PKO Ekstraklasa: 12. kolejka
19 paź 2019 20:00
komentarz

Zapraszamy jeszcze na WP SportoweFakty po echa tego spotkania i wszystkich pozostałych meczów 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Miłego wieczoru!

1
90+5'

Faul na Bidzie, kradną sekundy gospodarze...

19
8
4
2
6
90+4'

Interwencja Wójcickiego, kontra gospodarzy zakończona strzałem Pospisila, ale uderzenie to nie było celne.

10
12
2
2
3
90+3'

Szukają zagrania "na aferę" Pasy, ale bezskutecznie.

3
8
1
1
2
90+2'

Kilku graczy Cracovii na spalonym.

6
6
1
1
2
90+1'

Jeszcze raz Mudrinski, ale po raz kolejny nie trafia w bramkę. O krok od asysty był Wójcicki.

1
4
1
90'

Do drugiej części gry doliczone zostało 5 minut.

6
8
11
5
17
89'

Bida się poślizgnął i nie oddał strzału, ale piłka trafiła do Mudrinskiego. Ten jednak uderza ponad poprzeczką.

4
1
3
7
3
88'

Bartosz Bida wybija piłkę po wznowieniu Cracovii z rzutu wolnego.

7
4
4
5
4
87'

Jesus Imaz ma teraz bardzo dużo pracy w obronie, ale wywiązuje się z zadań bardzo dobrze.

12
5
4
3
4
86'

Sędzia Jarosław Przybył rozdaje żółte kartki członkom sztabów szkoleniowych.

9
17
7
6
7
85'

Oj, przepychanka przy linii bocznej. Nerwowo robi się na boisku.

4
3
3
1
2
84'

Dośrodkowanie Siplaka w pole karne Jagiellonii, przeleciała piłka przez rękawice Węglarza, ale zapanowali nad zagrożeniem białostoczanie.

4
1
3
3
3
82'

Gol! Strzelił Taras Romanczuk. Asystował mu Bartosz Bida.

Pospisil zagrał piłkę na prawą stronę do Bartosza Bidy, ten chciał dośrodkować w pole karne i to zrobił, ale po plecach Kamila Pestki. Ostatecznie piłka trafiła do Tarasa Romańczuka, który zdobywa drugiego gola w sezonie!

Jagiellonia Białystok
51
24
10
6
15
81'

Niepozorne, a jednak groźne dośrodkowanie Pospisila z prawej strony, głowka Romańczuka obok słupka bramki Peskovicia. Kolejna świetna szansa Jagiellonii.

6
2
1
2
4
78'

Wrzutka Guilherme na głowę Kwietnia, ten jednak strzelił nad bramką.

5
2
1
4
9
76'

Zła wrzutka Pelle van Amersfoorta. A mógł to być zalążek groźnej sytuacji.

3
4
2
3
2
75'

Bida faulował Helika pod polem karnym Cracovii. Przynajmniej zdaniem sędziego. Obrońca Pasów sprawiał wrażenie bardzo mocno trafionego w nogę.

1
5
1
1
3
73'

Żółtą kartkę otrzymał Taras Romanczuk.

5
1
2
2
74'

Guilherme uderzył jednak ponad bramką.

1
3
1
73'

Strzelał Bartosz Bida, ale trafił w boczną siatkę. Wcześniej był jeszcze rykoszet, a także interwencja Peskovica. Rzut rożny.

2
1
1
1
72'

Żółtą kartkę otrzymał Sergiu Hanca.

6
1
3
71'

Strzał Sergiu Hanci głową blokowany. Poandto gracz Cracovii był na pozycji spalonej w momencie dośrodkowania do niego piłki.

4
2
2
2
68'

Jesus Imaz urwał się obrońcom i wymanewrował Peskoviciem, po czym trafił po ziemi do pustej siatki, ale sędzia Jarosław Przybył odgwizdał pozycję spaloną gracza Jagiellonii.

2
1
3
9
67'

Wrzutka w pole karne z rzutu rożnego, gdzie zamykał akcję Bojan Cecarić, ale strzał wślizgiem nie poleciał w światło bramki.

2
2
65'

Ucierpiał Wójcicki w starciu z rywalem. Ale pewnie za moment powróci do gry.

1
3
64'
62'

Prikryl faulował Lusiusza na połowie Cracovii.

2
60'
59'

Gol! Strzelił Rafael Lopes. Asystował mu Pelle van Amersfoort.

I znów błyskawiczna odpowiedź Pasów! Kapitalną robotę wykonał van Amersfoort, który ograł dwóch obrońców naraz na 15. metrze, a następnie zagrał do Lopesa, który miał odsłonięte pół bramki, więc grzechem byłoby się pomylić w tej sytuacji.

57'

Kolejne zbyt mocne podanie Jesusa Imaza.

2
1
4
55'

Gol! Strzelił Patryk Klimala. Asystował mu Tomas Prikryl.

Prikryl zagrał prostopadle na dobiegnięcie do Klimali, a ten z dość ostrego kąta pokonał Peskovicia mimo tego, że gracz Jagiellonii był kryty przez Helika! 2:1 dla gospodarzy!

34
18
6
5
9
54'

Strzał po ziemi Patryka Klimali będącego w polu karnym łapie Michal Pesković.

1
3
4
52'

Ruszył Pestka z piłką prawą stroną, ale nie przeszedł kluczowego obrońcy Jagi.

6
4
1
50'

Tak to wyglądało.

2
3
1
1
1
49'

Rzut rożny mieli gospodarze, ale obrońcy bez problemów wybili piłkę.

4
1
1
4
3
48'

Mamy przerwę na zabranie śmieci z boiska. Tymi śmieciami okazują się... kawałki węgla, które znajdowały się w workach dźwiganych przez kibiców w ramach konkursu w przerwie.