PKO Ekstraklasa: 5. kolejka
16 sie 2019 20:30
90+1'

Gol! Strzelił Paweł Brożek. Asystował mu Jakub Błaszczykowski.

W doliczonym czasie jeszcze jeden cios zadany beniaminkowi. 4:0! Ofensywa Wisły Kraków odblokowała się na dobre. Drugie trafienie Pawła Brożka po precyzyjnym dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego.

132
55
16
10
15
90'

Doliczone trzy minuty.

13
6
2
2
88'

Ostatnie minuty spotkania, w którym posiadacz drugiego w sezonie kompletu punktów został wyłoniony.

16
8
1
2
85'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksander Buksa za uderzenie łokciem Daniego Ramireza.

Wisła Kraków
5
4
9
12
84'

W sumie w tym meczu już ponad 20 uderzeń. Do rekordów oczywiście daleko, ale bramkarze na pewno się nie nudzili. Przed momentem spudłował Vukan Savicević.

4
3
4
2
4
83'
81'

Słupek! Aleksander Buksa huknął w obramowanie łodzian. Krótko po wejściu z ławki rezerwowych na boisko mógł uszczęśliwić kibiców. Z kolei ŁKS już bardzo radośnie, ale dla przeciwnika.

22
3
3
6
1
79'

Jan Grzesik posłał piłkę obok bramki Wiślaków. Pomógł tym razem gospodarzom rykoszet od Vukana Savicevicia, ponieważ po nim futbolówka zmieniła tor lotu.

1
76'

17045 osób na trybunach.

25
6
2
73'

Brakuje dobrego akcentu w wykonaniu Łukasza Sekulskiego. Jednym z głównych problemów gości jest dziś brak skutecznego egzekutora, skoro oddali więcej celnych strzałów, a przegrywają 0:3.

4
4
3
2
3
71'
68'

Vukan Savicević może ze swoim trafieniem być kandydatem do gola kolejki.

27
6
2
2
67'

Beniaminek ma dość. Po dośrodkowaniu Macieja Sadloka szansę na strzał z bliska do bramki miał Kamil Wojtkowski.

16
10
1
1
2
65'

Zapachniało małym pogromem, ale Rafał Boguski akurat nie szaleje pod względem skuteczności. W sytuacji sam na sam po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego przegrał z Michałem Kołbą.

4
4
2
9
63'

ŁKS Łódź. Schodzi: Pirulo. Wchodzi: Patryk Bryła.

4
5
3
61'

Gol! Strzelił Vukan Savicević.

Chyba pozamiatane. 3:0! ŁKS strzela ślepakami, a Wisła Kraków prosto do celu. Vukan Savicević dopadł do piłki wybitej przed pole karne przez Jana Sobocińskiego i uderzył jak z armaty do siatki. Bardzo efektownie i efektywnie.

89
45
3
13
7
60'
31
19
3
1
2
59'

Siódmy strzał celny beniaminka. Dani Ramirez trafił w niezmiennie czujnego na swoim posterunku Michała Buchalika.

11
6
57'

ŁKS strzela celnie, ale gola nie zdobywa. Solidnie rozgrzany Michał Buchalik sparował piłkę na korner po uderzeniu Daniego Ramireza. Nie dał się zaskoczyć drobnym rykoszetem od Marcina Wasilewskiego.

12
2
3
3
55'

Pirulo zablokowany w momencie oddawania strzału z linii pola karnego. ŁKS szuka sposobu na zdobycie bramki kontaktowej i po kilkunastu sekundach uderzył Jan Grzesik w Michała Buchalika.

8
4
1
2
1
52'

Rafał Boguski strzelił w zewnętrzną część słupka po podaniu Davida Niepsuja. Prawy obrońca Wisły Kraków mógł dorzucić asystę do gola, gdyby trochę dokładniejszy był doświadczony pomocnik.

7
1
5
50'

David Niepsuj strzelcem dotychczas ostatniego gola.

6
1
1
48'

Po faulu Pirulo na Chuce rzut wolny dla gospodarzy blisko pola karnego przeciwnika. Maciej Sadlok strzelił technicznie i niecelnie.

1
2
1
3
7
46'

Na początek drugiej połowy strzał Daniego Ramireza po podaniu Macieja Wolskiego. Interwencja skoncentrowanego po powrocie z szatni na boisko Michała Buchalika.