4:4. Emerson Palmieri wytrzymał ciśnienie i strzelił w środek.

13
21
63
komentarz

4:3. Trent Alexander-Arnold pokonał bramkarza. Kepa Arrizabalaga ponownie wyczuł intencję strzelca mimo to nie zatrzymał piłki.

75
35
13
14
32
komentarz

3:3. Mason Mount uderzył z właściwą energią oraz dokładnością.

47
23
13
17
50
komentarz

3:2. Divock Origi miał problem, ale jest gol. Piłka wtoczyła się do siatki po dłoniach Kepy.

67
34
13
13
33
komentarz

2:2. Ross Barkley poczekał kilka sekund, po czym huknął precyzyjnie. Adrian rzucił się we właściwym kierunku, ale nie sięgnął piłki.

33
19
10
22
43
komentarz

2:1. Fabinho zebrał się w sobie mimo kłopotów ze zdrowiem i strzelił po ziemi w prawy narożnik.

53
33
9
12
25
komentarz

1:1. Jorginho nie pomylił się tak samo jak w dogrywce.

29
14
5
14
43
komentarz

1:0. Roberto Firmino strzelił po ziemi do bramki. Kepa wylądował w drugim narożniku.

komentarz

Jeżeli nie będzie takiej konieczności, nie będzie strzelać Fabinho. Piłkarz ma problemy mięśniowe po trudnych 120 minutach.

14
6
5
12
5
komentarz

Adrian kontra Kepa Arrizabalaga. Konfrontacja bramkarzy z Półwyspu Iberyjskiego. Liverpool FC ma szansę poprawić się po niepowodzeniu w konkursie rzutów karnych zamykającym mecz o Tarczę Wspólnoty.

3
Czy Liverpool FC wygra konkurs rzutów karnych?
15
11
5
5
4
119'

Ostatnie sekundy walki. Końcowe odliczanie.

7
5
5
5
5
118'

Mason Mount strzelił w bramkarza The Reds. Na spalonym w momencie uderzenia był Tammy Abraham i jego dobitkę można uznać za nieważną.

6
6
4
4
4
117'

Brakuje już energii zawodnikom, którzy długimi fragmentami sunęli bez trzymanki od jednego pola karnego do drugiego.

6
4
2
8
2
115'

Po zablokowanym strzale Emersona Palmieriego korner dla Chelsea FC. W sumie 38 uderzeń i to może nie być jeszcze ostatnie słowo.

2
2
3
2
2
113'

Adrian interweniował po niebezpiecznym uderzeniu Masona Mounta. Nie minęło dużo czasu i z podobnej pozycji poprawiał Pedro Rodriguez. Hiszpan spudłował minimalnie.

10
6
4
4
3
113'

Autorzy dubletów w meczach o Superpuchar UEFA.

7
1
1
1
1
112'

Dwa ambitne powroty Pedro Rodrigueza. Nie jest to młodzieniec, a imponuje szybkością w drugiej części dogrywki.

8
3
1
1
110'

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem. Po niej obie drużyny podjęły próbę przeprowadzenia niebezpiecznego ataku, ale była nieskuteczna.

5
1
1
1
1
108'

Dotychczas na bramkę, w której stoi aktualnie Kepa Arrizabalaga, padły trzy gole. Teraz naciera na nią Liverpool FC.

6
3
2
2
6
107'

Żółtą kartkę otrzymał Trent Alexander-Arnold za faul na rozpędzającym się Masonie Mouncie.

3
3
5
6
6
106'

Gra wznowiona po raz ostatni. W Stambule już czwartek.

6
2
2
3
3
komentarz

Gol Włocha w meczu o Superpuchar UEFA po 12 latach.

5
5
6
2
2
105+2'

Dwa gole w pierwszej połowie dogrywki i wciąż remis.

7
2
3
3
3
105'

Doliczone dwie minuty.

4
2
4
2
2
104'

Piłka przeturlała się pół metra obok słupka bramki Adriana! Tammy Abraham strzelił minimalnie niecelnie po zagraniu Pedro Rodrigueza. Chelsea FC mogła odzyskać prowadzenie.

1
3
2
2
5
103'

Liverpool. Schodzi: Sadio Mane. Wchodzi: Divock Origi.

8
4
3
4
101'

Chelsea. Schodzi: Mateo Kovacić. Wchodzi: Ross Barkley.

4
3
3
3
3
101'

Gol! Strzelił Jorginho.

Wyrównanie! Chelsea FC dopadła przeciwnika i ponownie jest równowaga w Stambule. Jorginho wykorzystał rzut karny po faulu Adriana na Tammym Abrahamie. Pomocnik położył bramkarza Liverpoolu i oddał delikatne uderzenie w prawy dolny narożnik.

Chelsea FC
36
23
7
22
33
99'

Rzut karny dla zespołu z Londynu po faulu Adriana na Tammym Abrahamie!

16
9
8
13
20
97'

Sadio Mane wyrasta na najważniejszego zawodnika tego starcia!

16
10
2
2
2
95'

Gol! Strzelił Sadio Mane. Asystował mu Roberto Firmino.

Senegalczyk strzelił do sieci po raz drugi! Sadio Mane dał prowadzenie ekipie z Liverpoolu w dogrywce. Ponownie musi pobiec z podziękowaniami za asystę do Roberto Firmino. Po podaniu Brazylijczyka autor gola huknął z centralnej części pola karnego, a piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, co dodało urody trafieniu.

56
31
9
8
11
94'

Na razie najbardziej spektakularna interwencja bramkarza tej nocy.

1
2
2
1
3
93'

Liverpool FC w posiadaniu piłki. Drużyna z Anfield przedarła się przez drugą linię przeciwnika, a po strzale Joe Gomeza z kilkunastu metrów interweniował Kepa Arrizabalaga.

1
2
91'

komentarz

Angielska bitwa na tureckiej ziemi jeszcze potrwa.

1
90+2'

Joel Matip zgubił buta, ale przy okazji wywalczył rzut wolny blisko pola karnego. Po stałym fragmencie krótkie zamieszanie i niecelne wstrzelenie Mohameda Salaha.

6
3
3
2
4
90'

8
2
2
3
2
90'

Kurt Zouma strzelił nieczysto głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Adrian tylko podniósł ręce i nie musiał interweniować.

3
2
1
88'

Ostatnie szanse na rozstrzygnięcie pojedynku w podstawowym czasie.

9
3
4
1
2
86'

Spalony. Sadio Mane strzelił nieznacznie obok bramki po podaniu Mohameda Salaha, ale nawet gdyby trafił, nie byłoby gola.

1
2
4
7
7
85'

Żółtą kartkę otrzymał Jordan Henderson za faul na własnej połowie na Emersonie Palmierim.

2
1
2
4
2
85'
83'

Nie ma gola! Piłka w bramce Adriana po płaskim strzale Masona Mounta, ale chorągiewka asystentki poszła w górę. Spalony!

2
1
2
2
4
81'

Szansa dla The Reds na pokonanie Kepy Arrizabalagi z rzutu wolnego. Do piłki stojącej blisko pola karnego Chelsea FC podbiegł Mohamed Salah. Egipcjanin trafił w jednego ze stojących w murze zawodników, a futbolówka poszybowała ponad poprzeczką. Tylko korner dla zespołu Juergena Kloppa.

4
1
2
1
79'

Żółtą kartkę otrzymał Cesar Azpilicueta za faul na Sadio Mane.

3
2
1
4
77'

Sytuacja The Reds była konsekwencją rzutu rożnego. Liverpool FC mógł objąć prowadzenie po stałym fragmencie gry.

5
75'

Trudne do uwierzenia! Dwa groźne uderzenia zawodników z Liverpoolu, ale piłka pozostała w polu. Na początek Tammy Abraham zablokował strzał Mohameda Salaha, a następnie po dobitce Virgila Van Dijka rewelacyjnie interweniował Kepa Arrizabalaga. Ekipa z Anfield była blisko objęcia prowadzenia.

4
5
1
1
74'
74'

Chelsea. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Tammy Abraham.

73'

Będzie podwójna zmiana w Chelsea.

1
1
1
71'

Chorągiewka asystentki w górze. Na spalonym był Christian Pulisić. Już szóste takie naruszenie przepisów piłkarskich przez zespół z Londynu.

3
2
70'

Chelsea FC straciła prowadzenie.

2
1
69'

Wyraźnie zwolnili piłkarze w meczu, przez którego większość trwała mocna wymiana ciosów. Można jeszcze śmiało spodziewać się przyspieszenia w podstawowym czasie.

3
1
68'

Kepa Arrizabalaga poradził sobie z piłką zagraną w jego pole bramkowe przez Sadio Mane.

1
1
65'

Kilka spokojniejszych minut. Pobudka dla publiczności w postaci zablokowanego strzału Christiana Pulisicia. Amerykanin próbował przymierzyć po podaniu Pedro Rodrigueza.

59'

Obudzili się, zobaczymy na jak długo, podopieczni Franka Lamparda. Chelsea FC miała korner, ale dośrodkowanie z tego stałego fragmentu było beznadziejne.

2
2
1
1
2
57'

Na razie 22 uderzenia. Jak to często bywa w meczach drużyn z Premier League - cała naprzód.

5
5
4
1
2
55'

Tak wyrównał Sadio Mane.

6
3
1
54'

Roberto Firmino nie przyjął piłki blisko bramki przeciwnika po podaniu Mohameda Salaha. Bardzo ożywcze dla The Reds było wejście brazylijskiego napastnika.

8
5
2
2
2
53'

Sadio Mane doprowadził do remisu!

10
6
1
1
51'

Bramkarze po obu stronach boiska mają co robić. Dobre zachowanie najpierw Adriana, a następnie Kepy Arrizabalagi.

5
2
1
50'

Fabinho wykonał kluczowe podanie przy golu. Mógł tym razem sam wpakować piłkę do bramki przeciwnika. Po jego uderzeniu z dystansu futbolówka przeleciała nieznacznie obok bramki Kepy Arrizabalagi, którego zamurowało.

5
3
2
48'

Nie trzeba było długo czekać na wyrównanie po wejściu na boisko z ławki rezerwowych Roberto Firmino. Napastnik Liverpoolu dostał podanie z drugiej linii od Fabinho i już będąc w szesnastce uruchomił prawie równolegle biegnącego Sadio Mane. Senegalczyk potrafił skorzystać z tej asysty i co prawda na raty, ale pokonał Kepę Arrizabalagę. Zagapili się piłkarze z Londynu i już nie prowadzą.

53
37
7
6
7
46'

20:23

Chelsea FC ma szansę na zdobycie drugiego Superpucharu w historii.

20:23

Świetne statystyki Oliviera Girouda w europejskich pucharach. Dzięki niemu The Blues prowadzą.

2
1
4
1
3
45'

Doliczona minuta.

8
4
2
1
44'

Po raz drugi zablokowane uderzenie Mohameda Salaha. Piłka pozostała na połowie przeciwnika, ale kombinacja Egipcjanina z Jordanem Hendersonem nie zagroziła triumfatorowi Ligi Europy.

6
2
5
2
1
42'

Nawałnica Chelsea FC w Stambule.

11
3
1
1
40'

Christian Pulisić strzelił po ziemi do bramki. Nie ma gola z powodu spalonego. Ładna akcja indywidualna, ale bez efektu bramkowego.

5
3
4
10
6
38'

Olivier Giroud otworzył wynik.

12
4
1
1
6
36'

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Christian Pulisić.

Chelsea na prowadzeniu. Od 20. minuty drużyna Franka Lamparda sprawiała dobre wrażenie i była niebezpieczna dla przeciwnika. Wreszcie znalazła sposób po pierwsze na stworzenie, a po drugie na wykorzystanie sytuacji podbramkowej. Olivier Giroud miał sporo miejsca w polu karnym Liverpoolu po podaniu Christiana Pulisicia i pokonał płaskim uderzeniem Adriana. Najlepsza drużyna Ligi Europy ma zaliczkę, a podopieczni Juergena Kloppa kłopot.

44
31
20
14
33
35'

Adrian chciał szybko uruchomić wykopem swojego napastnika. Było to zbyt chaotyczne i nierozsądne zachowanie.

3
4
2
32'

Adrian wyszedł w odpowiednim momencie na przedpole i tam powstrzymał szarżującego Mateo Kovacicia. Dubler Alissona musi naprawiać pomyłki swoich obrońców.

2
2
1
1
1
30'

Kolejny rzut rożny dla The Reds i ponownie zrobiło się gorąco w polu karnym Chelsea. Strzał Sadio Mane w Joela Matipa i ostatecznie w Kepę Arrizabalagę.

2
2
1
1
29'

Kepa Arrizabalaga źle wyszedł na przedpole po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Miał szczęście, że Virgilovi Van Dijkowi nie udało się strącić piłki w kierunku odsłoniętej bramki.

4
1
3
1
2
27'

Nikt nie wpakował piłki z bliska do bramki po wstrzeleniu Christiana Pulisicia. Amerykanin spodziewał się, że znajdzie swoim zagraniem Oliviera Girouda.

4
1
1
2
25'

Olivier Giroud na spalonym, a już zastanawiał się jak pokonać Adriana w sytuacji sam na sam.

2
1
3
1
24'

Dobre minuty zespołu ze Stamford Bridge. Olivier Giroud strzelił obok bramki z przewrotki.

2
3
3
2
3
22'

Poprzeczka! Najgroźniejsza z dotychczasowych akcji zespołu Franka Lamparda. Pod bramkę The Reds pognał Pedro Rodriguez i huknął z ostrego kąta. Piłkę sparował na obramowanie Adrian. Po raz pierwszy przekonał o swoich możliwościach rezerwowy bramkarz Liverpoolu.

6
3
4
1
3
20'

Rozpoczęła się walka o Superpuchar UEFA.

5
2
18'

Minął nieco ponad kwadrans i mecz jest generalnie wyrównany. Na uderzenia celne stać jednak na razie tylko Liverpool FC.

9
1
1
16'

Podobna, ale tylko trochę podobna odpowiedź Chelsea FC. Olivier Giroud nie miał równie dobrej pozycji, a na dodatek strzelił obok bramki Liverpool FC.

2
2
1
1
16'

Mohamed Salah wpadł z wysoką prędkością w pole karne przeciwnika. Przed oczami Egipcjanina był wyłącznie Kepa Arrizabalaga i to bramkarz pochodzący z Półwyspu Iberyjskiego wygrał ten pojedynek. Zrobiło się niebezpiecznie dla The Blues.

2
4
1
3
13'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieudane uderzenie Sadio Mane. Po nim inwazja kibica na boisko.

2
4
13'

Liverpool FC w tym wieku ma stuprocentową skuteczność w meczach o Superpuchar UEFA.

4
1
1
11'

Nie oszczędzają obrońców piłkarze ofensywni. Pedro Rodriguez nie przymierzył idealnie zza pola karnego.

2
1
2
1
1
10'

Fabinho był ustawiony szeroko i dopadł do piłki. Uderzenie pomocnika z ostrego kąta zostało zatrzymane przez dobrze ustawionego bramkarza Chelsea FC. Minęło kilkadziesiąt sekund i Mohamed Salah strzelił w nogę Kurta Zoumy.

1
2
2
2
7'

James Milner szukał miejsca do strzału zza pola karnego. Dopadł do doświadczonego przeciwnika N'Golo Kante i nie pozwolił na zagrożenie Kepie Arrizabaladze.

4
1
2
2
5'

Sadio Mane złożył się do strzału przewrotką po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. The Reds sygnalizowali, że piłka była blokowana ręką, ale nie ma jedenastki.

2
2
2
4'

Joel Matip wbiegł przed Christiana Pulisicia, który przygotowywał się do uderzenia z kilkunastu metrów. Zawodnik Chelsea FC dostał piłkę po szybkim rozegraniu rzutu wolnego podyktowanego za zagranie ręką Virgila Van Dijka.

1
3'

Piłka w centrum boiska. Wymienili serię podań podopieczni Franka Lamparda i w zasadzie wszyscy przywitali się z futbolówką.

2
1
2'

Kibice z Liverpoolu przed meczem. Część sektorów już na stadionie na czerwono.

3
3
2
2
1
20:23

Jordan Henderson oraz Cesar Azpilicueta wnieśli trofea zdobyte przez kluby na zakończenie poprzedniego sezonu w Lidze Mistrzów i w Lidze Europy. Za nimi wyszli pozostali bohaterowie widowiska.

2
1
20:23

Zakończyła się ceremonia otwarcia tego wydarzenia.

2
1
1
1
1
20:23

Po raz pierwszy w historii mecz mężczyzn o międzynarodowe trofeum poprowadzi kobieta.

3
3
1
3
Czy Liverpool FC strzeli gola w pierwszej połowie?
4
2
1
20:23

Mohamed Salah znalazł kompanów do rozgrzewki.

5
4
1
1
1
20:23

Szatnia niebieskich przed starciem o Superpuchar UEFA.

1
1
20:20

Drużyna z Anfield chce zdobyć kolejne trofeum.

19:56

Chelsea FC zaliczyła falstart w Premier League. Drużyna prowadzona przez Franka Lamparda została pokonana 0:4 przez Manchester United. Piłkarze ze Stamford Bridge przygotowują się do walki w Lidze Mistrzów tak samo jak Liverpool FC.

4
1
19:56

Liverpool FC nie grał błyskotliwie w okresie przygotowań. Później w meczach o stawkę przegrał w konkursie rzutów karnych z Manchesterem City i przez to nie wywalczył Tarczy Wspólnoty. Na inaugurację Premier League druzyna Juergena Kloppa pokonała 4:1 Norwich City i to dla niej pozytywny sygnał przed starciem w Stambule.

4
2
2
19:56

W meczu o Superpuchar UEFA zagrają triumfator Ligi Mistrzów i najlepsza drużyna Ligi Europy. Liverpool FC zmierzy się z Chelsea FC. Po raz pierwszy w historii o trofeum powalczą dwa angielskie kluby.