4
4
86'

Gol! Strzelił Vamara Sanogo. Asystował mu Paweł Wszołek.

Bramka zmiennika również się w tym meczu wydarzyła. Vamara Sanogo okazał się najskuteczniejszym dublerem. W tym spotkaniu skuteczniejszym od podstawowego Tomasa Pekharta. Ładna akcja indywidualna zakończona potężnym strzałem. 5:1. Ten wynik komentuje się sam.

124
66
17
15
21
84'

Mateusz Wieteska zablokował swojego imiennika Mateusza Młyńskiego. Młodzieżowiec próbował choć odrobinkę poprawić statystykę strzałów, która z perspektywy Arki Gdynia wygląda po prostu druzgocąco.

12
6
5
3
4
82'

Mateusz Cholewiak ustalił wynik czy może jeszcze coś wydarzy się w najważniejszej statystyce wieczoru.

11
2
1
2
3
80'

Trenerzy wykorzystali limit zmian. Pozostało 10 minut podstawowego czasu, żeby przekonać się czy którykolwiek z wprowadzonych z ławki rezerwowych zawodników wniósł na boisko bombę energetyczną.

7
4
5
2
3
78'
76'
14
5
6
5
5
75'

Kwadrans do końca podstawowego czasu i Arka Gdynia próbuje jeszcze coś zaproponować, żeby podbudować się przed decydującymi bataliami o pozostanie w gronie ekstraklasowiczów.

8
10
6
3
6
73'

Andre Martins zdecydował się na dość brawurowe uderzenie z powietrza po podaniu Marko Vesovicia. Legioniści pozwalają sobie, przy skrajnie wygodnym wyniku, na coraz bardziej nieszablonowe rozwiązania. Zresztą widzą niemoc w przeciwnikach.

11
5
3
2
4
71'

Kolejne ataki Legii Warszawa między snującymi się po boisku przeciwnikami. Obecny rezultat oznacza, że stołeczna drużyna będzie mieć 10 punktów przewagi w tabeli PKO Ekstraklasy nad wiceliderem Piastem Gliwice.

27
11
6
6
9
69'

Arka Gdynia straciła wiarę, ale trudno się temu dziwić. Do momentu wyrównania mogła marzyć o zapunktowaniu na trudnym terenie. Nawet do szatni zeszła ze względnie korzystnym rezultatem, ale to co wydarzyło się później, odebrało wigor podopiecznym Ireneusza Mamrota.

21
7
3
3
7
68'
11
5
4
6
2
67'
10
6
8
5
5
64'

Gol za golem przy Łazienkowskiej. Legia Warszawa nie ma litości.

20
7
2
1
4
62'

Gol! Strzelił Mateusz Cholewiak. Asystował mu Paweł Wszołek.

To jest już ofensywna furia Legii Warszawa. Tak jakby rozdrażniona golem, straconym na samym początku meczu, zamierzała w odwecie wymierzyć potężne lanie. Mateusz Cholewiak potrzebował kilku prób, żeby przymierzyć, ale wreszcie zrobił to po podaniu Pawła Wszołka. Rewelacyjnie gra w tym spotkaniu były reprezentant Polski.

137
62
15
22
37
60'

Luquinhas i chyba wszystko jest jasne w Warszawie!

13
8
2
1
3
57'

Gol! Strzelił Luquinhas. Asystował mu Marko Vesović.

Gospodarze mieli problem z zadaniem pierwszego skutecznego ciosu swoim przeciwnikom, ale po przedarciu się przez ich gardę, niemiłosiernie punktują. Legia Warszawa prowadzi już 3:1 z Arką Gdynia. Luquinhas oddał techniczne uderzenie w narożnik bramki i była to poprawka po nieudanym strzale Tomasa Pekharta sprzed kilku sekund.

120
63
16
22
39
57'

Ponownie Paweł Wszołek, który absolutnie nie zaspokoił jeszcze swojego apetytu. Po podaniu prostopadłym Tomasa Pekharta były gracz między innymi UC Sampdorii wybiegł sam na sam z Pavelsem Steinborsem. W tej sytuacji zatriumfował Łotysz.

17
8
7
6
9
55'
54'

Podopieczni Aleksandara Vukovicia musieli rzucić duże siły do odrabiania strat, więc teraz przez kilka minut odpoczywają. Z kolei Arka Gdynia ma ponad pół godziny, żeby zareagować na bramki po dwóch akcjach Pawła Wszołka.

8
2
2
8
6
52'

Pechowe zachowanie Adama Marciniaka.

8
4
2
2
6
50'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Adam Marciniak.

Lider PKO Ekstraklasy jest już na prowadzeniu. Po przerwie zagrał z pomysłem na wyrównanie, a że jeszcze pomógł przeciwnik, to musiało się potyczyć pozytywnie dla Legii Warszawa. Adam Marciniak interweniował nieszczęśliwie po płaskim wstrzeleniu Pawła Wszołka i zasoczył Pavelsa Steinborsa. Arka Gdynia musi zapomnieć o korzystnym rezultacie przy Łazienkowskiej.

93
71
17
29
60
48'

Damian Zbozień nie przebierał w środkach, żeby zatrzymać na skrzydle błyskotliwego młodzieżowca Michała Karbownika. Wybrał nieprzepisowy wślizg.

2
2
4
2
8
47'

Mateusz Cholewiak ma problem z nastawieniem swojego celownika. Dynamiczny skrzydłowy ponownie strzelił niecelnie. Tym razem chciał wykorzystać dośrodkowanie Marko Vesovicia.

5
1
4
7
3
46'

Tym razem od środka gospodarze.

9
2
3
3
2
46'
komentarz

Za moment druga połowa i pytanie, czy będzie ona kontynuacją wydarzeń z pierwszej części, w której dominowała Legia Warszawa czy może Arka Gdynia poszuka drugiego gola.

1
1
1
4
komentarz

Przyjezdni stracili zaliczkę na finiszu.

3
komentarz

Legia Warszawa zdążyła przed przerwą tylko i aż wyrównać.

6
2
1
3
6
Czy Arka Gdynia odzyska prowadzenie po przerwie?

2
44'

Gol! Strzelił Paweł Wszołek. Asystował mu Marko Vesović.

Klasyczna bramka do szatni! Legia Warszawa atakowała, szukała sposobu, momentami przeprowadzała nawałnicę aż strzeliła wyczekiwanego gola na 1:1. Paweł Wszołek wyprzedził obrońców Arki Gdynia i uderzył głową obok Pavelsa Steinborsa na zakończenie ataku z udziałem Michała Karbownika oraz Marko Vesovicia.

106
48
10
40
70
43'

Domagoj Antolić zabrał się za wykonanie rzutu wolnego, który zresztą sam wypracował. Uderzenie pomocnika Legii Warszawa bardzo nieudane i w tej sytuacji Arka Gdynia jest coraz bliżej zachowania prowadzenia do przerwy.

10
3
2
3
10
40'

Żółtą kartkę otrzymał Marko Vejinović za powstrzymanie faulem Mateusza Cholewiaka.

9
2
1
2
11
39'

Blisko, coraz bliżej wyrównania jest Legia Warszawa, mimo to piłka nie ląduje w bramce Arki Gdynia. Tym razem zatrzymała się na poprzeczce! Pavels Steinbors wziął głęboki oddech po wrzutce Domagoja Antolicia oraz uderzeniu Tomasa Pekharta. Centymetrów zabrakło do gola. Jeszcze dobijał Mateusz Cholewiak, ale obok bramki.

11
6
3
2
8
38'

Po faulu Michała Nalepy na Luquinhasie szybkie wznowienie Legii Warszawa, a rozpoczęta w ten sposób od rzutu wolnego akcja została poskromiona przez Damiana Zbozienia. Jeszcze korner dla stołecznego zespołu.

8
2
3
1
4
36'

Tomas Pekhart strzelał po dośrodkowaniu Luquinhasa. Podanie latynosa nie było idealne, więc najbardziej wysunięty zawodnik Legii Warszawa miał utrudnione zadanie, żeby przymierzyć z niewygodnej sytuacji.

8
4
4
1
4
34'

Arka Gdynia przyjechała do Warszawy z zamiarem hucznego obchodzenia ciekawego jubileuszu.

9
5
3
2
2
32'

Trochę oddechu dla zapracowanych obrońców z Gdyni. Przynajmniej po raz drugi w tym spotkaniu przydał się na desancie Dawit Schirtladze, który sprowokował do popełnienia faulu Marko Vesovicia.

8
1
1
2
3
31'

Dwa kwadranse za zawodnikami. Konfrontacja rozpoczęła się od piłkarskiego trzęsienia ziemi, a Legia Warszawa stara się, żeby ta sportowa katastrofa poszła w zapomnienie po ostatnim gwizdku. Z kolei Arka Gdynia dzielnie stawia opór.

19
10
3
2
6
28'

Lider PKO Ekstraklasy w natarciu, ale czasu na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie jest coraz mniej.

4
3
5
4
2
26'

Tomasz Kwiatkowski jeszcze nie zdecydował się na pokazanie żadnemu zawodnikowi żółtej kartki. Prowokował Adam Marciniak, który ostro potraktował Marko Vesovicia na pilnowanej przez siebie stronie boiska.

4
1
3
1
3
24'

Tomas Pekhart polował na futbolówkę po dośrodkowaniu Marko Vesovicia. Blisko napastnika Legii Warszawa znalazła się grupka przyjezdnych i utrudniła do maksimum złożenie się do uderzenia. Tak musi bronić Arka Gdynia, jeżeli chce odnieść niespodziewane zwycięstwo.