9
9
47
90+1'

Gol! Strzelił Artur Sobiech. Piłkarz Lechii pewnym strzałem w prawy róg pokonał Gliwę.

36
19
5
21
64
90'

Rzut karny dla Lechii!

25
12
5
13
44
88'

W polu karnym przewrócił się Sobiech, który został zahaczony przez Azemovicia. Sytuacją zajął się system VAR.

17
7
9
6
11
87'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michał Skóraś.

Raków Częstochowa
6
4
3
7
7
86'

Raków. Schodzi: Sebastian Musiolik. Wchodzi: Kamil Piątkowski.

86'

Kompletnie nieudane dośrodkowanie Wolskiego w pole karne.

7
3
2
3
3
83'

Mladenović dogrywał w pole karne. Trafił jednak w głowę Sobiecha i na tym zakończyła się akcja Lechii.

8
5
3
7
6
81'

Dwójkowa akcja Skórasia i Browna Forbesa. Zakończona nieudanym strzałem tego pierwszego. Po chwilii na bramkę rywali uderzył Musiolik, ale został zablokowany.

7
2
1
4
80'

Raków. Schodzi: Miłosz Szczepański. Wchodzi: Michał Skóraś.

78'

W ostatnich minutach Lechia ma przewagę, ale nie potrafi jej udokumentować celnym strzałem.

5
76'

Wrzutka Mladenovicia w pole karne. Tam jednak był tylko Sobiech, który nie zdołał dopaść do piłki.

4
7
2
2
5
73'

Nalepa próbował dośrodkować, ale przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

3
5
2
2
3
71'
70'

Dobre podanie Gajosa do Peszki. Ten wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Rakowa i oddał strzał przy słupku. Obronił go Gliwa.

16
12
3
3
5
69'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Filip Mladenović.

10
6
1
4
9
66'

Strzał Lipskiego z ponad dwudziestu metrów. Piłka przeleciała tuż obok słupka.

2
66'

Źle strzelił Schwarz. Piłka trafiła w mur.

5
3
5
2
7
65'

Sapała sfaulowany tuż przed linią pola karnego. Kolejna szansa dla Rakowa ze stałego fragmentu gry.

9
6
3
2
4
64'

Gajos wycofał do Sobiecha. Ten oddał strzał z szesnastego metra, lecz uderzenie to zostało zablokowane.

9
6
5
4
6
62'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Artur Sobiech.

11
8
2
3
7
60'

Lipski strzelał głową po dośrodkowaniu Fily, ale na posterunku był Gliwa.

20
4
3
2
5
59'

Groźnie pod bramką Lechii, lecz znów Kuciak uratował swój zespół przed stratą gola.

13
4
4
5
8
56'

Mladenović dograł w kierunku Paixao. Ten nie zdołał oddać celnego strzału.

5
5
1
2
5
55'

Kontra Lechii zakończona fatalnym podaniem Peszki, który chciał przerzucić piłkę na drugie skrzydło. Problem w tym, że tam nie było żadnego z graczy Lechii.

3
5
1
1
4
53'

System VAR sprawdzał, czy w polu karnym Rakowa nie doszło do złamania przepisów. Gramy dalej, nie ma jedenastki.

15
2
1
7
52'

Kapitalna interwencja Gliwy. Okazję do zdobycia gola miał Paixao.

9
2
2
2
10
51'

Gol! Strzelił Igor Sapała. Raków miał dużo szczęścia! Sapała uderzył z dwudziestego metra, piłka odbiła się od stojącego w murze Nalepy i zmyliła Kuciaka.

65
30
7
8
19
49'

Augustyn na 20. metrze sfaulował Szczepańskiego. Kolejna szansa dla Rakowa.

8
3
1
49'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Maciej Gajos.

6
2
1
4
48'

Kun dośrodkował w kierunku Szymonowicza. Ten oddał minimalnie niecelny strzał.

5
2
1
4
4
47'

W okolicach narożnika boiska sfaulowany Kun. Szansa dla Rakowa.

4
1
1
1
46'

Początek drugiej połowy!

7
1
1
46'
17:27

1
Czy Raków Częstochowa wygra mecz z Lechią Gdańsk?
6
1
17:27

W przerwie żółtą kartką ukarany został... trener Rakowa, Marek Papszun. Szkoleniowiec miał pretensje do sędziego za jego decyzje.

14
10
7
5
16
45'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

8
4
3
1
5
43'

Prostopadłe podanie w kierunku Sobiecha, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pokonał Gliwę. Sytuacja była sprawdzana przez system VAR i gol nie został uznany. Spalony był minimalny.

22
6
5
10
23
41'

Gol! Strzelił Felicio Brown Forbes. Asystował mu Miłosz Szczepański. Szybka akcja Rakowa i mamy 1:0. Szczepański wykorzystał błąd Fily, dograł w pole karne do Browna Forbesa, a ten tylko dostawił nogę i skierował piłkę do pustej bramki.

69
30
14
15
38
40'

Augustyn próbował dośrodkowywać, ale wyszedł z tego strzał. W porę interweniował Gliwa.

8
2
4
3
5
39'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michał Nalepa.

9
2
2
6
14
39'

Groźny strzał Browna Forbesa, ale minimalnie niecelny.

6
5
3
4
4
38'

Zamieszanie w polu karnym Rakowa. Strzały gdańszczan były jednak blokowane przez rywali.

6
3
3
2
7
36'

Nalepa w ostatniej chwili zablokował strzał Musiolika i uratował swój zespół przed stratą gola.

15
8
4
1
1
Czy w pierwszej połowie padnie co najmniej jedna bramka?
5
3
2
2
1
35'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Igor Sapała.

7
6
2
2
5
34'

Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła do Fily. Ten z blisko trzydziestu metrów oddał fatalny strzał, co w żaden sposób nie zagroziło bramce Gliwy.

2
2
3
2
5
32'

Po dograniu Szczepańskiego strzelał Brown Forbes. Piłkę pewnie chwycił Kuciak.

11
3
1
3
1
32'

Po dośrodkowaniu Kuna na rzut rożny piłkę wybił Nalepa.

4
1
4
1
2
31'

Raków w ostatnich minutach ma dużą przewagę. Lechia nie potrafi przenieść gry na połowę rywala.

5
4
3
5
3
29'

Kun dograł do Browna Forbesa, ale znów na posterunku był Nalepa, który przeciął podanie i wybił piłkę.

3
2
3
1
26'

Szczepański dograł do Browna Forbesa. Jego strzał zablokował Nalepa. Po chwili niecelny strzał oddał Schwarz.

6
7
1
1
2
24'

Tym razem akcja Rakowa zakończona stratą Petraska. Piłkę odebrał mu Sobiech.

5
3
2
3
4
22'

Musiolik w polu karnym wdał się w drybling, ale stracił piłkę.

3
19'

Sobiech przewrotką próbował zaskoczył Gliwę, ale oddał niecelny strzał.

2
3
3
1
4
18'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Apolinarski.

2
3
2
3
15'

Zablokowany strzał Musiolika. Po chwili piłkarz Rakowa ma kolejną szansę, ale znów świetną interwencją popisał się Kuciak.

12
2
2
2
14'

Wrzutka w pole karne Lechii, ale żaden z graczy Rakowa nie zdołał oddać strzału.

2
1
1
1
1
11'

Kapitalny strzał Apolinarskiego z dwudziestu metrów, ale jeszcze lepsza była interwencja Kuciaka. Słowak uratował swój zespół przed stratą gola.

7
1
1
2
1
10'

Po wrzutce Mladenovicia głową nad bramką uderzył Augustyn.

9'

Zablokowany strzał Paixao. Lechia zacznie z rzutu rożnego.

1
1
7'

Indywidualna akcja Szczepańskiego. Zbyt późno zdecydował się na strzał i został zablokowany.

1
1
7'

Po wrzutce z rzutu rożnego lekko i niecelnie uderzył Lipski.

1
1
1
1
5'

Po dośrodkowaniu Kuna piłkę wybili obrońcy Lechii.

2
1
4'

Odpowiedź Rakowa. Szczepański dograł do Musiolika, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Nalepa.

4
1
3'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Tomasz Makowski.

4
2
5
3'

Paixao dograł w kierunku Haraslina. Ten źle wyliczył kroki i nie dopadł do piłki. Był niepilnowany i powinien strzelić gola.

1
1
1'

17 sekunda i mogło być 1:0 dla Lechii. Po wrzutce Mladenovicia piłka przeleciała między nogami Petraska. Nie spodziewał się tego będący za jego plecami Paixao i nie oddał strzału. Od bramki grę wznowił Gliwa.

1
1
1
czas Start meczu
17:27

Zawodnicy są już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

4
1
17:12

1
17:12

Obie drużyny po raz ostatni rywalizowały ze sobą w półfinale ostatniej edycji Pucharu Polski. Wtedy Lechia wygrała w Częstochowie 1:0 po golu Sobiecha.

17:12

Lechia ma na swoim koncie 6 punktów, co daje gdańszczanom dziewiąte miejsce.

17:12

Raków z trzema punktami zajmuje 14. miejsce w tabeli.

1
17:12

Raków Częstochowa w tym sezonie "u siebie" jeszcze nie wygrał spotkania. Beniaminek dwukrotnie w Bełchatowie musiał uznać wyższość rywala.