","datePublished":"2019-08-17T15:23:59+02:00"},{"@type":"BlogPosting","articleBody":"Koniec. Arsenal wygrał drugi mecz w nowym sezonie Premier League. Kanonierzy w sobotę u siebie ograli Burnley 2:1.","datePublished":"2019-08-17T14:32:50+02:00"}],"name":"Arsenal FC - Burnley FC","coverageStartTime":"2019-08-17T13:30:00+02:00","headline":"Arsenal FC - Burnley FC","description":"Arsenal FC - Burnley FC","about":{"@type":"SportsEvent","name":"Arsenal FC - Burnley FC","startDate":"2019-08-17 13:30","location":{"@type":"Place","name":"Emirates Stadium w Londynie"},"awayTeam":{"@type":"SportsTeam","name":"Burnley FC"},"homeTeam":{"@type":"SportsTeam","name":"Arsenal FC"}},"@id":"https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/relacja/98458/arsenal-burnley"}
1
90+3'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał David Luiz.

Arsenal FC
1
90+3'

Ależ emocje w końcówce. Rzut rożny dla Burnley, a w pole karne wbiegł Nick Pope. Bramkarz przyjezdnych oddał strzał głową, ale niecelny. Będzie druga próba.

1
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Sokratis Papastathopoulos.

90'

Sędzia doliczył cztery minuty.

1
88'

Po starciu z rywalem pomocy medyków potrzebował Lucas Torreira. Pomocnik w końcu podniósł się z boiska.

1
1
1
1
86'

Nieudane wyjście do strzał Ashleya Barnesa. Napastnika wyprzedził Bernd Leno.

83'
ZMIANA

Arsenal. Schodzi: Dani Ceballos. Wchodzi: Lucas Torreira.

82'

Matthew Lowton dograł w pole karne. Jay Rodriguez nie wywalczył pozycji do strzału głową, walkę powietrzą wygrał Sokratis Papastathopoulos.

78'

Sead Kolasinac złapany na spalonym.

76'

Dani Ceballos zbiera kolejne owacje od kibiców. Hiszpan wyprowadził kolejny atak i dograł do Nicolasa Pepe. Były gracz Lille oddał płaski strzał. Zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza.

2
75'

Ben Mee nieudanie główkował w polu karnym Arsenalu po stałym fragmencie gry.

71'

Johann Gudmundsson dośrodkował z prawej strony. Dwight McNeil uderzył głową, ale nad bramką Arsenalu.

1
69'

Arsenal próbował uderzyć po raz trzeci. Nieźle zapowiadająca się kontra po nieudanym rzucie rożnym Burnley, zatrzymana na lewej stronie boiska.

1
64'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Dani Ceballos.

Ceballos jeszcze na połowie Burnley przejął piłkę i od razu dograł do Aubameyanga. Gabończyk urwał się Tarkowskiemu i oddał precyzyjny strzał na słupek z kilkunastu metrów.

63'

Kolejny niezły strzał z dystansu Daniego Ceballosa. I kolejna dobra interwencja Nicka Pope'a.

1
61'
ZMIANA

Burnley. Schodzi: Chris Wood. Wchodzi: Jay Rodriguez.

60'

Piłkarze usypiali, usypiali, ale szybko przebudził kibiców Pierre-Emerick Aubameyang. Francuz dostał szybkie podanie w pole karne, ale Nick Pope zachowuje dobrą dyspozycję i broni!

1
1
57'

Nicolas Pepe wyprowadził dobrą kontrę. Zagrał do Alexandre'a Lacazette'a, ale Francuz nie sfinalizował akcji. Zablokował go James Tarkowski.

55'

Dani Ceballos szukał pozycji do strzału przed polem karnym, aż znalazł. Hiszpan uderzył, ale trafił wprost w Bena Mee.

53'

Opłacił się pressing gościom. Dwight McNeil oddał niecelny strzał z linii pola karnego.

51'

To była dobra akcja Arsenalu. Nacho Monreal zagrał przed pole karne do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk szybko podjął decyzję o strzale, ale piłka przeleciała nad bramką.

1
1
50'

Burnley długo konstruowało atak ale nic z tego. Z prawej strony Arsenal wyprowadził kontrę. Na lewej stronie znalazł się Nicolas Pepe. Pierwsza indywidualna akcja napastnika przerwana przy linii autu.