PKO Ekstraklasa: 15. kolejka
08 lis 2019 20:30
komentarz

Piast Gliwice wygrał zasłużenie z Jagiellonią. Mistrz Polski prowadzi w PKO Ekstraklasie. Przynajmniej do soboty.

17
13
2
3
4
90'

Doliczone trzy minuty.

3
6
4
4
4
90'
ZMIANA
88'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Bartosz Bida za faul na Dominiku Steczyku.

Jagiellonia Białystok
12
6
2
1
7
84'

Jeszcze dośrodkowania w pole karne Piasta Gliwice. Musi popracować Frantisek Plach. Goście w trudnej sytuacji, ale nie dają odetchnąć bramkarzowi gospodarzy do ostatniego gwizdka.

3
3
1
1
3
84'

1
3
79'

Jorge Felix dołączył do Jesusa Imaza na czele klasyfikacji strzelców. Dziś już z dubletem!

4
2
2
1
76'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jorge Felix. Asystował mu Patryk Tuszyński.

Czwarty gol Hiszpana w tym meczu. Wydaje się, że Jagiellonia została właśnie posłana na deski. Finezyjne uderzenie z bliska, z powietrza, prosto do siatki. Największym udziałowcem gola był Patryk Tuszyński, który wbiegł na przebój w pole karne, nie dał się zatrzymać i obsłużył miękką wrzutką Jorge Felixa.

33
12
3
7
14
74'

Seria dośrodkowań w pole karne Piastunek, ale w zasadzie wszystkie niegroźne dla Frantiska Placha. W odpowiedzi szybki wypad mistrza Polski, jednak przerwany przez sędziego asystenta z powodu spalonego.

3
5
2
2
5
70'

Gliwiczanie mają problem z utrzymaniem się w posiadaniu piłki. Jagiellonia ma obecnie odrobinę więcej ładu i składu w swojej grze.

11
8
4
7
8
67'

Jagiellonia wymienia podania w środkowej strefie boiska i szuka sposobu na wyrównanie. Zamiast sytuacji podbramkowych festiwal fauli.

6
6
5
8
5
65'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Uros Korun za ostry faul w środku pola.

Piast Gliwice
7
4
1
5
5
64'

1
7
63'

Piast Gliwice rozpoczął drugą połowę odważnie, jednak energii nie wystarczyło na długo. Podopieczni Waldemara Fornalika stracili połowę przewagi i zaczęli igrać z ogniem.

7
5
1
2
5
61'

Żółtą kartkę otrzymał Ołeh Horin za przewinienie na zawodniku, który zdążył oddać piłkę.

6
1
2
4
60'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Bida za faul na Patryku Tuszyńskim.

5
6
1
1
2
58'
ZMIANA
56'

Zmiana Martina Kostala była spowodowana urazem. Tym razem Martin Pospisil ma problem ze zdrowiem. Komplikuje się sytuacja trenerowi Ireneuszowi Mamrotowi.

2
3
4
53'

Jesus Imaz walczy o koronę króla strzelców PKO Ekstraklasy i nie pęka.

6
5
1
8
51'
ZMIANA
1
1
2
2
3
50'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jesus Imaz. Asystował mu Martin Kostal.

Hiszpańska korrida w Gliwicach. Tym razem Jesus Imaz strzelił gola Piastowi i przywrócił Jagiellonii nadzieję na zwycięstwo. Podanie w szesnastkę gospodarzy wykonane przez Martina Kostala, a Jesus Imaz inteligentnie zastawił piłkę i skierował ją w kierunku dalszego narożnika bramki.

27
14
3
6
16
49'

Piast Gliwice nie zamierza się bronić i z zatroskaniem pilnować prowadzenia. Bartosz Rymaniak pognał pod bramkę Jagiellonii i poczęstował Damiana Węglarza uderzeniem.

4
3
48'

Uderzenie do bramki oddał Patryk Klimala. Wyraźny spalony i tym razem nie ma mowy o uznaniu gola. Ani teraz, ani za dwie minuty.

5
2
1
47'

Piast Gliwice ma czego bronić w tej części meczu.

1
46'

Druga połowa spotkania.

5
1
Czy Piast Gliwice strzeli gola również po przerwie?

1
45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Milewski za faul na Jesusie Imazie.

4
2
1
5
5
45'

2
1
2
4
45'

Piotr Parzyszek! To mógł być nokaut. Jagiellonia mogłaby rzucić biały ręcznik, jednak napastnik Piasta Gliwice nie wykorzystał wielkiej szansy na gola. Będąc w środku pola karnego składał się odrobinę za długo do strzału i defensor zdążył z rozpaczliwym wślizgiem.

3
1
2
6
41'

Płaskie dośrodkowanie Jakuba Wójcickiego spod chorągiewki prosto do koszyczka skoncentrowanego Frantiska Placha. Jako że Jagiellonia to nie BATE Borysów, nie mogła liczyć na błąd bramkarza z Gliwic.

8
7
1
40'

Wymiana podań Piasta Gliwice. W ostatnich minutach bez sytuacji podbramkowych. Nie można taką nazwać próbę strzelenia gola z połowy boiska.

2
1
1
1
37'

Poniosła fantazja zawodnika Jagiellonii, któremu zamarzył się gol z połowy boiska. Frantisek Plach uśmiechnął się, obserwując spektakularne niepowodzenie Martina Kostala.

4
8
1
34'

Kolejne uderzenie Piotra Parzyszka, ale on akurat strzela z każdej pozycji i ewidentnie stawia na ilość, a nie jakość.

2
4
1
2
33'

Gerard Badia miał ochotę na strzelenie gola głową. Przyczaił się między wysokimi Ivanem Runje, Zoranem Arseniciem czy Bartoszem Kwietniem i strącił piłkę nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Damiana Węglarza.

4
2
2
30'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kwiecień za faul w centrum boiska.

8
1
1
1
28'

Gerard Badia strzelił na 2:0. Piast coraz bliżej zwycięstwa.

9
2
1
27'

Coraz gorsza sytuacja Jagiellonii. Ivan Runje przestrzelił głową po wrzutce Martina Pospisila z rzutu wolnego.

5
4
3
25'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Gerard Badia. Asystował mu Tom Hateley.

Zgrabna wymiana podań i piłka wylądowała w bramce Jagiellonii po raz drugi. Gerard Badia cieszy się z udanego strzału, płaskiego, między nogami Zorana Arsenicia, do bramki. 2:0 dla Piasta Gliwice! Ponownie w centrum wydarzeń Tom Hateley, któremu można, a raczej trzeba zapisać asystę.

25
12
4
7
12
24'

Sebastian Milewski podał na prawym skrzydle do wysoko ustawionego Bartosza Rymaniaka. Dośrodkowanie zostało zablokowane przez zawodników z Białegostoku.

3
3
24'

1
1
22'

Gliwiczanie rozdają karty na murawie. Tym razem ich akcja nie zakończyła się sukcesem. Piłka po podaniu Toma Hateleya posunęła poza boisko, a zainteresowany nią Mikkel Kirkeskov musiał wracać na własną część.

2
1
19'

Piast przestał przyglądać się przeciwnikom, skoro Jagiellonia nie potrafiła zrobić z piłką nic interesującego. Ivan Runje interweniował po dośrodkowaniu z prawej flanki Gerarda Badii.

3
2
1
16'

Piłkarze z Białegostoku wznowili grę krótko od rzutu wolnego i rozpoczęli spokojne rozegranie futbolówki. Piast atakuje przeciwników na całej długości boiska.

5
2
2
14'

Jagiellonia musi atakować. Rozpoczął się ten mecz koszmarnie dla niej. Przed momentem był kociołek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Piasta Gliwice.

1
1
3
10'

Jorge Felix wygrał pojedynek z Damianem Węglarzem. Dzięki jemu strzałowi jest 1:0!

6
4
1
1
2
7'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jorge Felix.

Piłka w bramce Jagiellonii po strzale Jorge Felixa w sytuacji sam na sam z Damianem Węglarzem. Trafiła ona w pole karne pod nogi zawodnika Piasta Gliwice po przyblokowanym strzale Toma Hateleya. Felix czekał dwie minuty na możliwość ucieszenia się z gola, ponieważ w pierwszym tempie sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Drużyna Waldemara Fornalika na prowadzeniu! Przydał się VAR.

30
10
8
11
18
5'

Piast Gliwice uruchamia polującego między obrońcami gości Piotra Parzyszka. Napastnik gospodarzy oddał już dwa celne uderzenia na bramkę strzeżoną przez Damiana Węglarza.

6
4
3
3'

Piast Gliwice w niebieskich strojach z białymi akcentami, a Jagiellonia w białych koszulach oraz spodenkach z żółto-czerwonym pasem. Były już strzały ostrzegawcze po obu stronach boiska.

4
3
1
3
3
2'

Mecze tej kolejki PKO Ekstraklasy są poprzedzone odegranie hymnu narodowego. Nie zabrakło tego odświętnego elementu w Gliwicach.

5
2
1
1
20:26

Minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka. Rozgrzewka zakończona.

19:54

1
1
19:54

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

19:54

Jagiellonia nie ma dużych strat do Piasta Gliwice. Piłkarze z Białegostoku są na siódmym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy i posiadają dwa punkty mniej niż gliwiczanie. W razie sukcesu na stadionie Piasta wyprzedzą pokonanych przeciwników.

1
19:54

Podopieczni Waldemara Fornalika są na trzecim miejscu w PKO Ekstraklasie. Mają 25 punktów, czyli o jeden mniej niż Legia Warszawa oraz Cracovia. To oni są najdłużej niepokonani spośród drużyn będących w elicie.

19:50

Piast Gliwice jest niepokonany od 16 września i nieudanej wyprawy na stadion Cracovii. W udanym dla siebie okresie rozegrał sześć spotkań w PKO Ekstraklasie oraz dwa w Totolotek Pucharze Polski. Bilans to sześć wygranych oraz dwa remisy.