda został zblokowany.

31
16
12
19
28
81'

Jagiellonia skutecznie oddala grę od własnego pola karnego, a do tego czyha na kontry.

54
19
10
9
17
79'

Żółtą kartkę otrzymał Zoran Arsenić. Faulował w środku boiska Niezgodę.

Jagiellonia Białystok
16
8
10
11
23
77'

Gromkie "dziękujemy" na stadionie dla Klimali.

35
11
9
4
7
77'
75'

Mateusz Wieteska po ładnej akcji odegrał piłkę do włączającego się Hlouska, który przy strzale z narożnika pola karnego wyraźnie się pomylił.

11
10
3
7
11
72'

W ostatnich minutach napór Legii wyraźnie osłabł. Znów zrobiło się sennie w Białymstoku, a przecież gra toczy się o wysoką stawkę.

27
18
5
19
21
69'

A tak przedostatnią kolejkę w grupie mistrzowskiej opisuje znany bokserski ekspert.

14
17
1
5
4
68'

W Szczecinie wciąż bezbramkowy remis pomiędzy Pogonią i Piastem. Przy takich wynikach gracze Fornalika mają 2 punkty przewagi nad Legią.

26
9
6
6
22
67'

Po rzucie rożnym z dystansu wyraźnie obok bramki uderzył Sebastian Szymański.

15
8
7
8
13
67'

Carlitos oddał niesygnalizowany strzał zza pola karnego, ale znów czujnie na linii zachował się Grzegorz Sandomierski.

24
8
8
4
9
66'

Guilherme Sitya opuścił boisko z powodu lekkiego urazu.

3
7
7
10
5
65'
64'

Sebastian Szymański starał się zaskoczyć bramkarza po rzucie wolnym, ale strzelił obok słupka.

19
12
9
4
11
64'

Legia. Schodzi: Domagoj Antolić. Wchodzi: Jarosław Niezgoda. Kolejna ofensywna zmiana w zespole gości.

62'

W strzałach 9 do 7 dla Jagiellonii, w celnych prowadzi już Legia 4:2.

13
4
8
6
6
62'
61'

Patryk Klimala będzie zdolny do gry, tymczasem interwencji lekarzy potrzebuje Marko Poletanović.

6
2
8
6
5
60'

Mateusz Wieteska bardzo ryzykowanie, ale skutecznie zatrzymał nacierającego na bramkę Klimalę. Napastnik Jagiellonii zwija się z bólu.

18
2
2
7
20
58'

Żółtą kartkę otrzymał Guilherme Sitya. Za ostry faul na Cafu.

19
5
6
8
14
57'

Ulala! Poprzeczka ratuje Legię! Patryk Klimala huknął w obramowanie z linii pola karnego! Piękny strzał, ale minimalnie niecelny!

36
16
12
37
20
56'

Legia wyraźnie przeważa po zmianie stron.

23
11
7
12
27
55'

Kolejna szansa dla Legii. Kasper Hamalainen przyjął piłkę na klatkę, ale ostatecznie nie oddał strzału. Chyba liczył na to, że zrobi to Dominik Nagy.

20
20
7
10
12
53'

Cafu zagrał do Nagy'ego, który na pełnej szybkości ruszył do środka i z 17. metrów oddał płaski strzał. Piłka odbijała się od murawy, co jednak nie zmyliło Sandomierskiego.

26
11
6
11
10
52'

Sebastian Szymański szukał Hamalainena w polu karnym Jagiellonii. Ostatecznie piłka wylądowała w rękawicach Sandomierskiego.

21
4
5
10
12
51'

Legia. Schodzi: Paweł Stolarski. Wchodzi: Carlitos. Autor 15. goli w tym sezonie na boisku!

29
10
6
3
21
50'

I znów problemy ma Taras Romanczuk.

5
3
5
10
7
49'

Słuszna uwaga byłego piłkarza Legii.

16
6
4
1
1
48'

Powtórki wykazują, że Dominik Nagy trafił w twarz Sandomierskiego!

9
5
19
9
14
47'

To powinien być remis! Dominik Nagy dostał świetną piłkę i z kilku metrów uderzył w światło bramki. Kapitalnie wyszedł jednak Grzegorz Sandomierski, który obronił strzał!

21
6
4
8
12
46'

Patryk Klimala został zablokowany. Po chwili rzut rożny, który nie przyniósł zagrożenia.

5
2
3
6
5
46'

Początek drugiej połowy.

18
6
4
2
2
45+1'

Bardzo zły strzał z dystansu w wykonaniu Wieteski. Celownik lepiej nastawiony ma we własnym polu karnym.

40
73
6
7
11
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

10
8
5
3
9
45'

Cafu został zablokowany i Jagiellonia mogła ruszyć z kontrą. Problem w tym, że fatalnie zagrał Bodvar Bodvarsson.

3
7
4
8
10
44'

Po golu Legia ma optyczną przewagę. Poza groźnym strzałem Stolarskiego niewiele z niej jednak wynika.

14
12
2
3
7
42'

Wiele dośrodkowań Legii w pole karne rywala, ale zdecydowana większość z nich jest niedokładna.

24
24
8
10
13
41'

Ryzyko podjął Grzegorz Sandomierski. Bramkarz Jagielonii wyszedł daleko poza pole karne i wybił piłkę głową. Na jego szczęście - skutecznie.

23
8
8
10
21
40'

Przypominamy - jeśli Legia przegra, a Piast wygra, to gliwiczanie zostaną dziś mistrzami. Na razie gracze Fornalika bezbramkowo remisują w Szczecinie z Pogonią.

22
17
7
5
10
39'

Grzegorz Sandomierski skutecznie piąstkuje po rzucie rożnym dla Legii. W końcu zrobił się mecz!

21
10
5
7
9
37'

Znów Radosław Majecki. Bramkarz Legii złapał piłkę po strzale z dystansu.

25
13
9
8
16
36'

Otworzył się mecz po bramce! Jagiellonia wyszła z kapitalną kontrą! Patryk Klimala ruszył prawym skrzydłem, wygrał biegowy pojedynek z Vesoviciem, ale jego płaski strzał bardzo dobrze obronił Radosław Majecki.

11
10
11
6
11
35'

Ależ strzał Stolarskiego! Obrońca Legii huknął z powietrza, piłka leciała pod poprzeczkę, ale Grzegorz Sandomierski stanął na wysokości zadania!

4
33'

Rzeczywiście - strzał był bardzo ładny.

23
17
5
4
7
32'

Artur Jędrzejczyk wyraźnie nie może pogodzić się z decyzją sędziego i długo z nim dyskutuje. Uderzenie w twarz jednak było.

28
13
2
2
10
32'

Żółtą kartkę otrzymał Artur Jędrzejczyk. Obrońca Legii uderzył łokciem rywala i został ukarany.

53
19
12
6
12
31'

Guilherme Sitya dośrodkował, do strzału złożył się Ivan Runje, lecz nie trafił w piłkę.

14
10
7
10
10
28'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Mateusz Wieteska.

Jagiellonia na prowadzeniu!!! Ależ pech Wieteski! Marko Poletanović dośrodkował w pole karne, piłka odbiła się od nogi Jędrzejczyka, a nienaciskany obrońca Legii fatalnie się pomylił i strzelił pod poprzeczkę bramki Majeckiego!

358
223
50
55
81
27'

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Stolarski. Obrońca Legii bezpardonowo zatrzymał Guilherme.

42
12
3
7
23
27'

Od początku niewiele dzieje się na boisku, a przecież grają ekipy walczące o europejskie puchary i tytuł mistrzowski.

5
6
8
3
7
25'

Aleksandar Vuković ewidentnie dzisiaj zaskoczył ze składem.

3
8
5
2
3
24'

Gra wznowiona, Taras Romanczuk wrócił do gry.

19
7
1
4
23'

Taras Romanczuk upadł nieszczęśliwie na murawę i potrzebuje interwencji lekarzy. Pomocnik Jagiellonii ma problemy z plecami.

6
5
3
7
13
22'

22 minuta i wciąż bez goli na czterech stadionach...

4
2
5
2
20'

Pierwszy strzał w wykonaniu piłkarzy Legii. Po składnej akcji Dominik Nagy uderzył płasko z dystansu, a piłka po rykoszecie poleciała wprost w dobrze ustawionego Sandomierskiego.

23
7
4
5
8
19'

Domagoj Antolić dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale Artur Jędrzejczyk znalazł się na spalonym. Sędziowie przerwali grę.

13
7
3
9
11
17'

Legia miała rzut rożny, jednak nie zdołała oddać strzału. Ostatecznie Dominik Nagy faulował, ratując gości przed kontrą.

13
7
10
7
9
15'

Świetna okazja dla Jagiellonii! Po centrze z rzutu rożnego rywalom uciekł Ivan Runje, ale jego strzał z półwoleja sparował Radosław Majecki. Wydaje się, że i bez interwencji bramkarza Legii piłka przeleciałaby obok słupka.

10
11
14
3
4
14'

Ładnie lewą flanką ruszył Martin Pospisil, jednak do końca skutecznie blokował go Mateusz Wieteska. Tylko rzut rożny dla Jagi.

13
13
8
5
3
12'

Spokojny okres w meczu. Gra toczy się głównie w środku boiska.

9
7
9
7
7
9'

Od pierwszego gwizdka lekką inicjatywę przejęła Jagiellonia Białystok. Piłkarze Legii mają problemy z wydostaniem się z własnej połowy.

22
10
8
6
11
7'

Marko Poletanović starał się zaskoczyć Majeckiego bezpośrednim strzałem z trudnej pozycji, ale piłka przeleciała obok bramki.

14
12
7
14
7
6'

Będzie rzut wolny przy linii bocznej pola karnego Legii Warszawa. Po ładnej akcji faulowany był Bodvar Bodvarsson.

7
9
9
7
9
5'

Przypominamy, co się może zdarzyć po przedostatniej kolejce Ekstraklasy:

6
3
10
4
8
4'

Guilherme Sitya obrócił się na 17. mecze, uderzył z lewej nogi, ale został zablokowany przez gracza Legii.

13
5
7
6
8
2'

Fatalne dośrodkowanie z prawego skrzydła Novikovasa. Piłka w rękawicach Majeckiego. Na samym początku lekka przewaga gospodarzy.

9
12
9
9
8
19:39

W porównaniu z meczem z Pogonią Aleksandar Vuković dokonał aż 7 zmian. Drugi raz z rzędu w jedenastce pojawili się tylko Artur JędrzejczykCafuMarko Vesović i Kasper Hamalainen.

6
3
5
1
4
19:39

W zespole Legii brakuje kontuzjowanych Andre Martinsa i Michała Kucharczyka. Z kolei Ireneusz Mamrot nie może skorzystać z wykartkowanego Jesusa Imaza, a także Mile Savkovicia oraz Stefana Scepcovicia.