Piast Gliwice
7' Jorge Felix 25' Gerard Badia 45+2' Sebastian Milewski 65' Uros Korun 76' Jorge Felix
Jagiellonia Białystok
30' Bartosz Kwiecień 50' Jesus Imaz 60' Bartosz Bida 61' Ołeh Horin 88' Bartosz Bida
3:1

Piast Gliwice wygrał zasłużenie z Jagiellonią. Mistrz Polski prowadzi w PKO Ekstraklasie. Przynajmniej do soboty.

Doliczone trzy minuty.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Bartosz Bida za faul na Dominiku Steczyku.

Jeszcze dośrodkowania w pole karne Piasta Gliwice. Musi popracować Frantisek Plach. Goście w trudnej sytuacji, ale nie dają odetchnąć bramkarzowi gospodarzy do ostatniego gwizdka.

Jorge Felix dołączył do Jesusa Imaza na czele klasyfikacji strzelców. Dziś już z dubletem!

Gol! Strzelił Jorge Felix. Asystował mu Patryk Tuszyński.

Czwarty gol Hiszpana w tym meczu. Wydaje się, że Jagiellonia została właśnie posłana na deski. Finezyjne uderzenie z bliska, z powietrza, prosto do siatki. Największym udziałowcem gola był Patryk Tuszyński, który wbiegł na przebój w pole karne, nie dał się zatrzymać i obsłużył miękką wrzutką Jorge Felixa.

Seria dośrodkowań w pole karne Piastunek, ale w zasadzie wszystkie niegroźne dla Frantiska Placha. W odpowiedzi szybki wypad mistrza Polski, jednak przerwany przez sędziego asystenta z powodu spalonego.

Gliwiczanie mają problem z utrzymaniem się w posiadaniu piłki. Jagiellonia ma obecnie odrobinę więcej ładu i składu w swojej grze.

Jagiellonia wymienia podania w środkowej strefie boiska i szuka sposobu na wyrównanie. Zamiast sytuacji podbramkowych festiwal fauli.

Żółtą kartkę otrzymał Uros Korun za ostry faul w środku pola.

Piast Gliwice rozpoczął drugą połowę odważnie, jednak energii nie wystarczyło na długo. Podopieczni Waldemara Fornalika stracili połowę przewagi i zaczęli igrać z ogniem.

Żółtą kartkę otrzymał Ołeh Horin za przewinienie na zawodniku, który zdążył oddać piłkę.

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Bida za faul na Patryku Tuszyńskim.

Zmiana Martina Kostala była spowodowana urazem. Tym razem Martin Pospisil ma problem ze zdrowiem. Komplikuje się sytuacja trenerowi Ireneuszowi Mamrotowi.

Jesus Imaz walczy o koronę króla strzelców PKO Ekstraklasy i nie pęka.

Gol! Strzelił Jesus Imaz. Asystował mu Martin Kostal.

Hiszpańska korrida w Gliwicach. Tym razem Jesus Imaz strzelił gola Piastowi i przywrócił Jagiellonii nadzieję na zwycięstwo. Podanie w szesnastkę gospodarzy wykonane przez Martina Kostala, a Jesus Imaz inteligentnie zastawił piłkę i skierował ją w kierunku dalszego narożnika bramki.

Piast Gliwice nie zamierza się bronić i z zatroskaniem pilnować prowadzenia. Bartosz Rymaniak pognał pod bramkę Jagiellonii i poczęstował Damiana Węglarza uderzeniem.

Uderzenie do bramki oddał Patryk Klimala. Wyraźny spalony i tym razem nie ma mowy o uznaniu gola. Ani teraz, ani za dwie minuty.

Piast Gliwice ma czego bronić w tej części meczu.

Druga połowa spotkania.

Czy Piast Gliwice strzeli gola również po przerwie?

Przerwa. Pierwsza połowa wyraźnie dla Piasta Gliwice. Dzięki hiszpańskim trafieniom gospodarze są na prowadzeniu 2:0.

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Milewski za faul na Jesusie Imazie.

Piotr Parzyszek! To mógł być nokaut. Jagiellonia mogłaby rzucić biały ręcznik, jednak napastnik Piasta Gliwice nie wykorzystał wielkiej szansy na gola. Będąc w środku pola karnego składał się odrobinę za długo do strzału i defensor zdążył z rozpaczliwym wślizgiem.

Płaskie dośrodkowanie Jakuba Wójcickiego spod chorągiewki prosto do koszyczka skoncentrowanego Frantiska Placha. Jako że Jagiellonia to nie BATE Borysów, nie mogła liczyć na błąd bramkarza z Gliwic.

Wymiana podań Piasta Gliwice. W ostatnich minutach bez sytuacji podbramkowych. Nie można taką nazwać próbę strzelenia gola z połowy boiska.

Poniosła fantazja zawodnika Jagiellonii, któremu zamarzył się gol z połowy boiska. Frantisek Plach uśmiechnął się, obserwując spektakularne niepowodzenie Martina Kostala.

Kolejne uderzenie Piotra Parzyszka, ale on akurat strzela z każdej pozycji i ewidentnie stawia na ilość, a nie jakość.

Gerard Badia miał ochotę na strzelenie gola głową. Przyczaił się między wysokimi Ivanem Runje, Zoranem Arseniciem czy Bartoszem Kwietniem i strącił piłkę nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Damiana Węglarza.

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kwiecień za faul w centrum boiska.

Gerard Badia strzelił na 2:0. Piast coraz bliżej zwycięstwa.

Coraz gorsza sytuacja Jagiellonii. Ivan Runje przestrzelił głową po wrzutce Martina Pospisila z rzutu wolnego.

Gol! Strzelił Gerard Badia. Asystował mu Tom Hateley.

Zgrabna wymiana podań i piłka wylądowała w bramce Jagiellonii po raz drugi. Gerard Badia cieszy się z udanego strzału, płaskiego, między nogami Zorana Arsenicia, do bramki. 2:0 dla Piasta Gliwice! Ponownie w centrum wydarzeń Tom Hateley, któremu można, a raczej trzeba zapisać asystę.

Sebastian Milewski podał na prawym skrzydle do wysoko ustawionego Bartosza Rymaniaka. Dośrodkowanie zostało zablokowane przez zawodników z Białegostoku.

Gliwiczanie rozdają karty na murawie. Tym razem ich akcja nie zakończyła się sukcesem. Piłka po podaniu Toma Hateleya posunęła poza boisko, a zainteresowany nią Mikkel Kirkeskov musiał wracać na własną część.

Piast przestał przyglądać się przeciwnikom, skoro Jagiellonia nie potrafiła zrobić z piłką nic interesującego. Ivan Runje interweniował po dośrodkowaniu z prawej flanki Gerarda Badii.

Piłkarze z Białegostoku wznowili grę krótko od rzutu wolnego i rozpoczęli spokojne rozegranie futbolówki. Piast atakuje przeciwników na całej długości boiska.

Jagiellonia musi atakować. Rozpoczął się ten mecz koszmarnie dla niej. Przed momentem był kociołek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Piasta Gliwice.

Jorge Felix wygrał pojedynek z Damianem Węglarzem. Dzięki jemu strzałowi jest 1:0!

Gol! Strzelił Jorge Felix.

Piłka w bramce Jagiellonii po strzale Jorge Felixa w sytuacji sam na sam z Damianem Węglarzem. Trafiła ona w pole karne pod nogi zawodnika Piasta Gliwice po przyblokowanym strzale Toma Hateleya. Felix czekał dwie minuty na możliwość ucieszenia się z gola, ponieważ w pierwszym tempie sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Drużyna Waldemara Fornalika na prowadzeniu! Przydał się VAR.

Piast Gliwice uruchamia polującego między obrońcami gości Piotra Parzyszka. Napastnik gospodarzy oddał już dwa celne uderzenia na bramkę strzeżoną przez Damiana Węglarza.

Piast Gliwice w niebieskich strojach z białymi akcentami, a Jagiellonia w białych koszulach oraz spodenkach z żółto-czerwonym pasem. Były już strzały ostrzegawcze po obu stronach boiska.

Mecze tej kolejki PKO Ekstraklasy są poprzedzone odegranie hymnu narodowego. Nie zabrakło tego odświętnego elementu w Gliwicach.

Pierwszy gwizdek.

Minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka. Rozgrzewka zakończona.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Jagiellonia nie ma dużych strat do Piasta Gliwice. Piłkarze z Białegostoku są na siódmym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy i posiadają dwa punkty mniej niż gliwiczanie. W razie sukcesu na stadionie Piasta wyprzedzą pokonanych przeciwników.

Podopieczni Waldemara Fornalika są na trzecim miejscu w PKO Ekstraklasie. Mają 25 punktów, czyli o jeden mniej niż Legia Warszawa oraz Cracovia. To oni są najdłużej niepokonani spośród drużyn będących w elicie.

Piast Gliwice jest niepokonany od 16 września i nieudanej wyprawy na stadion Cracovii. W udanym dla siebie okresie rozegrał sześć spotkań w PKO Ekstraklasie oraz dwa w Totolotek Pucharze Polski. Bilans to sześć wygranych oraz dwa remisy.